Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.07.2008., 01:19   #1
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
mala napajanja

tražim, ali bezuspješno, neko malo napajanje. naručujem djelove za onaj mini itx sistemčić od intela,a kučište ću sam napravit, pa tražim neko tiny napajanje, bilo bi idealno dc-dc od 60-80W, ali može i standardno samo da je malo i tiho, ne mora bit jače od 100W ali takve ne mogu nać.
dajte mi pomozite, ovo je sad već puzanje po koljenima, jer me napajanje izvana košta 100usd, a u hrv neznam niti gdje a niti šta tražit. ima na ebayu i pico psu od 60W za cca 200 kn ali poštarina i carina me ubiju,a ima i većih dc-dc napajanja veličine recimo 10x3 cm od kojih 60-80W (uz ciglu na kabelu kao za laptope koji napaja taj interni dc psu) samo neznam gdje u hrv ima toga. ili već gotovih itx kučišta (ali malih, 25x25x10cm vrhunac) sa već gotovim napajanjem.
help?
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2008., 13:31   #2
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Pa uzmi bilo koji active PFC psu (radi veličine tiskane pločice) rastavi ga i složi kaj ti treba...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.07.2008., 13:45   #3
croclocker
Premium
 
croclocker's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: GER
Postovi: 723
to sma i ja trazio, i bio sam naso negdje u nas jedno 200w ali je bilo oko 200 kuna
nemogu se sjetiti gdje sad

EDIT :
Evo naso sam nesto
http://www.nabava.net/aopen-napajanj...w__11336_p.php
croclocker je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2008., 13:58   #4
mbed
Premium
Moj komp
 
mbed's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 346
sad su adm-u dobili neko microATX napajanje, a nije preskupo, pa si pogledaj dal ti odgovara. link
__________________

.
mbed je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2008., 14:04   #5
croclocker
Premium
 
croclocker's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: GER
Postovi: 723
a ko ce ga znati kakve su dimenzije ?
croclocker je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2008., 14:11   #6
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
vidjeh i aopena i to drugo ali tata google ne pronalazi ništa pametno, a 400W mi nije potrebno jer sistemčić troši 50tak W. u međuvremenu mi se javio jedan član foruma i ponudio mi jedno malecko napajanje od asusa za ok cijenu. jedino ako nabasate na neko dc-dc napajanje da netko negdje prodaje bih to uzeo, ali za sada je kupnja dogovorena od tog kolege.
hvala svima na trudu.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2008., 14:23   #7
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
Tesko je nabaviti pica...mislim, moze se ali kako i sam kazes izadje preko 200kn ako se narucuje izvana.

Imam doma vec duze kao neki backup napajanje iz IBM pc-a izgledu slicno kao ovo (http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=5972). Trebalo mi je pred nekih godinu dana no na kraju mi stoji u ormaru od tada netaknuto. U pravilu vjerojatno je slicno kao i taj ASUS kojega si ti nabavio ako izgleda ovako > http://img27.photobucket.com/albums/...c3po/PSU01.jpg

Ako nadjes kakav jeftini izvor za picopsu, javi.
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2008., 14:25   #8
croclocker
Premium
 
croclocker's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: GER
Postovi: 723
http://www.diskont24.com/product.php...&cat=46&page=1
mozda neko zna koje od ovih gore navedenih napajanje moze stati , da ga mogu uzeti, kučiste mi stoji doma ima mjesec dana jer trazim neko napajanje
@atha aj izmjeri koliko je to tvoje napajanje
croclocker je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2008., 14:43   #9
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
130x78.
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2008., 14:56   #10
croclocker
Premium
 
