Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.02.2019., 16:19   #3691
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 666
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Pa nisu vam ponudili podlogu jer nemaju misa. Vec su vam ponudili isti proizvod, istih specifikacija samo druge boje.

To ko da kupujes nekakvo kuciste, recino Nzxt h500 crvene boje i trgovina kaze nema ali ti moze ponuditi ljubicasto, bijelo, crno i plavo. I onda ti ides prijaviti trgovinu jer nemaju ono sto ti zelis i cigancis se prijavama okolo da dobijes crveno jer eto trgovina se hoce rijesiti ostalih pa ti nude to jer crveno svi zele pa ce se i ovak i onak prodati.
Ne, ovaj primjer s kucistem se nemože usporediti s ovim slučajem. Čini mi se da nisi shvatio o čemu se radi ovdje, ili nisi čitao od početka.

Links je imao akciju gdje je prodavao Plave miševe po cijeni od 195kn, masa ljudi je kupila i platila, tek im se nakon x dana javilo da tih miševa nema. Vrlo mali broj ljudi je zapravo dobilo proizvod koji je platio. To nije bilo samo s miševima nego i drugi proizvodi su bili tamo, ali je miš zbog popularnosti dobio najviše tractiona.
Više se puta spominjalo zašto to nije u redu i može se interpretirati na razne načine, između ostaloga i kao zavaravajuće oglašavanje.

Veći broj prijava inspekciji su ponukale njihovu akciju "iskupljenja", vjerojatno na prijedlog/naredbu inspektorata da ponude sličan proizvod ako već nemaju plavih.

Zvali su ljude koji su se žalili i ponudili proizvod u drugoj boji, bijeloj koja nije nešto popularna boja za miševe i (vjerojatno/sigurno) slabije se prodaje.
U istom tom trenutku su maknuli ostale boje iz ponude webshopa.

Time što su ti ponudili alternativan proizvod, oni su se pokrili prema inspekciji.
Ako nećeš = nikom ništa, oni su zadovoljili formu.
Ako hoćeš = ajde, barem je bijeli koji se ionako slabije prodaje.

Na upite imaju li drugih boja, dobivali su se odgovori da nema, tek nekima su se nudili sivi (kojih navodno nema) nakon par email prepiska i inzistiranja/zamolbi/prijetnji...kako tko.

----
Svatko iz ovoga može donijeti svoj zaključak, nekome je ovo ok, nekome nije. Ali to se dogodilo, i bitno je podijeliti ta iskustva u ovakvoj temi. Tome služe forumi i sheranje informacija.

Zadnje izmijenjeno od: bigAdvance. 22.02.2019. u 16:24.
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2019., 16:55   #3692
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova


Ak se vec cigancite, prihvatite sto vam nude ako je cijena ok i gotovo. Budite sretni sto ste nesto dobili.
A zasto bi netko prihvatio nesto ako mu to ne odgovara, ako sam kupio plavi onda hocu plavi,jer da sam zelio bjeli onda bih kupio bijeli. Osobno ne bih pristao na ono sto ne zelim.Kupceva je dobra volja da izadje u susret Linksu pa da uzme drugu boju.Dok god bude ljudi koji razmisljaju kao ti "budite sretni sto ste nesto dobili" trgovci ce moci raditi protivno zakonu.Nije Links sve ljude zvao jer eto oni su odjednom postali dobrocinitelji nego zato jer su radili protuzakonito,a kao sto je neko napisao bolje im se nagoditi nego platiti kaznu.
A forum sluzi i tome da se raspravlja i razmjnjuju iskustva korisnika.
RAUL je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.02.2019., 18:22   #3693
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Kupceva je dobra volja da izadje u susret Linksu pa da uzme drugu boju.


