Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.08.2013., 13:12   #3871
azure
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 157
Citiraj:
Autor qutip Pregled postova
Jel ima tko problema s pingom zadnja 2 dana.
Meni je malo super, malo 270.
Služba za korisnike kaže da nema problema.
ajde postaj tracerute da vidimo.
azure je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2013., 14:37   #3872
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Probao jučer navečer, nema nikih problema.
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.08.2013., 09:49   #3873
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,691
Citiraj:
Autor azure Pregled postova
Koliko vidim nova akcija na stranicama Optime:
http://www.optima.hr/preview/hr/kori...avijesti/2200/
postali su lopovi i lihvari kao i T-kom
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2013., 12:56   #3874
azure
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 157
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
postali su lopovi i lihvari kao i T-kom
Ja se ne mogu požaliti, nikad problema, ugradili mi za 2 tjedna uslugu, računi korektni uvjek a ne očekujem ništa više od toga. Ping mi iznosti oko 36 ms prema gaming serveru...Neka samo tako nastavi se
azure je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2013., 17:29   #3875
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
+1 Godinu dana prošlo otkada sam prešao na optimu, do sada nisam imao ozbiljniji problem ili pritužbu. Plati i vozi. Nadam se da će tako i ostati.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2013., 10:05   #3876
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Evo odlućio se i ja preći na Optimu dolazi teta u ponedjeljak glede ugovora, pošto sam već 15god. na T-comu nadam se da nisam pogriješio e sad jedino se dvoumim koji paket uzeti ali najbitniji su mi Internet i TV a telefon je skoro nebitan jer koristim mobitele.Koji god paket izabrao dođe me cca 250kn.
Želim uzeti iskljućivo na 12mj da vidim kakva je usluga dakle plaćam cca 260kn ukljućenje

Ako uzmem Internet+TV cijena je 210kn ali moram uzeti i veći paket brzine dakle +37kn za 4mbit-a
Ako uzmem Trio uslugu cijena je 275kn sa 4mbit-a a telefon mi je nepotreban jbg.
Naravno uz bilo koju opciju se plaća i najam modema 12kn što je ostalo skrivećke jer uz navedenu akciju te cijene nema jedino podrobnijim uvidom u cijenik je to naznaćeno.

Razmišljao sam o H1 mreži ali se dugooo ćeka na ukljućenje jbg. možda bi tu prošao nešto jeftinije ali je preskupa opcija za 12mj ugovora

Ako ima tko iz Vukovara(Borovo naselje) da koristi Optimu kakva je usluga i ima li problema.

Hvala.
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2013., 10:29   #3877
Godfather0501
Tata
Moj komp
 
Godfather0501's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 127
4 mbit-a ti je premalo za internet+tv,trebalo bi 8 da ti sve radi kako treba po nekom mom iskustvu jer ovih 4 mbit-a ti povuče samo tv,a onda neko igranje online zaboravi,a i download filmova i ostalog se vuče ko crkotina...
__________________
Fuck them & their law!
Godfather0501 je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2013., 11:09   #3878
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
A jbg. to mi je previše love znam da bi idealno bilo više ali.... nema se
a skidat će se po noći kad TV neradi, a online ionako više neigram pa će valjda proći bitno mi je da mogu ćitati net i pratiti forume

Imao sam na T-comu tu brzinu i MaxTV pa je radilo sve Ok ćak sam i uspjeo igrati CoD 2 na netu ponekad sam znao iskoćiti sa nekih servera zbog pinga ali..... morat će se uklopit u financije tako kako je.
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2013., 11:49   #3879
sibica
Premium
Moj komp
 
sibica's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Croatia/Crikvenica
Postovi: 499
Citiraj:
Autor Godfather0501 Pregled postova
4 mbit-a ti je premalo za internet+tv,trebalo bi 8 da ti sve radi kako treba po nekom mom iskustvu jer ovih 4 mbit-a ti povuče samo tv,a onda neko igranje online zaboravi,a i download filmova i ostalog se vuče ko crkotina...
Ja imam već par godina optimine usluge. Koristima paket Opticarnet (mislim kako ga više nemaju u ponudi). U ovom paketu je bila brzina od 3 mbit,ali je redovito veća, 4 ili 5 mbita. Gotovo uvijek je uključen opti.tv prijemnik dok sam na internetu i sve radi odlično...Ukoliko ti je do sada sve radilo ok, trebalo bi biti isto i na optimi...
sibica je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2013., 12:02   #3880
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor Godfather0501 Pregled postova
4 mbit-a ti je premalo za internet+tv,trebalo bi 8 da ti sve radi kako treba po nekom mom iskustvu jer ovih 4 mbit-a ti povuče samo tv,a onda neko igranje online zaboravi,a i download filmova i ostalog se vuče ko crkotina...
Otkad se brzina dodijeljuje u paketima za net+tv? Imas paket sa 4 mbps za net a koliko ti oni otvore za tv, nigdje ne pise.

