Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.05.2023., 11:39   #301
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,395
Na Toretcovoj stranici za 54e piše da ima funkciju vremena uključenja i isključenja, dok za 72e piše da ima samo funkciju isključenja, zato mi je prvi bolja opcija.
Ako ne bude funkcioniralo kako treba uvijek mogu kupit timer za utičnicu.
Ovaj također ima funkciju automatskog paljenja ukoliko dođe ne nestanka struje, automatski se gasi kada se napuni tank s vodom ili kada se postigne željena vlaga itd. Čini mi se čisto ok stroj ako je sve kako je napisano.
Što se tiče vlage i mislio sam da je tako, ali reko vrijedi pitati, jer nisam nikada niti vidio odvlaživač, a kamoli koristio.
Onda je opcija da radi non stop, jer mi je nemoguće trenutno riješiti uzrok vlage, pa barem da istu malo saniram.
Sve u svemu hvala na odgovorima, mislim da ću naručiti taj ttk 54E danas, taman bi po kvadraturi trebao biti dovoljan, čak i malo jači nego što trebam.
slavonac90 je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2023., 13:08   #302
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Imas pravo, ima funkciju paljenja. A vidim da jasno navode i to oko automatskog paljenja nakon nestanka struje. Jedino pripazi kada ga spajas na vanjsku posudu - nema nacina da se ugasi kada se kanta napuni. Idealno bi bilo ubaciti cijev u podni sifon. Ili sloziti neki pametni senzor koji bi reagirao na vodu i gasio npr wifi pametnu uticnicu. Ili napraviti alarm za posjecivanje podruma
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2023., 13:19   #303
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Kod vlage, iznutra nemaš šta raditi. Treba iskopati zemlju oko zidova, staviti izolaciju na zidove prostora (stirodur & co.) i onda vratiti sve nazad. Sve drugo je stavljanje flastera na otvoreni prijelom.
Ako je u pitanju temeljna vlaga, samo injektiranje pali, a ono i traje i košta.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2023., 13:31   #304
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,395
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Imas pravo, ima funkciju paljenja. A vidim da jasno navode i to oko automatskog paljenja nakon nestanka struje. Jedino pripazi kada ga spajas na vanjsku posudu - nema nacina da se ugasi kada se kanta napuni. Idealno bi bilo ubaciti cijev u podni sifon. Ili sloziti neki pametni senzor koji bi reagirao na vodu i gasio npr wifi pametnu uticnicu. Ili napraviti alarm za posjecivanje podruma
Puko narudžbu, pa da vidimo kako radi to čudo
O tome sam već razmišljao, ali prvo ću koristiti taj njegov tank samo da vidim koliko treba vremenski da se 3 l napuni, a kada bude kanta u funkciji vodit ću računa barem jednom dnevno da pogledam kakva je situacija, jer ako se prelije iz kante voda, džabe sam odvlaživao haha

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Kod vlage, iznutra nemaš šta raditi. Treba iskopati zemlju oko zidova, staviti izolaciju na zidove prostora (stirodur & co.) i onda vratiti sve nazad. Sve drugo je stavljanje flastera na otvoreni prijelom.
Ako je u pitanju temeljna vlaga, samo injektiranje pali, a ono i traje i košta.
Sve jasno, trenutno ne planiram nikakve drastične pothvate, odvlaživač mi je samo da ublaži malo štetu, a jednog dana kada dođe na red, sredi se sve pa isti ne bude trebao
slavonac90 je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2023., 23:39   #305
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 981
kakva je situacija u 2023. Treba mi odvlaživač za stan od 60m2, stajao bi u boravku/kuhinji stana koji je cca 25m2.

Dobili bebu, sušimo veš sto na sat, a sušilica ne stiže sve osušiti i naravno vlaga u stanu skace na 70%.