Pa nitko te ne tjera da uzmes sto ti ne odgovara. Mislis zaista da ce Links imati problema sa inspekcijom jer su ti ponudili isti proizvod u drugoj boji?
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2019., 18:31   #3694
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova




Pa nitko te ne tjera da uzmes sto ti ne odgovara. Mislis zaista da ce Links imati problema sa inspekcijom jer su ti ponudili isti proizvod u drugoj boji?
Ako mi nesto ne odgovara, ja im se zahvalim na ponudi i kazem meni to ne odgovara.Imali Links problema sa inspekcijom ili ne, mene to ne dira niti malo.Meni kao legalisti je drago da su ljudi digli prijave i tako pokrenuli lavinu i rekli Linksu necete raditi bas sto zelite i vuci nas za nos. Na svakom pojednicu je da vidi hoce ili nece prihvatiti ponudu Linksa i dalje kod njih kupovati.I ako sam samo jednoj osobi pomogao da dobije ono sto je zelio to me cini izrazito sretnim.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2019., 19:05   #3695
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
A forum sluzi i tome da se raspravlja i razmjnjuju iskustva korisnika.
Ali koliko stranica teme trebate natući oko jedno te iste stvari??
Na 120. stranici ste počeli o tim prijavama i miševima, sad je 124. strana, i stalno jedno te isto, "miševi, boje, ministarstvo, miševi, boje, ministarstvo".
Dosadili ste više svima, sve je jasno, podnijeli ste prijave i dalje to rješavajte interno s trgovcem, ne morate nas obavještavati za svaki e-mail koji dobijete od linksa.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2019., 20:38   #3696
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Zaobidji temu, nitko te ne ganja da citas.
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2019., 19:50   #3697
Silvio
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2016
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 73
Pa jel su ovi na tresnjevci tak spori ? U srijedu mi javili da su artikli stigli u poslovnicu te da
bi narudzba trebala biti spremna na preuzimanje. Dobro, reko mozda im treba dan da to sve postave na stol, jucer posaljem opet ista stvar, danas posaljem i opet ista stvar. Pa kakvih oni problema tam imaju ?!? Isto sam neke stvari narucio iz ADMa, likovi odgovorili na mail doslovno u roku 30sec i javili da su stvari spremne te da mogu doc po njih...
Silvio je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2019., 07:42   #3698
zrendula
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 17
Links mi je sve brži i brži u dostavama onoga što nemaju u KC. Uvijek plaćam kod preuzimanja, pa izbjegnem probleme oko toga kada nema proiuzvoda na lageru.
zrendula je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2019., 23:03   #3699
Nixis
Casual gamer
Moj komp
 
Nixis's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 802
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Srećom, savjetovališta za potrošače mi nikad nisu trebala, sasvim dobro znam zakone.
Što je pisac htio reći?
Ako sam dobro razumio, ti misliš da su oni na gubitku jer su tebi morali prodati taj miš po 200 kn?? O bože...

Links je trgovac koji ima godišnji promet od cca 200 milijuna kuna, svaki mjesec imaju 100-200.000 kn čiste dobiti.
Oni mogu podijelit kamion takvih miševa džabe i neće ni osjetiti, to šta su dali par komada ispod cijene nije vrijedno spomena.
Tih 200 kn je ionako realna cijena tog miša po kojoj ga uvoznik nabavlja, to šta vama nabijaju u maloprodaji na 500 kn pa mislite da toliko vrijedi je drugi problem.


Ako nemaš neko napismeno rješenje inspektorata koje kažu da su platili kaznu onda nemoj ni pričati kako su ih "stisnuli", a kaznu sigurno nisu platili.
Prevelik je to igrač da bi plaćao kazne, to je valjda svima jasno.
Moram komentirati ovdje.

To što uvoznik radi je drugi par rukava, ali reći ću ti da links sigurno ne zaradi 200-300kn na mišu koji košta 500kn.

Maloprodajni dućani su zadnji u lancu odnosno par uvoznika i distributera od tvornice do dućana se opari na bilo kojem artiklu, a dućan je zadnja rupa na sviralu koja ubere 10-20 posto profita, kod IT-a je to većinom manje od 10%, naravno ima iznimaka.

