Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.08.2021., 20:25   #4951
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Telemach prije, namjeravaju pokriti cjelu Kajzericu.
A da ustvari sad sam se sjetio da sam gledao karte da piše i remetinec da riješavaju pa valjda od tamo provlače sve do Savskog Gaja, Trokuta, Trnskog pa na dalje.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2021., 20:49   #4952
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 754
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Jel zna netko možda jel ovo t-com raskopava pol novog zagreba vidim od rotora do velesajma su sve raskopali. Na vrpci piše energetski kabel, ali vidim da stavljaju telefonski kanal s poklopcima.
tcom vuce po kajzi optiku
okarm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.08.2021., 21:01   #4953
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Jel zna netko možda jel ovo t-com raskopava pol novog zagreba vidim od rotora do velesajma su sve raskopali. Na vrpci piše energetski kabel, ali vidim da stavljaju telefonski kanal s poklopcima.
Dvije su vrste radova u tijeku, jedno je kao što su kolege spomenuli optika, a drugo je el. mreža koju vuku od trafo-stanice u Sloboštini. Lako moguće da negdje dolazi i do dodira ovih kanala koje kopaju.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2021., 21:02   #4954
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Ma vuče HEP nove kablove svuda, skroz su nove od Sloboštine do Avenue Malla, to je vjerojatno nastavak zamjene tamo prema Kajzerici i Rotoru.

Za internet postoji DTK tim trasama, nema se tu šta kopat.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2021., 05:38   #4955
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,053
Citiraj:
Autor okarm Pregled postova
tcom vuce po kajzi optiku
Uzalud im trud, Tcom 240kn, Telemach 140kn.
No brainer.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2021., 08:11   #4956
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,245
Zar ne dobis za 210kn ili koliko već tv+net+tel kod HT? Dok dodaš EON na Telemach opet je cijena tu negde (ko ne može bez tv usluge).
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2021., 09:56   #4957
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Uzalud im trud, Tcom 240kn, Telemach 140kn.
No brainer.
Ako te zanima samo internet. A velik broj ljudi želi IPTV, Arene, Sportklub i ostale kanale i ne žele se zezat s nikakvim listama i sličnim stvarima.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2021., 10:45   #4958
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Uzalud im trud, Tcom 240kn, Telemach 140kn.
No brainer.
da je to tak jednostavno, ne bi HT bio glavni igrač na tržištu...

Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Ako te zanima samo internet. A velik broj ljudi želi IPTV, Arene, Sportklub i ostale kanale i ne žele se zezat s nikakvim listama i sličnim stvarima.
to tehnički možeš kombinirati...

šogor je uzeo pro-pingovu optiku, ali je htio i MaxTV, zvao HTovu službu da pita može li uzeti usprkos pro-pingu, kažu nema problema...

tako da sad ima kombinaciju, samo ne znam kakvo mu je stanje s ciframa za plaćanje..
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2021., 12:14   #4959
tinovator
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2020
Lokacija: zg
Postovi: 28
Imam gigabit opciju sa vlastitim routerom i njihovim smart routerom koji je u bridgeu.
Preko njihovog routera ide samo fonija i tv a preko mojeg ide internet.

Shema spajanja:
ONT-> dummy switch -> eth0 na edgerouer X a eth1 na smart router.

U zadnja 2 dana mi se dešava da svaki dan oko 6 ujutro izgubim konekciju i ne mogu ništa dok ne iskopčam Sve iz struje i onda prvo upalim ONT, pa svoj router pa njihov smart.

Ovo se prije nije dešavalo i lease nove Javne IP adrese je prolazio uredno.

Ima tko slična iskustva i potencijalno rješenje?


Sent from my iPhone using Tapatalk
tinovator je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2021., 12:29   #4960
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Zvuči mi kao PPPoE problem o kojem smo pisali ovdje i u Speedšrot temi. Na OpenWrt-u sam to riješio tako da sam za PPPoE postavio LCP echo interval na 30s i failure na 0, nađi na Edgerouteru te opcije.
Blagus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.08.2021., 12:34   #4961
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Hm, nezgodno je loviti takve greške ...
U 6 ujutro je redovni 24H reconnect ili namjerno puca u to vrijeme neovisno kad bi reconnect trebao biti ?

