Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.09.2013., 13:38   #271
tomek1221
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: zapresic
Postovi: 4
daj malo poblize pojasni ovo lokalizirati sa more locale aplikacijom i u vezi kamere,ja sam skinuo kameru sa marketa ali ona je i dalje uboito prespora treba 15 sekundi za jednu sliku
tomek1221 je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2013., 17:50   #272
brisani
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: ST
Postovi: 280
Citiraj:
Autor tomek1221 Pregled postova
daj malo poblize pojasni ovo lokalizirati sa more locale aplikacijom i u vezi kamere,ja sam skinuo kameru sa marketa ali ona je i dalje uboito prespora treba 15 sekundi za jednu sliku
Neke aplikacije kao šta je kamera puno bolje funkcioniraju kao sistemska aplikacija i zato bi je trebalo pretvorit u sistemsku. Ako se koristi flash, kamera je puno sporija i zato ga je preporučljivo isključiti ako nije neophodan. Najbolje bi bilo da skineš onaj rom za koji sam stavio link i da ga instaliraš jer je to novija verzija onoga roma koji si stavio , a na kojem je Zpoljak izbrisao kameru(neznam zašto). More locale 2 možeš skinuti sa marketa i postavlja se tako da uđeš u njega i stisneš lijevu tipku na mobu, nakon čega stisneš add locale i uđeš u iso tipke gdje možeš postavit zemlju i jezik. Ako ti treba pomoć oko instalacije roma napisat ću ti kratke upute.

Zadnje izmijenjeno od: brisani. 21.09.2013. u 18:00.
brisani je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.09.2013., 18:49   #273
tomek1221
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: zapresic
Postovi: 4
stavio sam ovaj rom i mogu rec da je odlican na prvi pogled,kamera slika odmah bez nekog cekanja i tel je super brz,svaka cast kuharu :-)
tomek1221 je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2013., 19:28   #274
brisani
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: ST
Postovi: 280
Citiraj:
Autor tomek1221 Pregled postova
stavio sam ovaj rom i mogu rec da je odlican na prvi pogled,kamera slika odmah bez nekog cekanja i tel je super brz,svaka cast kuharu :-)
Meni je najvažnija ta brzina ali ako nekome smeta šta nema hrvatski jezik u postavkama neka ga ne instalira, a naravno da treba uvijek imati backup originalnog roma. Neke se stvari riješe sa lokalizacijom, ali ne u potpunosti. Nadam se da će se naći neki kuhar da i to riješi, jer ovaj rom je odličan. Pozdrav!
brisani je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2013., 21:08   #275
dinos3
Dino Saur
 
dinos3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 915
Danas mi se Prestigo 4040 poceo lediti i nije se dao paliti. Sve je stock bilo tako da sam ga odneo na servis (jamstvo). Ima tko isustva s popravcima u jamstvenom roku sto se Prestigia dice?
dinos3 je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2013., 21:16   #276
dart_tom
Premium
Moj komp
 
dart_tom's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 427
neznam dali sam upo ko padobranac ali imam pitanjce
šogor je kupio prestigio 4322
sve pet,super zadovoljan
i sada ja mu hocu ubost navigaciju(blackmart)
uglavnom problem je sto recimo stavim navigon i on izbacuje stalno neku gresku kao da se ne moze spojiti na net da provjeri
inace taj isti apk mi uredno radi na huawie y300,s3 i galaxy tab7
ista stvar i sa ostalim navigacijama,igo,copilot
jel netko zna u cemu je frka???
koju da mu navigaciju probam staviti??
i jos jedan problem mu je sto ne vidi nigdje poslane sms poruke,ja sve pregledo i ne nadjem stvarno,ono wtf
hvala na pomoci

dart_tom je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2013., 14:38   #277
puding22
Registered User
 
