Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.06.2017., 17:47   #1
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,671
MSI GTX1080 Ti Gaming X recenzija

Testirali smo MSI GTX1080 Ti Gaming X karticu.
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2017., 19:55   #2
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,928
Dobra grafa samo ja bi pod minus jos naveo to sto zauzima 3 (2.5) slota.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.06.2017., 20:55   #3
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Dobra grafa samo ja bi pod minus jos naveo to sto zauzima 3 (2.5) slota.
a cujes, nesto moras zrtvovat, ja bi radije da mi zauzme 3 slota, ako karticu necu uopce cut u idleu, a u loadu jedva da se cuje, nego imat kakvu 2 slot zujalicu, hvala bogu, izbora ima kolko os, od itx aero modela do ovakvih krmača
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2017., 21:10   #4
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,928
Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
a cujes, nesto moras zrtvovat, ja bi radije da mi zauzme 3 slota, ako karticu necu uopce cut u idleu, a u loadu jedva da se cuje, nego imat kakvu 2 slot zujalicu, hvala bogu, izbora ima kolko os, od itx aero modela do ovakvih krmača
Nema razloga da zuji u idleu, nijeda nece zujat u idleu, Gigbyte i EVGA imaju normalne Dualslot verzije 1080ti dok u drugu ruku dobar dio ih je sad se zakrmacio i tako napravio 2.5 pa cak i 3 slota sto je nebuloza jer kao TitanXp moze biti 2 slota moze onda i 1080ti kao i svaka druga prije nje.

Jedino dual Chip (kao TitanZ) priznam da treba 2.5 slota, ostalo je preser...e .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je online   Reply With Quote
Staro 22.06.2017., 07:40   #5
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Nema razloga da zuji u idleu, nijeda nece zujat u idleu, Gigbyte i EVGA imaju normalne Dualslot verzije 1080ti dok u drugu ruku dobar dio ih je sad se zakrmacio i tako napravio 2.5 pa cak i 3 slota sto je nebuloza jer kao TitanXp moze biti 2 slota moze onda i 1080ti kao i svaka druga prije nje.

Jedino dual Chip (kao TitanZ) priznam da treba 2.5 slota, ostalo je preser...e .
To što ti ne voliš svoje uši to je tvoja stvar.

Grafička ima odličan hladnjak, i pod maksimalnim opterećenjem je znatno tiša od konkurencije.

Ventilatori se uz vsync u dobroj mjeri nikad neće ni upalit.


Ima ljudi koji su puno love utrpali da imaju tihi i brzi kompjuter, a što se tiče grafičkih, ovo je brutalna grafička po perf/db.
Ak ti ne paše kupuj blowere i rendaj s njima koliko te volja
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2017., 14:19   #6
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Citiraj:
Autor markecSMB Pregled postova
To što ti ne voliš svoje uši to je tvoja stvar.

Grafička ima odličan hladnjak, i pod maksimalnim opterećenjem je znatno tiša od konkurencije.

Ventilatori se uz vsync u dobroj mjeri nikad neće ni upalit.


Ima ljudi koji su puno love utrpali da imaju tihi i brzi kompjuter, a što se tiče grafičkih, ovo je brutalna grafička po perf/db.
Ak ti ne paše kupuj blowere i rendaj s njima koliko te volja
Perf / db? ha ha ha, jer to je najbitnija stavka, a to što ćeš u kutiju stavit max 1 grafu ćemo zanemarit.
domina je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2017., 15:25   #7
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Zašto je tih 2.5 slota ljudima toliki minus?
K'o da ćete koristiti taj 3. slot u normalnim uvjetima i sa dobrim sluhom.
Probao sam odmah ispod ove svoje 2-slotne grafičke staviti TV karticu koja je relativno kratka, pa je prekriveni prednji ventilator na grafi toliko bučio da to nije bilo normalno. Kakvo bi tek urlanje bilo da stavim neku karticu pune dužine i prekrijem oba ventilatora.
__________________
Tko nije skršio Socket A procesor na bilo koji način, neka prvi baci kamen!
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2017., 15:53   #8
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Ma nije minus, ipak je to gaming grafa. Al da je cigletina, bome je..
domina je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2017., 17:54   #9
SHOCKER
Registered User
Moj komp
 
SHOCKER's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Našice
Postovi: 23
Hmm morali su podebljati hladnjak za pola slota jer realno da je stavit hladnjak od modela od npr GTX1080 modela više to nebi bila hladna i tiha karta.
SHOCKER je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2017., 19:48   #10
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,928
Citiraj:
Autor markecSMB Pregled postova
To što ti ne voliš svoje uši to je tvoja stvar.

