Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.04.2020., 19:41   #2281
Dragonchaser
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
Što se tiče hardvera identični su osim punjača koji je u global verziji običan eu punjač dok je u kineskoj verziji njihov punjač uz koji kinezi šalju adapter. Na obe verzije se stavi Oxygen OS.
Do sada sam sa Goldwaya uzimao 6, 6t, 7 pro i 7t i nikad nikakvih problema. Čak sam jednom poslao upit na oneplus webshop chatu dali mi vrijedi garancija za mob kupljen iz kine i preko imeija su provjerili da vrijedi godina dana garancije
Dragonchaser je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2020., 19:42   #2282
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor locks Pregled postova
Nema razlike. Ja imam 7T s Goldway shopa. Ima sve frekvencije kao i globalni model. Ima Oxygen OS i uredan OTA. Sve je isto.
Jamstvo je koliko i gdje? Može se slati u Poljsku kao i ovi kupljeni sa njihovog sajta ili?

Edit:

Hvala također vacsu i dragonchaseru.

Dakle 1 godina garancije. Gdje? EU ili Čajna?
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2020., 19:45   #2283
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,290
1god. u Goldway, možeš slati u Poljsku. Meni su čak na chatu rekli da priznaju garanciju s Goldway shopa, a neki kažu da ne priznaju. Cijene rezervnih dijelova nisu tako visoke,osim matične ploče, ai vrlo rijetko po forumima vidim da je nekome krepao OnePlus...
Kolega je dobro naveo. Punjač je oblikom drugačiji, ali 30W s adapterom. To je kineski model s Hydrogen OS-om, na koji oni flešnu Oxygen. Lako sam promijeniš na EU verziju ili Global...

https://www.oneplus.com/hr/support/r...etails?code=22
locks je online   Reply With Quote
Staro 14.04.2020., 19:45   #2284
hakija
Premium
Moj komp
 
hakija's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 323
Malo me iznenadila razlika 8, 8 pro...kamere, memorija, wireless, ekran slabo to njihovo never settle.

Ocekivao na 8 slicnije kamere i isti tip mem

Sent from my starship using subspace comms
hakija je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2020., 19:58   #2285
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor locks Pregled postova
1god. u Goldway, možeš slati u Poljsku. Meni su čak na chatu rekli da priznaju garanciju s Goldway shopa, a neki kažu da ne priznaju. Cijene rezervnih dijelova nisu tako visoke,osim matične ploče, ai vrlo rijetko po forumima vidim da je nekome krepao OnePlus...
Kolega je dobro naveo. Punjač je oblikom drugačiji, ali 30W s adapterom. To je kineski model s Hydrogen OS-om, na koji oni flešnu Oxygen. Lako sam promijeniš na EU verziju ili Global...

https://www.oneplus.com/hr/support/r...etails?code=22
Hvala puno na informacijama. S9+ će skoro na bubanj budući je star već godinu i pol pa dok je još mlad

Opet na Samsungay ne mislim ići jer mi je S10+ skoro nikakav upgrade za masu love, a S20 serija sama po sebi humoristična.

Huljawhey me ne zanima baš previše kao ni Xiaomeme

Tako da od nekih boljih marki, jedino mi se sviđa OnePlus.

Budžet mi je 3000 kn, no možda koja stoja gore no ne preveć.

Ok, recimo da bude 7T. Preporučite zaštitnu opremu. Staklo + neku masku dobru. Sad koristim Cygnett crnu TPU sa S9+ i odlična je. Ringke sam odjebo

I kad već vas davim, ima li kakav ad-blocker na Op kao recimo onaj Disconected za Samsung koji kolje sve ad-se u aplikacijama?

Fala
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2020., 20:08   #2286
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
7T za 400€ je trenutno best buy dok ovak ludiju cijene novih.
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2020., 20:25   #2287
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,290
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Hvala puno na informacijama. S9+ će skoro na bubanj budući je star već godinu i pol pa dok je još mlad

Opet na Samsungay ne mislim ići jer mi je S10+ skoro nikakav upgrade za masu love, a S20 serija sama po sebi humoristična.

