Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 13.05.2015., 18:49   #4321
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Nije problem. Individualna stvar.
Bullet1 je offline  
Staro 13.05.2015., 19:55   #4322
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,941
Nije problem uopce. Nekome tko ima 2-3 moba je problem jer znaju gurati nesvjesno u pogresnu stranu
spawn je offline  
Staro 13.05.2015., 20:26   #4323
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,882
Ja nemam tih problema.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline  
Staro 14.05.2015., 08:56   #4324
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,349
"Drugo" ti je OS i sve vezano za njega. Tu nemaš šta čistiti. Jedino što možeš učiniti je da deaktiviraš neke aplikacije koje su integrirane u OS kao npr. Google Hangouts i sl.
Osim što si aplikacije prebacio na karticu, bilo bi dobro da podesiš kameru da slike i video stavlja na karticu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 14.05.2015., 09:11   #4325
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Mali osvrt na desire 816 ( tele2 )

Kao najveću prednost istaknuo bih ekran bez obzira na rezoluciju od 720p na 5,5"
Imam dioptrijske sunčane naočale, stakla crna najcrnja ,
Prvi mob kojeg mogu koristit ( Samsung S2, S3mini, S4mini, Note2, LG G2mini, Xperia z1.... )
bez konstantnog mjenjanja naočala i prtljanja po brightnesu makar bio na 100%.

Dolazi sa androidom 4.4.2 no odmah nudi nadogradnju na 5.0.2 i Sense 6.
Makar ima samo 1.5gb rama i nešto stariji čipset snapdragon 400, adreno 305 gpu te 4 x 1.6Ghz cpu
mob radi bez greške bez laga ma milina.
Prvi test mu je bio čim sam ga uzeo nisam skontao da je Chrome sa zadnjim updateom promjenio
nešto oko tabova pa sam skontao da imam 14 otvorenih tabova u Chromeu, 3 u HTCovom browseru
skida 3 torenta i uz sve to nisam primjetio lag a o crashanju da ne pričam.

Zvuk jako dobar, stereo zvučnici šta dalje reći.

Kamera stražnja 13 megapiksela sasvim ok no ništa spektakularno no dodušr jako jako brza,
prednja za selfije 5 megapiksela odlična.

Trajanje baterije me brinulo pošto baterija ima samo 2600mAh, nemogu dati SS trenutno ali
mogu reći iznad svih očekivanja, inače mob ubijam jer nemam ni tv a od nedavno ni net kući
pa mi je komp beskorisan, ovaj malac je izdržao ovih par dana maltetiranja bez dodatnog punjenja po danu
a tu je stvarno bilo svega, torrenti, 2 maila, viber, whatsup, messenger, čudo poziva i to sve bez ikakve štednje sa auto brightnesom.

Zvuk u pozivu je odličan, signal me najviše iznenadio, negdje u rangu starih nokija , usporedio sam sa starim
SE k800i i čak bolji signal ima. U 80% kuće nemam signala uopće pa mi je to najbitnija stavka.
Npr. Z1 je tu dobar, LG G2 mini tako tako a svi Samsunzi dosad jako loši.

Još bi istaknuo da mob dolazi bez ikakvih tele2 aplikacija i stvarno minimalno ostalih pizdarija
čak me nebi čudilo da je otključan no to još moram provjerit nemam nano sim drugog operatera trenutno.

Dosta je kompaktan s obzirom na dimenzije ekrana i čak pretanak za moj ukus pa ću morat uzet neki case
i onda bi to moglo biti taman to.

To je to čega se mogu sjetit ovako iz glave, malo se odužilo a tipkam sve sa moba ...

Moja preporuka za novce koje košta stvarno perfektan mob.
6Finger je offline  
Staro 14.05.2015., 10:33   #4326
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,021
Skini App Cache Cleaner i počisti.
__________________
blava je offline  
Staro 15.05.2015., 00:08   #4327
fuzija
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 28
@coconut: Ne mogu vjerovati da OS uzima skoro 3 GB (od 4 GB), tu mora da je još nečega samo kako to očistiti/obrisati ne znam.. Deaktivirao sam Hangouts, ali nije baš puno pomoglo. Hvala svejedno. Naravno da su i slike i video postavljeni da idu na karticu.

