Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.02.2023., 13:52   #4411
S3arch1ng
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Međimurje
Postovi: 172
@Emil, ako ti je opcija i crni H7 Flow, imaš ga na Amazonu... Meni stiglo ovaj tjedan, u roku 10 dana od narudžbe... 168,5 EUR ukupno s poštarinom...

Citiraj:
Autor emilblomsky Pregled postova
Hvala.
Ovo preko mailboxa ne znam kako,niti sam ikad radio.
Al ipak hvala.Valjda jednom bude dostupan i u nas.
Ionako važem između njega i Fractal torrenta.Imao sam u užem obziru i 011 Dynamic evo,ali nekim slučajem u njega ne paše moja Noctua.
A ostala dva koja sam razmatrao su Lancool 216 i North,al njih nema niti za lijek,bar u crnoj boji.
Ajd ti reci?
Tko kaže da je lako danas kupit kučište?
S3arch1ng je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2023., 14:29   #4412
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Je. I on je opcija. Daj mi samo link pošalji. Ide plačanje karticom?
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2023., 15:14   #4413
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2023., 15:35   #4414
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor emilblomsky Pregled postova
Je. I on je opcija. Daj mi samo link pošalji. Ide plačanje karticom?
Ako već nisi, kontaktiraj Uzija sa svojim željama, možda je kod njega šta dobavljivo van njihovog regularnog cjenika/ponude.
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2023., 15:48   #4415
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
Ako već nisi, kontaktiraj Uzija sa svojim željama, možda je kod njega šta dobavljivo van njihovog regularnog cjenika/ponude.
Ma već sam Zlatka i previše udavio. Nema ih nigdje.
Nema ni lancool 216 crnog.
Nekako najviše naginjem meshify II bijelom. Ima ga u admu za ispod 1400kn,što je ok cijena.
A i kučište je vrh.
Ovaj h7 Flow bi me ispao nešto ispod 1300kn, a ipak je meshify II za koplje iznad po meni.
Uzeo bi torrenta sa staklom, a na casekingu bi trebao doći baš solid i rgb. Baš me neće.
Northa ni za lijek nigdje.
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2023., 16:01   #4416
S3arch1ng
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Međimurje
Postovi: 172
Evo H7 Flow crni link

Ide plaćanje karticom.

Citiraj:
Autor emilblomsky Pregled postova
Je. I on je opcija. Daj mi samo link pošalji. Ide plačanje karticom?
S3arch1ng je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2023., 20:21   #4417
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
A vidi ove ljepotane, na lageru.

__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Staro 18.02.2023., 20:44   #4418
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
gazda na ove produžene je mislio,sa katom više.

https://www.uzishop.hr/kucista/10916...Flow&results=2


ja bi rado uzeo fractal torent,ali ću pustit svoje,košta.

https://www.hgspot.hr/kuciste-fracta...-bez-napajanja
__________________
prodajem starije komponente.

Zadnje izmijenjeno od: demetrius. 18.02.2023. u 21:01.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2023., 21:21   #4419
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Duhoviti ste!
Kaj vi ozbiljno mislite da ja nisam proučio svako iole bolje kučište na tržištu i napravio prvo preliminarnu listu,pa malo užu,pa onda sveo sve na 5 potencijalnih prinova.
Uvjeti su bili bez rgba,crno bijeli kontrast zbog noctue sa bijelim poklopcima.
Dovoljno dugo da akomodira današnje grafičke.Čitaj 35cm +.
Da mu visina noctue ne smeta.(To je zbilja suzilo izbor,)!
Da ima mesh front ,da ne mučim muku sa temperaturama,jer planiram staviti malo jače komponente unutra,a zračni hladnjak nikad ne može ohladit proc kao solidnije vodeno.

I još neke sitnice meni bitne,al ne toliko odlučujuće kod izbora.
Tako da je h7 flow jedan od tih 5!
I pogodio si Torrent je drugi .Samo što je dostupnost istih skoro nikakva.
Ova cijena demetris je ništa.Da ga mogu uzet za toliko,već bi bio kod mene.
Samo kaj ih nema.
Ajde ti reci:
Evo ga!
https://www.links.hr/hr/kuciste-nzxt...m_medium=click
Al malo mi je cijena too much!
Demetrius!
Imaš Ravena rv02?
E pa torrent je jedini dostojni nasljednik.
Čak i po stevici!
__________________
Phil of the future!

