Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.04.2017., 15:49   #5491
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Sirenje "svjetlovodne distribucijske mreze" VIP pocinje krajem 4 mjeseca u dijelu Umaga, Rovinja, Poreca, Ploca, Pazina i Metkovica a sredinom 5 mjeseca u djelu Labina, te druga faza u Umag, Porec i Pazin.
Pocetkom 5 mjeseca u Zagreb Brestju a pocetkom 6 mjeseca u djelu Vukovara, Vinkovaca i Krapine.

Uz VIP opticku mrezu sirie i "Hrvatski Telekom" te "Infrastruktura" iz Ludbrega u dijelu Zagorja-Varazdin i djela Medimurja - Cakovec, Goricani.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2017., 18:16   #5492
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor spitfire83 Pregled postova
Zašto je stb uopće spojen preko switcha?
To što radi, ne znači da je ispravno.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Spojen je zato što je kabel u zidu i vodi od rutera do switcha u drugoj sobi na kojemu je spojen smart TV, AVR, Android Tv box i amis media box. Jel malo jasnije. Taj switch je 100 Mbps i kada je taj kabel koji ide u switch direktno spojen u ruter Tv radi Ok a ide kroz switch.

No problem je kada strimam 4K film sa PC koji je spojen drugim kablom u ruter, onda zbog 100 Mbps dolazi do zagušenja na ruteru jer je dvostruki signal prema i od rutera, a film ima oko 75 Mbps, pa sa dvostrukim signalom slika ide 10 sekundi i onda stane na par sekundi.

Dodavanjem Gigabitnog switcha iza rutera i uštekavanjem svih kablova u switch mreža je prodisala jer je sada gigabitna i sada strim 4K filma s PC prema TV radi bez problema jer je izbjegnuto usko grlo a to je ruter sa svojih 100 Mbps.

No sada je problem što se amis media box nalazi iza dva switcha i zato mu sada TV signal svakih 5 do 10 minuta zastane na 2 sekunde. Problem je što se u TV signalu šalju kontrolni kodovi i zbog prolazak kroz dva switcha dolazi do te pojave.

Da mi je rečeno da postoje u amisu gigabitni ruteri, ne bih trošio novce na gigabitni switch i problem bih riješio zamjenom rutera a TV bi radila ispravno bez zastajkivanja.

Druga stvar je što u rezervi imam još 2 žice koje također treba spojiti na ruter, pa se pitam kada bih i to priključio koliko bi tek zagušenje na mreži nastalo ako bi ostao ovaj 100 Mbps ruter. Do prije par mjeseci nisam imao potrebe za više od 100 Mbps na mreži, ali nabavkom novih uređaja pokazalo se da je ruter usko grlo. Veza od 100/100 na optici mi je dovoljna za sada prema internetu, ali sam uređaj s obzirom da se sve spaja preko njega je usko grlo, dodavanjem gigabitnog switcha mreža je konačno prodisala kako treba, ali sada je problem u TV signalu koji zastajkuje svako malo.

Svi kablovi su provučeni kroz cijevi u zidovima, tako da nemam najmeru razvlačiti dodatne kablove po stanu.

Ako amis misli da nema razloga za zamjenu rutera, ja mogu samo reći da nakon više od 8 godina vjernosti morat ću početi razmišljati što nudi konkurencija, jer ne mogu biti zadovoljan odgovorom da nemaju takve rutere u ponudi. A kada sam tražio pomoć zbog problema što mi strim od PC do TV nije radio kako treba, morao sam sam otkrivati toplu vodu i shvatiti da me guši ruter sa svojih 100 Mbps ograničenja. Što će tek biti kada dodam i ostala dva kabla u ruter i spojim još ostale uređaje koji će ići na mrežu. A sami zahtijevaju da je STB direktno spojen na ruter, a ista izlika će biti i za PC. Osim prometa prema internetu postoji i unutarnji promet koji ide unutar mreže, i da se to riješi morao sam staviti gigabitni switch na kojem je ruter samo jedan od uređaja na tom switchu preko kojeg pristupam na vanjsku mrežu, a to onda stvara problem za STB.

