Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.07.2016., 00:32   #1
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Plinski roštilj - info?

Stari roštilj mi je na izdahu, podnjet će još jedno/dva druženja, ali ništa više od toga.
Sada gledam čime ga zamijeniti, i dvije osobe su mi preporučili plinski roštilj.

Pošto nikada nisam niti jeo tako ispečen roštilj, javljam se za komentare!

Kao prednost mi se čini brzina pripreme i lakoća. Nedostataka osim cijene ne vidim (naravno, ukoliko je roštilj dobrog okusa! ).

Preporuku sam dobio za Weber marku.

Tražim komentare od vas, ima li tko plinski roštilj, kakva su iskustva s njime, okus hrane isti/drugačiji, koje preporučujete itd.

Zahvaljujem svima.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2016., 05:10   #2
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Mikeyy Pregled postova
Stari roštilj mi je na izdahu, podnjet će još jedno/dva druženja, ali ništa više od toga.
Sada gledam čime ga zamijeniti, i dvije osobe su mi preporučili plinski roštilj.

Pošto nikada nisam niti jeo tako ispečen roštilj, javljam se za komentare!

Kao prednost mi se čini brzina pripreme i lakoća. Nedostataka osim cijene ne vidim (naravno, ukoliko je roštilj dobrog okusa! ).

Preporuku sam dobio za Weber marku.

Tražim komentare od vas, ima li tko plinski roštilj, kakva su iskustva s njime, okus hrane isti/drugačiji, koje preporučujete itd.

Zahvaljujem svima.
Imao ja neki jeftikaner.
Nedostatak je čišćenje i nakupljanje masti ispod rešetki.
To je nakon desetak roštilja opasnost od požara.
Dakle samo ploča, rešetke nebi na plinskom više nikad uzeo, a i na ploči dobro pogledat kamo se odvodi višak masti.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.07.2016., 08:54   #3
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Definitivn ploca na plinskom, a ne resetka. Mana u odnosu na normalni rostilj je da meso ispeceno na pliskom je slicnije onome na tavi nego na pravom rostilju, ali pretpostavljam da si imao elektricni pa je plinski bolja solucija.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2016., 11:45   #4
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,137
Uzeo sam od Delimana plinski roštil neki dan za 500 kn.

Više ga nema po toj cijeni, prošla je akcija.




Ono što kaže rendula definitivno gusena ploca.

... meso ispeceno na pliskom je slicnije onome na tavi nego na pravom rostilju.

Da treba se dobro napacat. Jer u protivnome bude suho.

Meso je dobro i fino al nije ni priblizno meko drugi dan kad se ohladi kao što je to kod klasicnog rostilja.

Ispeci povrce na tome je milina. Gljive , tikvice i papriku mozeš rezat kako oces i nemoze propast kao što je to slucaj sa resetkom.


Prilikom kupnje provjeri da roštilj više grijaca , 3 idealno. Jer ako ima manje onda neravnomjerno grije ploču.

Roštilj koji sam uzeo ima snagu od 5,4 kW te pri njoj troši 390 g/h ... po tome jedna plinska boca može trajati 25 sati. Realno traje 30 % više jer nikad ne peces na max.


Moraš nabaviti plinsku bocu ( 12 kg prazna boca 300 kn na njusci + 100 kn plin 10 kg. Ukupno je boca teska 22 kg) + reduktor pritiska i gumeno crijevo (oboje na INI platio oko 145 kn )
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977

Zadnje izmijenjeno od: Blue Spirit. 27.07.2016. u 12:55.
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2016., 12:55   #5
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
slušaj sad vamo

najjača stvar koju sam vidio za razumne pare u bauhausu... dakle roštilj sa "krilima" za držat stvari, pola roštilja je na drvo i ta ladica se diže i spušta dok je rešetka fixna, a druga polovica je na plin koja ima nivelirane mlaznice vatre tako da možeš održavat toplinu na pečenom ili raditi mrtvi stejk na najjačem dijelu.

nekih 3k je bio ako se dobro sjećam.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2016., 13:12   #6
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Dva poznanika koja mi imaju plinske roštilje, oba ima Weber.
Jedan neki manji/srednji model s jednim grijačem, relativno novi, a drugi jedno 7 godina star model s 3 grijača, koji se odvojeno pale. Oba ne mogu dovoljno nahvaliti roštilj.

Kod jednog sam se pozvao na test roštilj.

Nije mi žao dati za roštilj ako će trajati, raditi kako treba, olakšati stvari i meni povećati broj roštiljada.

Ovo je otprilike najskuplje što bih išao, ako bi išao na plinski:
https://www.kraljzara.hr/46010675-pl...-original.html

Malo sam pregledavao druge marke, i za sada sam naišao na komentare da su Weber i Napoleon vrlo kvalitetni, ostalo sve iza njih.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2016., 13:18   #7
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma weber je nemreš-fulat kategorija... tak da ti je to ziher, ali čitaj ovo gore kaj sam ti napisao.

jebena naprava.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2016., 13:36   #8
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Za vikend sam u ZG pa ću otići malo se prošetati po Bauhausu da vidim taj što si napisao i ostalo šta se nudi.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2016., 13:45   #9
CheCola
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 371
ebesh roštilj koji nije na drvu/ugljenu......
__________________
CheCola je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2016., 13:45   #10
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ja konkretno pričam o istočnom bauhausu i tamo ziher imaš i webera a i nešto genijalno što ajde sada se ne tiče tebe jer nije plinski, ali nekome možda pomogne - dakle zamislite korito koje na sebi ima 3 odvojene fajn velike rešetke i dolje se kuri po potrebi koliko treba žara/rešetki, a zapravo to korito na sebi ima bočne nosače, motor i šiljak za krupnu nejač... 1200kn

e da i cijeli taj divajs je na kotačima za lakšu manipulaciju, australia made.

slow clap kad sam vidio ideju i cijenu.
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.07.2016., 13:58   #11
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
slušaj sad vamo

najjača stvar koju sam vidio za razumne pare u bauhausu... dakle roštilj sa "krilima" za držat stvari, pola roštilja je na drvo i ta ladica se diže i spušta dok je rešetka fixna, a druga polovica je na plin koja ima nivelirane mlaznice vatre tako da možeš održavat toplinu na pečenom ili raditi mrtvi stejk na najjačem dijelu.

nekih 3k je bio ako se dobro sjećam.

Ovo? http://www.bauhaus.hr/slobodno-vrije...grillstar.html
Dobro izgleda.

A ovaj zadnji što si spominjao, samo na ugljen je vjerovatno ovo?
http://www.bauhaus.hr/slobodno-vrije...kingstone.html
Mikeyy je offline   Reply With Quote