Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.12.2023., 14:46   #1
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
Repair Win11 iz safe mode

imam laptop s razbijenim ekranom, spojim na vanjski monitor i dode mi BSOD na kojem pise da se ne moze upaliti jer je neki od bitnih uredaja odspojen, sto ne moze biti

pokrecem safe mode koji isto bas ne radi najbolje (kad u settings stisnem na neke opcije srusi se ekran)

sfc /scannow napise da je uspjesno popravio fajlove ali se nista novo ne dogodi

mislio sam DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth pokrenuti ali nemam pristup internetu iako sam odabrao safe mode with networking



kad otvorim bilo koju mreznu pise da driver nije ucitan jer nije pokrenut network service (ili tako nesto)

takoder imam i bootabilnu win11 instalaciju na usb-u ali dism komanda ne radi tj javlja u smislu da nije dostupno offline

ima li netko ideju kako popraviti bez reinstalacije?
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2023., 13:17   #2
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
..a ne paše ti pokrenuti instalaciju win11 sa tog stika sa tim da izabereš opciju da sačuvaš svoje podatke ?
D/G je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.12.2023., 17:11   #3
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
iz safe mode ne mozes pokrenuti instalaciju, a direkt boot sa sticka ne nudi opciju cuvanja tj ima upgrade ali ne moze se odabrati jer je ista verzija

podaci su mi na sigurnom, izvukao sam sve van, ali vlasnik bi htio zadrzati database ili sta vec iz recordbox...sad ja jesam kopirao folder iz program files i sve sto sam nasao u programdata folderu vezano uz recordbox samo nisam siguran da ce pomoci nakon reinstalacije da vratim foldere na svoje mjesto
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2023., 21:32   #4
BinaryJesus
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: Sveti Petar
Postovi: 175
Citiraj:
Autor vacs Pregled postova
iz safe mode ne mozes pokrenuti instalaciju, a direkt boot sa sticka ne nudi opciju cuvanja tj ima upgrade ali ne moze se odabrati jer je ista verzija

podaci su mi na sigurnom, izvukao sam sve van, ali vlasnik bi htio zadrzati database ili sta vec iz recordbox...sad ja jesam kopirao folder iz program files i sve sto sam nasao u programdata folderu vezano uz recordbox samo nisam siguran da ce pomoci nakon reinstalacije da vratim foldere na svoje mjesto
Za takve stvari je najbolje napraviti image cijelog diska. Tko zna gdje taj program drži korisničke podatke.

Ako se za backup koristi Macrium Reflect onda postoji i mogućnost bootanja takvog image na drugom računalu kao virtualnu mašinu.
https://www.macrium.com/viboot
Citiraj:
At a minimum, viBoot enables you to boot into the images you have made using Macrium Reflect,
for validation purposes, or to retrieve data from old applications stored on a bootable image....
Macrium viBoot is now built upon new technology that allows it to instantly present a Macrium Reflect image file
as a Microsoft Virtual Disk (.VHDX) or VirtualBox (.vmdk) file...
BinaryJesus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na