Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.08.2006., 14:14   #1
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
wc-mlin - molim komentare

Dakle, u 9. mj. prosle godine kupih u doticnom ducanu IBM Thinkpad R50e i SO-DIMM 512 DDR. Odma su mi ugradili memoriju, naravno u nekoj sobici u podrumu. I tako ja na moru, kraj 7.mj. i lap se pocne blesirat, nece dic OS, neke egzoticne errore izbacuje. Napravim reinstall OS-a, bla bla nista. Par reseta napravim, kad ono nece se vise ni upalit, samo crn ekran i ne mrda. Izvadim memoriju, opla - radi. Pogledam memu, kad ono 2-3 pina ostecena. Nista, spakujem memoriju u pun k*** wc papira i stavim to u kutiju od naocala, pa kad dodjem kuci rjesim to...

I dodjem ljepo u wc-mlin, i da ne duljim:

-ne mogu mi zaprimit memoriju jer je mehanicko ostecenje i ne moze mi izdat papir
-ispada da memorija ne radi jer sam ju ja pokidao, a ako to i nije razlog kvara, oni tu ne mogu nista (drugim rjecima mogu se je***)
-na pitanje jel moguce da je memorija ostecena pri ugradnji ili je vec bila ostecena prije ugradnje dobivam odgovor - to nikako nije moguce (naravno lol), jer kao ne bi radila uopce (a on je strucnjak za memorije ko i moja baba)
-Ve-mil jasno daje do znanja da se samo konfiguracije astro (kupljene kod njih) mogu donet u kompletu na pregled
-IBM laptope ne servisiraju oni, nego ovlasteni IBM servis
-IBM servis nece dirat memoriju jer nije njihova i ne odgovaraju za nju
-teoretski: da sam doneo laptop u ve-mil i oni izvade memoriju - memorija ostecena - opet bi ispalo da sam ja nju vadio prije i ostetio - na ovo sam dobio potvrdni odgovor (i jos bi mi naplatili 60kn pregled ispravne robe - laptop)

-znaci ja memoriju nisam vadio do tog dana kad je crkla
-jako sumnjam da sam ju ja ostetio pri vadjenju jer znam kako se to radi i nisam debil
-da sam ju slucajno ja ostetio, oni to ne mogu dokazat kao sto ja ne mogu dokazat da je ostecena pri ugradji ili prije nje
-nigdje nisam potpisao da sam pregledao memoriju kad mi je isporucena

Znaci ako kupis laptop i memoriju i oni ti ju ugrade - na nju nemas garanciju - tako ispada


Molim komentare, sta da radim?
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2006., 14:55   #2
Imitator
Banned
 
Imitator's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: ZG - Dugo Selo
Postovi: 523
"-ne mogu mi zaprimit memoriju jer je mehanicko ostecenje i ne moze mi izdat papir"

Kakav papir ti nemogu izadti??
Kod zaprimanja robe u servis (Ve-mil) trebaju na papir napisati tvoje podatke i opis kvara......

Opis kvara je kod tebe da neradi laptop.....

Možda je jedina greška što nisi odnesao cijeli laptop (ako sam dobro shvatio)....

Ja bi ti preporučio da odeš nazad i probaš doći do nekoga tko baš radi u servisu, pa se s njime dogovoriti!
p.s.

Imam poznanika koji radi u servisu u OS, pa mogu kontaktirat njega u vezi tog problema!!
Nemogu ti ništa obećati, ali mogu probat!
Javim se početkom idućeg tjedna (jer nemogu do njega prije....na godišnjem je koliko sam upućen)!!

Pozdrav!
Imitator je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.08.2006., 15:15   #3
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
pa i pricao sam s tipom iz servisa.

Hvala Imitator, ali kod tvog poznanika sam prvi puta dosao s memorijom, on je rekao da ju ne moze zaprimit i izdat mi potvrdu, ali ako hocu nek ju ostavim kod njih pa ce oni vidjeti. To sam i napravio, ostavio broj mobitela, ali on je otisao na godisnji. I za par dana nazovem i kaze mi drugi tip da dodjem osobno, s njim sam i pricao o gore navedenom.

Mozda sam i trebao odnjet cjeli lap. Ali prvo sto bi mi naplatili 60 kn jer je laptop ispravan, a drugo, tvrdili bi da sam ja ostetio memoriju - o ovome sam pricao s tipom iz servisa i rekao mi je "nazalost, ali tako je"

Ja se bas i ne mogu tako lako pomirit sa 433,64 kn...

kazes:
"Opis kvara je kod tebe da neradi laptop...."

je, ali oni nemaju nista s tim. Prije 2 mjeseca riknilo mi je osvjetljenje na displayu. Oso sam do we-mila i rekli su mi "mi nemamo nista s tim, idite u ovlasteni servis". Tamo su mi zamjenili neku plocicu kod ekrana i sve 5.

sve u svemu, kako god se ovo zavrsi, izgubili su jednu musteriju, vjerojatno i puno vise njih...
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2006., 15:29   #4
Imitator
Banned
 
Imitator's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: ZG - Dugo Selo
Postovi: 523
Izgubili su oni puno mušterija zbog takvog ponašanj!

Svejedno javi kako je prošlo, pa možda možemo nešto smisliti!!
Imitator je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na