Akcije su tu da se dućan reklamira, to je poanta akcije i dućan tu ide u minus. Sad koliku zaradu ima Links i slični dućani ne znam i neću ulaziti u to, ali da imaju 100-200k mjesečno profita, što misliš da se radnici iz zraka plaćaju? Links ima sigurno 30ak radnika...ajmo reći 5000kn po radniku pa računaj..

Nedavno su i luftiće prodavali onda znaš kak im ruže cvjetaju.

Naši ljudi na balkanu se često ciganče radi par kuna, a dućani su im uvijek krivi za apsolutno sve.

U ovom slučaju naši bi i na sud išli jer nisu dobili miša za 200kn, kaos. Zato nam je i zemlja u banani, bavimo se nebitnim stvarima.
Nixis je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2019., 23:11   #3700
Stanky069
Premium
Moj komp
 
Stanky069's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Stuttgart/Strizivojna
Postovi: 124
Citiraj:
Autor Nixis Pregled postova
U ovom slučaju naši bi i na sud išli jer nisu dobili miša za 200kn, kaos. Zato nam je i zemlja u banani, bavimo se nebitnim stvarima.
Zemlja nam je u banani jer je hrpa takvih koji misle da to što netko vara i laže ok...i da to uopce nije bitno... Iskreno,boli me neka stvar koliko Links zaradujeyboli me neka stvar koliko mis košta...nisam nista naručio od njih jer sam ih davno prekrižio,ali drago mi je što ih sad svi prcaju...jer su lagali i varali kupce i zaslužili su to. I ne,nije to nebitna stvar...i pobjeda nad malim prevarantima je ipak pobjeda.
Stanky069 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.03.2019., 23:28   #3701
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Nixis Pregled postova
Moram komentirati ovdje.

To što uvoznik radi je drugi par rukava,
Maloprodajni dućani su zadnji u lancu odnosno par uvoznika i distributera od tvornice do dućana se opari na bilo kojem artiklu
Jasno je to svima no meni osobno nikako nije jasno zasto u tom podrucju, grani trgovine ne funkcionira klasicni kapitalizam ?
Ako gledamo cijene diljem €u pa nije razlika samo za PDV.., jer ako isti odbijemo u DE i kod nas, pa to je opet znacajnija razlika.

Zasto ima malo uvoznika ? Nije da nema onih u nasoj drzavi koji ne znaju sta bi sa parama...
Dali postoji bilo kakva regulacija od strane drzave jer ispada da se to malo uvoznika drzi strogo kartelski i skoro tako svejedno tko uveze kada su cijene iste.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2019., 05:42   #3702
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,327
Citiraj:
Autor Nixis Pregled postova
... 100-200k mjesečno profita, što misliš da se radnici iz zraka plaćaju? Links ima sigurno 30ak radnika...ajmo reći 5000kn po radniku pa računaj..
NPI, zvučalo je kao ozbiljno "rvacko poduzetništvo". Koliko znam, profit je ono što ostane nakon svih izdataka, uključujući plaće djelatnika.
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2019., 07:30   #3703
Nixis
Casual gamer
Moj komp
 
Nixis's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 802
Citiraj:
Autor Stanky069 Pregled postova
Zemlja nam je u banani jer je hrpa takvih koji misle da to što netko vara i laže ok...i da to uopce nije bitno... Iskreno,boli me neka stvar koliko Links zaradujeyboli me neka stvar koliko mis košta...nisam nista naručio od njih jer sam ih davno prekrižio,ali drago mi je što ih sad svi prcaju...jer su lagali i varali kupce i zaslužili su to. I ne,nije to nebitna stvar...i pobjeda nad malim prevarantima je ipak pobjeda.

Nisam pratio pricu jer sam vidio u par postova plakanje radi boje.. Kako su prevarili kupce? Ako je dobra cijena i ponuda do isteka zaliha?

@silver

Nije sve do PDV-a, čak ako se izvana uzima IT oprema kad dodaš PDV cijene su i sa najmanjom maržom opet veće 10-20% od recimo amazona. Sad, to što ljudi kod nas misle da trgovima na grafickoj kartici od 2000kn 'digne' 500-700kn je problem ljudi koji vjeruju u svakakve gluposti koje pročitaju od nekog drugog.


