Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.02.2015., 17:36   #1
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
WIFI repeater

Dan svima.
Kupio sam nekakav wifi repeater
http://www.ebay.com/itm/261671558005...%3AMEBIDX%3AIT

E sad sve sam iskonfiurirao kako pise u uputama, odaberem repeter opciju a ne ap mode i imam za odabrati moju kucnu mreznu, upisem lozinku i apply.

nakon toga se mreža pojavi ali se ne mogu povezati niti s jednim uređajem na istu.. Pokušao sam resetirati uređaj ali ne pomaže.

što mogu učiniti?

Hvala, pozdrav.
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2015., 18:35   #2
amerix
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 499
Jel ti izbaci error kakav ili?
Imam isti takav i nikakvih problema nemam. Konfigurirao po uputama i sve radi.
amerix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.02.2015., 19:54   #3
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,553
Možda resetirati (piše 10 sec. reset taster), pa konfigurirati iz početka, vjerojatno si negdje pogriješio.
Kako se radi o kinezu, nema nekog manuala po kojem bi te vodili,
stavi negdje na net upute i/ili još bolje izvadi slike web konfiga.
Usput navedi koji ti je postojeći router tj. koja mu je ip adresa.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2015., 06:10   #4
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
Kolege hvala na odgovorima. Naime trebalo je ukljuciti opciju wps i tada je sve proradilo. Zanimljivo da to nije stajalo u uputama hehe. Super ste )
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2015., 09:18   #5
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Nego reci mi kako si zadovoljan sa njim?Imam isti takav i za te novce je odlican.Pokriva dva kata kuce.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2015., 13:19   #6
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Nego reci mi kako si zadovoljan sa njim?Imam isti takav i za te novce je odlican.Pokriva dva kata kuce.
Za sada super. Prilicno zadovoljan mislim da se slican prodaje kod nas za 200 kn. Ti? Jesi li konfigurirao isto ime mreze ili? Vidim sad na iphone da mi hvata onu slabiju mrezu, ali ne prebaci sam na ovu jacu iako je ista zapamcena..
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2015., 14:17   #7
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Jako zadovoljan i svakako bih preporucio uredjaj.Nisam dao isto ime jer mi je to drugi prostor pa sam mu dao drugo ime.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2015., 16:33   #8
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,553
Tu je kvaka22, klasični WPS traži isti SSID, dok kod nekih uređaj(i) pamte i povezuju se po MAC adresi a dozvoljavaju različiti SSID ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2017., 00:49   #9
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 871
Može molim Vas pomoć?
Nabavio neki repeater Planet wnap 1260, samo to su imali u ponudi odmah dostupno, pa reko ajde..
WiFi signal kad se spojim na njega pokazuje podosta crtica, čak bolje nego t-comov router odašilje, ali problem je što valjda ne hvata dobro signal sa izvora.

Znači laptop bez repatera hvata 30/10 mbita sa 2/5 crtica, a kad ukopčam repater na istom mjestu gdje hvatam s laptopom bez repaterea, pada brzina na 1-2 mbit iako se signal penje na 5/5 na laptopu. jasno mi je da ne mogu dobit brzinu veću nego što hvata repater s izvora, ali da se pogorša 10 puta to ne razumijem ili da repeater lošije hvata nego jeftini laptop??
Ima li pomoći?


začudo, podosta daleko odašilje signal taj mali repeater bez vanjskih antena, bolje nego ZTE router s istog mjesta, ali problem je očito što loše hvata signal.

