Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.03.2010., 18:55   #1
paint-it-black7
...estranged....
Moj komp
 
paint-it-black7's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Barrayar
Postovi: 203
samorastuca iskoristenost rama

pozdrav....

imam problem s ramima...naime...njihovo zauzece se samo povecava...
odmah u startu kad upalim komp zauzece rama je 1.2gb....u "leru"pa raste 1.5gb...1.9gb....do najvise izmjerenih 2.7gb....da nisu nikakvi programi upaljeni....i kad provjerim performance izgledaju mi ovako:
******************

a kad pokrenem neku igru...rami mi se naravno josh vise zauzmu...i kad igru ugasim ostanu zauzeti....do restarta najcesce....

konponente su: PROC:intel dual core e2180 a prije e5200 isto se desavalo(da napomenem da mi je proc e5200 riknio sam od sebe)
MBO:Gigabyte p35c-ds3
RAMR2 kingmax 800mhz 4x1gb
GPU:Ati Radeon 3870,a prije 3850
HDD: 1.seagate 250gb
2.hitachi 500gb
3.WD 640gb

razlog navodjenja ovoga prije je da se to i s prijasnjim konponentama desavalo....na vise edicija operaciskih sustava...(windows xp,win 7)

molio bi ako je netko imao slican problem,ili ako zna u cemu je problem da mi malo razjasni...moje osobne sumlje su da ploca neshto fusari...kupljena je ovdije na forumu,sve uredno radi...ali otkad nju imam desava mi se ovo s ramima...ali nisam siguran jer sam gotovo sve konponente sastavio u isto vrijeme.....


unaprijed hvala....

Zadnje izmijenjeno od: tor. 26.03.2010. u 10:22.
paint-it-black7 je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2010., 03:18   #2
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Sasvim je normalno za X64 (Vistu ili W7) da u "leru" (kako kazes "trosi" toliko ram-a).
Ploca nema sto bit krivac za potrosnju ram-a, osim samog OS-a i tebe koliko ces vrtit aplikacija (processa u pozadini) trebalo to tebi ili ne..
Mada se uvijek mozes smanjit potrosnja.
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.03.2010., 10:13   #3
paint-it-black7
...estranged....
Moj komp
 
paint-it-black7's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Barrayar
Postovi: 203
...hmmmmprobao sam s vise os-ova....32x,64x,86x win 7 recimo i uvjek ista stvar....ajd ovo sto je oko 1gb na startu,to me nezabrinjava toliko....ali to sto samo raste...bez nekih znacajnijih programa...pa i kad ih sve pogasim.....isto se dogadja....uz napomenu,da prijatelj ima iste win kao i ja...i imamo gotovo isti "stil" koristenja kompa,znaci s istim ovim prog. popaljenim njemu je "potrosnja" rama oko 900-1200 mb....i kad ih pogasi oni mu padnu na 700 mb....a kod mene trose do eo trenutnih 2.20gb...
paint-it-black7 je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2010., 12:03   #4
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Citiraj:
Autor paint-it-black7 Pregled postova
...hmmmmprobao sam s vise os-ova....32x,64x,86x win 7
Imas samo X64 i X86 os nema 32x
Citiraj:
Autor paint-it-black7 Pregled postova
recimo i uvjek ista stvar....ajd ovo sto je oko 1gb na startu,to me nezabrinjava toliko....ali to sto samo raste...bez nekih znacajnijih programa...pa i kad ih sve pogasim.....isto se dogadja....uz napomenu,da prijatelj ima iste win kao i ja...i imamo gotovo isti "stil" koristenja kompa,znaci s istim ovim prog. popaljenim njemu je "potrosnja" rama oko 900-1200 mb....i kad ih pogasi oni mu padnu na 700 mb....a kod mene trose do eo trenutnih 2.20gb...
A cuj onda ocito "ne koristite" iste aplikacije (ni isti broj), ali onda ako te toliko muci i nemozes rjesit taj problem kupis jos memorije i rjesio si sve..
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2010., 12:30   #5
ivoHuljev
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 306
imaš li nekakve emulatore dvd pogona, PowerISO, stari Daemon Tools (novi je popravija stvar sa leakom memorije) ili nešto slično?