Evo ti moj O3 paket 4 mbps + tv direktno iz routera.

__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.08.2013., 12:42   #3881
Godfather0501
Tata
Moj komp
 
Godfather0501's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 127
Ako je tako onda sam u krivu,jer kad sam prelazio na optimu nazvala me je njihova djelatnica da potvrdimo paket,ja sam bio za o3 paket ali sam htio 8 mbit-a download na sta je ona rekla da su oni u stanju isporuciti samo 4 mbit-a pa sam iz toga zakljucio da ce mi tv pojest taj promet i zagusit vezu te sam uzeo o2 paket.
__________________
Fuck them & their law!
Godfather0501 je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2013., 13:14   #3882
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Da tako je, nije uvijek ista propusnost za tv jer ako imas HD paket ukljucen, potrebno ti je puno vise, a to nigdje ne navode u paketima, iskazana ti je samo brzina za internet.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2013., 13:21   #3883
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Nisam nikada imao problema s T-comom jbg. da snize cijenu 10% to bi bilo super i konkurentno ostalima i nebi imali odlijev zadovoljnih mušterija ali oćito imaju lošu politiku glede toga zato idem, a imam i opciju samo 2 usluge na optimi Internet+TV što mi je najbitnije, valjda će biti sve uredu zato bi i uzeo na 1god. da isprobam što i kako radi jer mi je bila neka djelatnica prije 3mj. nuditi njihove usluge ali sam bio ugovorom vezan za T-com i rekla je da sad imaju i svoju centralu u VU pa se to dosta poboljšalo unatrag 2god. nadam se
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2013., 14:56   #3884
HumWeed
~~~
Moj komp
 
HumWeed's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Lava Reef
Postovi: 1,098
meni nejde u glavu zasto t-com ne snizava cjene
ako optima nudi za taj trio paket (jelte tel+net+tv) oko 260 kn

zast t-com fura preko 300 kn
ok kradu da zarade, al ono sto je previse je previse
__________________
Why would you invite a mushroom to a Christmas party? He's a fun guy to be with.
Why do mummies like Christmas so much? Because of all the wrapping.
Why does Santa have three gardens? So he can "ho ho ho".
HumWeed je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2013., 15:03   #3885
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
I onda vidis ponudu H1 = 199,00 kn za to isto...
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2013., 15:36   #3886
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor HumWeed Pregled postova
meni nejde u glavu zasto t-com ne snizava cjene
Ne smiju.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2013., 17:46   #3887
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,007
HAKOM ne da da spustaju cijene
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2013., 17:52   #3888
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Kako ostali operateri kao H1 i Optima mogu ići sa nižom cijenom onda za isti proizvod? ako HAKOM neda sniženje cijena.
A problem kod H1 mreže je dugo i problematićno ukljućenje koje je navodno opstruirano od T-com-a ali...... kako onda Optima s time nema problema jbg.
Ah kad se politika/profit uplete sve zahebu nažalost
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2013., 17:57   #3889
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,007
Dal bi ti palo na pamet ići kod drugog operatera da t-com ima najnize cijene? Sigurno ne bi.

Sa zabranom sprečavaju monopol.
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2013., 18:24   #3890
Ico2005
Premium
Moj komp
 
Ico2005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 449
Ne opstruira t-com samo priključenje, oni opstruiraju svima sve što mogu. Od priključka do održavanja parica. Svašta bih mogao kazat na tu temu uz obilje staroslavonskih psovki i kletvi uperenih prema t-comu...
Ico2005 je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2013., 18:44   #3891
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Citiraj:
Autor Godfather0501 Pregled postova
Ako je tako onda sam u krivu,jer kad sam prelazio na optimu nazvala me je njihova djelatnica da potvrdimo paket,ja sam bio za o3 paket ali sam htio 8 mbit-a download na sta je ona rekla da su oni u stanju isporuciti samo 4 mbit-a pa sam iz toga zakljucio da ce mi tv pojest taj promet i zagusit vezu te sam uzeo o2 paket.
To znači da ti parica vjerovatno ne može progurati više od cca 10mbit.
4 mbit za net i 4+ mbit za tv. Ovih drugih nikada niti ne vidiš ako ti dobri ljudi iz Optime greškom ne narede da ti se koristi puni obujam veze kod tv ne radi.

Meni srećom može, pa sam si uzeo 10mbit + TV, mislim da mi piše u ruteru oko 16mbit da mi je propusnost stavljena, ali nažalost ja vidim samo ovih 10. Izgleda da trebam popiti kavu sa nekime iz Optime.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2013., 18:58   #3892
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,007
Malo matematike...10 Mbita za net plus 4 i kusur za TV = 16 Mbita pušteno jer je tak paket za tu kombinaciju

Nema puštanja svega za net kada TV ne radi
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2013., 19:13   #3893
Feyd
hungry, for a little more
 