Koristim u repeater modu ako je bitno


kad se spojim na repeater putem kabla onda je nešto brže, tipa 9/7 mbit, iako je laptop kraj repeatera, bežično je to puno manje, oko 1-2, ponekad 4 mbit.
a bez repeatera na istom mjestu gdje repeater hvata izvorni signal, s 2/5 crtica wifija zna ići do laptopovih maximalnih 38/10 mbit


i zašto jednom kad postavim wizard više ne mogu ući u postavke repeatera?
ako želim ući u postavke, moram hard resetirat repeater, namjestit na kompu fiksne adrese (192.168.1.nešto osim 253), 255 255 255 0, i 192.168.1.253 adresu za ulazak u repeater, i za to vrijeme nemam pristup internetu, nego kad postavim postavke, moram vratiti na automatsko.

u postavkama repeatera , piše da je signal na 80% koji hvata.
je li moguće da je tako šugav repetaer ili je nešto u kvaru ili nešto s postavkama?
koji bi preporučili ako uspijem ovoga vratit/zamijenit?

Zadnje izmijenjeno od: M.Vlahovic. 13.05.2017. u 02:11.
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2017., 11:29   #10
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
sa tim igračkama u IDEALNOM scenariju nećeš nikad imati više od 30mbita.
kad imaš samo 1 AP i recimo laptop, kad radiš speedtest, wifi kanal (ili wifi kanali ako koristiš 40mhz) emitiraju većinu prometa u jednom smjeru i okolnih smetnji nema.

kad staviš "repeater" koji koristi te iste kanale, brzina drastično pada jer odjednom imaš smetnje na kanalu, repeater sam sebi smeta. on mora primati signal , i na istom području na istom kanalu ga odašiljati dalje u isto vrijeme. nemere bit brzo da ga hebeš. dobit ćeš na kvaliteti signala, ali ćeš izgubiti na brzini. pomiri se s time.

ono šta bi išlo i radilo bolje je da na ovog kabelom nakačiš još jedan AP.
prvi router staviš na jedan kanal, ova igračka je client, i drugi ap odašilje drugu mrežu na nekom drugom kanalu, uz 20mhz širinu kanala biš možda čak dogurao do nekih 30-40mbita. za 20mhz kanal bez smetnji sa odličnim signalom ti je max brzina ionako 50mbita.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.05.2017., 14:04   #11
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Neznam da li je montiran pravilno između laptopa ( tvoje sobe) i rutera (npr. dnevni boravak) , dakle negdje na pola puta ( npr. hodnik) gdje još uvjek dobro čuje ruter. ?

Pošto nijedan simplex uređaj nemože u isto vrime biti na predaji i prijemu on radi naizmjenice pa zato i ima pad brzine podataka kad je u repetitorskom modu. Bolje je da radi kao AP , normalno ako do njega možeš spojiti lan-kabal.
Ukoliko imaš net na ruteru ispod 10Mbps neće te smetati toliko taj pad brzine naprema onima koji imaju optiku sa npr. 100Mbps.
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2017., 14:19   #12
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,553
@M.Vlahovic
Za nemogućnost ulaska u postavke tog repetera, trebaš mu promijeniti mrežne postavke da budu u istom nizu kao gl. router.
Nisi naveo koji imaš tj. na kojoj je ip adresi.
Primjera radi ako je tvoj gl. router na 192.168.0.1 onda ovom Planetu promijeni sa defaultnih 192.168.1.253 na 192.168.0.253.

Ostalo su ti kolege već rekli.

Za žuntu manual > http://www.planet.com.tw/en/product/...60-US_v1.0.pdf
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2017., 00:53   #13
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 871
zica nije opcija.

Kao sto rekoh. laptopom lovim njegovih maksimalnih 37/10 direktno sa routera koji je u drugoj kuci. a kad stavim repeater na isto mjesto gdje laptopom lovim 37 bez repeatera onda imam 0.5 do 4 meganita ovisi kakve sam srece. eventualno ako na repeater se spojim zicom imam 5 do 10 mbita. ne mozete mi reci da je to normalno. kazem ne bi imao nista protiv da imam stabilnih 10-15 bezicnih mbita sro je 3-4 puta manje nego sto lovim bez repeatera. ali problem je sto imam ispod jednog(brojevima 1) megabita. to je neupotrebljivo.
ili je repeater generalno smece ili nesto ne valja s mojim primjerkom

bas cu sutra posudut tp link 801 pa da vidimo kako se on ponasa.

je li moguce smanjiti interferencije spajanjem dodatnog routera na repeater koji bi bio na drugom kanalu pa da bar rasteretim repeater tog dijela da samo komunicira sa izvornim routerom bezicno.

sad malo bolje citam cini mi se da je dg tako nesto i napisao. kako da to slozim sa zte 931 od t coma koji mi stoji viska?