Treba mi nešto prvenstveno tiho, a onda da je učinkovito.
junkieee je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2023., 09:49   #306
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Trotec gledaj .
U obitelji imamo 4 troteca, 3 gorenje i 1 klarstein
Klarstein dvaput crkao već pod garancijom a opet sad šteka
Gorenje 2 popravljana pod garancijom i sad rade iako curi iz jednog negdje

Trotec rade već 3 godine bez problema

Poslano sa mog 2306EPN60G koristeći Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2023., 10:13   #307
tomislav_sb
Premium
Moj komp
 
tomislav_sb's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb <=> Slavonski Brod
Postovi: 224
Imam Trotec već godinama, nikad problema s njim. Definitivno preporuka
tomislav_sb je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2023., 10:18   #308
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Za tu svrhu kupio trotec TTK 69E, mislim da 2019. Odličan stroj. Naručio ga direktno od troteca.
Ako se stavi da puše direktno na veš, osuši ga na onom "vertikalni kvadar" stenderu u jednoj noći.
generic je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2023., 10:35   #309
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Ignoriraj buku, tj zazmiri na jedno uho Svi su bucni tj sume dok rade. Nema tu nekog brujanja, cviljenja, nista slicno, buka je kao da imas ventilator u sobi. Kompresor se ne bi trebao cuti. Ako ti bude smetala buka tu nemas neke pomoci osim seliti odvlazivac u hodnik dok ste u dnevnom i sl... Bebe uostalom vole white noise pa joj se mozda i svidi za spavanje

Mi smo na ttk 69e vec duuugo. Stan oko 50m2, drzimo ga u otvorenom wc-u ili hodniku i odvlazuje dnevni i sobu. Isto beba, isto roba, ali kod nas susilica odradi 80-90% posla bez da ubijemo/smanjimo robicu lol. Bacimo je na susilo jos pola dana-dan cisto osusi jos ono malo vlage van. Sada s grijanjem taj proces ide jos brze.

Kad sam ga kupovao uvjet mi je bila veca posuda (4+ litre) i to mi je super. Kad je juzina i vlaga oko 60% praznim je jednom u toku dana. U stanu mi vlaga ne ide preko 65%

Edit:
@generic: I nama osusi robu koja ne ide u susilicu. Stavimo sve u wc, maksimum blast i zatvorimo vrata. U jednu noc je suho (majice) ili 80% suho (deblje majice).
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2023., 17:48   #310
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,394
Kupio sam ovakva tri ovlaživača, stavio u dnevnu i dvije spavaće sobe, ali ne pomaže skoro ništa. Prije uključivanja je vlažnost 30-35%, nakon dva dana rada 40%.

https://www.ekupi.hr/hr/Ku%C4%87ansk.../p/EK000329991

Pretpostavljam da je to to i da vraćam u trgovinu jer ne odrađuje posao kako treba?
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2023., 11:20   #311
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 981
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Ignoriraj buku, tj zazmiri na jedno uho Svi su bucni tj sume dok rade. Nema tu nekog brujanja, cviljenja, nista slicno, buka je kao da imas ventilator u sobi. Kompresor se ne bi trebao cuti. Ako ti bude smetala buka tu nemas neke pomoci osim seliti odvlazivac u hodnik dok ste u dnevnom i sl... Bebe uostalom vole white noise pa joj se mozda i svidi za spavanje

Mi smo na ttk 69e vec duuugo. Stan oko 50m2, drzimo ga u otvorenom wc-u ili hodniku i odvlazuje dnevni i sobu. Isto beba, isto roba, ali kod nas susilica odradi 80-90% posla bez da ubijemo/smanjimo robicu lol. Bacimo je na susilo jos pola dana-dan cisto osusi jos ono malo vlage van. Sada s grijanjem taj proces ide jos brze.

Kad sam ga kupovao uvjet mi je bila veca posuda (4+ litre) i to mi je super. Kad je juzina i vlaga oko 60% praznim je jednom u toku dana. U stanu mi vlaga ne ide preko 65%

Edit:
@generic: I nama osusi robu koja ne ide u susilicu. Stavimo sve u wc, maksimum blast i zatvorimo vrata. U jednu noc je suho (majice) ili 80% suho (deblje majice).
Hvala na savjetima, dosta si mi detaljno elaborirao

Odluka je pala na ovaj vjerojatno, sutra ga idem u živo vidjeti:

https://mikroklima.com.hr/odvlazivac...vac-zraka.html

Stan je 60m2 ali je najveća prostorija oko 25m2 (dnevni+kuhinja) gdje je najveća vlaga uvijek, tako da po meni ovaj je i više nego dosta.
junkieee je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2024., 21:01   #312
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
Gledam kupiti ova dva s poštarinom iz njemačke za 300€.
AirgoClean® 150 E dizajnerski pročišćivač zraka i Odvlaživač zraka TTK 54 E
Ima li ih netko? jesu li bučni i kako odrađuju posao?
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2024., 18:16   #313
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
Trotec otpada, poštarina je 150 eura.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2024., 00:55   #314
borisko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: .com
Postovi: 519
Imam TTK 66 E, ima 3 razine puhanja (i buke). Onako, čuje se, ali svaki se čuje tako da nije nešto što se baš može izbjeći.