@lobo64

Nisam tu baš jak financijski, ali znam da IT trgovine relativno teško preživljavaju na ovom tržištu pa se šire i na druge grane - mobiteli, bijela tehnika itd..
Nixis je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2019., 07:55   #3704
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor Nixis Pregled postova
Sad koliku zaradu ima Links i slični dućani ne znam i neću ulaziti u to, ali da imaju 100-200k mjesečno profita, što misliš da se radnici iz zraka plaćaju? Links ima sigurno 30ak radnika...ajmo reći 5000kn po radniku pa računaj..
Al ga lupaš, rekao sam neto dobit! To je znači cifra kad se sve plati, i radnici.
I nema links 30 ljudi nego je bliži brojci od 150.

Citiraj:
Nedavno su i luftiće prodavali onda znaš kak im ruže cvjetaju.
Ako imaju svaki mjesec mjesec dobit od 100-200k kn, kako im ruže ne cvjetaju??

Links je i uvoznik za masu stvari, pa može i sam diktirati cijenu, ako ne tom mišu onda nečem drugom.
Ali nemoj pričati bajke da teško preživljavaju kad su brojke transparentne i javno dostupne, odlično zarađuju i iz godine u godinu rastu.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2019., 07:58   #3705
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
eo da otklonimo sumnje

nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2019., 09:22   #3706
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor Nixis Pregled postova
Nisam pratio pricu jer sam vidio u par postova plakanje radi boje.. Kako su prevarili kupce? Ako je dobra cijena i ponuda do isteka zaliha?
...
Pa ako nisi pratio pricu, ne vidim uopce otkud ti potreba komentirati? Mogao si da te zanimalo procitati tih par stranica pa bi znao o cemu se radi
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2019., 12:32   #3707
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,882
I meni javili da je miš stigao u poslovnicu, pokupio ga jučer. Sivi/crni na kraju, ponudili nakon sam odgovorio da bi mi crni ili plavi vise odgovarali..
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2019., 12:38   #3708
robi64
zovem se robert iz zg.sam
Moj komp
 
robi64's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: ZAGREB-DUBRAVA
Postovi: 1,073
ovako,kupio u Linksu u Dubravi matičnu ploču koja je po meni neispravna,prošlo već 10 dana a na webu za primke servisa pisalo prvo da je zaprimljena ok ajde pa onda testirana ajde ok pa onda poslana u ovlašteni servis reko ok pa onda sad piše poslano u vanjski servis jbt.zovem,a neka mi ženska kaže kao oni nemaju svoj servis pa ju pitam pa ako je poslana u ovlašteni servis pa što nisu vidjeli da li je ispravna ili nije niš ne kužim a ona opet kaže da oni ne rade uslugu servisa pa što znači vanjski servis što ide u KINU na popravak jbt.više košta to vozanje nek što vrijedi ploča ono mislim da me nebuju više nakon ovog tak brzo vidjeli u Linksu eto moje iskustvo inače sam ploču vratio nakon 3 dana jer je po meni neispravna a sad bumo vidjeli nadam se ove godine što bu oni rekli makar naslučujem odgovor ok niš treba samo strpljenja,vremena i živaca kojih više nemam ali što mogu
__________________
zovem se Robert i iz Zagreba sam

