Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.08.2015., 21:04   #361
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Post

Citiraj:
Autor Mikeyy Pregled postova
VIP spaja na isti način uređaje, a mislim i svi ostali imalo ozbiljni. Možeš i dodavati sonde za gorivo i slično ukoliko ti treba, ali to je najmanje bitna priča u svemu.

Po meni je najbitniji software i njegove mogućnosti. Ukoliko ti samo prikazuje lijepe sličice na ekranu, to ti ništa neće značiti. Treba ti 10 ljudi da prate, gdje se 10 vozila kreće.
VIP sam koristio, pa znam da valja. Mireo sam vidio na prezentaciji i izgledalo je obećavajuće (pogotovo jer imaju svoje karte), ali nisam nikada koristio. Ostale koje sam vidio su igračke, s lijepim sličicama na ekranu, bez ikakve mogućnosti izvještavanja.

Za taj skytrack nisam čuo, tako da nemam ga šta komentirati.
https://fleet.mireo.hr/Fleet2009/
user:demo
pass:demo
Vozila se sad ne krecu ali imas opciju "taho-podaci" pa ti izlista rute i sve ostalo.

Evo kako to izgleda u skytracku(ima jos videa na njihovom kanalu
__________________

Zadnje izmijenjeno od: viper. 25.08.2015. u 21:26.
viper je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2015., 15:36   #362
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 873
Koja bi bila najbolja jeftina opcija za neku GPS navigaciju za auto?
Mobitel, tablet ili baš neka standalone navigacija?
Mobitel mi se sviđa zbog najbržeg interfacea sa google mapsom za razliku od neke druge navigacije s kojom sam se igrao od garmina, skroz nezgodno za koristiti
Bilo bi mi zgodno da si mogu označiti 20ak lokacija, i ako postoji neka mogućnost da izračuna najkraću rutu sa izabranim lokacijama, s mogućnošću preferiranih puteva bez gužve

Možda neki android mobitel za cca 500kn rabljeni sa google kartama?
Mora li se stalno kupovati mobilni paket za te karte, ili je moguće skinuti jednokratno recimo zagreb i okolicu pa bez interneta onda koristiti kao navigaciju?

koji bi konkretno uređaj preporučili, rabljeni, jeftini

Zadnje izmijenjeno od: M.Vlahovic. 11.12.2015. u 16:24.
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2015., 18:06   #363
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Postoje aplikacije za navigaciju na mobitelima sa besplatnim offline kartama, jednom ih skines na mob i vise ti ne treba internet za funkcionalnost. Naravna da tada punu funkcionalnost, tj nemas pogodnosti kao upozorenja na prometne guzve, policijske kamere, itd., za koje je potrebna stalna internet veza.

Ovisno o uredjaju biras besplatnu navigaciju, za WinPhone HERE+ i HERE Maps, za Android Gogle Maps, Navigation & Directions ili isto HERE+ HERE Maps, a za iPhone imas Sygic...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2015., 18:24   #364
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 873
koji mob android bi mi bilo dobro kupit da je dosta jak hardverski, RAM, i da ima dobar GPS modul sa dobrim signalom, možda galaxy s3 mini jel dovoljan?
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2015., 19:08   #365
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Citiraj:
Autor M.Vlahovic Pregled postova
Koja bi bila najbolja jeftina opcija za neku GPS navigaciju za auto?
Mobitel, tablet ili baš neka standalone navigacija?
Mobitel mi se sviđa zbog najbržeg interfacea sa google mapsom za razliku od neke druge navigacije s kojom sam se igrao od garmina, skroz nezgodno za koristiti
Bilo bi mi zgodno da si mogu označiti 20ak lokacija, i ako postoji neka mogućnost da izračuna najkraću rutu sa izabranim lokacijama, s mogućnošću preferiranih puteva bez gužve

Možda neki android mobitel za cca 500kn rabljeni sa google kartama?
Mora li se stalno kupovati mobilni paket za te karte, ili je moguće skinuti jednokratno recimo zagreb i okolicu pa bez interneta onda koristiti kao navigaciju?

koji bi konkretno uređaj preporučili, rabljeni, jeftini
Kao sto je vec receno HERE maps ili HERE DRIVE(navigacijski program) imaju najbolje karte i daju se skinut cijele na mobitel tako da moze se korisitit i offline.
Hrvatska je nekih 350mb cini mi se.

Standalone navigacija je bolja jer dobijes brzi lock dok na mobitelu moras koristit i internet ponekad da bi uhvatio lock od gpsa.
Za standalone preporucam IGO Primo /next gen http://www.igonavigation.com/ (isto koristi HERE mape) ima ih u "besplatnoj verziji" samo se treba malo potrudit a ako se kupit uredjaj koji bas koristi te karte onda dobijes life time podrsku kod nekih.

20 lokacija tj via točki si mozes oznaciti jedino na pravim gps programima a ne na kartama koje se koriste na mobitelima(gmpas,here maps/bing maps). Tolko je meni poznato ako netko zna drugacije molim da me ispravi

Sto se tice via tocki to sam rijetko koristio vise od 2-3 tocke odjednom jer se zna dogodit da gps npravi cijelu zavrzlamu oko toga kam se ide.
Najbolje tj najsigurnije je jednu po jednu.

p.s. HERE drive na windows phoneu i HERE obican na androidu ima i upozorenja o ogranicenjima brzine kad je ruta postavljena. Ista stvar je i u IGO programu.
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2015., 19:14   #366
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 873
Citiraj:
Autor viper Pregled postova
Kao sto je vec receno HERE maps ili HERE DRIVE(navigacijski program) imaju najbolje karte i daju se skinut cijele na mobitel tako da moze se korisitit i offline.
Hrvatska je nekih 350mb cini mi se.