puding22's Avatar
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: ...
Postovi: 364
Pozdrav. Rootao sam mobitel 4300 izbrisao stari rom (sta li je vec bilo na njemu) da bi stavio neki novi.
I sad taj nece i zapeo sam u recoveriju. Kako mogu sve vratiti na pocetak. Da mi se upali mob sa bilo kakvim romom.
Flashati sta li vec.
Moze neke upute
puding22 je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2013., 19:27   #278
brisani
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: ST
Postovi: 280
Citiraj:
Autor puding22 Pregled postova
Pozdrav. Rootao sam mobitel 4300 izbrisao stari rom (sta li je vec bilo na njemu) da bi stavio neki novi.
I sad taj nece i zapeo sam u recoveriju. Kako mogu sve vratiti na pocetak. Da mi se upali mob sa bilo kakvim romom.
Flashati sta li vec.
Moze neke upute
Najlakše bi bilo staviti neki custom rom, ako postoji za taj model. Trebao si prije instalacije custom roma napraviti backup tvorničkog roma i onda bi se uvijek mogao vratiti na originalni. Koji si rom pokušao instalirat? ako je za 4300 onda bi se morao instalirat. Prije instalacije custom roma treba izbrisati stari rom(hard reset), inače se sudare romo;vi i dođe do blokade. Možeš li mi stavit link od stranice gdje si skinuo rom da vidim o čemu se radi pa ćemo vidit dalje.....

Zadnje izmijenjeno od: brisani. 25.09.2013. u 19:40.
brisani je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2013., 10:23   #279
brisani
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: ST
Postovi: 280
Citiraj:
Autor dart_tom Pregled postova
neznam dali sam upo ko padobranac ali imam pitanjce
šogor je kupio prestigio 4322
sve pet,super zadovoljan
i sada ja mu hocu ubost navigaciju(blackmart)
uglavnom problem je sto recimo stavim navigon i on izbacuje stalno neku gresku kao da se ne moze spojiti na net da provjeri
inace taj isti apk mi uredno radi na huawie y300,s3 i galaxy tab7
ista stvar i sa ostalim navigacijama,igo,copilot
jel netko zna u cemu je frka???
koju da mu navigaciju probam staviti??
i jos jedan problem mu je sto ne vidi nigdje poslane sms poruke,ja sve pregledo i ne nadjem stvarno,ono wtf
hvala na pomoci

Šta se tiče sms poruka problem se riješava tako da u aplikaciji google pretraživać označiš sms poruke. Navigacije nikad nisam koristio......
brisani je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2013., 12:24   #280
bubimir13
Registered User
Moj komp
 
bubimir13's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Kutina, CRO
Postovi: 439
da li postoji neki način za kotrolu CPUa na 4040 jer koliko mogu vidjet na no frills cpu control moj procesor radi stalno na 1ghz te su jedine varijable 1001mhz ili 166mhz kao najniža frekvencija. Postoji li neki način da se to promjeni?
bubimir13 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.11.2013., 15:56   #281
revetinja
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 1
Treba mi hitno pomoć.. Juče sam rootovao PAP4040 telefon, pa sam obrisao neke od meni nepotrebnih aplikacija tipa installer prestigio, prestigio ebook reader i ostalih.. Nakon toga sam radio backup sa titaniumom da bih mogao uraditi factory reset.. nakon factory reseta, zapeo sam prestigio wizardu, koji mi ne radi kada hoću da idem next na wifi settings, i samo se vrati na početak.. postoji li način da se wizard zaobiđe ili da vratim na originalni rom.. Ovo mi je stvarno hitno, molim vas ako neko može da mi pomogne.
revetinja je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2013., 19:25   #282
Zpoljak
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 26
Citiraj:
Autor revetinja Pregled postova
Treba mi hitno pomoć.. Juče sam rootovao PAP4040 telefon, pa sam obrisao neke od meni nepotrebnih aplikacija tipa installer prestigio, prestigio ebook reader i ostalih.. Nakon toga sam radio backup sa titaniumom da bih mogao uraditi factory reset.. nakon factory reseta, zapeo sam prestigio wizardu, koji mi ne radi kada hoću da idem next na wifi settings, i samo se vrati na početak.. postoji li način da se wizard zaobiđe ili da vratim na originalni rom.. Ovo mi je stvarno hitno, molim vas ako neko može da mi pomogne.
Imaš li instaliran CWMR?
Pozdrav!
Zpoljak je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2013., 22:53   #283
brisani
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: ST
Postovi: 280
Pozdrav! Nakon šta sam neko vrijeme koristio custom rom od Lewe vratio sam se opet na stock rom. Sada mi se događa to da nemogu koristit neke aplikacije koje sam na Lewi mogao, kao šta je Google crome, Opera mobile, Auto cad 360. Zanima me, dešava li se to i drugima i postoji li način da se to riješi? Radi se o Prestigiu 4040.
brisani je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2013., 14:11   #284
dinos3
Dino Saur
 
