Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.09.2008., 15:03   #31
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
šta se na silentx-u ne može napravit ovo šta je tomri napravio?
edit: dogovaram kupnju ovog napajanja od athe, 145W, trebalo bi bit dosta.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2008., 15:10   #32
mef
Premium
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zg
Postovi: 81
nisam siguran , prvo, moras rezati kuciste napajanja, drugo, imam isto kuciste , i koliko se sjecam , mislim da nema toliko mjesta do ploce , kad bi vent virio 10-15 mm van , ali necu tvrditi , ja sam odustao od toga
mef je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2008., 15:22   #33
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
kod mene u kučištu ima oko 3 cm do ploče, tako da bi ohoho stalo. ali kako stvari stoje, kupnja dogovorena sa athom.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2008., 15:26   #34
mef
Premium
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zg
Postovi: 81
super , ali sjecam se da sam pokusavao u taj f-11 ugurati neka stara napajanja iz siemensovih matx kucista , pa nisam uspio , smetala mi je ta izbocina od venta
mef je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2008., 15:35   #35
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
već ću se snaći. ovo postojeće napajanje sam smjestio ispod dvdrw-a, ima puno mjesta (trebali su ga bolje iskoristit, stane još jedna optika ispod). šteta šta ne boota ploču, uopće mi nije jasno zašto.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2008., 15:40   #36
mef
Premium
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zg
Postovi: 81
kuciste je ok , mene muci vent za hdd i opcenito ventilacija kucista , nisam jos smislio neki optimalni nacin hladenja , bez 60mm ventova , s 80-120mm , ako imas neku dobru ideju , molim pomoc
mef je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2008., 16:36   #37
dubravkol
Premium
Moj komp
 
dubravkol's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 582
SilenX napajanje je poprilično bučno. O onih njihovih napisanih 14dB možeš maštati.

Da bi ugurao normalan vent mora se izrezati mrežica i još malo proširiti rupa, pa onda ventilator bude 15mm unutra i još strši ostatak van u kučište.

To onda izgleda ovako


Pošto sam ga dok sam to radio malo i oštetio prefarbao sam ga u mat crnu.

Samo kučište je predobro za cijenu koliko košta.
dubravkol je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2008., 16:53   #38
Xizor
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 248
Citiraj:
Autor dubravkol Pregled postova
SilenX napajanje je poprilično bučno. O onih njihovih napisanih 14dB možeš maštati.

Da bi ugurao normalan vent mora se izrezati mrežica i još malo proširiti rupa, pa onda ventilator bude 15mm unutra i još strši ostatak van u kučište.

To onda izgleda ovako


Pošto sam ga dok sam to radio malo i oštetio prefarbao sam ga u mat crnu.

Samo kučište je predobro za cijenu koliko košta.
Neznam, ja sam pred par godina cuo (odnosno nisam) SilenX od 200w. Bio je necujan u caseu s metar i po. Nadao sam se da se nisu mogli toliko pokvariti da me ubiju bukom.

Citiraj:
Autor mef Pregled postova
kuciste je ok , mene muci vent za hdd i opcenito ventilacija kucista , nisam jos smislio neki optimalni nacin hladenja , bez 60mm ventova , s 80-120mm , ako imas neku dobru ideju , molim pomoc
Ja sam stavio 2x sharkoon system fan m od 60 mm i nisam presretan bukom a nece startati na 7v. Takodjer cu morati poraditi na fanovima.

Za prvu ruku bi ti preporucio da undervoltas sve zivo. Ja sam zasad undervoltao samo CPU (Celeron 420) na 1.092 s dropom. GPU nisam jer nisam ulovio vremena ni nasao izvore za mod biosa. HDD je seagate 7200.9 i zivi na 43 u caseu i ne planiram ga hladiti, vec prije ili poslije zamijeniti nekim hladnijim
Xizor je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2008., 19:05   #39
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
ja sam cpu undervoltao na 1.000 V i u idle-u je temp 32 stupnja, uz hyper cooler i 92mm vent koji se vrti na nekih 700-800 okretaja. ostalih ventova nema, onaj 60mm sam skinuo jer trubi ko manijak. hdd imam 2.5" pa nema nekog zagrijavanja. ali gdje smjestiti neki normalan vent neznam, jer jednostavno nema mjesta, eventualno nekako bočno pa da puše na northbridge, ali dijelovi matične smetaju za ugradnju 120mm venta, a 80mm bi možda nekako stao kad bi se sata kablovi i općenito kablovi malo makli (imam samo 2x sata, nemam ni floppy ni ide pa nije neka gužva).
kad mi stigne napajanje od athe vidjet ću šta s time, molim samo da će se ploča htjet bootat, a ako nekom treba ima ovo moje trenutno napajanje na tržnici.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2009., 00:55   #40
Xizor
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 248
Zi gravedigger alert!