Standalone navigacija je bolja jer dobijes brzi lock dok na mobitelu moras koristit i internet ponekad da bi uhvatio lock od gpsa.
Za standalone preporucam IGO primo /next gen (isto koristi HERE mape) ima ih u "besplatnoj verziji" samo se treba malo potrudit a ako se kupit uredjaj koji bas koristi te karte onda dobijes life time podrsku kod nekih.

20 lokacija tj via točki si mozes oznaciti jedino na pravim gps programima a ne na kartama koje se koriste na mobitelima(gmpas,here maps/bing maps). Tolko je meni poznato ako netko zna drugacije molim da me ispravi

Sto se tice via tocki to sam rijetko koristio vise od 2-3 tocke odjednom jer se zna dogodit da gps npravi cijelu zavrzlamu oko toga kam se ide.
Najbolje tj najsigurnije je jednu po jednu.
a skupa mi je prava navigacija

šta da onda uzmem neki s3 mini, s3 eventualno, ima ih po 200-300 kn sa razbijenim staklom a funkcionalni, hoće to zadovoljit? i po potrebi 10kn mjesečno za paket interneta 100mb?

i ne vjerujem da baš nema neka fora na nekoj navigaciji na androidu da se spreme neke favorit lokacije, da ne moraš tražit po adresi ili po karti pikat svaki put??
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2015., 19:28   #367
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Imas da ali na navigaciji a ne na mapama to je razlika.
sygic,igo su navigacije a mape su google maps , here.

Imas i pravih navigacija za nekih 400-500kn pa stavis ove "besplatne" programe. To su vecinom Mio uređaji a ima i navon ili prestigio s igom instaliranim vec.
Garmin nisam koristio tak da nemogu rec za njega.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: viper. 11.12.2015. u 19:34.
viper je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2015., 19:33   #368
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 873
Citiraj:
Autor viper Pregled postova
Imas da ali na navigaciji a ne na mapama to je razlika.
sygic,igo su navigacije a mape su google maps , here.
onda si uzmem s3 za 300kn ak nema neki bolji prijedlog u tom rangu, kaj trebam instalirat na njega da imam tu foru sa brzim biranjem favorit odredišta
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2015., 19:37   #369
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Potrazis sygic,(mireo) genius maps / dont panic ili igo nextgen(nema ga na playstoreu). Za druge neznam ali siguran sam da ovi imaju spremanje favorita na androidu.
Preporuka ide 2. i 3. jer sam njih najvise koristio.
Ovi iz mirea su nasa firma , bili su jedini koji imaju najbolje karte HR ali nakon sto je navteq tj here malo poradio na nasim kartama onda je to postalo vise svejedno kojeg kartografa ces koristit .
__________________

Zadnje izmijenjeno od: viper. 11.12.2015. u 19:42.
viper je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2015., 19:41   #370
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 873
Citiraj:
Autor viper Pregled postova
Potrazis sygic, genius maps ili dont panic, ili igo nextgen(nema ga na playstoreu). Za druge neznam ali siguran sam da ovi imaju spremanje favorita na androidu.
Preporuka ide 2. i 3. jer sam njih najvise koristio.
na kojem najlakše mjenjam rutu kao na google mapsu kad povučeš dio putanje na neku drugu cestu
i da je brz i pregledan ko google maps
i da ima sve cestice makadame i ostalo
izbjegavanje cestarine i sl.
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2015., 19:44   #371
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
To prvo neznam jel moguce samo povlacanjem prsta.
Svi su brzi po mojem misljenju,svi imaju sve navedeno s HERE kartama(za sygic nisam siguran valjda je isto HERE u pitanju).

Tu pogledas sta imaju here karte https://www.here.com/?map=48.65477,22.07255,5,normal
Po mojem iskustvu imaju sve.
Ja dodam ako nemaju nesto
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2015., 20:12   #372
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor M.Vlahovic Pregled postova
i ne vjerujem da baš nema neka fora na nekoj navigaciji na androidu da se spreme neke favorit lokacije, da ne moraš tražit po adresi ili po karti pikat svaki put??
Ma svi imaju spremanje Favorite lokacija (odabir na vise nacina), jer to je osim naviganja, osnovna funkcija
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2016., 16:46   #373
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,342
Pozdrav, je li u here maps moguće odrediti put kojim točno želim doći do odredišta, a ne da moram ići rutom koju mi je aplikacija predložila?
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2016., 07:57   #374
malyssa73
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
bok ljudeki,
može mi netko preporučiti nešto za profesionalno GPS praćenje vozila?
Svašta smo već isprobali s ebaya.. kolega je dao prijedlog za Mireo http://www.mireofleet.com/hr ..jel to valja?
isplati se za tu cijenu?
punoo hvalla
malyssa73 je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2016., 08:04   #375
SetH
Premium
Moj komp
 
SetH's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: ZG/Borongaj
Postovi: 3,320
Citiraj:
Autor malyssa73 Pregled postova
bok ljudeki,
može mi netko preporučiti nešto za profesionalno GPS praćenje vozila?
Svašta smo već isprobali s ebaya.. kolega je dao prijedlog za Mireo http://www.mireofleet.com/hr ..jel to valja?
isplati se za tu cijenu?
punoo hvalla
garmin. Imaš ih na ebayu super verzija za 300-njak kuna i "staviš" karte koje ti trebaju i radi
SetH je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2016., 08:06   #376
1v@n
The mighty pirate
Moj komp