Ako možeš preživjeti bez MaxTv / VoIp - a pa da probaš bez switch - a i origigi "smart routera" ?

EDIT: Dobro govori kolega Blagus, i to treba provjeriti.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2021., 12:49   #4962
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Imao sam ja sličan problem gdje mi se 2 dana u mjesecu uvijek u isto vrijeme prekidao ppoe, isti dan u isto vrijeme. Pomoglo je praćenje debug logova na routeru gdje se vidjelo da HTov pppoe server izričito traži disconnect. Riješila mi je to njihova tehnička nakon jedno 5 mjeseci takvog ponašanja, valjda sam pogodio nekog pametnog tamo. Odonda nikakvih problema, jedini prekidi su oni koje moj router radi svaku noć radi forsirane promjene IPa u vrijeme kad meni odgovara
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2021., 00:31   #4963
tinovator
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2020
Lokacija: zg
Postovi: 28
Sad sam ušao u logove i vidim ovo, jel to on tek iz 5. pokušaja uspostavio konekciju?

https://pastebin.com/394VD7mP

EDIT: evo ušao u konfiguraciju za LCP parametre sam postavio ovo pa da vidimo:
lcp-echo-adaptive
lcp-echo-interval 30
lcp-echo-failure 0

Zadnje izmijenjeno od: tinovator. 07.08.2021. u 00:43.
tinovator je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2021., 08:10   #4964
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Po logu izgleda kao da si uhvatio interval kad router uspostavlja konekciju, a ne kad se dogodio neočekivani prekid
Nije ništa čudno da iz više pokušaja se uspije konektirati. Poruku "Maximum number of sessions exceeded" ja vidim skoro svaki dan, nekad i po 4-5 puta prije nego se konektira, ali to sve traje sekundu-dvije pa se niti ne skuži, pogotovo po noći.
Teško je uspoređivati jer je kod mene drugačiji router, a vjerojatno i ONT, ali vidi npr. post 4580. Kod mene je bio problem da bi HT server poslao "pppoe: rcvd LCP TermReq", znači zahtjev za raskid iz čista mira.
Ono što mi se čini različito kod tebe je da u tom logu tvoj router šalje LCP Echo-Request, a kod mene to nije bio slučaj, uvijek je samo odgovarao na zahtjeve koje je server postavljao i to je išlo točno svakih 30s.
Čudno je kod tebe da moraš gasiti opremu da bi proradilo, možda je ipak negdje hardverski problem, iz priloženog loga to se ne vidi.
Probaj kako su ti već savjetovali uštekati direktno router na ONT.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2021., 09:52   #4965
Icoo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 32
Ima tko kakvih saznanja oko IPv6 podrške. Nešto sam načuo da A1 već nudi.
Icoo je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2021., 14:03   #4966
tinovator
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2020
Lokacija: zg
Postovi: 28
Opet mi je jutros napravio prekid i nije se mogao spojiti, unatoč izmjenama vezanim za lcp-echo.
Kao privremeno rješenje dok se ne vratim s GO na lokaciju stavio sam Cron da ga resetira svako jutro u 5:30 jer sam primjetio dok sam ga onu noć resetirao oko 1 ujutro nije se ništa desilo sve do jutros.

Na žalost ne mogu se rješiti maxtva i fonije jer se aktivno koriste. Ne znam jel postoji neka alternativa u spajanju da probam to izbjeći.

