Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.03.2011., 06:32   #1711
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Sa tehničke strane. Vidim da nemaš aposlutno nikakvog iskustva sa time kakva je praksa vani. Nije to nešto što je bnet izmislio.
http://top10.com/broadband/guides/fair_usage_policy/

Sa osobne strane. Ako ti nije skupa a ogranilčenjem na bnetu dosta preko 2 terabajta (in this day and age) i zbog tog kukaš. Nemam komentara i boli me briga za vaša dječja kukanja!
  Reply With Quote
Staro 10.03.2011., 09:16   #1712
s4vgR
Premium
 
s4vgR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 169
Za koju godinu će svi operateri uvest tako nešto ... internet ne pada s neba nego ima svoja ograničenja.

Btw, a jeste čuli za problem neutralnosti mreže: http://www.hakom.hr/default.aspx?id=116&subid=691 ?
s4vgR je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2011., 13:55   #1713
Vermox
Premium
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 106
potpisem ugovor recimo na 16 i imam brzinu do 16 onda je krsenje ugovora ako mi se brzina smanji na 4 tj do 4..osim ako negdje u ugovoru nema neka stavka koja to pobija,a ne bi se cudio da ima..ako nema,krse ugovor i kraj price.
Vermox je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2011., 14:53   #1714
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Sa tehničke strane. Vidim da nemaš aposlutno nikakvog iskustva sa time kakva je praksa vani. Nije to nešto što je bnet izmislio.
http://top10.com/broadband/guides/fair_usage_policy/

Sa osobne strane. Ako ti nije skupa a ogranilčenjem na bnetu dosta preko 2 terabajta (in this day and age) i zbog tog kukaš. Nemam komentara i boli me briga za vaša dječja kukanja!
Imam,imam firme u Munchenu i Grazu.... nikakvog govora o fair usage kod tih providera. Sa time da ću reć svojima tamo da pošalju upit o fair usageu pa da ti proslijedim. Fair usage...To je rezervirano samo za low-life,ghoul-like provajdere tipa B.Net....
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2011., 14:59   #1715
flash1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 86
Citiraj:
Autor s4vgR Pregled postova
Za koju godinu će svi operateri uvest tako nešto ... internet ne pada s neba nego ima svoja ograničenja.

Btw, a jeste čuli za problem neutralnosti mreže: http://www.hakom.hr/default.aspx?id=116&subid=691 ?
Ozbiljni operateri to neće nikad uvest, jer ne nude usluge koje nemogu isporučit a još ih i reklamiraju.
flash1 je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2011., 15:09   #1716
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor flash1 Pregled postova
Ozbiljni operateri to neće nikad uvest, jer ne nude usluge koje nemogu isporučit a još ih i reklamiraju.
Točno,baš googlam malo i čitam da samo mali i lešinarski operateri koriste fair usage,čim se naberu para i razviju infrastrukturu ukidaju(a i to je upitno)....a u nekim slučajevima iako ste u flat sistemu odvas traže još više novaca za nastavak downloada... kao što vidimo u ovome primjeru.

http://www.computerworlduk.com/news/...band-packages/

Sva sreća pa imate SKY/T-Com i Virgin u UK koji nemaju toga....

Nelegalno,opet legalno,lopovski,strvinarski,a opet se nađe ljudi po forumima koji brane to
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2011., 23:24   #1717
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Bio je prije ~2 godine tekst od ISP-ovima u Bugu i kao oni koji provode fair usage politiku izjasnili su se amis, b.net, iskon, voljatel. Optima se nije izjasnila.

Vani je to vec dugo vremena normalna pojava kod odredjenih providera, citam o tome vec godinama. Ali ne znaci da se uvijek striktno provodi - npr. Comcast ima 250 gb limit koji je moguce probiti bez posljedica.
I nije rijec isklucivo o malim operaterima - Comcast, Rogers, O2, Virgin, Orange itd. su sve samo ne mali operateri.
morph je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2011., 08:35   #1718
s4vgR
Premium
 