Grafička ima odličan hladnjak, i pod maksimalnim opterećenjem je znatno tiša od konkurencije.

Ventilatori se uz vsync u dobroj mjeri nikad neće ni upalit.


Ima ljudi koji su puno love utrpali da imaju tihi i brzi kompjuter, a što se tiče grafičkih, ovo je brutalna grafička po perf/db.
Ak ti ne paše kupuj blowere i rendaj s njima koliko te volja
O cemu ti pricas ? Imam 2 komada 1080 Ti jednu iznad druge u slotu 1 i 4 (i jos TitanX u slotu 7) i nijeda nije blower fan. Obje 1080Ti se vrte fanovi u full loadu/opterecenju grafe na 2400-2700 rpm i temp grafi je 64-68C (gornja je toplija jer ju donja grije) nakon 24/7 rendera. Nit je glasno nit je vruce a obje su 2 slot grafe i nisu FE. Kao sto rekoh 2.5 slota cisto preseravanje (kao i one koje imaju 3 pin napjanje za to d adobiju 25 Mhz brzi takt na 50W vecoj potrosnji ). BTW ima gamerskih koje su 2 SLOTA.

I molim te nemoj meni pricat o trpanju love u kompjtere. Pogledaj moju konfu pa onda pricaj o tome (ugrubo sa monitorima/diskovima i grafama oko 150 000+ kn je kostala).

Citiraj:
Autor vedranzeman Pregled postova
Zašto je tih 2.5 slota ljudima toliki minus?
K'o da ćete koristiti taj 3. slot u normalnim uvjetima i sa dobrim sluhom.
Pa nece zato sto ni nemoze fizicki stat ako je 2.5 slota. Ali koristit se moze 1,4,7 u u tom slucaju ako stavis tri komada ova srednja ce biti najtoplija i gornja ce biti toplija jer je blize backplateu srednje i dobija vise vruceg zraka nego da je 2 slot GPU. U tome i je stos. Ajde da to stvarno treba onda bi bilo opravdano i samo takve bi se pravile, ali netreba jer postoje 1080Ti koje su 2 slota i u takvoj 1,4,7, konfiguraciji su hladnije nego ove 2.5 slota u tom setupu.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.06.2017., 22:42   #11
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
I molim te nemoj meni pricat o trpanju love u kompjtere. Pogledaj moju konfu pa onda pricaj o tome (ugrubo sa monitorima/diskovima i grafama oko 150 000+ kn je kostala).
ti bi trebao imati windows 11 vec
  Reply With Quote
Staro 22.06.2017., 22:49   #12
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,928
Citiraj:
Autor vorda22 Pregled postova
ti bi trebao imati windows 11 vec
Pun mi je k.. i ove 10ke a ne 11 . Moro sam pogasiti servise i pobrisati sve opcije updejtova, Lagani se komp updejta i restarta u sred rendera, jeb... MaliMekani i njihve ideje oko nemogucnosti gasenja updejtova, pa nije to tablet/facebook PC nego radna stanica .

sorry na OT.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je online   Reply With Quote
Staro 23.06.2017., 00:21   #13
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
A ništa, uz renderiranje se uvati i kompajliranja, pa dovedi taj OS u red na low level razini
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2017., 02:00   #14
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
lewis razvalio
syss je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2017., 11:49   #15
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
O cemu ti pricas ? Imam 2 komada 1080 Ti jednu iznad druge u slotu 1 i 4 (i jos TitanX u slotu 7) i nijeda nije blower fan. Obje 1080Ti se vrte fanovi u full loadu/opterecenju grafe na 2400-2700 rpm i temp grafi je 64-68C (gornja je toplija jer ju donja grije) nakon 24/7 rendera. Nit je glasno nit je vruce a obje su 2 slot grafe i nisu FE. Kao sto rekoh 2.5 slota cisto preseravanje (kao i one koje imaju 3 pin napjanje za to d adobiju 25 Mhz brzi takt na 50W vecoj potrosnji ). BTW ima gamerskih koje su 2 SLOTA.

I molim te nemoj meni pricat o trpanju love u kompjtere. Pogledaj moju konfu pa onda pricaj o tome (ugrubo sa monitorima/diskovima i grafama oko 150 000+ kn je kostala).



