Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.12.2020., 21:12   #11311
data202
Premium
 
data202's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb, HR
Postovi: 182
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Malo mi je to sumnjivo.
A dobro nije 100% sigurno dok ne objave baš na svojim stranicama istina, ali ovo mi se već čini poprilično sigurno.
data202 je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2020., 21:18   #11312
yoke
Premium
 
yoke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 440
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Jedini način da dobiješ nižu cijenu je da skineš PDF cjenik i tražiš aktualne popuste koji vrijede za tvoj slučaj. Kad s njima pričaš pozoveš se na ponudu iz cjenika (navedeš stranicu na kojoj se nalazi). Problem je što su to namjerno zakomplicirali i ima hrpa akcija koje su istekle.
Evo našao jedan cijenik za postojeće A1 i Bnet korisnike
Uvjeti korištenja Posebne ponude za postojeće privatne i male poslovne korisnike A1 fiksnih paketa, B.net paketa i Homebox/Officebox usluga
A1 cjenik

gdje stoji ;
Postojeći korisnici A1 fiksnih Duo TV + Internet paketa i B.net 2D TV + Internet paketa za ugovaranje kombinacije
Super/Turbo Internet + Obiteljski/Sportski/Filmski TV paket mogu ostvariti popuste na mjesečnu naknadu do najviše 70
kn.
 Postojeći korisnici A1 fiksnih i B.net paketa koji proširuju svoj paket na kombinaciju usluga Super/Turbo Internet +
Obiteljski/Sportski/Filmski TV paket mogu ostvariti popuste na mjesečnu naknadu do najviše 120 kn.



s obzirom da sam ja na staroj Bnet opciji, nemam ni prošireni paket, ja bi tom logokom mogao dobiti 70kn popusta (jer imam 2D paket - TV + internet)

e sad, pomoću kojih trikova da to izboksam?
da isprintam stranicu i idem u A1 centar, zovem telefonom na 0800091091 ?

još važnije, kako uopće skužiti što je njima osnovna cijena 2D paketa (internet + TV), dali je to 269kn ?
jer ako bi izboksao 70kn popusta to bi bilo 199kn mjesečno ?

kod tcoma je jednostavno, isprintaš stranicu odeš u centar, ili na chet i dobiješ popust.
Kod ovih genijalaca, A1, nisam uspio ni potpisati novi ugovor jer su i to uspjeli zeknuti...

Zadnje izmijenjeno od: yoke. 08.12.2020. u 21:35.
yoke je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.12.2020., 02:54   #11313
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
Prije malo manje od dva mjeseca, tako negdje.

I sta je najbolje, susjeda koja je u isto vrijeme dogovarala kad i ja, ima dodatni receiver (sto je kao meni dodatnih 30 kuna, jer sam uzeo i treci paket, tj 149+30, njoj je tih 30 kuna dodan receiver), isto uzela TV, ali joj je 319 kuna.

Tako da ne znam kako, ali meni je tako uracunato.


Ali!
Jos veca fora je ispala s Tcom-om. Sa njima sam bio vec potpisao za mobilnu tarifu, mob uzimam takoder, maxTV i njihov net, ono, prebacujem se skroz na rozi tabor.

E, ali tako sam usao u Magentu 1.
E, ali samo onda ipak ostao na A1, net+tv. Odustao telefonski od fixnih usluga...

I dobio tarifu umjesto 200 kuna, 10% dolje, 180kn.
Umjesto 30, 40GB.
I umjesto 5000, 10000 minuta. Ovo je sve jer me nisu izbacili iz Magente .
I Huawei P30 Lite 2020 za 38 kuna, na 24 mjeseca. Sve na 24 mjeseca....

Ali! To nije sve!
I PS4 Pro 1TB sa dva kontrolera i 4 igre, for free .
Sto sam prodao drugi dan za 2400 kuna, otislo u dva sata nakon objave, jer mi ne treba konzola.
Naravno, stari mob prodao i stari TV, to je jos 100€........