No, situacija se nesto popravila. Courtesy of ADM, u moj htpc je stigao mATX fortron od 300w: http://www.adm.hr/product_info.php?c...oducts_id=6587

265 kn, nije bucno, tise je od stock intel box fana na 1500rpm. Napon je stabilan, uglavnom ja vrlo zadovoljan.

Eto ako netko jos uvijek trazi mATX power mozda ce biti korisna informacija
Xizor je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2009., 15:04   #41
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Da ne otvaram novi thread, postat cu ovdje.

Uzeo sam KMZ Mini ITX kuciste koje u sebi ima pripadajuce napajanje. E sad, mali (mislim da je 40mm) vent na tom napajanju je glasan i iritantan do bola.
Slike su ispod pa ako bi mi netko mogao dati kakav savjet kako rjesiti taj mali vent bio bih jako zahvalan.


__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2009., 15:35   #42
TomRi
Can You Hear Me? 142.8 dB
Moj komp
 
TomRi's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Kvatrić
Postovi: 2,068
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova

a da napraviš otvor sa bočne strane casea ( i napraviš par rupa na oklopu od PSU-a, naravno kada je rastavljeno, da ti ne ulete komadići metala unutra )
i namontiraš tamo neki tihi 8cm vent koji bi bio drito na napajanju? a taj mali sa stražnje strane ištekaš da ne zuji
možda ti ne bu ni trebao taj dodatni bočni vent,
ako ovaj unutar kompa kojeg već imaš bude dovoljno vukao zraka kroz taj novi otvor i preko PSU-a.
probaš i vidiš, lako dodaš ako zatreba


jasno, ako ti se da zezat 20ak minuta sa ubodnom dok to montiraš
__________________
Danas je teško biti budala, prevelika je konkurencija...

Water cooled PC
Moj najveci MOD

Novi hobby: RC model + HD kamera
TomRi je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2009., 19:13   #43
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
Evo, ja slicnih problema sa soltek qbic bareboneom. njegovo napajanje em je nestandardno, em preslabo za komponente koje su sad u njemu (3850agp je vec i sama previse za to jadno250W napajanje) tako sam ja neki dan kupio rabljeno coolermaster 430w napajanje za 200 kuna, pa si ga mislim kompletno drzati iza barebonea, i samo kablove pougurati u kuciste. Vjerujem da ce, sa 8mmventom na mjestu ovog trenutnog napajanja, cijeli barebone lakse disati. Iako iskreno neznam stoce mi taj komp uopce...

Zadnje izmijenjeno od: Overhaul. 22.05.2009. u 19:28.
Overhaul je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2009., 19:53   #44
Hei$$e
Premium
Moj komp
 
Hei$$e's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Našice
Postovi: 443
Citiraj:
Autor Overhaul Pregled postova
Evo, ja slicnih problema sa soltek qbic bareboneom. njegovo napajanje em je nestandardno, em preslabo za komponente koje su sad u njemu (3850agp je vec i sama previse za to jadno250W napajanje) tako sam ja neki dan kupio rabljeno coolermaster 430w napajanje za 200 kuna, pa si ga mislim kompletno drzati iza barebonea, i samo kablove pougurati u kuciste. Vjerujem da ce, sa 8mmventom na mjestu ovog trenutnog napajanja, cijeli barebone lakse disati. Iako iskreno neznam stoce mi taj komp uopce...
Pihh, to muvu ne bi otpirilo
Hei$$e je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2009., 13:19   #45
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Citiraj:
Autor TomRi Pregled postova
a da napraviš otvor sa bočne strane casea ( i napraviš par rupa na oklopu od PSU-a, naravno kada je rastavljeno, da ti ne ulete komadići metala unutra )
i namontiraš tamo neki tihi 8cm vent koji bi bio drito na napajanju? a taj mali sa stražnje strane ištekaš da ne zuji
možda ti ne bu ni trebao taj dodatni bočni vent,
ako ovaj unutar kompa kojeg već imaš bude dovoljno vukao zraka kroz taj novi otvor i preko PSU-a.
probaš i vidiš, lako dodaš ako zatreba


jasno, ako ti se da zezat 20ak minuta sa ubodnom dok to montiraš
Naravno, radi moje brzine i nesmotrenosti, na kraju sam uspio sprziti original napajanje.