Zadnje izmijenjeno od: emilblomsky. 18.02.2023. u 22:09.
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2023., 23:07   #4420
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,162
Osobno ne bih nikad više kupio kejs sa PSU shroudom gdje ne mogu namontirati ventove za svjež zrak za GPU. Tako da bih Torrent uzeo u obzir, ove ostale pizdarije ne.
__________________
PSN Steam
d0X je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2023., 23:33   #4421
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor d0X Pregled postova
Osobno ne bih nikad više kupio kejs sa PSU shroudom gdje ne mogu namontirati ventove za svjež zrak za GPU. Tako da bih Torrent uzeo u obzir, ove ostale pizdarije ne.
A rgb verziju sam na casekingu stavio u košaricu, i ispada me 310 eura. Puno je to love, Al ne bude druge.
Ipak je to vrh za zračno hlađenje.
Za vodeno ga nema smisla uzimat, jer gubiš puno sa skidanjem odličnih ventilatora na njemu.
Ma svako ima poneku manu. Recimo kučište od 300+ eura nema ugrađen rgb kontroler. Ja bi osobno uzeo non rgb verziju sa staklom, Al koliko vidim, baš tu neće dobit na lager. Solid mi je nekako outdated!
Na lancool možeš stavit ventove na psu shroud. Na meshify II. Ma ima ih.
I dynamic evo mi je bio među prvim pickovima, Al onda sam skužio da nhd15 ne paše na njega. Xl mi je preskup, jer sa uni fanovima bi izašao preko 500 eura.
__________________
Phil of the future!

Zadnje izmijenjeno od: emilblomsky. 18.02.2023. u 23:39.
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2023., 19:52   #4422
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
https://www.amazon.de/-/en/Fractal-T...s%2C99&sr=8-11

na amazonu se bude pojavio kad tad,nego sad moram ponovo vidjet di je najbolje/daje najniže temp kad se AIO 360/420 montira front/top/bottom,tvoj nema bottom ako je to bitno.

što se mene tiće ja sam osuđen na 120 mm AIO ili meože i 360/420 mm bottom samo kako ću ga fixirat,neki su stavili 540 mm radijator i custom vodeno u silverstone rv-02.

https://www.overclock.net/threads/bu...-loop.1595553/
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2023., 20:27   #4423
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor demetrius Pregled postova
https://www.amazon.de/-/en/Fractal-T...s%2C99&sr=8-11

na amazonu se bude pojavio kad tad,nego sad moram ponovo vidjet di je najbolje/daje najniže temp kad se AIO 360/420 montira front/top/bottom,tvoj nema bottom ako je to bitno.

što se mene tiće ja sam osuđen na 120 mm AIO ili meože i 360/420 mm bottom samo kako ću ga fixirat,neki su stavili 540 mm radijator i custom vodeno u silverstone rv-02.

https://www.overclock.net/threads/bu...-loop.1595553/
A da. I Raven i torrent idu najbolje sa zračnim hladnjakom ili castom vodenim. Ja sam u ravenu imao Thors Hammera, a sad sam na noctua chromax Black.
Aio nemoj ni pomišljati ako hoćeš torrent uzet. Jer moraš izbacivati skupe ventilatore van, a oni upravo i daju štih kučištu, kao i penetratori ravenu.
Ja sam imao arctic 360,i super je hladnjak, Al smeta me to povremeno paljenje ventilatora na max i zvuk vode.
Noctua je baš tiha, iako je proc sa njom dosta topliji.
A za sljedeći build ni sam ne znam. Ako hoćeš Aio stavit, rađe odi na lancool 216 ili novu trojku.
Odustao sam od onog nzxt h7. Čisto radi principa.
Mislim stavit 1400kn za kejs sa dva low end ventilatora, dok sa druge strane mogu uzet dynamic evo za 100kn više. Ajd da vide nešto od Lian lia. Em stave u 216 od 1000kn super ventilatore, 4 pinske, il ne stave niti jedan, kao u dynamic. Pa si sam biraš.
Stavi cijenu kučišta 150kn manju, bez ventilatora, i sam budem stavio što hoću unutra.
Slična stvar i sa corsairom.
Ako misliš ostat na ravenu, onda stavi zračni hladnjak gore. 120mm Aio ti ide samo gore na ispuh, tako da povlači već topao zrak iz kučišta, tako da temp. proca ne mogu bit dobre. Em ni što 120mm Aio nije neka sreća. U rangu osrednjeg zračnog hladnjaka.
Castom vodeno ti se ne isplati stavlja sad u Ravena. Em je kučište outdated, em je castom vodeno skupo. A kad ga hoćeš prodat, to ide teško i puno gubiš.
Moj savjet ili uzmi zračni hladnjak, ili uzmi torrents, pa opet zračni hladnjak.
Ja imam u obzir u i lancool 3.
Odlično kučište. Samo što mi je malo preveliko za na stol. Kao i torrent.
__________________
Phil of the future!