Zadnje izmijenjeno od: robi64. 06.03.2019. u 12:48.
robi64 je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2019., 14:52   #3709
captainvuki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Solin.
Postovi: 253
Samo cu ovde napisat jedno iskustvo sa Links servison iz Zagreba,inace kupujen u Linksa otkad se otvorija i nisan nikad ima losa iskustva samo dobra.Slaga san kod njih kompjuter 4 puta dosad i sve su mi uvik napravili kako triba.Zadnji put kad su mi tribali posla san in PC konfiguraciju na nadogradnju i kad je bilo to sve gotovo,kad san dosa kuci primjetija san da nisu spojili SATA express kabel sa prednjeg USB upravljaca na plocu i katoda u spremniku vode od tekucine za ladenje ne svitli jer nedostaje kabel koji ide iz spremnika na struju.Ovo sa SATA express kabelon je stvarno sitnica i kabel san sam spojia.Posla san in u vezi ovoga prigovor na adresu servisa i dobija san odgovor da ce provjerit sta je bilo sa kabelon od spremnika vode.Taj odgovor san dobija 18.02.2019. i vise mi se nisu javljali nakon toga.Znaci,uglavnon moja iskustva sa Linkson su dobra,samo malo iman sitnih prigovora na rad njihovog servisa.
captainvuki je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2019., 10:43   #3710
robi64
zovem se robert iz zg.sam
Moj komp
 
robi64's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: ZAGREB-DUBRAVA
Postovi: 1,073
Citiraj:
Autor captainvuki Pregled postova
Samo cu ovde napisat jedno iskustvo sa Links servison iz Zagreba,inace kupujen u Linksa otkad se otvorija i nisan nikad ima losa iskustva samo dobra.Slaga san kod njih kompjuter 4 puta dosad i sve su mi uvik napravili kako triba.Zadnji put kad su mi tribali posla san in PC konfiguraciju na nadogradnju i kad je bilo to sve gotovo,kad san dosa kuci primjetija san da nisu spojili SATA express kabel sa prednjeg USB upravljaca na plocu i katoda u spremniku vode od tekucine za ladenje ne svitli jer nedostaje kabel koji ide iz spremnika na struju.Ovo sa SATA express kabelon je stvarno sitnica i kabel san sam spojia.Posla san in u vezi ovoga prigovor na adresu servisa i dobija san odgovor da ce provjerit sta je bilo sa kabelon od spremnika vode.Taj odgovor san dobija 18.02.2019. i vise mi se nisu javljali nakon toga.Znaci,uglavnon moja iskustva sa Linkson su dobra,samo malo iman sitnih prigovora na rad njihovog servisa.
a meni rekli da oni nemaju svoj servis ko je tu lud

opet zovem Links i pitam što je sa reklamiranom pločom i ne dobijem u biti nikakav odgovor nema šanse da uzmem tu ploču više i ovu trgovinu ću u buduće zaobilaziti u velikom,velikom luku makar mi je blizu tako da oprez sa kupnjom u toj trgovini to je kažem moje iskustvo
__________________
zovem se Robert i iz Zagreba sam

Zadnje izmijenjeno od: tor. 14.03.2019. u 07:34.
robi64 je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2019., 11:01   #3711
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Interpunkcijski znakovi pobogu, koristite ih, molim vas! Ovako mi se mozak pretvara u žvaku dok čitam vaše postove.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2019., 14:57   #3712
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,395
Evo ja već 2 tjedna čekam na povrat novca u Linksu, zvučna kartica poslana na servis gdje je utvrđena neispravnost, nakon također preko 2 tjedna što je bila kod njih. Ponudili mi povrat love ili zamjenu na nešto drugu jer takvih zvučnih nemaju na lageru, iako na webshopu stoji da ih ima (Asus Xonar DGX). Ja izabrao povrat love i evo sutra će biti 2 tjedna kako čekam, a rečeno mi je u poslovnici, isto kao i putem maila da će biti kroz koji dan. Javio se neki dan mailom, na što su mi odgovorili da moraju provjeriti sa knjigovodstvom ša će se javiti, i provjeravaju još uvijek (3 dana već). Danas odem opet do poslovnice i lik mi isto kaže da mora provjerit s knjigvodstvom, ali ne može telefonski nego pismenim putem i da će mi javiti danas , u što nekako sumnjam jer mu je radno vrijeme do 15 sati ako se ne varam.Ako do sutra ne bude pomaka kontam slati dopis Mingo-u i Potrošačkom forumu, naravno uz prethodno najavljivanje gospodi u linsku što ću napraviti. Riječ je o 300 kn povarata, a ne o 3 milijuna i treba im ukupno sa servisom i povratom preko mjesec dana da riješe slučaj, a pitanje hoće li ga uopće riješiti jer mi ovo ne uljeva povjerenje. Krajnje neprofesionalno i kontam da ću ih od sad pa nadalje izbjegavati, iako nikakvih problema do sada s njima,a dosta sam stvari uzeo tamo.

