Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 02.12.2015., 11:54   #6181
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Tako kažu.
Gilbert5 je offline  
Staro 02.12.2015., 13:54   #6182
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor bubimir13 Pregled postova
Ok pridonijeli su al za godinu dvije gotovo svi androidi i WP će imat na sebi type C a ovi će i dalje furat to. I to je OK, financijski i ostali benefiti bla bla. Al da neke stvari, jednostavne, sitnice ne mogu svest pod isti nazivnik sa svima ostalima u industriji to mi nije jasno. Npr. taj mutavi iTunes, bila je fora na 3GSu al sve dalje to sve mučnije... Sad za taj usporeni video, još ak moraš dodatno obrađivat u Vegasu pa dođe mi da se propucam ako bi kojem slučajem imao iP. A šta je najgore, nisam siguran niti da će ikako to olakšat, a drugi ih kopiraju u toj rigidnosti, not cool
Ma pazi, slazem se u potpunosti s tobom. Ja osobno bih odmah uzeo 6S kad bi imao pristup file systemu. Odmah. No to se nikad nece dogoditi, i to iz vise razloga. Prvi i osnovni je zarada. Toga se nitko ne zeli odreci, a tu bi svi htjeli postici istu stvar kao Apple, pa je nelogicno da Apple krene naglo drugim smjerom.

Drugi i jednako vazan razlog je sigurnost radi koje i postoji famozni sandboxing. U jednu veliku ruku je minus, jer nemas radi toga pristup file systemu. U drugu ruku je ogroman plus, jer je iOS 1000000x sigurniji od Androida npr. I radi toga jednostavno vladaju enterprise segmentom trzista. A ugovori sa IBM-om i sl. projekti koji se trenutacno razvijaju ce sve to samo ucvrstiti.

Sto se pak tice usb c prikljucka, mislim da ce kad tad i oni preci na usb-c. Nisu badava toliko ulagali u isti. Samo naravno, ne jos. Dok ih kod usb utora shvacam, jer ga osobno prezirem iz dna duse, usb-c je stvarno odlicna stvar. I izgleda a i ponasa se kao lightning konektor. Tako da sa strane kvalitete ne vidim razloga da se zadrze na lightningu. Osim famozne debljine, jer Apple ocito nece odustati od stanjivanja uredjaja sve dok isti ne bude 0.1mm debel

Ukratko, onaj koji zeli pristup file systemu nema sta traziti u iOS svijetu. Osim ako nije voljan jailbreakati. JB je jednostavnije napraviti nego instalirati aplikaciju na ios/android, no onda nema upgrejdanja jedno duze vrijeme. Ako zelis file system, customizaciju, vecu slobodu kod aplikacija - Android >> iOS

A onaj koji zeli fluidniji sustav, kvalitetnije aplikacije i sustav koji omogucava da pustis mozak na pasu i ne razmisljas o istome - iOS > Android.

Pored 1000000 android uredjaja, a sad i WP10 uredjaja (uskoro), i na kraju iOS uredjaja, ne vidim razloga da se itko buni. Biraj sta ti odgovara i uzivaj. Da moram birati jednu platformu, odabrao bih iOS. No ne radi fluidnosti/sigurnosti, vec radi aplikacija + integracije sa OS X-om.

No kako ne moram birati, vec duze vrijeme sam primarno na Androidu. I ostat ce tako jos neko vrijeme. Pa onda opet malo iOS, pa Android, itd. Na Androidu mi samo nedostaje taj ukleti, ali opet prekrasni ekosustav izmedju iOS -OS X. Da toga ima, iskreno ne bih vise iOS ni pogledao. Jer volim barem malo customizacije
Mileni je offline  
Staro 02.12.2015., 19:10   #6183
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Nisam to ni skuzio, hvala za info.
Ako već nisi naručio, sad mi stigao mail, slickwraps na 40% ali uz free worldwide shipping. Premda je meni jača fora dbrand s akcentima
schetz je offline  
Staro 02.12.2015., 19:26   #6184
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
jednostavno su mi odbojni i postali neintuitivni u sucelju totalno, zapeli su u 2007-oj, i nikako da se maknu od tamo, 90% sucelja je identicno onome iz 2007-e.

nevjerojatno mi je da moras postavke kamere mijenjati u settingsima telefona, ono, daj me nemoj J. hocu promijeniti rezu video snimanja, ili slowmo, i moram van iz kamera app-a, pa u 7 koraka pod menija u camera settings, ono, uzas.

imam doma 6S 64gb pa mi nije jasno da tako hardverski dobar mob mogu toliko ujebat sa takvim glupostima.
da ne kazem da jos ne mogu staviti da mozes ikone lsoziti po ekranu gdje hoces, to mi je ono, aaaaaaaaaa cudi me da su pustili i wallpaper da mozes staviti, i za to im je trebalo 3 godine, mozda za jedno 7 godina budemo mogli ikone micati.
Gabre je offline  
Staro 02.12.2015., 19:54   #6185
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor schetz Pregled postova
Ako već nisi naručio, sad mi stigao mail, slickwraps na 40% ali uz free worldwide shipping. Premda je meni jača fora dbrand s akcentima
Hvala jos jednom, nesto ce past zasigurno
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline  
Staro 02.12.2015., 20:59   #6186
machine88
Premium
 