Btw fonija i MaxTV uredno rade cijelo vrijeme, samo net zeza.
tinovator je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2021., 14:36   #4967
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
To što si sad opisao navodi na zaključak da je problem u tvojoj opremi - HT ti raskine vezu ujutro radi promjene IPa i tvoj router se zblesira i ne digne više natrag.
Kako su ti spojeni MaxTV i VOIP?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2021., 15:52   #4968
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
Znaci, ne na optici nego na dslu - mi se dogadjala potpuno ista stvar, znaci pppoe se nije htio dignuti, na kraju je ispalo da njihov router u bridge modu zapravo nije u bridge modu - vec je samo upaljen pppoe passthrough - i problemi su nestali kad sam dobio SZK i kad su ga oni prebacili u pravi bridge.

Nazovi SZK i trazi da ti prebace ruter u bridge. I provjeri si u moj telekom portalu da li ti je tocno ova opcija upaljena



Tek u pravom bridge modu se njihov ruter uopce nece pokusavati spojiti i na taj nacin ostavljati svoju MAC adresu u sustavu sto ce posljedicno blokirati tvoj ruter da se spoji.

edit: ova linija iz tvog loga: rcvd [PAP AuthNak id=0x3 "Maximum number of sessions exceeded\000"] mi govori da je upravo u tome sto sam napisao problem.

Zadnje izmijenjeno od: dakky. 08.08.2021. u 15:58.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2021., 16:20   #4969
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Znaci, ne na optici nego na dslu - mi se dogadjala potpuno ista stvar


[...]


Tek u pravom bridge modu se njihov ruter uopce nece pokusavati spojiti i na taj nacin ostavljati svoju MAC adresu u sustavu sto ce posljedicno blokirati tvoj ruter da se spoji.

Nema veze s tim, isto se događa i da skroz makneš njihov ruter i ostaviš svoj da diže DSL, a najveći dokaz za to je da se događa i na Speedportu.


Nešto su sa svoje strane pametovali sa "sigurnosti", kao što @c-shadow veli, pa su ga tako jako osigurali da se ni njihov ruter ne može spojiti na PPPoE. Samo mi nije jasno, jel nitko od odgovornih za to ne koristi HT-ovu uslugu doma da primjeti što se događa i popravi to. Od 4 operatera koja sam promijenio, jedini su s tim problemom.
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2021., 17:30   #4970
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
Citiraj:
Autor Blagus Pregled postova
Nema veze s tim, isto se događa i da skroz makneš njihov ruter i ostaviš svoj da diže DSL, a najveći dokaz za to je da se događa i na Speedportu.
Kazem ti, imam speedport plusa, imao sam tocno taj problem sa "maximum sessions exceeded" i stvar je misteriozno proradila kad ga je SZK stavila u kompletni bridge. Jos uvijek imam tog istog speedport plusa i jos uvijek reconnect traje manje od sekunde i vise nikakvih problema i to vec cca 4 mjeseca bez restarta.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2021., 17:38   #4971
tinovator
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2020
Lokacija: zg
Postovi: 28
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
To što si sad opisao navodi na zaključak da je problem u tvojoj opremi - HT ti raskine vezu ujutro radi promjene IPa i tvoj router se zblesira i ne digne više natrag.
Kako su ti spojeni MaxTV i VOIP?
Spojeni su preko njihovog smart routera koji je upiknut u dummy switch na ONT-u.



Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Znaci, ne na optici nego na dslu - mi se dogadjala potpuno ista stvar, znaci pppoe se nije htio dignuti, na kraju je ispalo da njihov router u bridge modu zapravo nije u bridge modu - vec je samo upaljen pppoe passthrough - i problemi su nestali kad sam dobio SZK i kad su ga oni prebacili u pravi bridge.

Nazovi SZK i trazi da ti prebace ruter u bridge. I provjeri si u moj telekom portalu da li ti je tocno ova opcija upaljena

Tek u pravom bridge modu se njihov ruter uopce nece pokusavati spojiti i na taj nacin ostavljati svoju MAC adresu u sustavu sto ce posljedicno blokirati tvoj ruter da se spoji.

edit: ova linija iz tvog loga: rcvd [PAP AuthNak id=0x3 "Maximum number of sessions exceeded\000"] mi govori da je upravo u tome sto sam napisao problem.

