Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.03.2023., 22:19   #1
tomasini_
Premium
Moj komp
 
tomasini_'s Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Županja
Postovi: 1,139
preporuka manjeg laptopa za dj-ing

pozdrav ekipa,

molim preporuke za laptop (windows ili apple) na kojem bi vrtio traktor pro 3 i serato. sistemski zahtjevi za traktor su "Windows 10, 11 (latest service pack), Intel Core i5 or equivalent CPU, 4 GB RAM".
bitno je da je laptop manjih dimenzija i da je lagan (13 inča, manje - više), da ima dobru bateriju tj. da može izdržat bar 4-5 sati (poželjno više) i da se može puniti power bankom (imam jedan od 20 000 mah ali mogu kupiti i veći). buđet je nekih 300 - 400 eura i mislio sam uzet nešto polovno pa eventualno kupit novu bateriju.

da li je bolje da idem na tablet u kombi sa tipkovnicom (koji mora imati usb port preko kojeg se puni i jedan običan usb port za spojit dj kontroler) zbog većeg kapaciteta baterije ili ima i laptopa u tom cijenovnom rangu koji mogu pružiti 5 i više sati trajanja baterije?
__________________
Divovski kompjuteri

Zadnje izmijenjeno od: tomasini_. 01.05.2023. u 13:17.
tomasini_ je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2023., 05:09   #2
joolka
music freak
 
joolka's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Sibenik
Postovi: 3,257
microsoft surface book polovni,cak ima jedan za 400e na njusci,6 generacija intela i7,ali dovoljna za ono sta ti treba
__________________
LENOVO LEGION 5 gaming laptop (AMD 5800H,RTX 3070)
LENOVO LEGION 5 pro gaming laptop (AMD 5600H,RTX 3060)
joolka je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.05.2023., 13:18   #3
tomasini_
Premium
Moj komp
 
tomasini_'s Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Županja
Postovi: 1,139
Citiraj:
Autor joolka Pregled postova
microsoft surface book polovni,cak ima jedan za 400e na njusci,6 generacija intela i7,ali dovoljna za ono sta ti treba
koji laptop ima jaču bateriju, taj microsoft surface ili neki apple air iz 2017?
__________________
Divovski kompjuteri
tomasini_ je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2023., 15:13   #4
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,346
Citiraj:
Autor tomasini_ Pregled postova
koji laptop ima jaču bateriju, taj microsoft surface ili neki apple air iz 2017?
Nemoj usporedivat jabuke i kruske. Mac OS vs Windows je diskusija sama po sebi obzirom na software koji ces koristiti (osim, ak si jedan od onih kojima je winamp dovoljan). Drugo rabljen laptop donosi staru bateriju. Nema sanse da ti itko da vazeci odgovor u kojem stanju je ta baterija nakon 5+ godina i kolko drzi (hint: na tak starom lapu racunaj da drzi mnogo manje nego kad je bila nova, sve naravno zavisi kako su prijasnji vlasnici koristili laptop). Ak ti je bitno da baterija drzi sto duze kupnja rabljenog Thinkpada bi bila puno bolja investicija posto na nekima mozes i do 2 baterije ugraditi i obje mozes samostalno izmjeniti kad prdnu. Nit Macbook Air nit taj Surface to ne dozvoljavaju samo tako…ako uopce je moguce i isplativo.

Zadnje izmijenjeno od: tomek@vz. 01.05.2023. u 15:31.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2023., 12:42   #5
tomasini_
Premium
Moj komp
 
tomasini_'s Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Županja
Postovi: 1,139
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Nemoj usporedivat jabuke i kruske. Mac OS vs Windows je diskusija sama po sebi obzirom na software koji ces koristiti (osim, ak si jedan od onih kojima je winamp dovoljan). Drugo rabljen laptop donosi staru bateriju. Nema sanse da ti itko da vazeci odgovor u kojem stanju je ta baterija nakon 5+ godina i kolko drzi (hint: na tak starom lapu racunaj da drzi mnogo manje nego kad je bila nova, sve naravno zavisi kako su prijasnji vlasnici koristili laptop). Ak ti je bitno da baterija drzi sto duze kupnja rabljenog Thinkpada bi bila puno bolja investicija posto na nekima mozes i do 2 baterije ugraditi i obje mozes samostalno izmjeniti kad prdnu. Nit Macbook Air nit taj Surface to ne dozvoljavaju samo tako…ako uopce je moguce i isplativo.
znaš li koliko bi otprilike koštala nova original baterija + ugradnja za macbook air?
__________________
Divovski kompjuteri
tomasini_ je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2023., 12:49   #6
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,346
Citiraj:
Autor tomasini_ Pregled postova
znaš li koliko bi otprilike koštala nova original baterija + ugradnja za macbook air?

https://www.ifixit.com/products/macb...cement-battery


https://www.youtube.com/watch?v=Oask9x1PAPM


Kolko ce te doma kostat dijelovi + ruke - nemam pojma - raspitaj se lokalno ko radi to.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2023., 13:01   #7
tomasini_
Premium
Moj komp
 
tomasini_'s Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Županja
Postovi: 1,139
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
https://www.ifixit.com/products/macb...cement-battery


https://www.youtube.com/watch?v=Oask9x1PAPM


Kolko ce te doma kostat dijelovi + ruke - nemam pojma - raspitaj se lokalno ko radi to.
hvala ti. ako bi to koštalo oko 1000kn onda se isplati jer koliko vidim ima rabljenih air-a 2017 godište za 300 eura
__________________
Divovski kompjuteri
tomasini_ je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2023., 13:06   #8
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,641
Imam ti 11” MacBook Air iz 2015 s novom baterijom i novim 256 GB SSD-om.
Problem je jedino ako ti treba odmah jer nemam nikog tko ide za HR do kraja mjeseca.
200€ i dolazi s originalnim punjačem i futrolom.

Javi se porukom ako ti je zanimljivo
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na