Tako da ne znam niti sam kako, no uspio sam jebacki proci kod oboje providera.
Dušu si prodao vragu, nema druge.

Mene je zaposjela izvjesna Mila. S njom je svaki pokušaj lova u mutnom pao u vodu. Sexy i anđeoskog glasa, elokventnosti kakvu mogu imati samo hardcore SZK dive ... da je ponudila tarifu 19 kn veću, pristao bih skrušeno bez pogovora.
Još uvijek pamtim taj ljetni čin njene obmane i nije mi jasno KAKO?! 🥰
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2020., 08:11   #11314
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Dušu si prodao vragu, nema druge.

Mene je zaposjela izvjesna Mila. S njom je svaki pokušaj lova u mutnom pao u vodu. Sexy i anđeoskog glasa, elokventnosti kakvu mogu imati samo hardcore SZK dive ... da je ponudila tarifu 19 kn veću, pristao bih skrušeno bez pogovora.
Još uvijek pamtim taj ljetni čin njene obmane i nije mi jasno KAKO?! 🥰
Jednostavno.
Mene je nazvala Jadranka. Od kuće. Rekao bi 45+ godina. Sexipila ko moj Accent.

Ali ko i Accent, dovezla me do cilja s osmijehom na licu
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2020., 09:45   #11315
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Citiraj:
Autor yoke Pregled postova
Evo našao jedan cijenik za postojeće A1 i Bnet korisnike
Uvjeti korištenja Posebne ponude za postojeće privatne i male poslovne korisnike A1 fiksnih paketa, B.net paketa i Homebox/Officebox usluga
A1 cjenik

gdje stoji ;
Postojeći korisnici A1 fiksnih Duo TV + Internet paketa i B.net 2D TV + Internet paketa za ugovaranje kombinacije
Super/Turbo Internet + Obiteljski/Sportski/Filmski TV paket mogu ostvariti popuste na mjesečnu naknadu do najviše 70
kn.
 Postojeći korisnici A1 fiksnih i B.net paketa koji proširuju svoj paket na kombinaciju usluga Super/Turbo Internet +
Obiteljski/Sportski/Filmski TV paket mogu ostvariti popuste na mjesečnu naknadu do najviše 120 kn.


s obzirom da sam ja na staroj Bnet opciji, nemam ni prošireni paket, ja bi tom logokom mogao dobiti 70kn popusta (jer imam 2D paket - TV + internet)

e sad, pomoću kojih trikova da to izboksam?
da isprintam stranicu i idem u A1 centar, zovem telefonom na 0800091091 ?

još važnije, kako uopće skužiti što je njima osnovna cijena 2D paketa (internet + TV), dali je to 269kn ?
jer ako bi izboksao 70kn popusta to bi bilo 199kn mjesečno ?

kod tcoma je jednostavno, isprintaš stranicu odeš u centar, ili na chet i dobiješ popust.
Kod ovih genijalaca, A1, nisam uspio ni potpisati novi ugovor jer su i to uspjeli zeknuti...
No, pa to je klasično kaj nude. 199 kn/mj za produljenje na 3D paketu (tj, kak se po novom već zovi ovaj di su net, tel i tv).
Imaš na Bnet stranici desno onaj popup jel želiš agenta. Javi se unutra, upiši broj i nazvat će te povratno. Ja tak sam tak napravio ovu subotu da vidim kaj nude i ponudio mi 199 ko iz puške, a paket na tv biram koji hoću.
Rekoh bum mu se javio povratno da razmislim, al sad kad vidim nema niš konkretno za tu cijenu ni kod ostalih.

Di su oni dani kad smo 3D paket plaćali 134 kn


Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
Jednostavno.
Mene je nazvala Jadranka. Od kuće. Rekao bi 45+ godina. Sexipila ko moj Accent.

