Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.02.2004., 23:05   #1
ßellerophon
Sannin
 
ßellerophon's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Split
Postovi: 1,568
Question Prebacivanje s Digitalne Kamere na Kompic via USB

nova kamera sony trv-33e
dakle sto mene muci - spojim je na kompic da prebacim sto sam snimio sa kamere koja ima oko 60minuta - koristio sam sony imagemixer 1.5 i kliknem da se prebaci...
nakon 20 minuta dobio sam file od 450Mb dug 12minuta velicine 320 x 240 u nekom cudnom mpegu???? (to recimo da sam pretpostavio da se prebacio prvi segment sto je sniman u komadu?) -i tako poludia sam... kvaliteta je horor a na kameri je izgledalo super... - a na TV fenomenalna slika jedino malo zvuk slab...
sad jeli stvar u ovom mpeg formatu i jel ja mogu neki drugi bolji software nabavit? :confused:
__________________
YES - BUT /
your evaluation is superb - behold the underlying truth
ßellerophon je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2004., 22:37   #2
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
he he... ja sam patio sa tim konverzijama i slicnim sranjem.
htio sam obicnu snimku prebacit na dvd da gledam u DVD playeru... trebalo mi je cca 2 tjedna za cijeli posao
inace, ta kamera vjerojatno ima i-link (iliti firewire) pa si nabavi firewire prikljucak i skidaj s njim.
nadalje, mozes radit nekompresirani capture (dvi-avi fajl ... 1h cca 15GB) pa ga poslije kompressirat kako te volja.
ili u capture programu ala video studio, pinnacle studio i sl. kod capturea ti odma enkodira u mpeg u kvaliteti koju zelis.
pozdrav
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.02.2004., 09:35   #3
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Interesantan problem ....

Zanm da inaće sve te kamere koriste firewire - samo kaj to nema veze sa kvalitetom slike, već sa brzinom prijenosa.

Osobno nemam kameru, ali me zainteresiral problem.

Daj mi reci ... kamera koristi 8 cm DVD medije, obične DVD-e ili Hi 8.

Mislim sve je to digitalno, pa me interesira ako možeš vidjeti fileove na kameri ako na eksternom disku. U tom slućaju ih možeš u RAW formatu kopirati na HDD.

Ako je Hi 8 - isl. , onda pojma nemam :confused:

Ipak, čudan problem :confused:

Uvije postoji ono kaj je Miato reko - nabavi Pinacle studio i s njim sve riješi

Ili ako poznaš kakovog snimatelja svadbi, isl., pitaj ga kak on riješava taj problem, svi oni manje/više koriste digital kamere.
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2004., 11:01   #4
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Ne znam...ali ako je slučajno prebacivao sa 1.1 USB-om onda ni ne može dobit više od 320x rezu i šugavu sliku.
Ili FireWire ili USB 2 standard.
Ja sam jednom moral nekaj prebacit na brzinu-mislim da sam delao u PowerVCR-u i da je bilo ok.
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2004., 16:00   #5
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
prema ovom linku
ta tvoja kamera ima firewire.
pa kupi firewire karticu za 100njak kn, skini si demo od pinnacle studia, i ako ti sve radi, kupi original
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2004., 01:08   #6
ßellerophon
Sannin
 