Pa nece zato sto ni nemoze fizicki stat ako je 2.5 slota. Ali koristit se moze 1,4,7 u u tom slucaju ako stavis tri komada ova srednja ce biti najtoplija i gornja ce biti toplija jer je blize backplateu srednje i dobija vise vruceg zraka nego da je 2 slot GPU. U tome i je stos. Ajde da to stvarno treba onda bi bilo opravdano i samo takve bi se pravile, ali netreba jer postoje 1080Ti koje su 2 slota i u takvoj 1,4,7, konfiguraciji su hladnije nego ove 2.5 slota u tom setupu.
Daj se nemoj pravit pametan. To što se ti baviš renderiranjem pa si utrpao desetke tisuća kuna u kompjuter za nešto specifično je takva glupost da ono sad moram ić srat.

Pa i taksist utrpa 200 000+ u auto ako se time bavi. Jel ti mogu bit prijatelj
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2017., 12:13   #16
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,928
Citiraj:
Autor markecSMB Pregled postova
Daj se nemoj pravit pametan. To što se ti baviš renderiranjem pa si utrpao desetke tisuća kuna u kompjuter za nešto specifično je takva glupost da ono sad moram ić srat.
Ma jasta, pravo si mi reko, bolje da sam ulozio 20k u tihi komp da igram igre sa 1080Ti i 4k monitorom, je u pravu si 100%, neznam samo kako sam to previdio, pa to bi mi se sigurno "isplatilo" puno vise .

Vidim imas problem citati sa razumijvanje ili sta ? Jesam ti dao konkretne podatke o temperaturma grafickih , brzinama ventova 1080Ti koje imam i koristim svakodnevno a ti pricas hipotetski ? Znaci nema mi taj setup prijatelj ili susjedov susjed pa pricam o tom iskustvu iz rekla-kazala.

Probja staviti 2.5 slot grafe u 1,4,7 pa onda probaj isto to sa dual slot i javi mi temperature. Ja sam probo svakakve kombinacije, ti ocito nisi pa laprdas gluposti.
Ali ok, naviko sam ja na te "forumske pametnjakovice" koji sve sto procitaju online milse da su popili svu pamet svijeta i da je to zakon.

Samo naprijed kupit i sebi takvu 2.5 slot grafu i vozi misko a ujedno javi EVGAi koja isto pravi 1080Ti u dual slot za gamere i overclockere da su mulci jer ta grafa "mora" obavezno imati 2.5 slota .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je online   Reply With Quote
Staro 23.06.2017., 17:00   #17
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Ako gejmas s jednom takvom sve ok. Ako ideš na sli, uzmeš dvije 2slot od nekog drugog proizvođača i amen.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2017., 17:45   #18
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
cooler sa msi gayming R9 390
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2017., 07:33   #19
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Ma jasta, pravo si mi reko, bolje da sam ulozio 20k u tihi komp da igram igre sa 1080Ti i 4k monitorom, je u pravu si 100%, neznam samo kako sam to previdio, pa to bi mi se sigurno "isplatilo" puno vise .

Vidim imas problem citati sa razumijvanje ili sta ? Jesam ti dao konkretne podatke o temperaturma grafickih , brzinama ventova 1080Ti koje imam i koristim svakodnevno a ti pricas hipotetski ? Znaci nema mi taj setup prijatelj ili susjedov susjed pa pricam o tom iskustvu iz rekla-kazala.

Probja staviti 2.5 slot grafe u 1,4,7 pa onda probaj isto to sa dual slot i javi mi temperature. Ja sam probo svakakve kombinacije, ti ocito nisi pa laprdas gluposti.
Ali ok, naviko sam ja na te "forumske pametnjakovice" koji sve sto procitaju online milse da su popili svu pamet svijeta i da je to zakon.

Samo naprijed kupit i sebi takvu 2.5 slot grafu i vozi misko a ujedno javi EVGAi koja isto pravi 1080Ti u dual slot za gamere i overclockere da su mulci jer ta grafa "mora" obavezno imati 2.5 slota .


Vidim da ti fizika nije jača strana.

Što je hladnjak veći, ima veću masu.

Veća masa podrazumjeva veću temperaturnu konstantu (dulje se zagrijava i hladi) i implicira manju maksimalnu temperaturu. A navedeno implicira manju buku pri svakoj temperaturi.


Osim toga taj hladnjak je odlično izveden i ima odlične ventilatore.