Čini mi se da ovi imaju ok cijene (iako je Trotec strašno poskupio u zadnjih 2-3 godine, ja sam svojeg uzeo za nešto manje od 1000kn)

https://mikroklima.com.hr/17-odvlazivaci-zraka
borisko je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2024., 08:27   #315
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
Ja sam 2016. Troteca 69e platio 182,56€ (1374,67kn) direktno od njih. Bili su puno povoljniji nego trgovci kod nas. Vidim da se situacija promjenila, sad su skuplji zbog poštarine.
Ta poštarina je podivljala, totalno je neisplativa. Vraćamo se u 90-te kad smo sami išli kupovati stvari preko granice.
Jučer sam uzeo kod nas dva Troteca TTK 27 HEPA 2 u 1 za 341.80€, 165€ jedan + 10€ poštarina, što je ok, a ne 100€ poštarine za dva uređaja kod Troteca.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2024., 11:54   #316
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Trotec.hr sajt ima dostavu za 40 eura, jucer sam probao ubaciti u kosaricu 1 i 10 komada tog odvlazivaca, isto mi pokazuje. Nisam gledao trotec.de jer je ista cijena za taj odvlazivac kao i na .hr

Kako je tebi doslo do 150 eura, nemam blage veze.

Svejedno, sa tih 40 eura dostave te opet izadje malo skuplje od 340 eura pa je oke
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2024., 13:26   #317
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Trotec.hr sajt ima dostavu za 40 eura, jucer sam probao ubaciti u kosaricu 1 i 10 komada tog odvlazivaca, isto mi pokazuje. Nisam gledao trotec.de jer je ista cijena za taj odvlazivac kao i na .hr

Kako je tebi doslo do 150 eura, nemam blage veze.

Svejedno, sa tih 40 eura dostave te opet izadje malo skuplje od 340 eura pa je oke
Probao sam ponovo, vidi Untitled
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2024., 14:25   #318
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Citiraj:
Autor Alfredo nr.3 Pregled postova
Probao sam ponovo, vidi Untitled
Ahaaa, u kosarici se uredno updejta. Iz nekog razloga pri kraju checkouta na zadnjem koraku mi nije updejtalo cijenu dostave kada sam mijenjao kolicinu. My bad onda, mozda im je i do sajta nesto, nebitno
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2024., 11:48   #319
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Kupio bi odvlaživač za sušenje veša.
Stvar je u tome da ne mogu sušiti u kupaoni ili WC-u jer su premali (stane nekako jedva, ali izubijam sve sušilnikom dok ga unesem) pa bi to radio u dnevnoj koja je spojena s kuhinjom - 33m2 ukupno.
Može li bilo koji Trotec za 50m2 to posušiti do jutra? Neka preporuka?
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2024., 13:11   #320
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
Ako ti je bitan zvuk, izbjegavaj Troteca. Ja sam kupio dva TTK 27 HEPA 2 i reklamirao sam ih. Želim ih vratiti, nadam se da neću imati problema s tim. Jednog sam otvorio i probao, drugi je zapakiran.
Uglavnom, zvuk je katastrofa. Deklarirano kao 43 decibela, možeš misliti. Ima neki čudan zvuk, kao da se motor muči, nije ujednačen, nego varira, baš loše. Jako sam se razočarao u Troteca, kvaliteta nikakva.
Prije sam imao Troteca 69E, kupio sam ga 2016. Taj je bio odličan, zvuk ok, imao sleep mode koji smanji vrtnju ventilatora (ovaj novi samo ugasi ekran) super je odvlaživao. Ovaj novi je teško sranje. Od izrade do zvuka. Izbjegavati u širokom luku.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2024., 13:43   #321
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Ako izbjegnes troteka, kupit ces rebrandirani trotek s npr gorenje etiketom ili neko no name sranje Nema ih bas puno koji rade iznutrice za odvlazivace. Trotek je ako se ne varam jos uvijek medju jacim igracima kod nas.