ßellerophon's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Split
Postovi: 1,568
skinuo sam adobe premiere 7 i vegas video 4 -isprobat cu ih
sutra cu skinit pinnacle, mislio sam se izmedu studio 8 i liquid edition, ima jos i hollywood fx pa cu vidit sta je sta...
malo mi ovo sa i-linkom iliti firewire nije jasno... mislim po cemu je poseban taj standard zasto nije on prevladao nad usb-om?
imam usb 2.0 inace... takoder iman i IEEE1394a na audigy kartici
usb kabel za kameru sam dobio ali ne i i-link... tako da bi to onda trebao kupit? jel tko zna koliko dodu? koja mi je razlika?
kamera koristi miniDV -ne -nemogu vidit fileove na kameri kao na eksternom disku... -snimaju se stvari na vrpcu...
ali dobra ideja za vjencanja... iman studio koji mi je isprid kuce
nego daj razjasnite se ako iman usb 2.0 sta ce mi firewire??
__________________
YES - BUT /
your evaluation is superb - behold the underlying truth
ßellerophon je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2004., 16:43   #7
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
Citiraj:
Originally posted by ßellerophon
skinuo sam adobe premiere 7 i vegas video 4 -isprobat cu ih
sutra cu skinit pinnacle, mislio sam se izmedu studio 8 i liquid edition, ima jos i hollywood fx pa cu vidit sta je sta...
adobe je za pocetnika prekompliciran, meni nakon par sati isprobavanja /testiranja i sl. je izbrisan sa diska
nisam cuo za pinn liquid edition, al studio 8 je cist solidan program. probaj jos i ulead video studio 7.
hollywood fx su ti samo oni prijelazi izmedju scena
Citiraj:
malo mi ovo sa i-linkom iliti firewire nije jasno... mislim po cemu je poseban taj standard zasto nije on prevladao nad usb-om?
to su onak, paralelni standardi. (recimo tipa DVD+ i DVD-) i imas podjednak broj firewire i USB2.0 przilica, diskova i sl.
maksimalna teoretska brzina im je tu negdje, a oba su brza od usb1.1 jedno 40 puta
Citiraj:
takoder iman i IEEE1394a na audigy kartici
e to ti je ustedilo 100injak kn
Citiraj:
... tako da bi to onda trebao kupit? jel tko zna koliko dodu?
imas ih u skoro svakom ducanu pc opreme. po 30ak kn
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2004., 18:39   #8
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Firewire ili ništa. Jednom sam prebacivao preko USB i nikad više (1.1)...
tor je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2004., 13:28   #9
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Ja imam istih problema sa time. Imam sony DRV 480 digitalnu kameru. Slika preko Pixela image mixer je katastrofa. Imam usb 1.1 i nemam ni pojima dali kamera podrzava usb 2.0. Slika je totalna katastrofa i jos trokida ako joj ne smanjim kvalitetu. Format je neko smece kao sto si i sam reko samo sto ja imam verziju 1.0 programa. Ako imas TV karticu onda bi ti bilo najbolje da koristis PoverVCR. Taj program je jos najbolji makar nisam previse zadovoljan jer film sa nove godine jos nisam obradio koliko imam kasnije posla sa kompresiranjem. Spojis si tv-out kabel na kamaeru i 3.5 cincni kabel iz kamere u mikrofon na zvucnoj. Ovo zanje ti je jako vazno jer inace ces imati sumove u filmu. Ako netko zna jos sta neka javi
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2004., 18:35   #10
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
pa sta ni ti antun nemas firewire( i-link)?
kakve vi to ljudi kamere kupujete ? moja je stara bar 5 godina, pa ima firewire
a jedina dobra alternativa usbu je, ko sto si reko, cinchevi
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.02.2004., 22:45   #11
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
Re: Prebacivanje s Digitalne Kamere na Kompic via USB

Citiraj:
Originally posted by ßellerophon
nova kamera sony trv-33e
dakle sto mene muci - spojim je na kompic da prebacim sto sam snimio sa kamere koja ima oko 60minuta - koristio sam sony imagemixer 1.5 i kliknem da se prebaci...
nakon 20 minuta dobio sam file od 450Mb dug 12minuta velicine 320 x 240 u nekom cudnom mpegu???? (to recimo da sam pretpostavio da se prebacio prvi segment sto je sniman u komadu?) -i tako poludia sam... kvaliteta je horor a na kameri je izgledalo super... - a na TV fenomenalna slika jedino malo zvuk slab...
sad jeli stvar u ovom mpeg formatu i jel ja mogu neki drugi bolji software nabavit? :confused:
dobil si .m2v[/I] (mpeg layer za DVD authoring programe). makni imagemixer i uzmi nekaj normalno.shareware iz nekih časopisa samo da prebaciš signal.koristi samo CINCH VIDEO/AUDIO OUT.grafička ili capture kartica ti sigurno ne podržava firewire, tj. "jači "prijenos podataka zato je program sam napravio resize na njemu prihvatljivu brzinu.Fajl od 12 minuta i ima 450 Mb i to je O.K. Stvarna rezolucija ti po toj veličini i je 720x576 ( zato i je slika na TV-u "mrak") pri 24.9 fps.Pinnacle,Ulead,My DVD,...potraži malo po časopisima.uzmi preset MPEG 2,720x576,7.000kBps (to je dost za DVD).Fini rendering napravi u TMPGNC-u.Mrak program makar malo zbunjujuć,al buš se snašao...eto
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2004., 23:02   #12
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
Re: Re: Prebacivanje s Digitalne Kamere na Kompic via USB