Zadnje izmijenjeno od: emilblomsky. 19.02.2023. u 20:35.
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2023., 21:38   #4424
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
za sad neću ništa uzet/trošit naravno da moram izbacit prednje ili donje ventilatore na torentu ako mislim stavljat 360/420 AIO,zanimljivo da nema opcije da mi biramo kolko ćemo ili nećemo ventilatora uzet/kupit sa kućištem,i moje kućište je bilo 1000 kuna kad sam uzimao,unutra je već corsair h55.

mislio uzet arctic-liquid-freezer-ii-120 jer corsair ne prodaje mountign kit za h55 za socket 1700 ili uzet mounting kit s aliexpressa,zaboravio napomenut za i5 12600k/13600k kad/ako uzmem.

https://www.racunala.hr/arctic-liqui...m_medium=click
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2023., 11:00   #4425
tetak dudo
Premium
Moj komp
 
tetak dudo's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: 45.594-16.217
Postovi: 236
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Kućište je jedna od komponenti, uz napajanje i monitor, na kojoj ne treba štedjeti novce.
to se slažem s tobom , uvjek se držim tog pravila ma koliko me god odgovarali od toga
__________________
Dell OptiPlex Micro
ThinkPad T470
tetak dudo je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2023., 21:21   #4426
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2023., 23:25   #4427
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Inače, kaj se tiće kučišta koje nema ventilatore demetrius,ima ih ,samo su rijetka.
Ako izbaciš iz jednadžbe Dynamic,imaš trenutno Phanteks g500a fanless
za 1200kn kod nas.
Odlično kučište sa odličnom podrškom za ventilatore,aio hladnjake,a i prozračno je(mesh),što je sada must have!
Mada ja mislim da budem ipak uzeo torrenta,jer imam nhd 15 ,a to kučište je kao skrojeno za njega.Je 1800kn,al barem dobiješ odlične dynamic x2 ventilatore uz njega ,i to 5 komada.
Ako uzmeš tog phantexa i kupiš za njega bar 5 kvalitetnih ventilatora,to ti već preskoči cijenu torrenta.A torrent je ipak kompletnije i kvalitetnije kučište.I to samo kvalitetniji,a da ne govorim o silent wings 4,ili chromax black ventovima koji sami koštaju kao i to kučište.Za torrenta uzmem samo jedan x2 140mm otraga na ispuh i vozi Miško sljedećih x godina.

Za razliku od drugih koji uz kučišta nude uglavnom entry leval ventove.Čast iznimkama.
__________________
Phil of the future!

Zadnje izmijenjeno od: emilblomsky. 28.03.2023. u 23:36.
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2023., 21:13   #4428
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
Ništa,nema mjenjanja kućišta,štednja,jer da sve želje ostvarim za novi gaming komp 2000 eura,jedino ko je mislio prije 7 godina kad sam kupovao svoje kućište nisma mislio da samo 120 mm AIO ide unutra,mislim ide unutra i 420 mm AIO ali moram vadit 180 mm ventilatore,i nemogu učvrstit taj radijator,bar mislim.

Torent fractal black sam gledo ali 1800 kuna.

https://www.pcshop.hr/kuciste-fracta...m_medium=click

https://www.instar-informatika.hr/ku.../product/#opis

su ista ova 2 kućišta???

https://www.youtube.com/watch?v=HBxo2_lwKps

koje je ovo točno kućište

za video iznad samo pokazivanje kućišta od 2000 eura,za tu cjenu sam mislio da su ugrađena 3 custom loopa sa 3 radijatora i 3 pumpe.
__________________
prodajem starije komponente.

Zadnje izmijenjeno od: demetrius. 29.03.2023. u 21:19.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2023., 23:25   #4429
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor demetrius Pregled postova
Ništa,nema mjenjanja kućišta,štednja,jer da sve želje ostvarim za novi gaming komp 2000 eura,jedino ko je mislio prije 7 godina kad sam kupovao svoje kućište nisma mislio da samo 120 mm AIO ide unutra,mislim ide unutra i 420 mm AIO ali moram vadit 180 mm ventilatore,i nemogu učvrstit taj radijator,bar mislim.