EDIT: Nisam mogao izdržati i poslao im mail, a ukoliko ne dobijem odgovor odoh sutra opet do poslovnice, a nakon toga zovem Potrošački forum i šaljem dopis u Mingo. Nije stvar ni love ni ničeg, samo principa!

Zadnje izmijenjeno od: slavonac90. 13.03.2019. u 15:45.
slavonac90 je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2019., 15:01   #3713
renc
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 455
Tako se gube kupci. Ja baš mislio kod njih uzeti novu grafičku jer su mi blizu i odma je dostupno. Neka fala, idem drugdje.
renc je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2019., 15:24   #3714
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor slavonac90 Pregled postova
Evo ja već 2 tjedna čekam na povrat novca u Linksu, zvučna kartica poslana na servis gdje je utvrđena neispravnost, nakon također preko 2 tjedna što je bila kod njih. Ponudili mi povrat love ili zamjenu na nešto drugu jer takvih zvučnih nemaju na lageru, iako na webshopu stoji da ih ima (Asus Xonar DGX). Ja izabrao povrat love i evo sutra će biti 2 tjedna kako čekam, a rečeno mi je u poslovnici, isto kao i putem maila da će biti kroz koji dan. Javio se neki dan mailom, na što su mi odgovorili da moraju provjeriti sa knjigovodstvom ša će se javiti, i provjeravaju još uvijek (3 dana već). Danas odem opet do poslovnice i lik mi isto kaže da mora provjerit s knjigvodstvom, ali ne može telefonski nego pismenim putem i da će mi javiti danas , u što nekako sumnjam jer mu je radno vrijeme do 15 sati ako se ne varam.Ako do sutra ne bude pomaka kontam slati dopis Mingo-u i Potrošačkom forumu, naravno uz prethodno najavljivanje gospodi u linsku što ću napraviti. Riječ je o 300 kn povarata, a ne o 3 milijuna i treba im ukupno sa servisom i povratom preko mjesec dana da riješe slučaj, a pitanje hoće li ga uopće riješiti jer mi ovo ne uljeva povjerenje. Krajnje neprofesionalno i kontam da ću ih od sad pa nadalje izbjegavati, iako nikakvih problema do sada s njima,a dosta sam stvari uzeo tamo.

Računovodstvo/financije u tom Linksu su najgori odjel koji postoji unutar te organizacije. Nismo jednom imali problema s kupcima zbog povrata jer eto, nekome je ljeno svaki dan raditi povrate, pa rade jednom tjedno pa onda zaborave i dodje do ovoga.

Dobiti ćeš standardan odgovor da se čeka banka i sl.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2019., 15:34   #3715
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,395
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Računovodstvo/financije u tom Linksu su najgori odjel koji postoji unutar te organizacije. Nismo jednom imali problema s kupcima zbog povrata jer eto, nekome je ljeno svaki dan raditi povrate, pa rade jednom tjedno pa onda zaborave i dodje do ovoga.

Dobiti ćeš standardan odgovor da se čeka banka i sl.
Pa da ga rade i jednom u dva tjedna već sam ga trebao dobiti, još sam danas u poslovnici ponudio da mi daju neki drugi proizvod iako mi ništa ne treba i trgovac kaže da ne može ništa dok ne vidi sa knjigovodstvom, ja još cimam da ih zove da riješim odmah da ne dolazim već treći put zbog iste stvari, on kaže javit će mi se danas, a sad mu je smjena već završila tako da čisto sumnjam.