Jel sada malo jasnije?
sakomako je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.06.2017., 14:38   #5493
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,476
Otkad je Vip preuzeo Amis da li ste primjetili krcanje u slusalici? Kod svakog poziva iritantno krci u slusalici, to se pocelo dogadati u zadnjih 6 mj. Znam da je netko pricao da ima probleme, a ako je rasirena pojava ne da mi se zvati njih da mi kazu da je to normalno.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”

Zadnje izmijenjeno od: Bono. 07.06.2017. u 14:47.
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2017., 14:54   #5494
Poggiali
Rocker
Moj komp
 
Poggiali's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagorje
Postovi: 1,995
I ne samo to, nekad dolazi i do jeke...
__________________
Konfa: Intel Core 2 Duo E 6400, 2.72GHz || Asus P5B Deluxe || 8800 EVGA GTS 320 mb || Super Talent 2x1 gb 800MHz CL5 || Seagate Barracuda 7200.10 320 GB 16 mb || Samsung Spinpoint F1 750 GB 32mb || Seasonic S 12 430W || A+ X-Blade || Logitech Z 5500 || CL X-Fi Xtreme Game || Logitech G500 || Logitech UltraX Flat Desktop || Canon Pixma iP4300 || Samsung ML-2510 || Toshiba Regza 32XV733G
Poggiali je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2017., 14:56   #5495
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Potvrdili mi iz Amisa da ukoliko zelim preci na Bnet, besplatno raskidaju ugovor. :-) korisno kod preseljenja.

Sent from my D5503 using Tapatalk
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2017., 16:03   #5496
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Pitanje, jesi na optici ili telefonskoj parici.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2017., 18:46   #5497
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,476
Bakar, ko da su prebacili na svoj soft switch, a to sam cuo da je katastrofa kvaliteta.

Sent from my SM-G850F using Tapatalk
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2017., 13:41   #5498
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Zasto se na Amisu nista ne desava dok se na B.net-u u zadnje vrijeme dogadjaju svakojake akcije i pogodnosti, imate li kakve informacije hoce li se i na Amisu uskoro poceti sa kakvim akcijame i pogodnostima, kakvi su VIP-ovi planovi.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2017., 17:36   #5499
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Zasto se na Amisu nista ne desava dok se na B.net-u u zadnje vrijeme dogadjaju svakojake akcije i pogodnosti, imate li kakve informacije hoce li se i na Amisu uskoro poceti sa kakvim akcijame i pogodnostima, kakvi su VIP-ovi planovi.
Mene vec zvali iz Amisa za dvije lokacije na kojima imam njihovu optiku i nudili produzenje ugovora na 2 godine uz 25% nizu cijenu s time da su mi ponudili 100/100 brzinu (na jednoj lokaciji sam imao 50/50 nakon isteka promocije)... Sto se mene tice, skroz OK, iako da, mogli bi pojacati malo akcije... Sad me ispada oko 121kn mjesecno za 100/100 optiku...

I ono sto mi je jos bitnije je da ukoliko odlucim prijeci na BNet, onda mogu besplatno raskinuti ugovor sa Amisom i prebacit se na BNet... A BNet 2D sa 120Mbps kosta nekih 200kn IIRC...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2017., 19:04   #5500
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Pa 121kn je suludo dobra cijena za 100/100mbps... Na HT-u ne možeš bolje od 169kn za 100/20 ili 199kn za 200/100.

Bnet mi je ipak za razinu ispod, dosta im variraju brzine (po mojem iskustvu), a s uploadom ne mogu konkurirati.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.06.2017., 20:38   #5501
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Ja sam na 2u1 internet + telefon; 50/50Mbps (pustana brzina 100/100 Mbps) jos cca 9 mjeseci pod obavezom i puno mi je za placati 199 kn, znaci sljedeca ponuda koju bi mogao ocekivati nakon sto mi prodje ugovorna obaveza je smanjenje za 25% a to bi onda bilo cca 150 kn a to je podnosljivije ali mi je isto puno.