Upiši u run "msconfig" i prepiši koji su ti programi sa kvačicom u tabu "startup" sve kopiraj i stavi tu, pa ću te lako uputiti.
ivoHuljev je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2010., 15:16   #6
paint-it-black7
...estranged....
Moj komp
 
paint-it-black7's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Barrayar
Postovi: 203
32x se odnosilo na win xp....a memorije imam 4x1gb...sto ce rec da nemoram imati vise...

eo doseglo je novu tocku..




a ovo je u 2 primjerka jel se neda razvuc....

Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 27.03.2010. u 09:57. Razlog: sliku u thumb
paint-it-black7 je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2010., 16:05   #7
dUG1
Premium
Moj komp
 
dUG1's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 227
O Boze...koliko smeca i nepotrebnih gluposti u startupu.

Ati Customer Care, Winamp Agent, Power ISO (ne koristis ga non-stop, vjeruj mi, a on ti sam jede gro memorije)...cemu sve to?

W7 Pro, 64bit:



Steam je trenutno disejblan jer ga ne koristim u zadnje vrijeme.
A mogao bi zivjeti i bez SetPointa, da nisam navikao na neke korisne stvari kod misa i tipkovnice, bez kojeg ne rade.

Tak da, imas posla
dUG1 je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2010., 19:07   #8
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Citiraj:
Autor paint-it-black7 Pregled postova
32x se odnosilo na win xp...
Sve je super ali X86 OS, ili 32 bitni znaci nema 32x ne radi se o brzini optickog uredjaja ili sl.
Vec sam ti gore spomenuo da jetino ti sam kao user mozes korigirat potrosnju/zauzece memorije.. Na onome prvom ss-u sta je bio "task manager" (ali je obrisan jer nije bio u thumb), sam vec vidio da tu ima dosta toga nepotrebnog! Pa npr. (LogMeIn GUI, Tamer Script,? Windows Live Messenger, Utorrent, Everest, PC Suite, CCC, Winamp Agent, Power ISO i Desktop time?)
Ovo sve mozes iskljucit, ali opet to je na tebi da odlucis sto ti treba sto ne!
Ne moze tebi nitko govorit sto ces imat u startupu i koliko, stoga ili disejblaj sto ti ne treba ili kupi vise ram-a kako sam ti rekao..
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2010., 19:33   #9
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Koliko sam ja shvatio čovjeku ne radi praznjenje rama. Dakle sto god pokrene napuni rame, nakon gasenja rani ostanu napunjeni. Sve ovo sto gore imaš od pokrenutih procesa nemoze napuni 2gb rama. Ja sam negdje prije imao isti problem. Ako ti ne pomaže format, onda je ploča u pitanju.
__________________
dean225 je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2010., 20:46   #10
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Jel tebe zabrinjava ovo što piše FREE da se to smanjuje možda? Nije mi točno jasno što tebe bedira, w7 i vista imaju drugačiji način iskorištavanja memorije od XP-a.

Primjerice, moj stroj, uptime samo 9h, svega par MB kao slobodno ima:

__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.03.2010., 21:54   #11
vm@
Premium
Moj komp
 
vm@'s Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: donji lapac
Postovi: 547
da se nadovežem na temu, što mi od ovog nije potrebno, radi se o xp sp3

vm@ je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2010., 22:06   #12
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,442
Citiraj:
Autor dean225 Pregled postova
Koliko sam ja shvatio čovjeku ne radi praznjenje rama. Dakle sto god pokrene napuni rame, nakon gasenja rani ostanu napunjeni. Sve ovo sto gore imaš od pokrenutih procesa nemoze napuni 2gb rama. Ja sam negdje prije imao isti problem. Ako ti ne pomaže format, onda je ploča u pitanju.
Da dobro si shvatio , njemu konstantno raste zauzeće ram memorije !
Ako koristi neki program i izgasi ga zauzeće na memoriji ne smanjuje se nego memorija ostaje zauzeta kao da program i dalje radi .
Zatim koristi neku drugu aplikaciju i još više mu se memorije zauzme I KADA JU PRESTANE KORISTITI ( aplikaciju ) i tako dok ne dogura do 3,5 gb tj. dok se ne zauzme sva memorija !
Kristijan1 je online   Reply With Quote
Staro 26.03.2010., 22:07   #13
paint-it-black7
...estranged....
Moj komp
 
