Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.07.2010., 17:15   #1
NetKiLLeR
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 23
Question 0x0000007B win7 na XP

Pozdrav. Evo zanima kako ovo rijesiti, mucim se s ovim cijeli dan i stvarno su mi sve ideje ponestale... Imam instaliran win 7 ali mi je komp malo slab za njega pa sam odlucio ponovo otici na XP. Dobijem bluescreen 0x7b kad mi se XP boota. To mi se nikad nije do sada desilo. Gledo sam po forumu i googlo sam taj problem ali nemogu ga rijesiti.
-Nemam virusa
-U BIOS-u nemam opciju sa sata/ahci to ide . Onda sam dalje cuo da trebam updatat bios da dobijem tu opciju ali sam opet naisao na problem. Moja maticna je Albatron intel PX865PEC PRO i nema updatova za moj bios (Phoenix). zadnja verzija je od 2005 godine koju ja imam kad sam kupio maticnu.
Zanima me dali bas moram s glavne stranice maticne skinit update ili postoji jos neko mjesto kao npr stranica od biosa gdje jos rade updatove.
Dali mogu s Phoenix stranice skiniti update? Trazio sam ali nisam pronasao
__________________


NetKiLLeR je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2010., 18:35   #2
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Pozdrav

Nisam razumio najbolje, ti pokušavaš ponovno instalirati XP na mašinu i dobijaš tu grešku? Pokušavaš li pokrenut instalaciju iz sedmice ili bootaš CD direktno iz BIOS-a?

Zadnji BIOS za tvoju matičnu je 1.02 (30/05/2008).

Što se tiče samog problema, najprije skini SATA preboot drivere ovdje. Ako imaš floppy pogon na računalu uvelike ti je olakšan posao. Samo raspakiraj ovaj .zip file, ubaci disketu i pokreni program. On će ti prebacit drivere na disketu. Slijedeće što trebaš je samo ubacit disketu pri bootanju XP-a sa CD-a i pritisnut F6 kada te traži na početku (odmah onaj "plavi ekran").

Zadnje izmijenjeno od: tutix. 24.07.2010. u 18:45.
tutix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.07.2010., 19:38   #3
NetKiLLeR
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 23
Hvala na informaciji. Da, pokusavam ponovno istalirati XP. Bootam cd direktno. Nasao sam flopy drive i nadam se da jos radi xD
U vezi biosa, ja sam s Albatronove stranice gledo evo link.

http://www.albatron.com.tw/English/S...&Submit=Search


Pise da je za moji maticnu 30/5/2005 R1.02, a sad neznam dali mogu staviti ove 19/11/2007 R2.02. Ista oznaka kao i moja maticna samo sto me brine ono u zagradi V2.0. Ta verzija ima taman i on osto meni sad treba
Hvala jos jednom, idem ovo isprobat.
__________________


NetKiLLeR je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2010., 20:33   #4
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Ja se iskreno ne bi igrao to je BIOS za drugu reviziju matične. Možda čak i radi ali postoji velika šansa da ćeš poslat matičnu u lovište.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2010., 20:33   #5
NetKiLLeR
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 23
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Pozdrav

Nisam razumio najbolje, ti pokušavaš ponovno instalirati XP na mašinu i dobijaš tu grešku? Pokušavaš li pokrenut instalaciju iz sedmice ili bootaš CD direktno iz BIOS-a?

Zadnji BIOS za tvoju matičnu je 1.02 (30/05/2008).

Što se tiče samog problema, najprije skini SATA preboot drivere ovdje. Ako imaš floppy pogon na računalu uvelike ti je olakšan posao. Samo raspakiraj ovaj .zip file, ubaci disketu i pokreni program. On će ti prebacit drivere na disketu. Slijedeće što trebaš je samo ubacit disketu pri bootanju XP-a sa CD-a i pritisnut F6 kada te traži na početku (odmah onaj "plavi ekran").
Nije mi pomogno, opet isti problem. Stisnio sam f6 i cekao da se pojavi ono di pristisnem "s". Isprobao sam sva 4 drivera i svaki mi je zavrsio sa bluescreenom 0x0000007B
__________________


NetKiLLeR je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2010., 20:59   #6
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Taj dio ćeš morati svakako odradit. Inače ovaj driver sa diskete moraš odabrat: Intel(R) 82801ER SATA RAID Controller (Desktop ICH5R).

Što se tiče greške probaj najprije zamijenit instalacijski CD i probaj nabavit drugi DVD/CD pogon.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2010., 21:14   #7
NetKiLLeR
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 23
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova

Što se tiče greške probaj najprije zamijenit instalacijski CD i probaj nabavit drugi DVD/CD pogon.
Imam 2 dvd pogova i probao sam u oba, taj cd mi je star oko 2 godine, original win ^^ probao sam sprziti image tog cda i probao sam sa usbsticka (imam kopiju na hardu ak nes bude sa cdom) i opet isti problem, a kad hocu instalirati win7 ili vistu sve normalno ide.
__________________


NetKiLLeR je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2010., 21:13   #8
NetKiLLeR
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 23
Jedino sto mi sad preostaje da sutra odem do frenda sa hardom i u njegovom biosu stavim na IDE ako ima i instalram si win. Stvarno neznam vise sta da uradim sa microsoftovog supporta ima oko 20 koraka kako rijestit problem a ja sam bas svaki isprobo i jodino mi je taj ostao sa biosom.
Odsad kad budem kupovo komp u biosu cu gledat jel ima SATA opcije xD
__________________


NetKiLLeR je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2010., 21:20   #9
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Ali vjerojatno nećeš moći podići te Windowse na svom računalu zbog različitog hardvera i upravljačih programa sa frendovog računala. Probaj još ovo napraviti pa sa takovim instalacijskim CD-om pokušaj instalirati Windowse (bez diskete).
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2010., 18:03   #10
NetKiLLeR
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 23
Problem rijesen.
Izgleda da je prasina bila kriva ili kabl od sata harda. Izvadio sam hard i kabl i dobro ih ocistio. Spojio nazad u komp i eto radi. valjda onda nije bio dobro spojit il je prasina neke kontakte dirala nemam pojma.
__________________


NetKiLLeR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.07.2010., 15:17   #11
Maynard
:)
 
Maynard's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Inaće onaj proljev sa f6 u windowsima i dodavanjima drivera prije instalacije koji u 90% slučaja ne upali kak treba da se eliminirati integriranjem drivera u samu instalaciju preko nlite-a. Meni je tako lakše nego tražit diskete, a neki kompovi ni nemaju 1.44 pogon..
Maynard je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na