Mi smo godinama susili ves na taj nacin sa ttk 69e u prostoru od 30ak m2 (garsonjera), i kasnije u 20ak m2 (dnevni). Namjerno smo uzeli malo "jaceg" dok smo bili u garsonjeri. Kakogod okrenes, svaki ce imati zvuk strujanja zraka kao malo jaci ventilator, white noise. Ne bih pristao na ikakvo variranje zvuka, skripanje ili kliktanje u radu.

Do jutra mi osusi tanke majice i plahte, cak i gace rekao bih. Dan i pol ce ti svakako trebati za trenerke, hlace, debele carape i zimsku robu. Jorgani i takve stvari susi po nekoliko dana da budes 100% siguran da nije ostalo vlage u njima.

Mozes napraviti foru da susilo i troteka vise-manje pokrijes ceradom ili plahtom i maksimiziras da kompletan ispuh ide oko susila i po robi. To nisam probao, ali smo usmjeravali ispuh na robu i imao sam komad kartona na susilu tako da ispuh ne ide u plafon nego maksimalno u robu
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2024., 13:49   #322
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,431
Ja imam neki sinclair već 15ak godina i ne čuje se tu samo strujanje zraka kako spominjete, nego se čuje i kompresor. Imamo 2-3 u obitelji i svi rade, a prastari su. Ja svog koristim za sušenje robe i samo ga 1 godišnje rastavim počistim mu rebra na hladnjacima i ajmo dalje. Skupi se prašine unatoč filterima, i onda je začepljen. Nakon čišćenja prvih mj-dva skuplja vodu kao lud dok se opet po malo ne počne čepit.

Taj moj je najgluplji mogući model, pa ga koristim sa timerom na utičnici. Može se birati samo koliko vlage da čupa, uvijek je na kontinuirano i kao 3 brzine ventilatora, ali to se od kompresora i ne čuje, pa je uvijek na max.
Najbolja stvar, posuda od 5l.

Volio bi neki tihi, ali otom-potom. Po ovome što čitam, bolje da zadržim ovoga dok se ne smrvi.

I da nije mi jasno, što stvarno postoje modeli kod kojih se čuje samo vent? Čudno mi je to, odvlaživač je mini klima koja odvlažuje i jako blago i grije i mora taj kompresor radit, a kada radi se i čuje.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 27.01.2024. u 13:54.
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2024., 14:03   #323
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Kad vidim tudja iskustva, jos vise volim svoj odvlazivac Mogu ga probati snimiti, ali brat bratu, cuje se kao malo glasniji kupaonski ventilator. White noise, mi smo spavali s njim u prostoru (u garsonjeri).

E da, svakako ciljaj na posudu od 4+ litre! Lako se napuni preko noci ako susis robu.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2024., 19:24   #324
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,431
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Kad vidim tudja iskustva, jos vise volim svoj odvlazivac Mogu ga probati snimiti, ali brat bratu, cuje se kao malo glasniji kupaonski ventilator. White noise, mi smo spavali s njim u prostoru (u garsonjeri).

E da, svakako ciljaj na posudu od 4+ litre! Lako se napuni preko noci ako susis robu.
Ma da, pa ja nema šanse da zaspem sa tim čudom u istoj prostoriji. Ali ja sam tu baš jako osjetljiv, pa se ne računam.