Zadnje izmijenjeno od: M.Vlahovic. 14.05.2017. u 01:03.
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2017., 01:20   #14
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,553
Onda taj Planet podesi kao Client a ZTE kao AP, sve treba prebaciti u isti mrežni segment kao gl. router.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2017., 02:05   #15
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 871
Isprike na podužem postu ali ne znam kako drugačije dočarati nego slikama.

Ne mogu vjerovat kakvo smeće od repatera sam kupio, kako su me uspjeli nagovorit, još me u dućanu uvjeravaju kak je super.




Zabrinjavajuće je da je ovo kao bug uopće trebalo čekati 2 godine da poprave, ili da je uopće to prošlo tako u prodaju.

A taj pdf manual od 3 megabajta s njihove stranice skida pola godine.


Uspio sam složiti Repeater u client mode a ZTE žicom na njega pa da odašilje WiFi. Ne znam ni sam kako, pokopčao par žica i to funkcionira nekako, ali i dalje očajno sporo.

evo da ne kažete da lažem
Ovo je brzina koju laptop hvata iz druge kuce preko 2 zida i 10 metara s 3 m visinske razlike direktno sa izvornog routera iz druge kuće, i da ne bude zabune sve buduće brzine u ovom postu su testirane na istoj lokaciji. znaci jednaki su uvjeti i za repeater i za laptopov wifi dohvat





A preko ove kombinacije smeća:




Brzina je ovakva:




da eliminiramo jedno smeće iz kombinacije




sada je brzina ovakva







i to sve dok u postavkama repeatera piše da je signal 96 iako laptop hvata 2/5 crta na istom mjestu






Evo, eliminirali smo sve okolnosti koje su mu mogle otežavati, i kakvo objašnjenje sad imate za sporost osim da je ovaj repeater neviđeno smeće

Zadnje izmijenjeno od: M.Vlahovic. 14.05.2017. u 03:31.
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2017., 08:06   #16
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
..znamo da rad sa repetitorom unosi smanjenje brzine .... ali po slikama se vidi da nije montiran na pola puta od laptopa do rutera (gledano po jačini signala).
Još ako pridodamo smetnje na tom kanalu od drugih korisnika iz okoline ....
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2017., 08:54   #17
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,327
M.Vlahovic
A da makneš repeater iz produžne letve i pikneš ga direktno u zid?
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2017., 11:21   #18
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 871
Evo još jednom da razjasnim:
-Uređaj je u Client modu, ne odašilje wifi osim što komunicira s izvornim routerom
-Sva mjerenja u ovom tekstu su na laptopu kablom spojeni na uređaj u client modu
-Nema nikakvih drugih signala vidljivih, osim s izvornog routera
-Extender u client modu tvrdi da hvata 86+% signal s izvornog routera


Citiraj:
Autor lobo64 Pregled postova
M.Vlahovic
A da makneš repeater iz produžne letve i pikneš ga direktno u zid?
Ne vidim zašto bi to bio problem, nije to PLN adapter.
Brzina u najpovoljnijoj zidnoj utičnici je 3.26/2.41 Mbit
Brzina u malo povoljnijem položaju preko letve je 7.6/2.8 Mbit


Citiraj:
Autor D/G Pregled postova
..znamo da rad sa repetitorom unosi smanjenje brzine .... ali po slikama se vidi da nije montiran na pola puta od laptopa do rutera (gledano po jačini signala).
Kako da ga postavim na pola puta, da udaljim laptop i uzmem 15 metara ethernet kabel ili da postavim extender van na dvorište ?
Znači više ne pričamo niti o bežičnoj komunikaciji extender<>laptop, spojio sam ih kablom.