zaboravih...zaboravi brijačine ko firewire i usb 2.0.(usb 2.0 je kaj se mene tiče presporo sučelje za bilo kakvu transmisiju video signala). moraš imati mrak periferiju za tak nekaj ( pinnacle ti ima firewire i košta 4.000 kuna,"socijal" verzija)...s tim da ti Miato nije reko koliko mu se puta rušio pa je klel po Pinnacle-u...uzmi VIVO iz grafičke kartice..jednostavno i brzo,procesor je rasterečen a oba signala ti "usisava" grafička i drito isporučuje capture aplikaciji...naslučujem ti puuuno neprospavanih noći...
P.S. razliku u signalu između firewire-a i cinch videa nebuš ni skužil...a ako kojim čudom(!) skužiš,odnesi kameru na servis pa nek ti na mikroprocesoru kamere koji je zadužen za modulaciju audio-video signala napravi upgrade...kod Sony Masnjaka u Ilici ti to košta negdje oko 3.500 - 8.000 kuna,ovisno o vrsti i modelu, jer mora mijenjati kompletnu video čipset periferiju u kameri...a za tu lovu kupiš novu digitalnu kameru.dakle...ne isplati se,pogotovo ak ti ova kamera mrak snima.igraj se s programima i ak zapneš...piši
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2004., 23:13   #13
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
...nisam cuo za pinn liquid edition...




opaka stvar !
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2004., 08:16   #14
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
Re: Re: Re: Prebacivanje s Digitalne Kamere na Kompic via USB

Citiraj:
Originally posted by tin.
...s tim da ti Miato nije reko koliko mu se puta rušio pa je klel po Pinnacle-u...
Pinnacle mrak radi za capture i obradu tog capturea
jednostavan je, meniji su na mjestu gdje ih ocekujes, brdo funkcija, i jesam li reko jednostavnost upotrebe ?
a to mi se rusio kod pretvaranja u mpeg, pa sam zato koristio ulead video studio
inace, hvala tin na svemu, od tada dvd-e shibam ko lud (istinabog napravio sam 2, al i to je nesto )
i da, sad sam se sjetio da sam ti obeco i dvd kad ga snimim, pa se javi na PM da se dogovorimo
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2004., 18:52   #15
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
Re: Re: Re: Re: Prebacivanje s Digitalne Kamere na Kompic via USB

Citiraj:
Originally posted by miato
Pinnacle mrak radi za capture i obradu tog capturea
jednostavan je, meniji su na mjestu gdje ih ocekujes, brdo funkcija, i jesam li reko jednostavnost upotrebe ?
a to mi se rusio kod pretvaranja u mpeg, pa sam zato koristio ulead video studio
inace, hvala tin na svemu, od tada dvd-e shibam ko lud (istinabog napravio sam 2, al i to je nesto )
i da, sad sam se sjetio da sam ti obeco i dvd kad ga snimim, pa se javi na PM da se dogovorimo
Baš mi je drago...samo rasturaj ! ...i snimaj što više ! jedino buš ko i ja kroz praksu naučil nekaj...od teorije i bla,bla,bla...nema koristi. baš me zanima kak si autoriziral DVD...Odi u PM pa ti bum dal adresu,pa mi pošalji poštom (nije skupo...par kuna)
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2004., 00:46   #16
Dechec
Premium
 