Nego gledam to kako dosta ljudi piše koliko puta su im se pokvarili, a ovaj moj radi i neda se.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2024., 23:16   #325
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
Eto Trotec radio cijeli dan, odvlažuje i pročišćuje zrak kako treba. Zid koji je imao vlage na sebi je suh ko barut, zrak je čist, no zvuk je blagi užas. Motor je ko traktor. Odlučio sam si ostaviti jednog dok drugog ću vratiti. Kupio sam online pa ne bi trebalo biti problema. Ako nekome treba za podrum , imam jednog viška za prodat.
Biti u istoj prostoriji s njim dok radi nije opcija. Mislim da nekome za podrum je odličan, ima i cijev pa ga se ne mora prazniti.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2024., 00:39   #326
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Dao sam si truda pa snimio kako zvuci sa metar i pol. Najbolje poslusati na sluskama.
https://recorder.google.com/140c5be2...4-2459a5a68df9

Na pocetku ga palim, cuje se motoric koji otvara klapnu i krece puhati + kompresor se odmah upali. Cujem ga kad sam blizu da lagano zuji. Onda mob priblizim ventilatoru, pa spustim dolje prema kompresoru i vratim nazad na metar i pol i ugasim odvlazivac.

Na kraju snimke je zvuk ventilatora iz wc-a sa oko 2 metra udaljenosti.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2024., 10:07   #327
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Dao sam si truda pa snimio kako zvuci sa metar i pol. Najbolje poslusati na sluskama.
https://recorder.google.com/140c5be2...4-2459a5a68df9

Na pocetku ga palim, cuje se motoric koji otvara klapnu i krece puhati + kompresor se odmah upali. Cujem ga kad sam blizu da lagano zuji. Onda mob priblizim ventilatoru, pa spustim dolje prema kompresoru i vratim nazad na metar i pol i ugasim odvlazivac.

Na kraju snimke je zvuk ventilatora iz wc-a sa oko 2 metra udaljenosti.
Imao sam 69E od 2016. do 2022. i super je odvlaživač. I ja sam spavao pored, zvuk je ok.
Evo mojeg sadašnjeg TROTEC TTK 27 HEPA



Update:
Sretno vraćeni uređaji, sad mogu dalje u potragu. Ovaj put kupujem samo ono što vidim i čujem ispred sebe.

Zadnje izmijenjeno od: Alfredo nr.3. 08.02.2024. u 12:00.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2024., 22:35   #328
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,981
Nije tema, ali je blizu. Dakle ne odvlaživač nego ovlaživač
Kod maloga je jako niska vlaga u sobi zbog radijatora pa smo uzeli i stavili Xiaomi Humidifier 2 Lite. Radilo sve fino prvih tjedan dana ali sad se nakon par sati rada osjeti određen miris iz te maglice koji nije baš 100% ugodan
Kao neka jako odstajala voda recimo, probao sve octom očistiti, pa staviti filtriranu vodu, bude dobro par sati pa opet. Koristim vodu iz vodovoda inače. Ima netko tip? Po meni se iz ovlaživača ne bi smjelo ništa osjetiti

Exy je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2024., 05:16   #329
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,431
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Nije tema, ali je blizu. Dakle ne odvlaživač nego ovlaživač
Kod maloga je jako niska vlaga u sobi zbog radijatora pa smo uzeli i stavili Xiaomi Humidifier 2 Lite. Radilo sve fino prvih tjedan dana ali sad se nakon par sati rada osjeti određen miris iz te maglice koji nije baš 100% ugodan
Kao neka jako odstajala voda recimo, probao sve octom očistiti, pa staviti filtriranu vodu, bude dobro par sati pa opet. Koristim vodu iz vodovoda inače. Ima netko tip? Po meni se iz ovlaživača ne bi smjelo ništa osjetiti

Mislim da sam čitao da treba ići destilirana...ali nisam 100% jer to čudo nisam nikada koristio.
I šta nema nekih mirisa koji se nakapaju u tu vodu?
Tj možeš ona mirisna ulja (eterična) mislim, opet naglasak na mislim jer nisam siguran može li to što oštetiti na ovlaživaču.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 08.02.2024. u 10:57.
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2024., 11:15   #330
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
S mirisnim uljima samo oprezno. Frend mi je zavrsio na hitnoj s respiratornim sranjima kad mu je zena obogatila zivotni prostor s netakojeftinim young living difuzorom i nekakvim miomirisima. A covjek zdrav ko dren.

Ne znam jel maglica u difuzoru i ovlazivacu imaju istu velicinu kapljica.

Moje misljenje je ako nesto smrdi, onda nije u redu ili nije cisto. Bilo to klima, odvlazivac, ovlazivac, bilo kakav uredjaj koji radi s cistom vodom ili izvlaci vodu iz zraka i puse po tebi.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na