croclocker's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: GER
Postovi: 723
to bi mi odg,koliko je to W ?
si voljan poslati to na jug hrvatske,za Dubrovnik,ili mozda ak si u zg od 16-18.o8 moze i primo predaja
croclocker je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.07.2008., 14:57   #11
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
@atha - ne taj asusov je "u dijelovima", ima odvojeno konektor za struju, glavni dio i jedan odvojeni transformatorčić 4x4 cm. veći problem će bit osmislit neki zrakoprohodan dizajn kučišta, razmišljam da dvdrw stavim na dno, napajanje do njega uz rub i izbušim rupetinu za zrak, a onda matičnu stavim preko toga i napravim rupu iznad ventića od procesora, ali razmišljam dal da rađe stavim wireless pci karticu ili vga pci karticu, ako stavim wifi onda matična može ostat kako sam zamislio iznad dvdrw drive-a, ali ako ide vga, mora na dno jer je vga dosta visoka (a tako je divno radit sa 2 monitora). ma bit će slike samo da mi sve stigne...
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2008., 15:01   #12
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
sada malo pogledah slike napajanja, to su sve "normalna", ali manjih dimenzija.
za ovo se dogovorihsmo sasuke_the_king i ja:


u potpunosti pasiva napajanje.

svega 40mm tanko, naravno kada se skine ova kocka sa vece plohe i recimo pricvsti negdje pokraj (sa dva serafa kao u originalu).
Burko je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2008., 15:24   #13
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
Citiraj:
Autor croclocker Pregled postova
to bi mi odg,koliko je to W ?
si voljan poslati to na jug hrvatske,za Dubrovnik,ili mozda ak si u zg od 16-18.o8 moze i primo predaja
Nebi bilo isplativo ni tebi ni meni, nije to neka cifra, a radi tezine bi postarina dosla dosta velika. U ZG koliko mi se cini za sada necu.
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2008., 15:35   #14
croclocker
Premium
 
croclocker's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: GER
Postovi: 723
@ atha
ma toga sam se i ja sad sjetio, u zg-u cu uzeti u adma, to mi se cini najisplativije
croclocker je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2008., 11:14   #15
Xizor
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 248
Isto to Colorsitovo napajanje sam uzeo u diskont24 za 92kn cash. Doduse nisam ga jos probao.

http://www.diskont24.com/product.php...&cat=47&page=1

Pa ako neko zeli ustediti 20ak kn nek vidi u diskont. Ja sam ga uzeo za htpc koji ce ici u GMC F-11 case koji je u diskontu 70kn, a cak je i solidan case za te novce.

EDIT:

Evo probao sam, i napajanje ima neki kineski slim vent od 80mm. To cudo je jedna od najglasnijih stvari koje sam ikad cuo na kompu. Za htpc apsolutno neprihvatljivo, tako da sam nagrunfao xilenceov 80mm vent pa cemo vidjeti kako ce to ici. Zasad je sve ok, u funkciji 3 dana.

Zadnje izmijenjeno od: Xizor. 05.08.2008. u 14:55.
Xizor je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2008., 22:15   #16
brandon
azriel
 
brandon's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: kavez
Postovi: 246
ja imam GMC F-11 case + 240W SilenX napajanje, i mnogo zadovoljan.
SilenXa ima novoga po ~200kn novoga, i ima dost dobar efficiency za tako mali load (meni server zdere ~55W sa silenxom, a ~65W sa obicnim 350W napajanjem).

Iako sad imaju Micro ATX kucista od MSIa sa napajanjem po ~200kn, al neznam kakva je kvaliteta izrade kucista nit napajanja. Ovo moje GMC F-11 je stvarno kvalitetno, i cijena mu je bila oko 300 prije godinu dana, tako da me ovih 70kn u diskontu zacudilo, jer je kvaliteta izrade na zadivljujucem nivou.

Imas izvana za kupiti ta mala dc-dc napajanja sa adapterom, mislim da je oko 50$ komplet, proguglaj, al opet, isplativnost toga je upitna...
npr. ovako nesto: http://www.mini-box.com/picoPSU-120-...=8&category=13
__________________
Chasing shadows, all your life
brandon je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2008., 14:48   #17
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
Citiraj:
Autor Xizor Pregled postova
Isto to Colorsitovo napajanje sam uzeo u diskont24 za 92kn cash. Doduse nisam ga jos probao.

http://www.diskont24.com/product.php...&cat=47&page=1

Pa ako neko zeli ustediti 20ak kn nek vidi u diskont. Ja sam ga uzeo za htpc koji ce ici u GMC F-11 case koji je u diskontu 70kn, a cak je i solidan case za te novce.