s4vgR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 169
Citiraj:
Autor flash1 Pregled postova
Ozbiljni operateri to neće nikad uvest, jer ne nude usluge koje nemogu isporučit a još ih i reklamiraju.
Po meni je bnet baš ozbiljan jer uvodi fair usage. Osim toga kableski internet nije isto što i ADSL i kod njega je BW ovisan o broju korisnika unutar nekog područja. I mislim da se varaš, svi će to ISPovi uvest, stvar je tehničke prirode. Znači ljudi, stvarno vam 2 TB nije dosta? Bože sačuvaj.
s4vgR je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2011., 17:44   #1719
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 520
Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
Ok,ja pričam gluposti.... ti si se vjerovatno navikao u poslu da ti neko prodaje muda pod bubrege,al ja nisam. Pogotovo kao zastupnik za građevinske strojeve(nekoć) sam mogao jedino riskirat da mi neko odrubi glavu ako mi nekom kupcu otkaže nešto u garantnom roku a ja njemu prodam priču da sam cijeli promo materjal prezentirao o "prosječnom gazdi koji će stroj koristit tu i tamo da si skopa jamu oko hiže ili u slučaju građanskog rata masovnu grobnicu ili dve".....a ne za 18-satni rad na kamenolomu. Nejde to tako vojvodo.... tj,ide,al kod naših ovaca FLAT je FLAT,pojam NEOGRANIČENOG bez ikakvih restrikcija. Nemožeš isporučit navedeno? Nemoj ga ni reklamirat.
Ova tvoja usporedba bi držala vodu da svi uzimamo od njih nekakve business pakete gdje vakvi problemi mogu povući za sobom jako ozbiljne posljedice po firmu.


Svi ovdje koji smo i koji jamramo za net smo prvo i osnovno PRIVATNI korisnici.
Vrga je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2011., 21:16   #1720
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Citiraj:
Autor morph Pregled postova
Bio je prije ~2 godine tekst od ISP-ovima u Bugu i kao oni koji provode fair usage politiku izjasnili su se amis, b.net, iskon, voljatel. Optima se nije izjasnila.

Vani je to vec dugo vremena normalna pojava kod odredjenih providera, citam o tome vec godinama. Ali ne znaci da se uvijek striktno provodi - npr. Comcast ima 250 gb limit koji je moguce probiti bez posljedica.
I nije rijec isklucivo o malim operaterima - Comcast, Rogers, O2, Virgin, Orange itd. su sve samo ne mali operateri.
Amis ne provodi fair usage politiku, moze se skidati koliko se god zeli jer prema Sloveniji imaju stvarno debeli link, a danas sam cuo da T-com spusti brzinu nakon par stotina prenesenih gb.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2011., 21:44   #1721
ehohr
Premium
Moj komp
 
ehohr's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 348
Prije par dana sam ih zvao da bi povecanje brzine sa 8 mbit na 16 mbita, i kaze meni osoba u sluzbi da ce me netko kontaktirati, i pitam ja zasto kad sam zadnji put to rijesio putem maila, kaze ona meni da su se promijenili uvijeti.

I danas mi dolazi agent doma i stavi mi ugovor da ako zelim 16 mbita vezu da moram produljiti ugovor za 12 mjeseci, pa kakav im je to logika, 12 mjeseci ugovora bez ikakvog benefita plus im placam 50 kuna dodatno.

Mislim da ce uskoro promjena operatera, pa po toj logici ja ako zelim neki program moram bi koristit program 12 mjeseci.
ehohr je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2011., 02:20   #1722
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 520
Citiraj:
Autor ehohr Pregled postova
Prije par dana sam ih zvao da bi povecanje brzine sa 8 mbit na 16 mbita, i kaze meni osoba u sluzbi da ce me netko kontaktirati, i pitam ja zasto kad sam zadnji put to rijesio putem maila, kaze ona meni da su se promijenili uvijeti.

I danas mi dolazi agent doma i stavi mi ugovor da ako zelim 16 mbita vezu da moram produljiti ugovor za 12 mjeseci, pa kakav im je to logika, 12 mjeseci ugovora bez ikakvog benefita plus im placam 50 kuna dodatno.

Mislim da ce uskoro promjena operatera, pa po toj logici ja ako zelim neki program moram bi koristit program 12 mjeseci.
Ma seru. Si zvao na info liniju il na korisničku? Info linije će ti pokušat uvalit štagod, korisnička bar ne pokušava prodat stvari.
Vrga je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2011., 09:16   #1723
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Amis ne provodi fair usage politiku, moze se skidati koliko se god zeli jer prema Sloveniji imaju stvarno debeli link, a danas sam cuo da T-com spusti brzinu nakon par stotina prenesenih gb.
Ja sam samo napisao sto je pisalo u Bugu. Ne znam je li rijec o nekakvoj stavci u ugovoru koju Amis ima tek toliko i ne provodi je u praksi ili se radi o stvarnom ogranicenju.
Ali mogu potvrditi da si dobio krivu informaciju u vezi T-coma.
morph je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2011., 17:23   #1724
mighty
Premium
Moj komp
 
mighty's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 515
napokon sam uspio dogovorit termin za promjenu linije...
nakon cijelog tjedna telefoniranja i slanja mailova i njihovih pustih obećanja kako će me tehnička služba kontaktirati...
na kraju je problem ispao jer su oni u bazi imali krivi kontakt broj...
što mi nije jasno kako jer sam isti broj koji sad koristim koristio i kad sam se prvi puta pretplatio na njihovu uslugu... čak sam s toga broja i naručio uslugu...
i taj broj sam im ostavio na obrascu za promjenu lokacije pretplatnika...
ne želim reći da ne postoji mogućnost pogreške pri unosu, ali sve mi smrdi na njihovu muljažu...
uglavnom, ako ćete imati posla s ovim banditima, samo oštro, jer oni ne znaju na lijep način poslovati...
mighty je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2011., 15:49   #1725
Matey
Premium
 