Zadnje izmijenjeno od: Cilim. 11.06.2017. u 21:31.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2017., 20:45   #5502
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Ja od običnog agenta nisam mogao dobiti nikakav popust, ali sam tražio nekoga tko može o tome raspravljati. Realno sam bio zadovoljan uslugom, a prelazit na Iskon mi se neda radi par kuna razlike. Ali za 100kn mjesečno razlike sam rekao da nema diskusije i da ću preći. Iskon je nudio veću brzinu (uz telefon i TV) za 100kn manje mjesečno. Taman su imali neku akciju sa tim većim VDSL brzinama.

Nakon par dana mi se e-mail-om javila iz prodaje gospođa i sve smo riješili na obostrano zadovoljstvo. Cijena je bilo slično ili čak malo ispod Iskonove. Meni dobro - njima dobro.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2017., 17:45   #5503
NTN
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 227
Sto se tice bakra popust je 50% 8 mjeseci uz ugovor na 2 godine. Ionako im je u planu podizanje cijena zbog povecanja veliko prodajnih cijena.
NTN je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2017., 17:26   #5504
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Amis zamjena uređaja!

Prije neki dan smo svi na optici dobili pismo od Amisa da se zamjenjuju uređaji.

Ja sam moje zamjenio prije cca 2 mjeseca.

Danas mi došo paket sa dvije kutije.

U prvoj STB uređaj, na njemu piše VIP a ne amis, ima daljisnki, ispravljač dva kabla, baterija i knjižicu sa uputstvom za uređaj.

Uređaj je isti kao i onaj koji imam samo je na ovom natpis VIP. Stavim ja njega i uključin, stavim baterije u daljinski i ne radi. Pogledam knjižicu i tamo slika daljinca, ali nije ovog kojeg sam dobio nego je istog kakav imam uz stari uređaj samo na njemu isto na slici piše VIP a na mojem amis.

Naravno probam sa starim daljinskim i sve radi. Lijepo vratim STB uređaj u kutiju i stavim onaj stari koji sam dobio prije cca 2 mjeseca jer je to potpuno isti uređaj i na njemu piše amis. Jedino što sam zadržao knjižicu sa uputstvom za uređaj, jer ju sa ovim amis STB nisam niti dobio.

Otvorim ja i drugu kutiju a u njoj bi trebao biti modem. Naravno dobio sam modem koji se priključuje na klasičnu telefonsku liniju jer ima utičnicu na kojoj piše DSL. Nemam gdje da uključim optički kabel.

Dakle dostavili mi STB sa krivim daljinskim i modem koji nije za optiku već klasičnu telefonsku liniju.

A prije ove dostave nazvao sam ih nakon što sam primio pismenu obavijest i rekao da sam mijenjao uređaje prije cca mjesec dana i ako su to isti takvi uređaji da nema potrebe da mi šalju nove.

Naravno krčanje kod telefoniranja postoji i dalje iako sam ih u međuvremenu zvao dva puta i zatražio da otklone to što se događa kod telefoniranja.

Dakle usluga podrške se pogoršava, ne planiraju nikavo povećanje na brzinama, cijena je ista, nema nikakvih novih ponuda, kvarovi se jako sporo ili nikako ne otklanjaju.

No sve i dalje radi kao što je bilo i prije, osim telefoniranja koje krči ponekad.

Jedino imaju veliku zbrku s uređajima i brojevima pod kojima su uređaji registrirani i imenom korisnika ne štimaju, jer su meni prije mjesec i nešto dana mijenjali STB, a onaj koji sam vraćao nije bio onaj koji je pisao da sam zadužio, ista stvar je bila i sa modemom.

Sada vraćam ovaj novi STB na kojem je VIP jer je postojeći na kojem piše amis isti takav i ima odgovarajući daljinac.

Ono što me zanima pod kojim se brojem vodi uređaj za koji sam zadužen i kako distribuiraju TV signal koji se distribuira prema MAC STB uređaja ako neznaju koji se uređaj kod koga nalazi.

Ista stvar je i sa ovim modemom koji su mi poslali, totalno krivo. Vrlo vjerojatno da i modem koji imam već mjesec i kusur dana da je kod njih zaveden neki drugi modem sa nekim drugim MAC.

Zanima ako je netko već dobio ovu zamjenu, koji je uređaj dobio kao modem i koje su mu karakteristike što se tiče LAN-a, moj je 1 GB brzine.

