Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.05.2019., 22:08   #1
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,270
Angry Pomoc oko reklamacije TV-a

TV Philips 55PUS6201/12

Od 02.02. - 19.03. bio je na popravku jer se odlijepo panel i usput su na servisu ostetili dio prednje maske tv-a
27.04. poceo je bacat artafekte od polovice do kraja lijeve strane, nakon 10-ak sekundi nestane slika preko cijelog ekrana i radi samo zvuk. ne reagira na daljinskom na nista osim na tipku power. nakon ponovnog paljenja nekad se odmah isto ponovi ili se uredno upali i radi tako neodredeno dok se ne ponovi situacija.


Zvao sam trgovinu Pevec, gdje je i kupljen, prave se mutavi i slali bi na servis.
Slao mail na servis, hoce da im posaljem tv.
Savjetovaliste za potrosace nije reagiralo na upit niti nakon 10 dana kako sam otvorio obrazac.


Ima li netko slicno iskustvo? Kako se rijesiti gamadi i da ne cekam opet servis?
Nije bio mali iznos u trenutku kupovine, a nemam prakticki na nicem gledat tv dok je na servisu. Postoji li ikakav mehanizam jer po meni je ovo tehnicki neispravan tv koji bi se svako malo mogao vucarati po servisima.
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2019., 22:20   #2
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,526
Moraš čekati servis, Pevec ti neće (i ne može) tek tako dati drugi tv. Da ti odobre zamjenu tv-a uvoznik treba platiti Pevecu pa tek onda ti mogu dati novi tv/povrat novca/štoveć. Samo pitanje je imaš li pravo i na to pošto je tv "tek" drugi put na servisu.
tiki66 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.05.2019., 22:25   #3
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,270
kaze frend da inace kod takvih problema dva puta servis, a treci put moraju dati zamjenu ili povrat novca.
od zadnjeg servisa nije nista pisalo na papiru o obavljenim radovima.

dio tog problema koji se sad pojavljuje prijavio sam po prvoj reklamaciji, no bilo je vidljivo da se nije nista po tom pitanju radilo.

nemam sad novaca da kupujem novi, a i na ovaj sam poprilicno tad pljunuo.
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2019., 22:32   #4
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,526
Svakako uslikaj te artefakte pa pošalji servisu/isprintaj pa priloži pri slanju servisu.

Čudno da ti nisu izdali zapisnik. Kako to misliš da se panel odljepio prvi puta?
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2019., 22:39   #5
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,270
Kad sam donio u Pevec pojavilo se dodatnih 13 krugova.

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2019., 08:57   #6
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,526
Izgleda kao problem s pozadinskom rasvjetom, ako su ti to riješili prvi put vjerojatno su zamjenili pozadinsku rasvjetu.
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2019., 09:48   #7
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Nevjerojatno, otpali difuzori !
Na ovom svakom mjestu gdje vidiš bijelu točku, fali plastični cilindar, kao čep od boce, koji ti je otpao unutar TV-a. Vjerojatno će početi otpadati i drugi.
Ovakav kvar sam već vidio i popravljao na LG-u koji nije bio star niti 2 godine.
Apsolutno je nevjerojatno da se ovakav 'trivijalan' kvar može desiti firmi poput Philipsa ili LG-a. Jednostavno se radi o tome da nisu dobro zaljepili difuzore i popadali su na dno tepsije.
Ako primiš TV i zarotiraš za 180 čuti ćeš kako zvone kao zvečka unutar TV-a.
Popravak se svodi na kompletno rastavljanje TV i što najgore, rastavljanje panela i ljepljenje difuzora silikonskim ljepilom. Treba izbjegavati super ljepilo (cijanoakrilat) jer prilikom sušenja može nagristi plastiku leće s donje strane, koja se onda zamuti, i nakon popravka, difuzor više ne rasipa svjetlo kako treba, a rezultat je da se i dalje na istim mjestima vide blijede mrlje, samo ne ovako jako kao kada uopće nema difuzora.
Testiraj na full plavoj pozadini kada dobiješ TV s popravka i pogledaj da li zamjećuješ mrlje.