Torent fractal black sam gledo ali 1800 kuna.

https://www.pcshop.hr/kuciste-fracta...m_medium=click

https://www.instar-informatika.hr/ku.../product/#opis

su ista ova 2 kućišta???

https://www.youtube.com/watch?v=HBxo2_lwKps

koje je ovo točno kućište

za video iznad samo pokazivanje kućišta od 2000 eura,za tu cjenu sam mislio da su ugrađena 3 custom loopa sa 3 radijatora i 3 pumpe.
Ako ideš na torrenta nema smisla stavljat bilo kakvo vodeno unutra.Jer moraš micat ventilatore,a time se gubi svrha ovih ventova u njemu.
Jedino zračni hladnjak ima smisla.
Ovaj prvi sa linka ti je torrent,običan ,ne rgb verzija ,sa crnim fractal x2 ventovima.
Ovaj drugi je compact verzija istog,dosta manji dimenzijama,i ima samo prednja dva 180mm ventilatora,dok pravi torrent ima na dnu 3x140mm,uz dva 180mm prednja.
Ovaj compact ti je i rgb,što diže cijenu nekih 200kn,za razliku od non rgb verzije.
Ovaj sa videa ti je obični torrent.ali rgb verzija.Ima ga i kod nas ,ali nažalost košta oko 2300kn.
Sramota za Fractal da ako već peru ljude 2300kn za kučište,i imaju rgb verziju istog,pa da ne mogu staviti neki rgb kontroler unutra,već ga možeš spojiti i kontrolirati samo preko matične.Neka se ogledaju na Lancool 3,ili Phantex g500a!
Treba bit oprezan kod kupnje ovog Torrenta compact,jer su prednji ventilatori dosta debeli ,35mm.
Tako da je gpu clereance samo 33cm,što je za današnje pojmove polako na knap.Možeš ih zamjeniti za manje,i staviti ove na dno kučišta,ali treba bit oprezan ,jer ovi 180mm idu na dno samo ako koristiš mini atx ploču.
Previše su zakomplicirali sa tim torrentima.
Ovaj je premal,a ovaj original prevelik.Kad složiš sve unutra,previše je neiskorištenog prostora.
Ali nema kučišta bez mana.Zadnje koje je bilo bez njih je Raven rv02 tamo davne 2010!
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2023., 20:58   #4430
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
Citiraj:
Autor emilblomsky Pregled postova
Ali nema kučišta bez mana.Zadnje koje je bilo bez njih je Raven rv02 tamo davne 2010!
tj moje,ništa štednja,ako uzem 13600k ići će 120 mm AIO gore ili iz kine mounting kit za 200 kuna ili artic 120 mm AIO.
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2023., 21:48   #4431
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor demetrius Pregled postova
tj moje,ništa štednja,ako uzem 13600k ići će 120 mm AIO gore ili iz kine mounting kit za 200 kuna ili artic 120 mm AIO.
Stavi si zračni cooler, jer ovo ti nema smisla.
Topli zrak ti ide gore i onda ti tu aio neće imat neke temperature za pohvalu. Ionako ti 120mm aio su u razini osrednjeg zračnog hladnjaka. U ravenu jedino neke castom loopove sam vidio da imaju smisla.
To je problem Ravena i torrenta.Jednostavno u raven aio paše samo na dno, a onda gubiš penetratore, što nema smisla. U torrent u paše na dno, ali realno smisla ima staviti ga naprijed. Ili napraviš kao Flanagan.
Stavio je aio naprijed, stavio dva 180mm na dno, a jedan 140mm stavio otraga. Dva 140mm su ostala višak, Al minimalizirao je štetu. Za mene opet neisplativo.
Ako ideš na novi proc, onda uzmi novo kučište. Raven danas igra samo za zračni hladnjak.
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2023., 20:28   #4432
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
Ne moram uzet torenta,ništa,zadržat svoje,corsair h55 je unutra,i zašto ne prodaju kućišta sa brojem ventača po izboru,hoću s 1 5 10 ili bez.
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2023., 23:24   #4433
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Slažem se.Ostavi ravena.
I ja sam ga imao tamo 2010. godine ,i bio je gore Thor's Hammer.
Ja isto muku mućim koje kučište uzeti.Ovaj moj mali fractal je prekrasno kučište,ali ga mući slab airflow ,noctua jedva stane,i tako to.Al tko zna ,možda ga malo prispodobim pa si ga ostavim.
Pa Phantex ima takvu ponudu sa g500a.Imaš fanless,imaš performanse i rgb,pa biraš.
Danas ti najviše ide taj rgb đir,pa svi imaju fokus na to.
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2023., 21:25   #4434
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
https://www.xda-developers.com/best-...e-for-airflow/