Jbmti, pa nisam se ovog uopće sjetio. Problemi su počeli sad kako je bilo nevrijeme neki dan i kad se UPS ispraznio do kraja. Vjerojatno se sa tim nešto i u smart routeru njihovom zdrmalo pa nije više bio u bridge modu nego nego se vratio u ruting mod. A znam da je bio u bridgeu jer će jedino tako normalno raditi.

Sad ćemo vidjeti jel to to ili nije.

+ da ne spominjem kako je Moj Telekom web užasan, logiram se unutra i prikazuju mi se korisnički podaci i broj telefona nekog iz Rijeke.

Uglavnom držim fige pa vidim hoće ga opet izbaciti ujturo.

Hvala na hintu!
tinovator je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2021., 17:59   #4972
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
Moraš preko SZK (ako ne ide preko mog telekoma) to riješiti inače će ti na sljedećem rebootu opet povući postavke s ACS-a i vratiti u routing mod.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2021., 18:15   #4973
tinovator
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2020
Lokacija: zg
Postovi: 28
Piše na MojTelekom da se prebacilo, vidjet ćemo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
tinovator je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2021., 20:21   #4974
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Kazem ti, imam speedport plusa, imao sam tocno taj problem sa "maximum sessions exceeded" i stvar je misteriozno proradila kad ga je SZK stavila u kompletni bridge. Jos uvijek imam tog istog speedport plusa i jos uvijek reconnect traje manje od sekunde i vise nikakvih problema i to vec cca 4 mjeseca bez restarta.

Kod mene i bez speedporta se događa povremeno ta poruka. Znači mtik spojen na ONT, skripta u cronu uredno spusti pppoe i na reconnectu povremeno dobiva tu poruku. Dakle, nema druge MAC adrese u igri, a pppoe je uredno zatvoren. Iako ne utječe na uspostavljanje veze, sve ionako prođe za sekundu. Mogu samo zaključiti da nije povezano na bridge mode i speedporta
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2021., 09:37   #4975
tinovator
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2020
Lokacija: zg
Postovi: 28
Izgleda da je prošlo sve ok, jutros nije bilo prekida.


Sent from my iPhone using Tapatalk
tinovator je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2021., 17:15   #4976
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,559
jeli tko produživao ugovor zadnjih dana?
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2021., 00:02   #4977
tinovator
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2020
Lokacija: zg
Postovi: 28
Koji je najbezbolniji način za produžiti vlakno koje je uvedeno unutrar kuće? Selim rack na drugo mjesto i nemam dovoljno fibera do tamo. Jel postoji neki SC extender ili neko sretno rješenje?
tinovator je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2021., 01:22   #4978
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,245
postoji "fiber optic cable coupler" tipa https://www.amazon.com/Fiber-Adapter...07KZ5Z4Y9?th=1 samo nek netko potvrdi koji točno Ja brijem da je multimode, ali nisam još optičar pa možda brijem krivo
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2021., 11:27   #4979
tinovator
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2020
Lokacija: zg
Postovi: 28
Nisam siguran koji je točno završetak na ovim Ht vlaknima koja idu u Nokia ONT, pretpostavljam SC APC (?).


Onda bi trebao vjerojatno ovo:

https://www.protis.hr/products/detai...simplex/169701

i ovo

https://www.protis.hr/products/detai...lszh-5m/158448
tinovator je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2021., 21:34   #4980
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Jel ikoga otkantala korisnička u svezi prebacivanja u Bridge mode?
Prvi puta je kao bilo prebačeno ali nije, napravljen je samo PPOE passthru ili tako nešto.
Drugi puta kada sam zvao kaže ženska da nije moguće s njihove strane prebaciti u Bridge mode telefonski nego samo preko moj-telekom web-a, da tamo kliknemo na zahtjev i onda oni odrade?? WTF?😱

A u moj-telekom portal ne mogu ući od prvog dana, u app polovično, te čekam da riješe prvo taj problem kako bih ja mogao predati zahtjev za Bridge preko web portala 🙄
the chosen one je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na