Feyd's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
Citiraj:
Autor Ico2005 Pregled postova
Ne opstruira t-com samo priključenje, oni opstruiraju svima sve što mogu. Od priključka do održavanja parica. Svašta bih mogao kazat na tu temu uz obilje staroslavonskih psovki i kletvi uperenih prema t-comu...
Ja bih se samo osvrnuo na ovakvo razmišljanje, koje mogu razumjeti, ali bih rekao da je pogrešno.

Nisam neki ljubitelj T-Coma, ali oni nisu dobrotvorna ustanova već entitet koji se, kao i gotovo sve tvrtke vodi mišlju kako svojim vlasnicima zaraditi što više povrata na uloženi kapital. To im je svrha postojanja.

Ako nešto opstruiraju, krše zakon ili slično, neka ih se kazni. Država, kao netko tko u rukama drži represivni aparat je na vrhu hranidbenog lanca. Nitko nije moćniji od države. Država je u pitanjima telekoma predstavljena preko HAKOM-a koji izravno regulira tržište. Prema tome, T-Com nije apsolutno ništa kriv. Ne krše zakon i tu je njihova odgovornost gotova. Kako će njih netko percipirati i koliko će im to marketinški naštetiti ili neće, je njihova interna diskretna stvar za koju će menadžment odgovarati vlasnicima.

Moje je shvaćanje cijelog ovog slučaja slično kao u slučaju Franak vs. Banke. Po meni bi država trebala obeštetiti korisnike kredita u francima. Jesu li banke napravile nešto ilegalno? Koliko sam shvatio nisu. Dakle, odgovoran je regulator, odnosno HNB. Ako ipak jesu napravile nešto ilegalno, kako je to 6 godina izmicalo nadzoru HNB-a?

Debeli offtopic, sori na tome, ali svime ovime sam htio reći da je bitno koga se zaokružuje svake četiri godine. Jer od toga posredno zavisi kolike brzine interneta ćemo imati.
Feyd je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2013., 20:06   #3894
Ico2005
Premium
Moj komp
 
Ico2005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 449
Ne vjerujem da je moje razmišljanje pogrešno jer je temeljeno na osobnom iskustvu i iskustvu bliskih ljudi, a čisto sumnjam da bi se HAKOM zamarao sa mojom paricom i lošim spojevima.

Dokazati da ti tehničar t-coma ne želi izaći na teren nakon 1400 pucanja veze u mjesec i pol dana je gotovo nemoguća misija i po meni spada u domenu SF-a, poglavito što se tiče nekakve odgovornosti t-coma. I nakon što sam jedva namolio dečke iz tehnike iz Osijeka da dođu to sredit, došao je tehničar Optime i popeo se na tavan kod susjeda, našao moju paricu u onom džumbusu na kojeg nitko nije stavio ruku barem 15 godina, prebrikao i svi moji problemi su nestali. A uopće nije posao tehničara Optime da se penju po tavanima, parica je u zakupu od t-coma i oni su to dužni održavati. Ali, kako veliš, t-com tu nije apsolutno ništa kriv što sam ja na Optimi.

Kumovi se presele na novu adresu i zatraže prijenos OT usluge, dobijaju odgovor od t-coma da nema slobodnih parica. Nakon 30-tak poslanih zahtjeva i dalje nema slobodne parice. Optima traži izlazak tehničara t-coma na lokaciju. Dolazi lik i veli "da, nažalost nema parica za prijenos usluga Optime..." nakon čega diskretno nadodaje "ali ako želite prijeći na t-com...". Kako su ljudi poslovno vezani za net, drugi dan sklope u 10 ujutro ugovor sa t-comom, u 14 su imali net i telefon.

I ne, nisu oni krivi za to što je nadzemni kabel koji ide sa moje kuće 10 godina napuknut i u njega je curila voda i što su oni znali za to. I kad sam zaprijetio da ću tražit da nekakav uređaj maknu sa mog tavana, dali su mi potpuno novu i ispravnu 21-mbitnu paricu koju su držali u rezervi i zamjenili taj kabel...

Marketinški uopće tu neće stradat t-com jer neodržavanjem parica koje su dali u zakup ne štete sebi, nego štete optimi po kojoj svi pljuju jer net ne radi dobro i svi kritiziraju optimu kojoj se plaćaju računi. Tu t-com debelo profitira jer kod njih sve (uglavnom) valja, a na optimi ne.

I mogao bih ovako još najmanje 5 slučajeva opisat kako t-com podmeće klipove u žbice drugim operaterima.

Ma nije t-com kriv, krivi smo mi što smo potpisali ugovor sa drugima kako nas netko ne bi derao svaki mjesec.

Zadnje izmijenjeno od: Ico2005. 23.08.2013. u 20:12.
Ico2005 je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2013., 21:51   #3895
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Citiraj:
Autor vga killer Pregled postova
Malo matematike...10 Mbita za net plus 4 i kusur za TV = 16 Mbita pušteno jer je tak paket za tu kombinaciju

Nema puštanja svega za net kada TV ne radi
Je, razumijem matematiku.

Što se tiče povećanja brzine dok TV ne radi, nisam baš siguran.
Ne znam o čemu se radilo, ali dok sam bio na 4mbit + TV (prvih mjesec+ dana dok nisam dočekao podizanje brzine), jedno 2 tjedna mi je bila situacija da kada bi isključio TV da bi mi download skočio na 7-8mbit. to se počelo javljati nakon što sam prijavio neke probleme službi za korisnike koje su otklonili, ali mi je ovo ostalo valjda kao gratis.
Naravno, nakon što sam dobio 10mbit, to je nestalo.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2013., 23:27   #3896
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,007
Probaj opet prijaviti smetnju

Ko zna kaj se zblesiralo, ali bw za net i tv su odvojeni
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2013., 02:11   #3897
HumWeed
~~~
Moj komp
 