Dechec's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: umag
Postovi: 220
Dečki, super tema.
Kako sam i sam lagano zaplovio u vode digitalnog snimanja, i na kanti imam IEEE1394 i USB 2.0, (nemam Tv karticu), bio bih više nego zahvalan, da mi objasnite na koji bi način i, dakako, s kojim programima mogao kod sebe prebaciti snimljeni film s kamere na Pc, urediti ga i snimiti u recimo:SVCD-u ili, u DVd-u ?
Koliko traje to prebacivanje, itd.
Hvala svima
bokac svima, ma gdje bili
Dechec je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2004., 11:52   #17
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
kad se sjetim kolko sam se ja patio s tim konverzijama i obradom, to nebi pozelio ni najgorem neprijatelju
inace, tin mi je puno pomogao oko svega...
za pocetak :
isprobao sam dosta programa za video-editing, i od svih sam se, kao pocetnik, odlucio za pinnacle studio.
frend ga je dobio uz przilicu, pa mi ga je "posudio" na testiranje.
inace program je ful pregledan, opcije su na mjestu gdje ih ocekujes, ma za pocetnika, mraaaak.
tako da capture mozes radit sa njim (ili sa ulead video studiom, ili sa hrpom drugih programa)
e sada, ako radis sa kratkim filmicima, ili ako imas dovoljno velik hard, preporucam ti da capture napravis u full dv kvaliteti (1h filma cca 15GB)
znam da je to tezak overkill, ali ja ipak preferiram da radim konverziju u mpeg samo jedanput (prije snimanja dvd-a) a ne dvaput. no to je opet samo moj stav...
sad kad dobijes taj .avi fajl, provuci ga kroz pinnacle (napravi prijelaze, rezi scene, dodavaj efekte ... itd)
onda, probaj da ti Studio napravi iz toga DVD strukturu, koju poslije lako zaprzis s nerom.
no, vrlo je vjerovatno da ce ti se u postupku renderinga (koji traje po par puta duze od samog filma) srusiti
no, nemoj odma panicarit ko ja, u zavrsnoj fazi mu nemoj dat opciju da ti pretvara u DVD, nego u isti .avi oblik ko i original.
tada, otidji s tim fajlom u ulead video studio ili tmpgauthor ili slicne stvari, i dodaj poglavlja, menije i ostala sranja.
Ulead ti se vjerovatno nece srusiti, pa ces na kraju procesa (opet, traje nekih 5x duze od samog filma, na mojoj masini) dobit DVD strukturu (ono video_ts, audio_ts...) koju samo zaprzis sa nerom ili jednim drugim programom kojeg ti posaljem na mail.
sve u svemu :
obrada videa ce te ful zaintrigirat i vidjet ces kolko je to divno, krasno i zanimljivo, samo prvo trebas bit svjestan kolko ces imat softverskih prepreka u svemu tome
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2004., 18:47   #18
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
Citiraj:
Originally posted by vsantek5
Dečki, super tema.
Hvala svima
bokac svima, ma gdje bili
AJDMO KORAK PO KORAK ;za 2 sata napraviš DVD ovak ;