EDIT:

Evo probao sam, i napajanje ima neki kineski slim vent od 80mm. To cudo je jedna od najglasnijih stvari koje sam ikad cuo na kompu. Za htpc apsolutno neprihvatljivo, tako da sam nagrunfao xilenceov 80mm vent pa cemo vidjeti kako ce to ici. Zasad je sve ok, u funkciji 3 dana.
Vent si morao nakeljiti izvana ili...? Pitam da se ne zayebem prije kupnje jer mi je case sve samo ne prostran.
Matesonik je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2008., 12:07   #18
Xizor
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 248
Tako je, morao je ici izvana posto nisam imao slim venta, iako atha je postao sliku slicnog powera sa izbočenim kućištem za vent. Mozda u njemu nije slim pa je drukčiji sound a moguce je da zauzima malo manje prostora. Da sam mogao nabaviti uzeo bi SilenX 240 umjesto ovog, koliko sam trazio trenutno nema nitko u ponudi.
Xizor je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2008., 12:17   #19
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
Ima u ADM slika. Kad bolje razmislim - da se skinuti gril. Onda vidis da je stari vent pricvrscen na 4 ficleka s rupom koji se lako saviju. Ti mozes to saviti da novi vent nesmetano prolazi kroz to i vratiti ih nazad tako da ti ti jezicci budu izemdju prednjih i zadnjih rupa od venta, ako me shvacas. Ako ne, nacrtam.
Matesonik je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2008., 12:32   #20
Xizor
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 248
U admu je slika kao sto je atha postao, ovaj koji ja imam ima grill u istoj ravnini s ostatkom kucista i njegov je dio, tj sve je od istog komada lima. A nije mi se dalo rezati. Jedno ako je u admu druga serija kao na slici
Xizor je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2008., 22:44   #21
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
dižem topic.
treba mi (ovaj put neko tvorničko) matx napajanje.
gledam malo po online dućanima i imaju ili colorsit 400W za 115kn (niti ne mogu naruđbu naručit u adm-u jer ne prelazi 150 kn, ma koje su to fore sa minimalnom naruđbom??), ili neko LC POWER LC380M u linksu za 200 kn, oba su estetski ista i vjerojatno jednako glasna, ali ionako ću skinut original i roknut moj coolermaster silence 120mm.
kvaliteta tih napajanja je ništa, baš sam čitao temu da je nekom useru eksplodirao taj lc power, ali nije se nikad javio nakon toga.
stoga molim preporuku koje napajanje i GDJE isto kupit, po nekoj razumnoj cijeni. mašina mi troši jako malo (c2d E6600, i gigabyte matična sa onboard grafikom, i 2.5" disk) i jako me čudi da se sa onim napajanjem od burka nije htjela upalit.
inače kučište je ono gmc f11 (ako sam dobro zapamtio ime) za 70tak kn iz diskonta24.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2008., 23:18   #22
Xizor
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 248
Nazalost koliko sam ja gledao po nasim ducanima je situacija dosta slaba. Mislim da je zasad ponuda COLORSit, LC power i to je to. COLORSita ima u admu, optimumu i diskontu (trenutno nedostupno). Vidio sam u optimumu i ovo od MSa za njihov mATX case: http://www.optimum-online.hr/shop/vi...roduct=1705114

Uglavnom jad i bijeda

Kad bi uspio uhvatiti Slienxa od 240w to bi bilo dobro. Njega se cak i znalo naci po nasim ducanima

Ja bi ipak najradije ovo: http://www.silentpcreview.com/article286-page1.html kad bi ga uspio naci kod nas
Xizor je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2008., 09:28   #23
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Ovo bi bilo pravo rješenje ako je 120W dosta samo šta je 55$ preko bare:
picoPSU-120 Power Kit
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2008., 12:52   #24
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
ma da imam neko turbo mini kučište još bim i razmislio o tome, ali već kad ima mjesta za microatx napajanje, neću bespotrebno trošit lovu, jer 55usd je tamo, dodaj poštarinu i carinu i izaći će 500 kn.
na kraju malo proučavajući psu skužio san da napajanje nema -5V liniju, pin je prazan, i pretpostavljam da se zbog toga ploča ne želi upalit (isprobao 2 ploče od gigabyte-a i nijedna se ne boota, iako se sve upali), dok sa napajanjem koje ima tu žicu sve normalno radi. postoji li neka fora za dobit -5V iz nekih postojećih?
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2008., 13:47   #25
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Nije -5 nego -12, može ali komplicirano u samogradnji = zaboravi.
Info:
http://en.wikipedia.org/wiki/MicroATX
http://www.formfactors.org/developer...matxspe1.2.pdf
Vidi u manualu mobo.