EDIT: Sada sam pročitao još jednom tvoj prvi post i osim ovoga gore problema s fokuserima tebi rikavaju i LED-ice (nestanak slike dok zvuk radi). To je jedino popravljivo da ti zamijene, i stave nove, sve LED trake. Ako samo zamjijene problematičnu/e LED diodu, pregorit će druga vrlo brzo, i opet ćeš imati isti kvar jer su vezane serijski
Probaj ishoditi zamjenu cijelog TV-a, teško da ćeš se usrećiti s popravcima ovoga primjerka

Zadnje izmijenjeno od: trex. 08.05.2019. u 10:25.
trex je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2019., 11:08   #8
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,083
Pa neka servis popravi, a onda ga upali i ako ima ikakve diskoloracije i sjebitise ekrana usred ljepila koje je nagrizlo difuzor i ostalo, jednostavno odbije preuzeti s obzirom da ga porpavili nisu i vračaju mu oštećeni proizvod
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2019., 11:17   #9
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Citiraj:
Autor darkydark Pregled postova
Pa neka servis popravi, a onda ga upali i ako ima ikakve diskoloracije i sjebitise ekrana usred ljepila koje je nagrizlo difuzor i ostalo, jednostavno odbije preuzeti s obzirom da ga porpavili nisu i vračaju mu oštećeni proizvod
Više su problem LED-ice koje rikavaju, ako će ih servis ići 'krpati', ali nadam se da neće, nego će mu zamijeniti cijele trake ili cijeli TV, kao što bi i trebao ovlašteni servis.
Problem je što on to ne može provjeriti.
trex je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2019., 11:24   #10
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Najveći je problem što će biti bez TV-a 15 dana

Tragedija...

tskarda je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.05.2019., 14:56   #11
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,270
@tskarda

racunaj iz prvog posta koliko sam cekao na prvi popravak.
osim toga zakon kaze 45 radnih dana.. uz nase blagdane znaci minimalno dva mjeseca.

men nije normalno da platis 5k kuna i onda nekoliko mjeseci budes bez istoga, a za to vrijeme moras placat rtv pretplatu i isp-u.



edit: zvao drugi servis. kaze da posaljem natrag na servis na kojem je tv bio. posaljem kopije prethodnih papira i sad da dokumentiram sve probleme. moraju rijesiti, a ako se ponovi opet isti saljem, ali da mi moraju odmah odobriti i poslati novi.

Zadnje izmijenjeno od: BlackDwarf. 08.05.2019. u 15:32.
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2019., 15:59   #12
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,275
Zakon ne kaže 45 dana nego kaže 'primjereni rok' koji nije definiran apsolutno nijednom stavkom. Treba vidjeti šta piše u jamstvenom listu. Ako tamo piše 45 dana, onda se može pozvati na to. Isto tako treba vidjeti piše li igdje da se može tražiti novi proizvod ako se postojeći ne popravi x puta. A treba se razmisliti i o raskidu ugovora ako TV ne uspiju popraviti.

btw, postoji tema o reklamacijama pa bi bilo bolje da se rasprava preusmjeri na nju.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2019., 16:50   #13
Brzi Picek
Premium
Moj komp
 
Brzi Picek's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Ri,De,Čk,Zg itd
Postovi: 474
Nije mi jasno da takva kompanija dopušta da se takav kvar razvlači po servisima
No njegov problem mi je riješio nedoumice upravo pri kupovini TV-a , a izgleda da ču dobro i za druge stvari razmisliti
__________________
Brzi Picek
Brzi Picek je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2019., 18:21   #14
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,510
Kapitalističko razmišljanje po xyz - ti put,
"ne valja" napraviti da traje > nećeš kupiti drugi,

najviše crkava zbog šroteks elektrolita i ove Led - ice za backlit,
stave ih skoro duplo manje nego bi trebalo a onda ove šta stave voze na većoj struji kako bi dobili dovoljno osvjetljenja i normalna stvar da crkavaju.

