Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.03.2004., 14:33   #1
Stalker
Premium
 
Stalker's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: Zagreb , by Jelačić plac
Postovi: 215
Thumbs up Ati 9800 Pro

Od čijeg proizvođaća kupiti 9800 PRO. Sappfire, Conect 3D, power Color, Club 3D ili Asus :confused:
Stalker je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2004., 14:44   #2
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Re: Ati 9800 Pro

Citiraj:
Originally posted by Stalker
Od čijeg proizvođaća kupiti 9800 PRO. Sappfire, Conect 3D, power Color, Club 3D ili Asus :confused:
Pa nije baš da su sve nabrojane iste cijene.
Moja ti je preporuka uzeti obavezno Retail , ništa OEM/bulk.
Zna biti dosta razlike u bundleu, kvaliteti same grafe i garanciji.

Netko će ti reći da je Retail samo lijepa šarena kutija i nešto softa ali je to daleko od istine, na Retail grafe se ipak više pazi, često imaju dužu garanciju a i legalan soft nije za baciti
Pitanje je samo koliko love misliš izdvojiti za grafu jer je dosta velika razlika u cijenama pojedinih proizvođača.
Jelc je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 31.03.2004., 15:24   #3
Isus
Headbangig Grunf!
Moj komp
 
Isus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: headbanger's ball
Postovi: 4,372
Osij toga kad vec bacas puno novaca zelis dobiti i ambalazu koja ce ti izvana govoriti da se ispaltilo dati toliko novaca. Meni je najvece razocarenej bilo kad sam bio kupio R9500pro koju sam dobio u bijeloj kutiji bez icega. Imao sam osjecaj da me netko prejebao.

Onda mi je draze dobit to kao 9700 u antistaickoj vrecici i hrpi kablova ( OEM)
__________________
Porsche 6cyl.boxer se hladi zrakom komp se hladi vodom!
Chairman of G.M.S. , Heavy Metal Thunder!
Former member of PCE 100+kg demolition squad
Grunf je moj idol!
Moji Grunf type modovi
NB:Mini Monster NB,VGA:Ye Monster C!, Ye Monster D!,Abit NB:Abit mini Monster,PSU:Ultra Monster!
Alfisti site, Alfisti forum
Isus je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2004., 15:32   #4
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Re: Re: Ati 9800 Pro

Citiraj:
Originally posted by Jelc
Pa nije baš da su sve nabrojane iste cijene.
Moja ti je preporuka uzeti obavezno Retail , ništa OEM/bulk.
Zna biti dosta razlike u bundleu, kvaliteti same grafe i garanciji.

Netko će ti reći da je Retail samo lijepa šarena kutija i nešto softa ali je to daleko od istine, na Retail grafe se ipak više pazi, često imaju dužu garanciju a i legalan soft nije za baciti
Pitanje je samo koliko love misliš izdvojiti za grafu jer je dosta velika razlika u cijenama pojedinih proizvođača.
pa retail je lepa šarena beskorisna kutija, par kablova koje dobiješ i softver koji u pravilu ne koristiš tipa prastari drajveri i sl
i da razlike u kvaliteti između oem i reatila nema a sad kolko ko pazi svoju karticu nemam pojma
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2004., 15:34   #5
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
kaj je sad ovo?? otkad stoji i lokacija ispod nicka??
mislim ja jesam rođen u vž ali sam trenutno u zg pa tak da to baš ne stoji
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2004., 15:56   #6
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Re: Re: Re: Ati 9800 Pro

Citiraj:
Originally posted by pinsla
pa retail je lepa šarena beskorisna kutija, par kablova koje dobiješ i softver koji u pravilu ne koristiš tipa prastari drajveri i sl
i da razlike u kvaliteti između oem i reatila nema a sad kolko ko pazi svoju karticu nemam pojma
Po mom osobnom iskustvu itekako ima razlike.
Najbolji ti je primjer Sapphire-na njihove Retail grafe nije bilo prigovora, fino su se clockale, nije bilo problema sa prikazom...OEM iste firme je dolazio sa GPU-ovima koji nisu išli kao na Retail grafi, dolazile su sa memorijama drugog proizvođača, druge latencije kvalitete itd.
Nije isto dobiti 2-3 godine garancije ili jednu.
A i isplati se dobiti orginalno zapakiranu grafu sa legalnim softom koja nije bila prošla testiranja svih domaćih časopisa i uvaljena sretnom kupcu