Ali ko i Accent, dovezla me do cilja s osmijehom na licu
Od A do B bez greške uz malu potrošnju
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2020., 12:13   #11316
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,019
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Di su oni dani kad smo 3D paket plaćali 134 kn

Davno bilo, ali realno, onda su bile puno manje brzine neta, puno manje TV programa i kod telefona se naplačivao poziv prema drugim mrežama, a pogotovo prema mobitelima. Tako da....
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2020., 12:35   #11317
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Davno bilo, ali realno, onda su bile puno manje brzine neta, puno manje TV programa i kod telefona se naplačivao poziv prema drugim mrežama, a pogotovo prema mobitelima. Tako da....

Pa ono, ne bi se baš složio.
Infrastruktura je ista (coax) tak da tu nisu ništa ulagali da se može opravdat s tim. Ak se ne varam tad je bilo 30 ili 50 čak.
Pozivi, uz silne tarife na mobu ne znam koliko je relevantan.
Programi, hmm, i tad svi koji su bili su zadovoljavali potrebe.

Ali ajde, svatko ima svoje gledište i način na koji koristi.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2020., 19:14   #11318
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Za A1 TV u prijemnik treba biti uključen i antenski kabel i lan kabel??
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2020., 19:17   #11319
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Točno.
Btw na ovih 199kn Trio za 2 god, može još ići -15kn tj 30kn za mozaik?
Ima li onih 20kn fiksne naknade mj?

Ja bi volio ako je ikako moguće zadržati stari stb radi izbornika.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2020., 19:24   #11320
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Kako se zaključavanje programa i kockanje/smrzavanje slike (pogotovo RTL-a) nastavilo, prije par dana sam kontaktirao ponovno korisničku službu i prijavio kvar/smetnje.

Za danas mi je bio najavljen tehničar koji se uredno javio i došao no HEP je jutros odlučio isključiti struju u kvartu radi servisa mreže pa je čovjek samo došao i ostavio mi dva nova Cam modula (ionako nije imao kaj drugo napraviti na instalaciji) i za divno čudo za sada (od nekih 17,00 sati kad se struja vratila) ni na jednom TV-u se ni jedan program nije zaključao usred gledanja, a RTL nema nikakve smetnje.
bertone je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.12.2020., 19:52   #11321
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Točno.

I ček powerline kod tog sranja ne igra nikakvu ulogu jer nema antenskog kabela?
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2020., 19:55   #11322
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Mora ići oboje.
Treba internet radi snimalice a antenski jer preko njega dobiva "live" trenutni prikaz kanala.
U teoriji, ne bi trebao internet kabel ali ipak treba za interaktivu.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2020., 19:59   #11323
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Kako se zaključavanje programa i kockanje/smrzavanje slike (pogotovo RTL-a) nastavilo, prije par dana sam kontaktirao ponovno korisničku službu i prijavio kvar/smetnje.

Za danas mi je bio najavljen tehničar koji se uredno javio i došao no HEP je jutros odlučio isključiti struju u kvartu radi servisa mreže pa je čovjek samo došao i ostavio mi dva nova Cam modula (ionako nije imao kaj drugo napraviti na instalaciji) i za divno čudo za sada (od nekih 17,00 sati kad se struja vratila) ni na jednom TV-u se ni jedan program nije zaključao usred gledanja, a RTL nema nikakve smetnje.

Nije u cijelom kvartu, vec nekoliko zgrada koji su spojene na tvoju najblizu trafostanicu, pa su tako danas od jutra od 8 sati do tih cca 17 sati roktala dva generatora pod mojim prozorom, jedan od Spara a drugi od DM-a, jucer nije bilo struje kod mene i jos par zgrada oko mene, a nedaleko od zgrade roktao mi generator od Konzumove prodavaonice.
HEP nakon cca 55 godine zamjenjuje 35 kV kabele od struje u cijelom naselju, vec zadnjih par mjeseci kopaju kanale i postavljaju nove 35 kV kabele, sad su poceli spajati po trafostanicama.



Drago mi je da si vjerojatno rijesio probleme sa CAM modulima.
Cilim je offline   Reply With Quote