Matey's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: VG,ZG
Postovi: 28
Jel ima jos netko problema s pingom, nakon 19-20 sati s bnetom zadnjih mjesec dana??
Znaci ping mi divlja od 60 do 120 .... da nije stara produzila ugovor zbog prebacivanja na 3D paket nedavno, odmah bi se prebacio na Iskon ili Amis -.-
__________________

Matey je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2011., 10:40   #1726
sopta
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: split
Postovi: 4
Citiraj:
Autor emogodfather Pregled postova
...isti problem :/



Anyone? :/

EDIT: Mislim da sam sredio. Firewall na routeru (Cisco EPC2325 imam) sam isključio, i isključio onu flood IP opciju ili tako nešto >.<'''

Sad sam dobio ovaj rezultat:

i ja imam isti problem ali ja nemam blage veze kako se to gasi,moze li help.
di kud sta kamo kako uc

Zadnje izmijenjeno od: sopta. 30.03.2011. u 10:47.
sopta je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2011., 13:57   #1727
Gism
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 92
Otvori browser i upiši 192.168.0.1. Nakon toga odi na setup -> firewall -> options i tamo makni kvačice sa svega.
Gism je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2011., 18:47   #1728
rockodaddy
Premium
Moj komp
 
rockodaddy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Split
Postovi: 207
Evo jučer su mi instalirali b.net (telefon i internet).Odmah sam otišao na speedtestnet i sve radi po ps-u.Međutim kada sam otišao na quakelive ping mi je bio veći nego što je bio na t-comu a brzina je bila duplo manja.Mislim jako interesantno jer pri igranju mi izgleda da je brzina veća nego šta prije bila ali kad pogledam ping glava me zaboli XD.Nije neka velika razlika ali očekivao sam manji ping a ne veći.S obzirom da se ne razumijem u postavke routera u ovom slučaju thomson twg850 ne želim ništa ni dirati.Jel postoje neke postavke na routeru tipa firewall itd koje mi možete preporučiti da upalim ili ugasim da bi se stvari popravile???
Još jedna napomena ...kad idem postavit diagnozu na lokalnoj vezi izbaci mi :"čini se da je računalo pravilno konfigurirano,ali uređaj ili resurs (DNS poslužitelj) ne odgovaraju....taj problem koliko se sječam nisam prije imao.Pa ako može i pomoć oko toga.
Hvala
rockodaddy je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2011., 20:36   #1729
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Došao je novi software update v2.36 za STB od b.neta i više slika ne kasni naspram analogne i ima još nekih novih stvari u meniju, a i sam meni mi se čini bržim, pohvalno.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2011., 10:12   #1730
bAKa-47
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: zg
Postovi: 157
Citiraj:
Autor Matey Pregled postova
Jel ima jos netko problema s pingom, nakon 19-20 sati s bnetom zadnjih mjesec dana??
Znaci ping mi divlja od 60 do 120 .... da nije stara produzila ugovor zbog prebacivanja na 3D paket nedavno, odmah bi se prebacio na Iskon ili Amis -.-
da, ista stvar i meni vec mjesec dana. Ping je znao cak biti i preko 200 prema serverima u frankfurtu, dok je prema amsterdamu normalan oko 50-60. Jedna interesantna stvar je da smo ja i frend zajedno igrali na jednom serveru i da nam je ping zajedno oscilirao od 60 pa do 150. On je na Amisu a ja na Bnetu. Kad je meni skocilo na preko 100 i njemu je bila indeticna stvar. Kada bi se meni smanjio i njemu bi. Dok je trecem frendu koji je na t comu sve bilo u redu.
bAKa-47 je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2011., 16:52   #1731
igiskor
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 39
Meni su jucer dosli pinovi za videoteku! Danas sam htio isprobati ali izgleda da jos ne radi! trenutno im ne radi ni stranica! Pise da ce videoteka biti promotivno besplatna do 01.06. al budem ih ja jos prije ipak nazvao...
igiskor je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2011., 17:18   #1732
gnjepar
Premium
Moj komp
 
gnjepar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 635
Ako ti ne radi VOD prijavi u korisničku i rješiti će se do kraja dana.
__________________
The Truth
gnjepar je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2011., 18:26   #1733
vedran031
Premium
Moj komp
 
vedran031's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 541
U četvrtak su mi uveli net+tv, ruter je super kao i brzina ali me zanima kako spojiti drugi tv pa ako moze netko objasnit sta potrebno kupiti. Dole su dvije slike.