Mene je osobno jako veselilo dobiti orginal zapakiranu grafu koju sam pola vure morao otpakiravati iz kutije koja odkad je izašla iz tvornice nije bila otvarana.
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2004., 16:12   #7
choby
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,176
Citiraj:
Originally posted by pinsla
kaj je sad ovo?? otkad stoji i lokacija ispod nicka??
mislim ja jesam rođen u vž ali sam trenutno u zg pa tak da to baš ne stoji
buraz, puno toga se promijenilo otkada je britney tu ...ups... otkada te nije bilo
choby je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2004., 23:12   #8
nodavilp
pUtNiK
 
nodavilp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: na forumu
Postovi: 342
test grafikanera 9800PRO

ja sam za retail pakiranje,i rađe ću dat malo više para i dobit koji cd i lijepu kutiju i kabel i ...ipak mi se neda na tome škrtarit
nodavilp je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2004., 14:04   #9
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Re: Re: Re: Re: Ati 9800 Pro

Citiraj:
Originally posted by Jelc
Po mom osobnom iskustvu itekako ima razlike.
Najbolji ti je primjer Sapphire-na njihove Retail grafe nije bilo prigovora, fino su se clockale, nije bilo problema sa prikazom...OEM iste firme je dolazio sa GPU-ovima koji nisu išli kao na Retail grafi, dolazile su sa memorijama drugog proizvođača, druge latencije kvalitete itd.
Nije isto dobiti 2-3 godine garancije ili jednu.
A i isplati se dobiti orginalno zapakiranu grafu sa legalnim softom koja nije bila prošla testiranja svih domaćih časopisa i uvaljena sretnom kupcu

Mene je osobno jako veselilo dobiti orginal zapakiranu grafu koju sam pola vure morao otpakiravati iz kutije koja odkad je izašla iz tvornice nije bila otvarana.
Ne znam ali kod nas ljudi ne kuže da su vani oem konfe sasvim nekaj drugo i da se vani u te konfe ne guraju šrot komponente nego kvalitetne komponente jer je tu pravi biznis. A i te konfe se daleko pomnije slažu vani nego kod nas. Sjeti se samo situacije sa 9800XT kojem je su srezali radni takt GPU-a samo da bi bio kompatibilan sa oem konfama i s konfama nekih brand name proizvođača kako se ne bi previše grijao. Taj primjer ti govori kako je vani oem važniji nego retail.
Osim toga retail danas u pravom smislu gotovo da ne postoji osim kod primjerice ALL in wonder grafa. Hercules i Asus su još imali grafe koje bi mogle proći pod pravi retail ali ostali reatailom zovu kad dobiješ grafu u kutiji sa kablom i prastarim drajverima. Da i MSI je imao bogat softverski bundle samo zato kako bi mogao sretnicima uvaljati nikakve Nvidijine grafe.
kaj se mene tiče meni se više sviđa platiti 500-700 kn manje za grafu nego dati tolke pare za prastare drajvere, šarenu kutiju i možda koju igru koju neću nikad ni odigrat.
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2004., 15:01   #10
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Mi pričamo o kupovini u Rvata-ne vani.
To kaj tu prodaju kutiju, kabel i CD sa driverima je nekaj drugo.
I nije isto sad spominjati DELL i njihovu filozofiju sa onim o čemu pričamo sad.

Ako već dajem lovicu-hoću nekaj provjereno.
Ja sa TEAC 40x pržom nisam imao problema za razliku od OEM verzije,dobio sam i dvije godine garancije.
Za 50 kuna više.
Isto i sa Hercom.

Nemožeš ti sad meni pričati da je ono kaj ugrađuje DELL isti kakti OEM kao ono kaj dobiješ tu.
DELL-ove grafe su nerijetko imale i poseban BIOS.
Zato kaj oni za razliku od drugih imaju neke standarde kad slažu konfu.

I da...ja sam svoju grafu platio onda 300 kuna više od u to vrijeme jedine alternative sa Infenion memorijom, flashao u soma skuplji PRO model i dela bez ikakvih problema

I ima hladnjake na memoriji
I dobio sam čak i igricu....

Dakle Retail paket sam platio 300 kuna više i dobio grafu koja uredno dela kao PRO model, cijelu(legalnu ) igricu, stare drivere, bakrene hladnjake na memoriji i nula pizdarija sa njom.

Nije najbrža u klasi, hladnjaci na memoriji više pomažu stabilnosti nego overclocku ali ja sam sretan i zadovoljan...
Jelc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.04.2004., 14:55   #11
ThIeF
Premium
 
ThIeF's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 218
eeee prodajem 9700 np pa ak nekog zanima nek se javi!!!
ThIeF je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2004., 10:04   #12
Zero Cool
Premium
 
Zero Cool's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Croatia
Postovi: 115
ja kupim

ja kupim, koja cijena????

croiceman@hotmail.com
__________________
IceMan
Zero Cool je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na