Ali nije mi ni najmanje zao posto sam odmah za 120 kuna uzeo MS-ovo 200W micro-ATX napajanje sa doslovno necujnim 9mm ventom i ubacio ga na slijedeci nacin:





Slijedeci korak je rjesavanje one male zujalice iznad GMA cipseta i nabavka Samsung green diska sto se vrti na 5400 obrtaja. Hm, mozda padne i kakav SSD.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2009., 15:10   #46
TomRi
Can You Hear Me? 142.8 dB
Moj komp
 
TomRi's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Kvatrić
Postovi: 2,068
Citiraj:
Autor TomRi Pregled postova
... i napraviš par rupa na oklopu od PSU-a, naravno kada je rastavljeno, da ti ne ulete komadići metala unutra
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
Naravno, radi moje brzine i nesmotrenosti, na kraju sam uspio sprziti original napajanje.
pa kaj si radio, nisi valjda bušio/rezao bez rastavljanja?

jer ako si ga skurio a bez bušenja/rezanja, nosi na reklamaciju, trebalo bi proći
(makar, ne znam jel tako baš moguće skuriti psu jer imaju razne zaštite)


Citiraj:
Slijedeci korak je rjesavanje one male zujalice iznad GMA cipseta i nabavka Samsung green diska sto se vrti na 5400 obrtaja. Hm, mozda padne i kakav SSD.
ovo sa zujalicom lako središ,
makni ju, a preko cijele MBO staviš jedan 12cm vent i spojiš ga na 5V.
meni server sa tom MBO radi tako već preko pola godine.
nema potrebe rješavati to nekom novom zujalicom(skupljom) od 4cm, kada ovako posluži bilo koji 12cm vent koji imaš pri ruci,
tih je a radi propuha više nego bilo koja zujalica
__________________
Danas je teško biti budala, prevelika je konkurencija...

Water cooled PC
Moj najveci MOD

Novi hobby: RC model + HD kamera
TomRi je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2009., 19:35   #47
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Citiraj:
Autor TomRi Pregled postova
pa kaj si radio, nisi valjda bušio/rezao bez rastavljanja?

jer ako si ga skurio a bez bušenja/rezanja, nosi na reklamaciju, trebalo bi proći
(makar, ne znam jel tako baš moguće skuriti psu jer imaju razne zaštite)
Nisam bio bas toliko brz da ne rastavim napajanje.

Rastavio sam ga, napravio rupe, izbrusio. Problem mi je bio plastificiran zastitni omotac ispod metalne konstrukcije. Bez da modificiram i to, nisam nista napravio. Izbusio sam i to i sastavio gledajuci da unutrasnjost ne dira vanjski oklop. Ocito sam propustio neko mjesto, posto je zapucketalo i prestalo raditi. Jedino sto je moglo dirnuti je heatsink od onih kvadratnih PWM-ova (valjda se tako zove) sto su nasarafljeni na isti. Nisam siguran, uglavnom napajanje je ispustilo dusu.




Citiraj:
Autor TomRi Pregled postova
ovo sa zujalicom lako središ,
makni ju, a preko cijele MBO staviš jedan 12cm vent i spojiš ga na 5V.
meni server sa tom MBO radi tako već preko pola godine.
nema potrebe rješavati to nekom novom zujalicom(skupljom) od 4cm, kada ovako posluži bilo koji 12cm vent koji imaš pri ruci,
tih je a radi propuha više nego bilo koja zujalica

To sam i mislio napraviti. I jos sto cu uraditi je da izbusim poklopac kucista na gornjem dijelu gdje je ispod vent od napajanja i pricvrstiti napajanje i vent na taj poklopac. Tako bi napajanje dobivalo uvijek svjezi zrak a ja bi rjesio smjestaj istog da mi ne visi na vezicama. Imas liu kakvu ideju kako da to najbolje odradim ? U dvojbi sam da li raditi rupice na mjestu gdje je vent ispod ili da potpuno ispilam jedan krug tako da vent bude vidljiv (eventualno staviti zastitnu mrezicu koja dolazi sa ventovima vise brzine vrtnje) ?
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2009., 19:55   #48
TomRi
Can You Hear Me? 142.8 dB
Moj komp
 
TomRi's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Kvatrić
Postovi: 2,068
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
Ocito sam propustio neko mjesto, posto je zapucketalo i prestalo raditi. Jedino sto je moglo dirnuti je heatsink od onih kvadratnih PWM-ova (valjda se tako zove) sto su nasarafljeni na isti. Nisam siguran, uglavnom napajanje je ispustilo dusu.
vjerojatno je to, ti hladnjaci su u kontaktu sa onime što hlade, pa su pod raznim naponima, neki čak i tresu ako ih dotakneš.
uostalome, zato ih i ima više, nikad nisu u jednom komadu.

Citiraj:
U dvojbi sam da li raditi rupice na mjestu gdje je vent ispod ili da potpuno ispilam jedan krug tako da vent bude vidljiv (eventualno staviti zastitnu mrezicu koja dolazi sa ventovima vise brzine vrtnje) ?
bolje izrezi cijeli krug i stavi neku mrezicu sto ima za kupiti
jer ako krenes raditi rupe, na kraju moze ruzno izgledati
(teze pogoditi pravilan raspored, a i lim se moze poces savijat prilikom busenja 25-e rupe npr)
a krug izrezes u par minuta, malo pobrusis rubove, puknes mrezicu i sve 5, izgleda kao tvornički.
__________________
Danas je teško biti budala, prevelika je konkurencija...

Water cooled PC
Moj najveci MOD

Novi hobby: RC model + HD kamera
TomRi je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na