Splitter - http://img826.imageshack.us/i/dsc00451pq.jpg/

Speedtest - http://www.speedtest.net/result/1232572921.png

btw na spliteru je lijevi kabel glavni tv a desni kabel ide u ruter
vedran031 je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2011., 19:44   #1734
iko222
Premium
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 207
narucio bnet 3d zbog ove akcije od 3 mj besplatno i zanima me koliko treba cekat instalaciju ? poslao sam cak i požurnicu (interno) pa me zanimaju vasa iskustva s vremenom instalacije usluga

edit : lokacija ZG
iko222 je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2011., 19:51   #1735
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor vedran031 Pregled postova
U četvrtak su mi uveli net+tv, ruter je super kao i brzina ali me zanima kako spojiti drugi tv pa ako moze netko objasnit sta potrebno kupiti. Dole su dvije slike.

Splitter - http://img826.imageshack.us/i/dsc00451pq.jpg/

Speedtest - http://www.speedtest.net/result/1232572921.png

btw na spliteru je lijevi kabel glavni tv a desni kabel ide u ruter
Treba ti ovo i još jedan skrimpan kabel na jednoj strani, a na drugu staviš antenski konektor i dva idu u tv, treći u ruter.

Citiraj:
Autor iko222 Pregled postova
narucio bnet 3d zbog ove akcije od 3 mj besplatno i zanima me koliko treba cekat instalaciju ? poslao sam cak i požurnicu (interno) pa me zanimaju vasa iskustva s vremenom instalacije usluga

edit : lokacija ZG
Ja sam čekao oko 30 dana tako negdje otprilike.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 02.04.2011. u 20:21.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2011., 19:52   #1736
mef
Premium
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zg
Postovi: 81
Citiraj:
Autor vedran031 Pregled postova
U četvrtak su mi uveli net+tv, ruter je super kao i brzina ali me zanima kako spojiti drugi tv pa ako moze netko objasnit sta potrebno kupiti. Dole su dvije slike.

Splitter - http://img826.imageshack.us/i/dsc00451pq.jpg/

Speedtest - http://www.speedtest.net/result/1232572921.png

btw na spliteru je lijevi kabel glavni tv a desni kabel ide u ruter
ako se ne varam , imas spliter 1-3 , znaci 1 in - 3 out , pa ti je pod crvenom kapicom f konektor (ženski) , na koji spojis s f konektorom (muškim) direktno drugi tv , na tv ti je rf prikljucak - ukratko koaksijalni kabel , s jedne strane f muski , s druge rf muski i spojis drugi tv.
__________________


mef je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2011., 20:14   #1737
vedran031
Premium
Moj komp
 
vedran031's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 541
Citiraj:
Autor mef Pregled postova
ako se ne varam , imas spliter 1-3 , znaci 1 in - 3 out , pa ti je pod crvenom kapicom f konektor (ženski) , na koji spojis s f konektorom (muškim) direktno drugi tv , na tv ti je rf prikljucak - ukratko koaksijalni kabel , s jedne strane f muski , s druge rf muski i spojis drugi tv.
Znas možda gdje kupiti takav kabel u Osijeku ili neko slicno rješenje?
vedran031 je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2011., 20:28   #1738
mef
Premium
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zg
Postovi: 81
Citiraj:
Autor vedran031 Pregled postova
Znas možda gdje kupiti takav kabel u Osijeku ili neko slicno rješenje?
Z-el d.o.o. Vijenac Jakova Gotovca 2, 31 000 Osijek
Tel. +385 31 215 010

ili slican ducan ali najbolje ti je to napraviti sam ili da ti naprave u ducanu , kad vidis koliko trebas kabla , posto sumljam da imaju sve duzine...
bitno je da ti treba f - muski s jedne strane i rf - muski s druge..
__________________


mef je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2011., 10:54   #1739
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
pa dobro ja ne vidim di je problem , iaoko torentiram filmove i serije s vremena na vrijeme , nema šasne da se približim ovih 256 gb , koliko je zapisano do 8 mbit , najviše sam skinuo prošli tjedan jer sam na steamu maznuo NWN 2 platinum 7 gb i par filmova...online potrošnju call od duty zanemarujem
  Reply With Quote
Staro 03.04.2011., 22:20   #1740
LynkS
Registered User
 
LynkS's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 49
Ima itko večeras problema s bnetom (zagreb.srednjaci)? Brzina mi je 7mbps manja nego što bi trebala biti, sve se vuče ((

Zadnje izmijenjeno od: LynkS. 03.04.2011. u 22:27.
LynkS je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na