dinos3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 915
Citiraj:
Autor brisani Pregled postova
Pozdrav! Nakon šta sam neko vrijeme koristio custom rom od Lewe vratio sam se opet na stock rom. Sada mi se događa to da nemogu koristit neke aplikacije koje sam na Lewi mogao, kao šta je Google crome, Opera mobile, Auto cad 360. Zanima me, dešava li se to i drugima i postoji li način da se to riješi? Radi se o Prestigiu 4040.
Factory reset napravi.
dinos3 je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2013., 08:52   #285
brisani
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: ST
Postovi: 280
Citiraj:
Autor dinos3 Pregled postova
Factory reset napravi.
Napravio sam factory reset iz cwm i restore stock roma. Stock rom je ažuriran na zadnju nadogradnju. Čudno mi je to, da neke aplikacije ne mogu pokrenut iako ih Google play prikazuje kao kompatibilne. Na custom romu, koji sam imao prije instaliran, te iste aplikacije sam bez problema koristio.
brisani je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2013., 09:42   #286
Zpoljak
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 26
Citiraj:
Autor brisani Pregled postova
Napravio sam factory reset iz cwm i restore stock roma. Stock rom je ažuriran na zadnju nadogradnju. Čudno mi je to, da neke aplikacije ne mogu pokrenut iako ih Google play prikazuje kao kompatibilne. Na custom romu, koji sam imao prije instaliran, te iste aplikacije sam bez problema koristio.
Isto sam prešao sa Lewa Rom-a na stock-rom, ali sam sa 4PDA foruma skinuo modificiramu lite verziju 10.0.16 i malo prilagodio sebi, promjenio sam launcher (Holo) i još neke sitnice. Staviću ga Dropbox, poslijepodne će biti dostupan, pa ako netko hoće probati, prije svega Backup, meni sve radi.
Pozdrav!
Zpoljak je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2013., 10:17   #287
brisani
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: ST
Postovi: 280
Citiraj:
Autor Zpoljak Pregled postova
Isto sam prešao sa Lewa Rom-a na stock-rom, ali sam sa 4PDA foruma skinuo modificiramu lite verziju 10.0.16 i malo prilagodio sebi, promjenio sam launcher (Holo) i još neke sitnice. Staviću ga Dropbox, poslijepodne će biti dostupan, pa ako netko hoće probati, prije svega Backup, meni sve radi.
Pozdrav!
Hvala unaprijed, ja jedva čekam. Inače ja sam sa svojim 4040 prezadovoljan(pogotovo kvalitetom), samo šteta je da nema više custom romova za njega.
brisani je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2013., 14:19   #288
Zpoljak
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 26
Citiraj:
Autor brisani Pregled postova
Hvala unaprijed, ja jedva čekam. Inače ja sam sa svojim 4040 prezadovoljan(pogotovo kvalitetom), samo šteta je da nema više custom romova za njega.
Evo link za rom Prestigio 4040 https://dl.dropboxusercontent.com/u/...10_11_2013.zip.
Pozdrav!
Zpoljak je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2013., 15:48   #289
brisani
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: ST
Postovi: 280