Datum registracije: Sep 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 126
Citiraj:
Autor machine88 Pregled postova
Da li da odem u servis i zamjenim bateriju za 4s ili da naručim preko ebaya i zamjenim sam? Da li imate nekog provijerenog sellera na ebayu za baterije?
Da li ima netko iskustva s promjenom baterijom? nije valjda da vam se nije pogoršala nakon 3,4, godine korištenja?
machine88 je offline  
Staro 03.12.2015., 00:27   #6187
bubimir13
Registered User
Moj komp
 
bubimir13's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Kutina, CRO
Postovi: 439
Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
Ma pazi, slazem se u potpunosti s tobom. Ja osobno bih odmah uzeo 6S kad bi imao pristup file systemu. Odmah. No to se nikad nece dogoditi, i to iz vise razloga. Prvi i osnovni je zarada. Toga se nitko ne zeli odreci, a tu bi svi htjeli postici istu stvar kao Apple, pa je nelogicno da Apple krene naglo drugim smjerom.

Drugi i jednako vazan razlog je sigurnost radi koje i postoji famozni sandboxing. U jednu veliku ruku je minus, jer nemas radi toga pristup file systemu. U drugu ruku je ogroman plus, jer je iOS 1000000x sigurniji od Androida npr. I radi toga jednostavno vladaju enterprise segmentom trzista. A ugovori sa IBM-om i sl. projekti koji se trenutacno razvijaju ce sve to samo ucvrstiti.

Sto se pak tice usb c prikljucka, mislim da ce kad tad i oni preci na usb-c. Nisu badava toliko ulagali u isti. Samo naravno, ne jos. Dok ih kod usb utora shvacam, jer ga osobno prezirem iz dna duse, usb-c je stvarno odlicna stvar. I izgleda a i ponasa se kao lightning konektor. Tako da sa strane kvalitete ne vidim razloga da se zadrze na lightningu. Osim famozne debljine, jer Apple ocito nece odustati od stanjivanja uredjaja sve dok isti ne bude 0.1mm debel

Ukratko, onaj koji zeli pristup file systemu nema sta traziti u iOS svijetu. Osim ako nije voljan jailbreakati. JB je jednostavnije napraviti nego instalirati aplikaciju na ios/android, no onda nema upgrejdanja jedno duze vrijeme. Ako zelis file system, customizaciju, vecu slobodu kod aplikacija - Android >> iOS

A onaj koji zeli fluidniji sustav, kvalitetnije aplikacije i sustav koji omogucava da pustis mozak na pasu i ne razmisljas o istome - iOS > Android.

Pored 1000000 android uredjaja, a sad i WP10 uredjaja (uskoro), i na kraju iOS uredjaja, ne vidim razloga da se itko buni. Biraj sta ti odgovara i uzivaj. Da moram birati jednu platformu, odabrao bih iOS. No ne radi fluidnosti/sigurnosti, vec radi aplikacija + integracije sa OS X-om.

No kako ne moram birati, vec duze vrijeme sam primarno na Androidu. I ostat ce tako jos neko vrijeme. Pa onda opet malo iOS, pa Android, itd. Na Androidu mi samo nedostaje taj ukleti, ali opet prekrasni ekosustav izmedju iOS -OS X. Da toga ima, iskreno ne bih vise iOS ni pogledao. Jer volim barem malo customizacije
Spremaju Chromebook integraciju, al pošto to govno kod nas nikako da zaživi još ćeš ti roštiljat po iOSu

Sa ostalim se manje više potpuno slažem, osim što primjećujem da iz godine u godinu se ta razlika fluidnosti smanjuje. I dalje je jezičac na kontu iOSa, ali sa 8GB RAMa tko zna
__________________
bubimir13 je offline  
Staro 03.12.2015., 09:11   #6188
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor machine88 Pregled postova
Da li ima netko iskustva s promjenom baterijom? nije valjda da vam se nije pogoršala nakon 3,4, godine korištenja?
A ja sam mijenjao na 4S, naručio neku "gold standard" sa ebaya za 10ak dolara, i nije baš bio neki upgrade od stare OEM baterije...
Sam Fischer je offline  
Staro 03.12.2015., 09:50   #6189
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Da si skinuo zlatnu naljepnicu sa te baterije, skužio bi da je kapacitetom ista ili slabija od OEM baterije...
Garro je offline  
Staro 03.12.2015., 10:51   #6190
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Ma naravno, znam sve, ali čak su i reviewi bili dobri za to sranje, a išao sam na to da bude barem na razini nove OEM, ali kifla
Sam Fischer je offline  
Staro 03.12.2015., 11:04   #6191