Znam da ću takav odgovor dobiti, ali ću si dati truda onda i poslati dopis u ministarstvo pa nek uđem u statistiku onih koji se žale na links, znam neće ni to puno značiti ali nejde im sigurno to na čast i promociju prije svega, a ja ih bojkotiram do daljnjeg, pa makar negdje dalje i više platio, digli su mi tlak s ovim baš.
slavonac90 je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2019., 19:27   #3716
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Nije ni jasno zasto im je ovo trebalo....
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2019., 21:51   #3717
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Jebiga, na kraju su popusili i platili. Drugi put ce pametnije. Drago mi je da je dosta ljudi prijavilo, cisto da ovakve gluposti (koje in ne tribaju) ne prolaze nekaznjeno.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2019., 22:02   #3718
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor robi64 Pregled postova
ovako,kupio u Linksu u Dubravi matičnu ploču koja je po meni neispravna,prošlo već 10 dana a na webu za primke servisa pisalo prvo da je zaprimljena ok ajde pa onda testirana ajde ok pa onda poslana u ovlašteni servis reko ok pa onda sad piše poslano u vanjski servis jbt.zovem,a neka mi ženska kaže kao oni nemaju svoj servis pa ju pitam pa ako je poslana u ovlašteni servis pa što nisu vidjeli da li je ispravna ili nije niš ne kužim a ona opet kaže da oni ne rade uslugu servisa pa što znači vanjski servis što ide u KINU na popravak jbt.više košta to vozanje nek što vrijedi ploča ono mislim da me nebuju više nakon ovog tak brzo vidjeli u Linksu eto moje iskustvo inače sam ploču vratio nakon 3 dana jer je po meni neispravna a sad bumo vidjeli nadam se ove godine što bu oni rekli makar naslučujem odgovor ok niš treba samo strpljenja,vremena i živaca kojih više nemam ali što mogu
Negdje sam već objašnjavao ali evo opet da se zna...
Gotovo svaka trgovina ima nekakav servis u kojem što se kvarova tiče, obavlja dijagnostika kvarova te potom prijem robe i daljnje rješavanje reklamacija. Za neke kvarove i uz to vezan tip robe moguće je zamjenu obaviti već u servisu. No, ima masa proizvoda koja se treba slati ovlaštenom servisu ili direktno distributeru odnosno uvozniku. Ovisno o tome kako ovlašteni servis ili distributer/uvoznik rješava reklamacije ovisi i rok unutar kojeg se rješava reklamacija kupca. Neki artikli na žalost moraju doputovati i do proizvođača da se riješi reklamacija. To zna potrajati i po mjesec dana, nekad i duže i to je procedura koju kupac na žalost mora pretrpiti i nije stvar kojom trgovine maltretiraju kupce jer su njima vezane ruke oko rješavanja reklamacije bez odgovora ovlaštenog servisa/distributera/uvoznika/proizvođača.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2019., 07:02   #3719
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Jebiga, na kraju su popusili i platili. Drugi put ce pametnije. Drago mi je da je dosta ljudi prijavilo, cisto da ovakve gluposti (koje in ne tribaju) ne prolaze nekaznjeno.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
A sta reci,umjesto da su se odmah pokrili usima i rekli zeznuli smo....svi koji ste kupili proizvod biti ce vam isporucen,oni se pravi mangupi i sada ce jos i ogromnu kaznu platiti, plus sudske troskove,plus odvjetnika.Stvarno nekada ne razumijem te trgovce.Pa radi posteno i sve ce biti ok,nemoj od kupaca raditi budale.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2019., 08:59   #3720
renc
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 455
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
A sta reci,umjesto da su se odmah pokrili usima i rekli zeznuli smo....svi koji ste kupili proizvod biti ce vam isporucen,oni se pravi mangupi i sada ce jos i ogromnu kaznu platiti, plus sudske troskove,plus odvjetnika.Stvarno nekada ne razumijem te trgovce.Pa radi posteno i sve ce biti ok,nemoj od kupaca raditi budale.
Zato što su krivo procijenili da je prosječan kupac hardvera klasični hrvatski građanin tipa "ne bi se štel mešat". Ali jebiga, nije. I sad su popušili.
renc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na