još ima 100 revjua nekome je ovo nekome ono najbolje lian dnymic 011 xd kako već se zove i nzxt 9 flow ne stanu im 420 mm AIO,u Phanteks g500a stane mislim da je 1200 kuna bez ventača, mislio malo manje bez njih,arctic 360 i 420 mislim 100 kuna razlike na nabavi i stavim ventače po izboru ne znam kakvi su ti koji se dobiju sa Phanteks g500a.
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2023., 21:39   #4435
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,042
Citiraj:
Autor demetrius Pregled postova
https://www.xda-developers.com/best-...e-for-airflow/

još ima 100 revjua nekome je ovo nekome ono najbolje lian dnymic 011 xd kako već se zove i nzxt 9 flow ne stanu im 420 mm AIO,u Phanteks g500a stane mislim da je 1200 kuna bez ventača, mislio malo manje bez njih,arctic 360 i 420 mislim 100 kuna razlike na nabavi i stavim ventače po izboru ne znam kakvi su ti koji se dobiju sa Phanteks g500a.
FD Torrent je daleko najbolji za airflow... no contest...
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2023., 09:30   #4436
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor ansha Pregled postova
FD Torrent je daleko najbolji za airflow... no contest...
A i to je diskutabilno.Ako koristiš zračni hladnjak uvijek je bolje da ima što manje prostora između usisa i samog hladnjaka.Isto vrijedi i za prostor iza hladnjaka,kao i iznad.
Na taj problem se osvrnuo i Leo na kit guru kod recenzije torrenta.
Jednostavno ,on ima puno ventilatora,ali i previše praznog prostora u kučištu ,pa dolazi do turbulencija .
Recimo ,po tom pitanju puno bolje stoji Compact,ali on opet ima svojih mana ,kao premali gpu clereance.
Problem je što se svi ti testovi kučišta rade po default postavkama samih kučišta.Recimo torrent ima super rezultate ,jer ima 5 ogromnih ventilatora serijski ugrađenih ,i naravno da ima super temperature.Sa druge strane ako hoćeš ugraditi aio u njega onda performanse jako padaju,jer skidaš dolje dva 180mm intake ventilatora.
Ako se malo poigraš načudio bi se kako sa puno manjim kompaktnim kučištima možeš postići vrhunske rezultate glede temperatura.
Kao primjer uzmi nzxt h5 flow.Po defaultu dolazi sa jednim ventom otraga i jednim dolje .Ako recimo staviš 2x140mm naprijed,jedan 120 otraga i jedan 120mm gore iznad hladnjaka,dobiješ rezultate ,koji nadmašuju torrenta.
Isto vrijedi i za dosta drugih kučišta:Corsair 4000a,h7 flow,G500a,Lian li više njih.
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2023., 11:46   #4437
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,042
Torrent nije za one koji zele koristit AIO, striktno air-cooling kuciste, nema smisla vaditi brutalne 180 ventove...
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2023., 12:02   #4438
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
Citiraj:
Autor ansha Pregled postova
Torrent nije za one koji zele koristit AIO, striktno air-cooling kuciste, nema smisla vaditi brutalne 180 ventove...
Tocno to...prvo sam njega planirao i odustao zbog tog razloga + sto malo hdd-a stane...tako da sam uzeo meshify 2 na kraju, em jeftinije em tocno ono sto mi treba
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2023., 19:37   #4439
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
Onda ćemo pustit dva 180mm intake ventilatora,pa stavit AIO gore ili dole.


Front radiator
Up to 360/420 mm, including 360x180 mm,misle reć da na 360 AIO mogu stavit 2x 180 mm fan umjesto 3x 120 mm fanove??dobro onda ostaju prednja 2x 180 mm.
Rear radiator
Up to 120/140 mm
Bottom radiator
Up to 360/420 mm (458 mm max length)
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2023., 19:50   #4440
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,042
Citiraj:
Autor demetrius Pregled postova
Onda ćemo pustit dva 180mm intake ventilatora,pa stavit AIO gore ili dole.


Front radiator
Up to 360/420 mm, including 360x180 mm,misle reć da na 360 AIO mogu stavit 2x 180 mm fan umjesto 3x 120 mm fanove??dobro onda ostaju prednja 2x 180 mm.
Rear radiator
Up to 120/140 mm
Bottom radiator
Up to 360/420 mm (458 mm max length)
Ne mozes stavit stavit AIO na 180 fanove, moras ih maknut i monirat bracket za 120/140 ventove i onda na to montirat AIO... Al ne kupuj Torrenta ako hoces AIO...
ansha je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na