Pa ako mi opet uvale neki sa 100 MBit LAN-om neću im ovaj koji imam uopće vraćat.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2017., 15:44   #5505
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Malo mi je bilo dosadno jedan dan pa sam otvorio elteka od amisa da vidim na šta to liči iznutra pa evo kog zanima kako to smeće izgleda unutra

Code:
http://i.imgur.com/25iWCQP.jpg
http://i.imgur.com/1jlJTHc.jpg
http://i.imgur.com/c03LExB.jpg
http://i.imgur.com/RL6GwZv.jpg
http://i.imgur.com/g85PhW2.jpg
http://i.imgur.com/GfrkZA9.jpg
http://i.imgur.com/lKtayaJ.jpg
http://i.imgur.com/chUsxR0.jpg
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2017., 16:44   #5506
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Evo jel to mo\da ovaj u pitanju?

http://www.eltek-technologies.com/br...eltek-r3621-w1

Ja sam upravo tog dobio prije mjesec i po. Naravno popratna knjižica uz to nije dana!
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2017., 16:45   #5507
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Evo jel to mo\da ovaj u pitanju?

http://www.eltek-technologies.com/br...eltek-r3621-w1

Ja sam upravo tog dobio prije mjesec i po. Naravno popratna knjižica uz to nije dana!
U principu da samo ti je ovaj za amis model R3621-W2, a ovaj na slici je W1, mislim to je isto sr*nje drugo pakovanje Čak možda nije ni tolko loš router sam po sebi, već softver od amisa je blagorečeno preloš, a ne žele više ulagat u njega.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2017., 14:44   #5508
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Došao dopis od Amisa da je "opremu kojom se trenutno koristite za Amis usluge potrebno zamijeniti novom, čije će tehničke katakteristike korisnicima osigurati najviše standarde kvalitete".

Zna li netko o čem se radi i - zašto?
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2017., 10:09   #5509
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Mozda je odgovor na tvoje pitanje u ovom clanku:

http://www.poslovni.hr/tehnologija/v...0-mbits-329484
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2017., 11:30   #5510
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Meni koji sam 2km od centrale i bez ikakvog FTTC-a između će sigurno puno pomoći

Ovo je valjda samo za optiku.
Ali ajde, samo nek se nešto radi, od stajanja nema koristi
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2017., 23:12   #5511
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 634
Čekajte, oprema se mijenja samo onima koji imaju TV uslugu ili i onima bez TV usluge?

Ja ugovor nedavno produžio i zgrabio popust te 100/100. Ja sam prezadovoljan.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2017., 10:14   #5512
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Marko :) Pregled postova
Čekajte, oprema se mijenja samo onima koji imaju TV uslugu ili i onima bez TV usluge?

Ja ugovor nedavno produžio i zgrabio popust te 100/100. Ja sam prezadovoljan.
Koji paket i po kojoj cijeni?

Jer meni za 2 mjeseca ističe ugovor.

Pitanje dali su vam riješili probleme s krčanjem kod telefoniranja, ja već prijavljivo par puta, pokušavali riješiti, ali ostaje i dalje krčanje kod dužeg telefonskog razgovora.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2017., 15:12   #5513
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Mozda je odgovor na tvoje pitanje u ovom clanku:

http://www.poslovni.hr/tehnologija/v...0-mbits-329484
Kolko se ja kuzim u medicinu ...EURODOCIS nije vezan za infrastrukturu o kojoj se prica u ovoj temi.
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2017., 15:49   #5514
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor viper Pregled postova
Kolko se ja kuzim u medicinu ...EURODOCIS nije vezan za infrastrukturu o kojoj se prica u ovoj temi.
Koliko ja citam spominje se i opticka infrastruktura i prosirenje iste:

Vipnet u idućih mjesec dana planira ponuditi fiksni internet brzine od 500Mbit/s što je pet puta brže od svega što je kućanstvima trenutno dostupno na domaćem tržištu.
Najavio je to u četvrtak u Zagrebu na proslavi 18. godina poslovanja tog operatera u Hrvatskoj, njegov predsjednik Uprave Jiří Dvorjančanský. Dodao je da im je to omogućilo ulaganje u vlastitu optičku mrežu dugu 10 tisuća kilometara, a s kojom pokriva 440 tisuća kućanstava u 43 grada. "Brzine od 100 do 500 Mbit/s planirali smo ponuditi već u drugom tromjesečju, ali nas je u tome spriječila činjenica da će tek u idućih mjesec dana na tržište doći komercijalni modemi koji podržavaju standard EuroDOCSIS 3.1 te time takve brzine", kaže Dvorjančanský. Navodi da je operater do sada u izgradnju infrastrukture uložio 10 milijardi kuna, a s ukupnim iznosom od 15 milijardi kuna ulaganja najveća je greenfiled investicija u Hrvatskoj od osamostaljenja.


A ima ili nema veze, tak nema veze.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2017., 15:07   #5515
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Amisovci ovo vam valjda sve govori.

Usluge za privatne korisnike:

- Usluge nisu dostupne za aktivaciju novim i postojećim korisnicima od 01.07.2017. godine.

http://www.amis.hr/cjenici/novi/Amis_cjenik.pdf


Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2017., 16:11   #5516
Europium
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 210
Znači amis odlazi u povijest...
Europium je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2017., 16:16   #5517
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
To piše za privatne korisnike, poslovni i dalje mogu ugovarati nove usluge.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2017., 16:50   #5518
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Onda se ne moram čudit zašto ne zovu za produženje ugovora

Nitko ne zna zašto onda idu mijenjat opremu koja radi na strani korisnika i što uopće mijenjaju?

Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
To piše za privatne korisnike, poslovni i dalje mogu ugovarati nove usluge.
Iz cjenika je vidljivo da su poslovne korisnike odbili još kraj 2016. godine. Je, ne piše "i za postojeće" već samo za nove, ali mislim da su se poslovnih već riješili.

Zadnje izmijenjeno od: FitzTN. 12.07.2017. u 16:55.
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2017., 18:18   #5519
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
I sta sad, na stranicama VIP-a nisam nasao da VIP nudi FTTH (optiku), a s druge strane grade svjetlovodnu mrezu sirom HR.

Zadnje izmijenjeno od: Cilim. 14.07.2017. u 12:55.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 02:36   #5520
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Ja produžio ugovor na amis optici za još dvije godine i to 07.07.2017 i dobio popust od 25% mjesečno u iduća 24 mjeseca.

Toliko o vašim tvrdnjama. Cijena 50/50 3u1 paketa je 224,25 kunića mjesečno, ali prvih 24 mjeseca je brzina 100/100. I u novom paketu je vremenski pomak uključen i ne plaća se dodatno kao prije nakon isteka od godine dana.

Naravno postojeći ugovor mi je trebao isteći tek 28.09.2017, dakle prešao sam na novi ugovor 3 mjeseca prije isteka roka. Ako se ovo uzme u obzir, to znači da mi je popust veći od onoga na koji sam imao pravo, jer sam popuste već iskoristio i trebao sam iduća 3 mjeseca plaćati punu cijenu. A sa 07.07.2017 ide mi nova cijena od 224,25 kunića.

Prije isteka ovog novog ugovora od 24 mjeseca pretpostavljam da ću imati mogućnost kao i sada da sklopim opet novi ugovor i to po vjerojatno još povoljnijim uvjetima.

Kada se uračunaju popusti unutar 24 mjeseca ukupno je ranije bilo 4 mjeseca za badave, a sada je 6 mjeseci badave, ako se računa normalna cijena od 299 kunića. Po ovome su i dalje najjbolja ponuda za ovu cijenu na teritoriju RH. Mislim na optiku. Osim toga nitko drugi niti ne nudi simetričnu vezu.

Dakle po ovome tvrtka amis će postojati još najmanje 2 godine, jer po ugovoru imaju obavezu prema meni od minimum 2 godine. Dali će postojati kao virtualna tvrtka mene se to ne tiče sve dok imam garantiranu uslugu i po garantiranoj cijeni.

Zadnje izmijenjeno od: sakomako. 14.07.2017. u 02:50.
sakomako je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na