Nažalost a kao i u drugim branšama čim nije standardno izdanje nego posebno i manjim serijama odmah cijena raste. Ovi primjeri su još "pristojni" jer ima skupljih:
http://www.censuspc.com/FSP180-51NIV...V-pr-1411.html
http://www.censuspc.com/FSP-Group-FS...V-pr-7639.html
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2008., 14:00   #26
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
zašto -12? -12V imam, ali fali pin 18 koji je -5V i očito zato šta fali mašina se ne želi bootat. doduše nisam atx napajanju probao skinut taj pin pa probat da budem 100% siguran da je u tome problem. ali stvar je da je to napajanje uredno pokretalo p4, a kod mene neće. dal su samo gigabyte matične bugovite po tom pitanju, neznam.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2008., 14:28   #27
TomRi
Can You Hear Me? 142.8 dB
Moj komp
 
TomRi's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Kvatrić
Postovi: 2,068
Citiraj:
Autor Matesonik Pregled postova
Ima u ADM slika. Kad bolje razmislim - da se skinuti gril. Onda vidis da je stari vent pricvrscen na 4 ficleka s rupom koji se lako saviju. Ti mozes to saviti da novi vent nesmetano prolazi kroz to i vratiti ih nazad tako da ti ti jezicci budu izemdju prednjih i zadnjih rupa od venta, ako me shvacas. Ako ne, nacrtam.
točno to,
tako je kod mene, to napajanje iz adm-a, dolazi sa slim ventom i nema nikakvih izbocina(jer postoje dvije verzije tih napajanja ocito)
i stavljen drugi vent, na pola 'unutra' a na pola vani.
može on stati cijeli unutra, ali onda je drito na onom cooleru od elektronike pa bi možda bio protok slabiji.

inače je stock slim vent glasan, ali ovaj sharkoon silent(oko 1000 rpm radi) je nečujan
a i dovoljan za hladiti napajanje i cpu atom(nema drugih ventova za ispuh/upuh)
nije mi se dalo silikonirati pa sam samo izolirkom zatvorio sitne pukotine oko venta.




ne kužim kud bi manje napajanje(dimenzijama) za 100kn: 7x10x12 cm,
ima ih ali su skupa naravno
__________________
Danas je teško biti budala, prevelika je konkurencija...

Water cooled PC
Moj najveci MOD

Novi hobby: RC model + HD kamera
TomRi je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2008., 14:28   #28
mef
Premium
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zg
Postovi: 81
mef je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2008., 14:39   #29
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
matx tražim, prije sam tražio neko manje jer sam kanio napravit custom kučište za atoma, ali s obzirom da nisam kupio atoma već c2d sa matx case-om, sad mi treba matx psu. fortronac 300W je malkice skup, a i ne treba mi 300W.
nego da pitam, taj silentx od 240w, dal to izgleda ovako:

jer našao sam taj silentx u ovom dućanu:
Code:
http://www.supracomp.hr/index.php?cent=pretraga&trazi=silentx
i koliko je taj silentx zapravo silent? na procesoru imam 92mm sa regulacijom, i na 700rpm je stvarno nečujan, oko 1200 rpm ga se čuje.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2008., 14:49   #30
mef
Premium
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zg
Postovi: 81
imam silent-x i ne izgleda kao ovaj na tvojoj slici , izgleda kao fortron , a i problem ti je sto ako mjenjas vent moras naci tanki od 10-15mm , a to se kod nas moze nabaviti jedino od zalmana , onaj vent koji ide kao dodatak na graficke ili neki modovi

tih ili glasan je subjektivna stvar , tako da ne bi komentirao

a sto se tice izgleda i colorsit ti izgleda isto , samo imaju vecinom krive slike na webu, jel u esys-u je dobavljiv samo jedan model
http://www.colors-it.com.cn/03_produ...n_id_search=21
mef je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na