HumWeed's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Lava Reef
Postovi: 1,098
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
I onda vidis ponudu H1 = 199,00 kn za to isto...
eh da je H1 dostupan ko t-com
nebi ni pisao u ovom podforumu toliko

zalosno je sto je vecina nama jos uvijek samo t-scum jedini izbor
__________________
Why would you invite a mushroom to a Christmas party? He's a fun guy to be with.
Why do mummies like Christmas so much? Because of all the wrapping.
Why does Santa have three gardens? So he can "ho ho ho".
HumWeed je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2013., 15:05   #3898
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
http://www.speedtest.net/result/2921033473.png

zapresic?

slicnih problema neko :/
__________________
http://eu.prepsafe.com
robert7 je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2013., 12:48   #3899
Chandler
Premium
Moj komp
 
Chandler's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 214
Molim pomoć.

Trenutno sam korisnik H1 (govorne usluge) i T-com (internet), nemam ugovornu obvezu, nikakvih dugovanja, sve uredno, sve 5.

24.6 sam podnesao zahtjev za usluge optima telekoma (internet i telefon) i do danas nije ništa rješeno.

Prema verziji optime:

Kada su oni podnesli zahtjev T-comu za prebacivanje, T-com je naveo kako nisam njihov korisnik ( neznam kako nisam ako dobivam račune i sve uredno radi) , kod H1 sve ok.
Zvao sam službu za korisnike t-coma , naravno da sam korisnik, sve štima, svi računi podmireni, ugovorne obveze nema.
I tako je optima 3 puta slala zahtjev i 3 puta je odbijen iz neznam kojeg razloga. Jučer su zvali da će stornirati ugovor jer nas T-com odbija.

Šta napraviti, pošto ja ne vidim razlog zašto ja ne bih mogao koristiti usluge Optime?

Hvala.
Chandler je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2013., 16:13   #3900
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Citiraj:
Autor robert7 Pregled postova
http://www.speedtest.net/result/2921033473.png

zapresic?

slicnih problema neko :/
Kod mene jutros počelo. Jučer bilo savršeno kad sam provjeravao.



Halos je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na