Prvo pripremi materijal koji misliš presnimiti s kamere..TV kartica ti netreba...Treba ti samo grafička s video ulazom (ima ti činč žute boje.).Spoji izlazni video činč(žute boje) iz kamere na ulazni žuti video činč u grafičkoj (Geoforce grafičke ti imaju za to adapter !). Zvuk vodiš isto tako...Na audio činč izlaz s kamere spoji kabel i uštekaj ga u audio ulaz na tvojoj audio zvučnoj kartici u "line in".Ne govorim ti to zato da ne bi mislio da si možda glup,ili neznam bože bilo kaj drugo nego zato kaj sam vidio masu škvadre koja jednostavno sve krivo pospaja pa onda slijedi pitanje ;" ZAKAJ NE RADI ?!?!". Kad si to sve spojio uzmi ULEAD VIDEO STUDIO bilo koju verziju.To ti velim zato jer si i sam rekao da si tek uplovio u vode DVD autoringa,a ULEAD ti je fantastičan program za početnike i napredne amatere...a bogami i više...Miato je već otišao naprijed o-ho! ho! pa si može dozvoliti i malo raskalašenosti.Uključi kameru i pusti kazetu,PA TEK ONDA OTVORI PROGRAM.Pogrešno je kaj neki prvo otvore program,pa onda stišču tipku "play" na kameri pa se čude kad im program pokaže da nema nikakvog ulaznog video signala !U ULEADU pod tools...preferances pronađi video settings.Odi unutra i odaberi slijedeće ;
input signal ; composite (odjednom će ti se pojaviti slika pa se nemoj splašiti)
preset ; DVD PAL 25fps, 725x576
pod audio odaberi zvuk iz svoje zvučne kartice (vjerojatno "Avance")...NEMOJ POJAČAVATI ZVUK MA KOLIKO ON BIO TIH !! Poslije češ ga editirati !
stavi kameru na pauzu i vrati kazetu na početak.prvo stisni u ULEAD-u tipku "rec" pa onda "play" na kameri.Pusti nek se sve snima a ti za to vrijeme odi na kavu ili pivu,prošeći psa ili operi posteljinu,zalij cvijeće,okopaj vrt,...itd.
kad snimka završi dobit ćeš na hardu fajl s nazivom .mpg,.mpeg2
Otvori taj faj s nekim plejerom da mu se automatski podesi bitrate,jer dok ne otvoriš video fajl s nekim plejerom on je još tzv. "sirov".kad dobiješ na plejeru sliku,zatvori sve.Opet otvori ULEAD i "open video fajl" i izaberi tvoj snimak.U desnom kutu nakon minutu dvije,ovisi o tvojem krampu,dobit ćeš sličicu tvog fajla.E,sad ! sistemom "drag and drop" odvuci fajl dolje u onu liniju pod nazivom "time line" i pričekaj.I tvoj film je još malo gotov.Da bi odrezal kaj ti netreba lijevim klikom miša odi na početak fajla i drži klik dok ne dođeš do mjesta odakle će početi tvoj film.Desni klik na miš i onda "split file",označi dio koji ti netreba i desni klik te "delete section.U gornjem kutu aplikacije buš našao opciju "make DVD"...i to je to !!! dalje će te voditi lijepi i jednostavni wizard gdje ćeš čak moći napraviti i poglavlja (chaptere)...Kad završiš s tim DVD-om...spreman si za Pinnacle !

Uživaj i samo peri !!
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2004., 03:32   #19
Dechec
Premium
 
Dechec's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: umag
Postovi: 220
Dečki svaka vam čast, i svaka vam dala.
Uputstva su više nego super, no mislim da sam u banani. Zakaj? Pa, nisam napisao da mi je grafulja Gforce mx440 64 mb-a, istina i bog ima žuti činč ali je to video out, ne ?
Izgleda, da budem moral mijenjati grafulju, ili ?
a ja mislio da se to može samo preko IEEE-a ili USB-a 2.0, hmmm.
Bilo kako bilo, sve mi se čini da bude to snimanje još malo pričekalo, inače u cirkularu je amd 2200 Trogh. i 512 ddra na 333mhz-a.
Dechec je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2004., 13:35   #20
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Pa probaj ti lijepo spojiti na FireWire ili USB2 pa probaj.
Particiju defragmentiraj, pogledaj da ti se uređaj preko kojeg prebacuješ ne kolje sa još nečim i deri
Mislim da ti je bolje probati prvo sa FireWire.

Bitno je da je sve kaj koristiš za capture dobro poštelano i optimizirano,particiju najbolje u NFTS, isključiti sve pozadinske programe.
Pa onda malo eksperimentiraj sa po par minuta prebacivanja dok ne skužiš kaj ti je najbolje.

Jedamput mi se frend žalio da mu je kamera sranje,komp još veće-a na tom IRQ-u mu je bio popis uređaja da sam moral vrtit kotačić na mišu da ih sve pogledam.
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2004., 15:56   #21
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
Citiraj:
Originally posted by vsantek5
Dečki svaka vam čast, i svaka vam dala.
Uputstva su više nego super, no mislim da sam u banani. Zakaj? Pa, nisam napisao da mi je grafulja Gforce mx440 64 mb-a, istina i bog ima žuti činč ali je to video out, ne ?
Izgleda, da budem moral mijenjati grafulju, ili ?
a ja mislio da se to može samo preko IEEE-a ili USB-a 2.0, hmmm.
Bilo kako bilo, sve mi se čini da bude to snimanje još malo pričekalo, inače u cirkularu je amd 2200 Trogh. i 512 ddra na 333mhz-a.
...pa ?...kupi novu i jaču grafičku.ak nećeš da ti frejmovi ispadaju ova sa 64 Mb ti nije dosta ni da snimiš video za internet u flashu...
a osim toga nemaš ni VIVO periferiju,kao što vidim.da li ti matična uopće podržava standard USB 2.0 ?...još ti uvijek ostaje S-VHS port...
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2004., 17:32   #22
Dechec
Premium
 