Citiraj:
Autor D/G Pregled postova
Još ako pridodamo smetnje na tom kanalu od drugih korisnika iz okoline ....
Kao što sam napisao, smetnji nema, jedini vidljivi signal je s izvornog routera, i valjda ako se extender bori s njim u komunikaciji, ali barem nema svađe između laptopa i extendera, jer su spojeni kablom.

Evo prikaz situacije , da se malo prisjetim crtanja u paintu


I kako sad objašnjavate da laptop(plavo na slici) sam po sebi, bez extendera, na istom mjestu lovi i do 42Mbit, a extender lovi max 10, najčešće 7(mjereno putem kabla u client modu).

Zadnje izmijenjeno od: M.Vlahovic. 14.05.2017. u 11:29.
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2017., 11:29   #19
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
koji dio od "s takvom igračkom....." nije bio jasan?

ajd sad to fino vrati u dućan i uzmi nešto konkretnije, a?

varijanta B - dal ti glavni i ZTE router podržavaju WDS? ako da, digni wds pa vidi dali će raditi i kako će raditi.

i ps - koliko je koštao taj prčmoljak od repeatera? 150kn? ako imaju, uzmi mikrotik rb941 ili neki tplink koji ima client/repeater mod a da ima vanjske antene i da je deklariran na 300mbit.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2017., 11:33   #20
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 871
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
koji dio od "s takvom igračkom....." nije bio jasan?

ajd sad to fino vrati u dućan i uzmi nešto konkretnije, a?

varijanta B - dal ti glavni i ZTE router podržavaju WDS? ako da, digni wds pa vidi dali će raditi i kako će raditi.

i ps - koliko je koštao taj prčmoljak od repeatera? 150kn? ako imaju, uzmi mikrotik rb941 ili neki tplink koji ima client/repeater mod a da ima vanjske antene i da je deklariran na 300mbit.
E jasno mi je da je to igračka, jasno mi je da me u dućanu uvjeravaju da je dobar i kako lovi preko 3 kata samo da se proda, ali mi nije jasno zašto ga neki ovdje opravdavaju jer kao repetitori generalno gube na brzini, ne 6 puta .

Problem je samo što je od kupnje prošlo podosta vremena pa ne vjerujem da će priznat povrat, i što je najžalosnije platio sam ga 215 kn, a za 100 kn više sam mogao kupiti ozbiljniji uređaj s 3 vanjske antene, samo sam bio nestrpljiv taj dan pa sam uzeo to jedino dostupno, ali ne bih uzeo da me nisu uvjeravali u dućanu kak je dobar, baš sam naivan
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2017., 11:34   #21
great9
Premium
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 187
Koristi ove kanale: 1,3,5,7,11 na 2.4 GHz. Pošto je N u igri, postavi extended kanal na gornji.

Trebao si kupiti ubiquiti.
great9 je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2017., 11:44   #22
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
Citiraj:
Autor M.Vlahovic Pregled postova
E jasno mi je da je to igračka, jasno mi je da me u dućanu uvjeravaju da je dobar i kako lovi preko 3 kata samo da se proda, ali mi nije jasno zašto ga neki ovdje opravdavaju jer kao repetitori generalno gube na brzini, ne 6 puta .

Problem je samo što je od kupnje prošlo podosta vremena pa ne vjerujem da će priznat povrat, i što je najžalosnije platio sam ga 215 kn, a za 100 kn više sam mogao kupiti ozbiljniji uređaj s 3 vanjske antene, samo sam bio nestrpljiv taj dan pa sam uzeo to jedino dostupno, ali ne bih uzeo da me nisu uvjeravali u dućanu kak je dobar, baš sam naivan
gube na brzini, a koliko puta, ovisi o samom uređaju.