Još nadodaj komedije sa našim servisima i evo veselja.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 09.05.2019., 11:33   #15
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Kapitalističko razmišljanje po xyz - ti put,
"ne valja" napraviti da traje > nećeš kupiti drugi,

najviše crkava zbog šroteks elektrolita i ove Led - ice za backlit,
stave ih skoro duplo manje nego bi trebalo a onda ove šta stave voze na većoj struji kako bi dobili dovoljno osvjetljenja i normalna stvar da crkavaju.

Još nadodaj komedije sa našim servisima i evo veselja.
Jedna mala digresija.
Istraživanja su pokazala da će prosječni kupac u većini slučajeva opet kupiti ISTU marku proizvoda, iako mu se prethodni proizvod pokvario puno prije kraja životnog vijeka proizvoda.
Danas apsolutno svi proizvođači se drže principa planiranog zastarjevanja, i oni koji odlaze u ekstrem imaju najveće profite, jer imaju najjefiniju robu.
Kako će to završiti, sigurno ne dobro za potrošače.
nadam se da će uskoro neki zakon da se ovome stane na kraj jer postaje bezobrazno što se radi.

Prije par godina su LED-ice bile najslabija točka i 80% kvarova je bilo uzrokovano defektom na LEDicama. To je super za ovu priču planiranog zastarjevanja jer ako zamjeniš samo ono što je otišlo, za čas će početi odlaziti ostale, a pre skupo je da se mijenja sve. Znači baci, kupi drugi, super za proizvođača. Otkad su smart TV-ovi ušli u mainstream , sve više je slučajeva razlemljivanja procesora zbog nedovoljno dobrog hlađenja (pre malog hladnjaka). TV ploče praktički sve više počinju ličiti na laptopske ploče zajedno sa svim problemima koje one imaju.
trex je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2019., 11:41   #16
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Citiraj:
Autor trex Pregled postova
Jedna mala digresija.
Istraživanja su pokazala da će prosječni kupac u većini slučajeva opet kupiti ISTU marku proizvoda, iako mu se prethodni proizvod pokvario puno prije kraja životnog vijeka proizvoda.



Elaboriraj malo rezultatae tog istrazivanja.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2019., 12:18   #17
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,510
Ne znam za konkretno istraživanje ali mogu pretpostaviti ...
Velika većina razmišlja od prilike ovako: Znam da "ne valja" ili da je ovakav / onakav ali je "savladan", ne treba učiti novo ako se ista firma (ista logika) uzme.

Mi teh. potkovani i sa iskustvom razmišljamo i postupamo obično drugačije.
Na žalost, u debeloj smo manjini
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 07:54   #18
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,270
ocito cu morat biti malo neugodan u trgovini Pevec, Kutina.
nisam jedini i zavlace ljude sa servisima, a poprilicno kvarljivu robu imaju.
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 08:37   #19
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor BlackDwarf Pregled postova
ocito cu morat biti malo neugodan u trgovini Pevec, Kutina.
Nemaš ti šta biti neugodan prema ljudima koji nemaju veze s tobom, to je seljačko ponašanje, ako već želiš neka svoja prava onda se prvo raspitaj koja su i ako ima elemenata podnesi prijavu inspektoratu.
Citiraj:
nisam jedini i zavlace ljude sa servisima, a poprilicno kvarljivu robu imaju.
Ne mogu oni imati kvarljivu robu jer Pevec nije proizvođač, Pevec jer trgovac, uoči razliku.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 08:52   #20
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,526
+1 na panasonic

Pevec nema veze s time što ti se pokvario tv, mogao ti se pokvariti kupio ga ti u Elipsu, Emmezeti ili bilo gdje drugdje. Pevec ne može tek tako reći "ok, zamjeniti ćemo čovjeku tv" jer tv-i na žalost ne rastu na drveću i netko taj tv mora platiti, a oni tvoj stari i pokvareni tv ne mogu dalje prodati. Dakle netko mora Pevecu odobriti zamjenu aparata (a to je obično uvoznik ili sam Philips), pa ti tek onda mogu dati novi tv (ako imaš pravo na to).