Dechec's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: umag
Postovi: 220
Matična podržava usb 2.0, znam da mi je grafička slaba točka. No, mislio sam da se to može (ustvari da je prvenstveno potrebno IEEE ili ti usb 2.0) da b se film prebacio na kantu (tj, u kantu).
Dechec je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2004., 15:10   #23
ßellerophon
Sannin
 
ßellerophon's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Split
Postovi: 1,568
evo me... bio sam malo odsutan...
moram prijavit da jos nisam isao se igrat s prebacivanjem zbog 2 razloga
1 cini mi se da u splitu trenutno (nadam se) nema za kupit firewire kabela od 4 do 6 pinski.... (molim 3 puta hura split
2 imam zasad nepoznati problem na kompjuteru koji onemogucava normalan rad -citajte iman jedinstveni problem da u taskmanageru nema explorer.exe nego mexplorer.exe koji unistava sve... -ovo jos nisam postao jer se kanim sam s tim obracunat
__________________
YES - BUT /
your evaluation is superb - behold the underlying truth
ßellerophon je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2004., 18:22   #24
giga
Tlacitelj i neznalica
Moj komp
 
giga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,867
jos dan dva pa cu vaj i ja gnjaviti kada mi dode TV TUNER.
BTW imam panasonic cameru sa obisnim cincevima i kupujem TV TUNER ustvari kupio sam ali mora doci,i pocetnik sam totalni...znaci imati ce posla svi zainteresirani
__________________
Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.
giga je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2004., 18:40   #25
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
@ sselerophon
pa daj da ti neko kupi u zg-u i posalje postom
@giga
koji si tuner na kraju kupio?
ja jos uvijek nisam, cekam da prodam neke stvari, pa ce onda bit para za leadtek tv2000xp.
btw, u Ve-milu vise nije u ponudi
nadam se da ce doc...
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2004., 20:46   #26
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
Citiraj:
Originally posted by giga
jos dan dva pa cu vaj i ja gnjaviti kada mi dode TV TUNER.
BTW imam panasonic cameru sa obisnim cincevima i kupujem TV TUNER ustvari kupio sam ali mora doci,i pocetnik sam totalni...znaci imati ce posla svi zainteresirani

Kaj je to starija kamera ?? Da nije možda generacija NVX ? Te starije kamere s cinchevima su mrak generacija...Optika je HASSELBLAD!! ak je starija nemoj ju prodavati !
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2004., 21:51   #27
giga
Tlacitelj i neznalica
Moj komp
 
giga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,867
Kamera je panasonic NV-VZ10EG kupljena prije nekih godinu i pol i nema stikac za usb nego samo pomocu audio - video kabela.
A TV tuner je onaj hauppage WIN TV-PCI-FM(tako nesto) kosta oko 500 kn ja dobio za 200 potpuno nov koristen par sati ima teletext,daljinac,slusas radio i standardno...vidjet cu kada dode,ne brinite biti ce mojih postova i previse jer sam totalni pocetnik u tome,evo za pocetak sta je capture i cemu sluzi?
__________________
Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.
giga je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2004., 22:30   #28
ßellerophon
Sannin
 
ßellerophon's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Split
Postovi: 1,568
miato samo da kazem ovo ß sam napisao umjesto obicnog B ,iako vidim da ima ljudi koji ce to citat na njemackom... jbga
...uh.. capture ti snimanje video streaming u avi format u realnom vremenu tj. za pocetak kupi veci hdd trebat ce ti
__________________
YES - BUT /
your evaluation is superb - behold the underlying truth
ßellerophon je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2004., 22:42   #29
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
da, veci hard bi ti dobro doso.
osim ak to nije neka super dobra cool tv kartica koja moze u radit capture u mpegu u real timeu...
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2004., 22:47   #30
giga
Tlacitelj i neznalica
Moj komp
 
giga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,867
A vi me stvarno znate ubiti u pojam,nis najbolje da iskesiram 1000eurica i odem kupiti novi komp....
BTW moj komp je najbolji na svijetu!!!
__________________
Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.
giga je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na