Ova kartica nije za SLI, ili kombinacije s više kartica, al to ne znači da nema svoju svrhu.
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2017., 11:15   #20
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,928
Ma ova kartica je odlicna sama po sebi ali ventovi i potreba za 2.5 sloza su za preseravanje i nije uopce trebala biti 2.5 slota nego se neko dosjetio/polakomio pa su njih par vendora poceli izbacivati te debele krmace od kartica .

Ali dobro je, uspjeli su, ociti ima takvih kao ti koji vjeruju u te bajke da grafa mora biti 2kg i pola metra debela da bi bila kvalitetno hladila, svak aim cast na tome . Ocekujem da se neki "ohrabre" i izbace 3 slot verziju sa 2 reda ventova, to ce biti HIT .

Nego mozes mi quotati gdje sam ja napisao da ova kartica nema svoju svrhu ??

Pogledaj ove, kako samo "mulci" neznaju tu fiziku koju spominjes i odlucli se napraviti sve sa 2 slota, hmmm vidi vraga cak je isti i takt/boost od Gaming verzije kao i ova MSI ali opet 2 slota, e bas neznaju fiziku ti inzenjeri iz EVGAe:
https://www.evga.com/products/productlist.aspx?type=0&family=GeForce+10+Series+Family&chipset=GTX+1080+Ti

__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je online   Reply With Quote
Staro 25.06.2017., 11:43   #21
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
naporan si vise, meni je dosta razlog za 2.5 slota, cisto ako se ventovi okrecat na 1200 rpm, umjesto na 2000 rpm, meni je dovoljan razlog da kupim 2.5 slota, igrom slucaja sam uzeo taj model ali 1060 gtx gaming X od MSI-a, i iskreno ja u zivotu nisam vidio tise kartice u loadu od ove, a da ne govorim benefite tolikog hladnjaka, zbog same sposobnosti disipacije i pasivnosti u idleu, pa cak i u igrama tipa css, gdje vecini sluicajeva kartica ostane pasivna, al to isto ko da se ja sad svađam, zasto postoji itx aero modeli, kad imaju jadan hladnjak... brate...imas izbora hvala bogu, sto ti srce pozeli, ne znam zasto imas potrebu seruckat po necemu, samo zato sto ti ne vidis svrhu necemu
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2017., 11:52   #22
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,928
Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
naporan si vise, meni je dosta razlog za 2.5 slota, cisto ako se ventovi okrecat na 1200 rpm, umjesto na 2000 rpm, meni je dovoljan razlog da kupim 2.5 slota, igrom slucaja sam uzeo taj model ali 1060 gtx gaming X od MSI-a, i iskreno ja u zivotu nisam vidio tise kartice u loadu od ove, a da ne govorim benefite tolikog hladnjaka, zbog same sposobnosti disipacije i pasivnosti u idleu, pa cak i u igrama tipa css, gdje vecini sluicajeva kartica ostane pasivna, al to isto ko da se ja sad svađam, zasto postoji itx aero modeli, kad imaju jadan hladnjak... brate...imas izbora hvala bogu, sto ti srce pozeli, ne znam zasto imas potrebu seruckat po necemu, samo zato sto ti ne vidis svrhu necemu
Ja ne seruckam (kolko sam viido jedino se markecu prikenjalo pa je to morao nama javno reci ) nego sam reko da je to po meni 2.5 slot mana (i niko jos to nije smisleno/argumetirnao objansio/usporedio sa nekom 2 slot tako da nevidim potrebu ni tvog posta koji nista nije konkrento pokazao niti argumentirao), to sto neki nemogu prihvatiti drugacije misljenje od necijeg je njihov problem.

Nego cisto onako iz znatizelje mozes li reci koliko si ti Pascal kartica isprobao u tom kompu/zivotu opcenito kad kazes da nisi bolju vidio (imaj na umu da 1060 nema ni priblizne veze sa 1080Ti jer je dlaeko slabija/manji TDP tako da naranvo da ce se manje grijati/vrtiti fan). Kod mene u istom setupu 1080 je hlandija 5-6 stupnjeva od 1080Ti (obje na 2GHz) i vrti fan 350-400 rpm manje za tu nizu temp tako da 1060 mora biti jos dosta slabija pa otud tih tvojih 1200 rpm.

BTW, forum i sluzi za komentiranji/testiranje/iznosenje misljenja pa kao ti se ne svidja nesto ili komentiras (po mogucnosti iz svog iskustva) ili preskocis, simple as That, imas cak i unsubscribe ako ti smeta kad se netko ne slaze s tvojim misljenjem .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na