Pevec ne može zavlačiti ljude sa servisima jer oni nisu servis - oni to pošalju na servis pa čekaju da servis odradi svoje. Mogu zavlačiti jedino na način da ti doneseš tv, oni čekaju dva tjedna pa ga tek onda pošalju...

Ako već želiš biti neugodan, radije budi neugodan prema Philipsu nego prema trgovcu. Piši mailove, kontaktiraj support. Možeš i servis nazvati i pitati zašto je otklanjanje kvara trajalo tako dugo, no većinu vremena ni oni nisu krivi već moraju čekati dijelove.
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 09:17   #21
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Nemoj biti krkan. Biti ćeš neugodan prema krivoj osobi koja nije ni kriva ni duzna.

2 put ti mogu popravljati, treci put trazis novu telku. Zakon je jasan ko dan i sve je korektno.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 09:24   #22
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,275
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Nemoj biti krkan. Biti ćeš neugodan prema krivoj osobi koja nije ni kriva ni duzna.

2 put ti mogu popravljati, treci put trazis novu telku. Zakon je jasan ko dan i sve je korektno.
Možeš li mi/nam napisati točnu stavku u Zakonu gdje to piše jer mislim da nisi u pravu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 10:22   #23
acer
Whatever :)
Moj komp
 
acer's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka,Bulevard
Postovi: 1,725
Citiraj:
Autor trex Pregled postova
Jedna mala digresija.
Istraživanja su pokazala da će prosječni kupac u većini slučajeva opet kupiti ISTU marku proizvoda, iako mu se prethodni proizvod pokvario puno prije kraja životnog vijeka proizvoda.
ja imam LG vec vise od 10 godina, LCD, radi bez greske i ja cu takodjer ponovno najvjerovatnije uzeti LG.
Kolega je imao isto LG i stalno problemi s istim, danas ne mozes vise znati koliko ce sto trajati, nekom godinama a nekome problemi cim kupi proizvod.

To je danas tako,sve je meni se cini stvar srece
__________________



GIGABYTE B450 AORUS PRO
Fractal Design Define XL R2
Chieftec A-80, CTG-750C, 750W
AMD Ryzen 5 3600
Be Quiet Dark Rock Pro 4
Asus Nvidia GTX 1060 OC Edition, 3GB
Avermedia Live Gamer HD Lite
GEIL Evo Spear AMD GASB416GB3200C16ADC, DDR4 3200MHz, kit 2x8GB
SAMSUNG 970 Evo Plus NVMe M.2, 250GB
LG BH16NS55 Bluray writer
LG GGW-H20L Bluray writer
27" Philips
Brother HL-2240
Das Keyboard 4 Professional, MX brown
Logitech mouse G402
Scanner HP Photosmart G3010
Cambridge Audio DacMagic 100
Scythe SDAR-2100 + Scythe Kro Craft Speaker SCBKS-1000
Windows 10 PRO x64



acer je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 10:31   #24
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,270
ne zelim bit krkan i vjv necu. znam da s krivom osobom raspravljam i da je trgovac tu najmanje kriv.

@coconut tak su mi rekli i u servisu, zapravo i treci put bi trebalo na servis ili se ceka odobrenje proizvodaca.
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2019., 14:03   #25
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,270
Vratili tv s popravka.
Zamijenili su lvds kabel koji su smrdali prvim servisom.

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2019., 15:02   #26
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,526
Hajd, znaci nista strasno. Koliko si cekao?
tiki66 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na