paint-it-black7's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Barrayar
Postovi: 203
....da budem iskren neznam na sta se ovo free odnosi....no kod mene je sada trenutno 0...
up time mi je malo preko 5 dana....inace nikad skoro negasim komp...i rami mi se neponistavaju...neprazne...nakon igre ostanu kao da se igra josh vrti...na vise edicija operativnih sustava...i koliko je meni poznato...win 7 neprepoznaje i nekoristi vise rama od 4gb...cak x86 do 3.5gb....mozda sam i u krivu...tako da mi netreba vise od 4gb koje imam...a i ti programi nemogu trosit 2gb memorije...i to samo od sebe....
paint-it-black7 je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2010., 22:09   #14
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Ma kakve ploce, kakvi bakrachi... Ne pricajte gluposti pojedinci. I uz sve to "smece" sto se pali i ostale nepotrebne programe, ram (tj. sistemski handling rama) se nebi smio tako ponasati. Imho ili si pokupio neki virus ili ti u pozadini radi neki program koji uzrokuje leak (vjerojatno jedan od onih koje inace instaliras..). Za primjer, meni kad upalim komp windozi u startu pozderu nekih 900-1100 mega, poslije ovisi o programima/igrama koje koristim poraste ali se automatski smanji na cca 1.2Gb kad pogasim upaljene programe/igre... Inace, istina - pola toga sto ti je u startupu nije nimalo potrebno ("log me in gui", nokia pc suite, everest, ati customer care, winamp agent..), svi se ti programi (osim nekih stvarno nepotrebnih) mogu pokreniti po zelji.. Ako ti bas sve to triba, kupi vise rama ..
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2010., 22:47   #15
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Citiraj:
Autor paint-it-black7 Pregled postova
.win 7 neprepoznaje i nekoristi vise rama od 4gb...cak x86 do 3.5gb....mozda sam i u krivu...
?


Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Ma kakve ploce, kakvi bakrachi... Ne pricajte gluposti pojedinci. I uz sve to "smece" sto se pali i ostale nepotrebne programe, ram (tj. sistemski handling rama) se nebi smio tako ponasati. Imho ili si pokupio neki virus ili ti u pozadini radi neki program koji uzrokuje leak (vjerojatno jedan od onih koje inace instaliras..). Za primjer, meni kad upalim komp windozi u startu pozderu nekih 900-1100 mega, poslije ovisi o programima/igrama koje koristim poraste ali se automatski smanji na cca 1.2Gb kad pogasim upaljene programe/igre... Inace, istina - pola toga sto ti je u startupu nije nimalo potrebno ("log me in gui", nokia pc suite, everest, ati customer care, winamp agent..), svi se ti programi (osim nekih stvarno nepotrebnih) mogu pokreniti po zelji.. Ako ti bas sve to triba, kupi vise rama ..
Manje vise sam mu isto rekao sve par postova povise..
Tako da ne postam dalje vise u ovoj temi.
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2010., 23:08   #16
paint-it-black7
...estranged....
Moj komp
 
paint-it-black7's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Barrayar
Postovi: 203
oke moj bed....nisam znao ovo za rame...hvala na "produhovljenju"

eo pogasio sam sve nepotrebne startup programe....restaritro ga...pa cu sutra postat screenshot o zauzecu...trenutno je 1.41gb....na "leru"....

i pitanje..kako vidjet koji mi programi rade u pozadini...ti koji bi mogli uzrokovat leak memorije...??
paint-it-black7 je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2010., 02:14   #17
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Citiraj:
Autor paint-it-black7 Pregled postova
i pitanje..kako vidjet koji mi programi rade u pozadini...ti koji bi mogli uzrokovat leak memorije...??
Ako zelis "detaljan" info o svemu najbolje ti je to pratit sa Process Explorer!
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na