Huljawhey me ne zanima baš previše kao ni Xiaomeme

Tako da od nekih boljih marki, jedino mi se sviđa OnePlus.

Budžet mi je 3000 kn, no možda koja stoja gore no ne preveć.

Ok, recimo da bude 7T. Preporučite zaštitnu opremu. Staklo + neku masku dobru. Sad koristim Cygnett crnu TPU sa S9+ i odlična je. Ringke sam odjebo

I kad već vas davim, ima li kakav ad-blocker na Op kao recimo onaj Disconected za Samsung koji kolje sve ad-se u aplikacijama?

Fala
3200kn 8/128 u Goldway s dostavom. Za maske ne znam, ja imam 5 komada svakakvih. Kao Ad blocker koristim AdGuard Nightly i radi izvrsno...
locks je online   Reply With Quote
Staro 14.04.2020., 20:39   #2288
Dragonchaser
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
Za zaštitu OnePlus 7t mobitela bi definitivno preporučio originalno kaljeno staklo od OnePlus-a. Na aliju dođe cca 140kn. Puno sam stakala i folija probao i zaključak je da je njihovo kaljeno staklo najbolje. Što se tiče maske uvijek koristim njihov sandstone case. Isto se nađe na aliju za stotinjak kuna.

Za adblock koristim godinama adaway sa host fileom od energized.pro ali za to je potreban root
Dragonchaser je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2020., 20:53   #2289
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Impresioniran, osim po danju presvijetao.




S20 Ultra - gubitnik godine.


edit.

Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Hvala puno na informacijama. S9+ će skoro na bubanj budući je star već godinu i pol pa dok je još mlad

Opet na Samsungay ne mislim ići jer mi je S10+ skoro nikakav upgrade za masu love, a S20 serija sama po sebi humoristična.

Huljawhey me ne zanima baš previše kao ni Xiaomeme

Tako da od nekih boljih marki, jedino mi se sviđa OnePlus.

Budžet mi je 3000 kn, no možda koja stoja gore no ne preveć.

Ok, recimo da bude 7T. Preporučite zaštitnu opremu. Staklo + neku masku dobru. Sad koristim Cygnett crnu TPU sa S9+ i odlična je. Ringke sam odjebo

I kad već vas davim, ima li kakav ad-blocker na Op kao recimo onaj Disconected za Samsung koji kolje sve ad-se u aplikacijama?

Fala
Znači, kriv sam za S20 seriju. Već dugo sam Samsung ambasador
Op 7T je za sada best buy što se tiče omjera preformanse.
Ad-block imaš od Adguarda koju izvrsno ponaša i na Samsungu. Može se reći bolje nego Disconected


Citiraj:
Autor locks Pregled postova
1god. u Goldway, možeš slati u Poljsku. Meni su čak na chatu rekli da priznaju garanciju s Goldway shopa, a neki kažu da ne priznaju. Cijene rezervnih dijelova nisu tako visoke,osim matične ploče, ai vrlo rijetko po forumima vidim da je nekome krepao OnePlus...
Kolega je dobro naveo. Punjač je oblikom drugačiji, ali 30W s adapterom. To je kineski model s Hydrogen OS-om, na koji oni flešnu Oxygen. Lako sam promijeniš na EU verziju ili Global...

https://www.oneplus.com/hr/support/r...etails?code=22
Zaporavih pitati, vrijedi li punjač Dash od 3T na 7T. Mada mrzim punjače sa dodatnim adapterom.

Zadnje izmijenjeno od: Dottore. 14.04.2020. u 21:04.
Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2020., 21:11   #2290
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,290
Mislim da ništa od toga. OP je poznat da je svaki punjač specifičan za taj model.
locks je online   Reply With Quote
Staro 14.04.2020., 21:19   #2291
hakija
Premium
Moj komp
 
hakija's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 323
vrijede punjaci...ja imam na 7t od 6t ali nije warp brzina nego dash...pise ti sam quick charging a ne warp charging

Sent from my starship using subspace comms
hakija je offline