@blava: Imam već Clean Master, stavio sam i App Cache Cleaner, ali ne oslobodi to nešt ekstra mjesta.
fuzija je offline  
Staro 15.05.2015., 06:21   #4328
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,349
Rootanjem možeš izbaciti neke stvari koje su integrirane u sam OS ili staviti ROM koji je očišćen od nepotrebnih stvari. Više informacija potraži na forumima koji se bave takvim stvarima (hint: xda).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 18.05.2015., 13:55   #4329
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,349
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 18.05.2015., 14:36   #4330
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Očito da nema kruha sa tim malim kopijama. Ne znam kakvi su prodajni rezultati Samsungovih mini mobitela, ali da se zaključit da ce lagano svi prestat s tom praksom izdavanja manjih telefona, jer očito ce se ljudi naviknut na 5+" tj mini verzije ce se sve losije prodavat.
__________________

srale7 je offline  
Staro 18.05.2015., 15:14   #4331
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,349
Ne bi ja imao ništa protiv Mini modela da su hardverski isti kao 'velika' braća, a ne bar 2 klase slabiji. I zato će power user koji želi manji mob (ne žele svi imati šlape/cigle u ruci/torbi/pederuši) uzeti Z3c.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 19.05.2015., 17:01   #4332
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
Baš tako. Neka uspoređuju prodaju kad naprave mini verzije s top perforomansama kao 5'' i neka ih zajedno reklamiraju. Trenutno sam na M8 i nema šanse da ću više uzet 5'', radije ću prijeći na iPhone i odreći se Taskera i ostalih stvari zbog kojeg mi se sviđa Android.
A.J. je offline  
Staro 19.05.2015., 21:26   #4333
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,882
To je Sony odlično napravio i drugima može biti primjer.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline  
Staro 19.05.2015., 21:35   #4334
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Vidjet cemo jel ce i sljedeci sonyjev flagship dobiti punokrvnu mini verziju, nekak cisto sumnjam.
__________________

srale7 je offline  
Staro 19.05.2015., 22:17   #4335
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,882
Vidjet ćemo.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline  
Staro 19.05.2015., 22:45   #4336
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,078
Šteta, baš sam se nadao da će poboljšati mini po uzoru na sony.
Mikeyy je offline  
Staro 19.05.2015., 23:58   #4337
Wannabes
Premium
Moj komp
 
Wannabes's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Sk
Postovi: 184
Imate shop za preporučit di uzimate maske za mobitel? Tražim ULAK masku ili puno ime (Hybrid Protective Slim Silicone Armor Case Cover for HTC One M8), al ne mogu nać nigdje za uzet. Htio bi neku kockastu a njihova je najbliže tome što tražim.

Wannabes je offline  
Staro 20.05.2015., 00:09   #4338
Šole
Premium
Moj komp
 
Šole's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zürich
Postovi: 681
Da jednostavno uzmeš iPhone

Što nema na ebay-u ili amazonu?
Šole je offline  
Staro 20.05.2015., 00:10   #4339
MarkoZD115
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Zadar
Postovi: 180
Ja nosim M8 bez maskice, u dzepu sa kljucevima, u autu, po stolovima. Ugl koristim ga za ono što je namjenjen, da izdrżi, ipak je koštao puno. Ima par sitnih nazad crtica, al se ne vide skoro nikako. Šteta bi bilo ovakav mob sakriti u neku maskicu, pokvari cijeli doživljaj, al tko voli nek izvoli
__________________
Sony Xperia Z3/HTC One M8
MarkoZD115 je offline  
Staro 20.05.2015., 07:11   #4340
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,272
Istina, ja bi ga isto najrađe nosio bez ičega ali bi me još više bolilo da mi ispadne i napravim neki krater na njemu, sad mi je u onoj original HTC-ovoj silikonskoj maski koja je totalno crap, za 3 mjeseca se sva pohabala i raspustila, ima lufta na sve strane. Kontam nabaviti neku ultrathin prozirnu.
blackened je offline  
Staro 20.05.2015., 07:23   #4341
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
Imaš Ringke fusion. Full prozirna, ok dizajn a pohabat i raspustit se neće.
Brko je offline  
Staro 20.05.2015., 09:10   #4342
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Citiraj:
Autor MarkoZD115 Pregled postova
Ja nosim M8 bez maskice, u dzepu sa kljucevima, u autu, po stolovima. Ugl koristim ga za ono što je namjenjen, da izdrżi, ipak je koštao puno. Ima par sitnih nazad crtica, al se ne vide skoro nikako. Šteta bi bilo ovakav mob sakriti u neku maskicu, pokvari cijeli doživljaj, al tko voli nek izvoli
Tako smo svi nekad davno furali mobitele. Još uvijek se sjećam kak sam nemilosrdno sprdao ljude koji su furali telefone kao što je Ericsson T28s (meni osobno jedan od najsexy telefona ikad proizvedenih) u onim nezgrapnim kožnim ili prozirnim plastičnim futrolama.

Dao bi lijevo jaje da danas mogu kupiti novi Ericsson T28s koji je ove godine izašao iz tvornice. Toliko je bio moćan u onoj boji prašine da si ga jednostavno morao gledati par sekundi (i diviti mu se) prije nego pritisneš tipku koja otvara aktivni poklopac.

__________________
I LIKE TO WALK ALONG THE BEACH WITH A RAGING HARD ON. IT'S FUNNY TO SEE THE REACTIONS.


Zadnje izmijenjeno od: The Man. 20.05.2015. u 09:17. Razlog: LEE moon
The Man je offline  
Staro 20.05.2015., 10:23   #4343
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
Ja sam stavio naljepnicu od dbranda jer sam zaradio jednu ljepšu ogrebotinu na "leđima" na početku iako sam full pazio. Sad me je briga, naravno da ga ne bacam, ali bar neće više samo tako zaradit ogrebotinu.

Preporuka: https://dbrand.com/

Imam i DotView, ali njega koristim samo za kritične izlaske i vožnju bajkom.
A.J. je offline  
Staro 20.05.2015., 11:25   #4344
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,555
Dbrand je čudo, ču do .Toliko je kvalitetan da je i stavljanje piece of cake. Imao ga na nex 4, opasno ga gledam sad za z3 pa taman stajao ispod prozirne ringke maskice.
schetz je offline  
Staro 20.05.2015., 12:12   #4345
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,367
SlickWraps mi mnogo bolji od dBranda
Juice je offline  
Staro 20.05.2015., 20:32   #4346
Wannabes
Premium
Moj komp
 
Wannabes's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Sk
Postovi: 184
Citiraj:
Autor Šole Pregled postova
Da jednostavno uzmeš iPhone

Što nema na ebay-u ili amazonu?
Nah, nije iphone za mene. Pa nema ili ja ne mogu nać, samo mi izbacuje za iphone i poneki samsung. Ako uspiješ nać baci link.


Citiraj:
Autor blackened Pregled postova
Istina, ja bi ga isto najrađe nosio bez ičega ali bi me još više bolilo da mi ispadne i napravim neki krater na njemu, sad mi je u onoj original HTC-ovoj silikonskoj maski koja je totalno crap, za 3 mjeseca se sva pohabala i raspustila, ima lufta na sve strane. Kontam nabaviti neku ultrathin prozirnu.
Baš to, ipak sam dao solidnu lovu za njega pa nek ostane neoštećen što duže. I da, htc maska je smeće a još ga nisam ni počeo koristit kak treba.

Ja sam mislio ovu Ulak ako uspijem naći ili spigen. Ima ti i spigen prozirnu tanku.

Još planiram gore bubnut neki screen protector i miran sam. Na samsungovoj temi vidim da je preporučeno Nillkin tempered glass, nuglas ili Ringke. Koji koristite i di ste uzeli?
Wannabes je offline  
Staro 20.05.2015., 21:03   #4347
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor MarkoZD115 Pregled postova
Ja nosim M8 bez maskice, u dzepu sa kljucevima, u autu, po stolovima. Ugl koristim ga za ono što je namjenjen, da izdrżi, ipak je koštao puno. Ima par sitnih nazad crtica, al se ne vide skoro nikako. Šteta bi bilo ovakav mob sakriti u neku maskicu, pokvari cijeli doživljaj, al tko voli nek izvoli
Kolega na poslu nosi M7 u nekom "bijesnom" kejsu poput ovog gore samo jos debljem. Ni ne kuzi se o kojem se mobu radi ni od cega je napravljen. Meni je to totalni smijeh i gotovo na razini daljinskog u najlonu ali tko voli...
Rista je offline  
Staro 09.06.2015., 19:11   #4348
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,645
Vidim da je izišao neki update za M9, navodno riješava donekle to grijanje a i to je upitno pošto su neki korisnici koji su imali M8 rekli da razlike između ta dva modela po pitanju grijanja je jako mala, ak može ko potvrdit to?
zvonac je offline  
Staro 11.06.2015., 11:36   #4349
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,349
Službeno, taj update poboljšava kameru i bateriju, a smanjuje grijanje
http://www.anandtech.com/show/9359/h...c-one-m9-today
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 11.06.2015., 17:18   #4350
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,645
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Službeno, taj update poboljšava kameru i bateriju, a smanjuje grijanje
http://www.anandtech.com/show/9359/h...c-one-m9-today
Da, ljudi prijavljuju poboljšanja na M9, a posebno kamera koja je odlična, sudeći po fotkama, ipak M9 nije promašaj, pošto su ga u početku otpisali većina...
zvonac je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na