šta je najžalosnije, rb941 košta 150kn ili manje, a i tp linkovi su oko 200kn. pro-ping / edigital ftw.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2017., 12:52   #23
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Po slici (paint) vidim da tebi netreba takav extender koji je možda automatski stavljen da mjenja mod pa umjesto "n" radi čak u "b" modu.
Za vidjet ima li drugih korisnika na kanalu ne gledaj na tom smeću već na laptop instaliraj npr. "inSSIDer" ili na smartfon "wifi analyzer" pa provjeri stanje snage wifi korisnika u svojoj sobi i kod rutera.
Ako te prostorije sa ruterom i laptopom imaju prozore normalnije bi bilo da na prozor staviš usb-adapter izgledom kao WN722N ili 822N ili Asus N14 ( vanjskim antenicama se puno dobije naprema tim u kućištima).
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2017., 13:33   #24
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,553
Sad kad si stavio sliku neke su stvari malo jasnije.
Ta igračka sa internim antenama ne može bolje u toj situaciji + gl. router vjerojatno nije "na prozoru" nego je negdje unutra.

Kako su ti rekli, vrati tu igračku i uzmi uređaj koji može raditi kao Universal Repeter ili još bolje kao Client. Pokušaj naći TL-WR843N(D).
Taj nema Client ali ima Universal Repeter.

Važan detalj je naći D model koji ima vanjske promjenjive antene.
Ako ne nađeš D model onda odradi DIY modifikaciju i ubaci pig-tail sa konektorom.
Slijedeći detalj bi bio da staviš umjesto jedne antene neku panel - ku u pravcu gl. routera.

Sve ovo gore bi mijenjalo ovako nešto > https://www.nabava.net/access-point_...mbps__29729811
To bi garantiralo max. mogući link.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2017., 14:38   #25
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 871
Sad kad sam nabavio polupošteni komad opreme, vidimo da dohvat signala sa izvora uopće nije problem.

Znači to je client mod iz TPlinka (801) kablom u laptop.
Ako na to skopčam zte kao odašiljač, onda imam 20/10 koji prekida svako malo, ne shvaćam zašto. Znači na downloadu izgubi pola, ali na uploadu drži i dalje punih 10, s tim da prekida svako malo.

Ako stavim TP link u repeater mod, onda imam nekih 13 mbit.

Čime da dohvatim onda signal na tom mjestu di hvatam, i čime da odašiljem po kući da to radi pošteno, bez prekidanja uz kvalitetan recimo 20mbit signal?
Može li išta od toga ovaj WR843N D ?

Znači li mi išta ovaj bridge mode na TP linku u kombinaciji s ZTE routerom ili nečime?
(Bridge with AP - In this mode, this device can be used to combine multiple local networks in distant hard-to-wire distant together to the same one via wireless connections. While bridging with other APs, this device can also act as an access point at the same time to create a local wireless network for all Wi-Fi devices.)


Bio bih zadovoljan čak i s ovih 13bit na tp 801 u repeater modu, ali sjećam se da me naživcirao kad sam ga slagao u drugoj kući, jre svako malo se android ili iphone ne može spojit na njega, a čak i laptop nekad gubi vezu, možda je samo do postavki... ne znam, samo znam da to kao radi pola dana pa onda odjednom ne radi.

Zadnje izmijenjeno od: M.Vlahovic. 14.05.2017. u 14:52.
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2017., 15:24   #26
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,553
Bilo bi zgodno ako možeš gdje naći onu 9 dBi panelku i stavit je umjesto default omnice na 801 te dobro usmjeriti. Time bi link prema gl. routeru trebao biti još bolji / stabilniji.
Sad ne pronalazim tih panelki po Nabavi.
Provjeri verziju fw - a u uređaju i na supportu.

ZTE je priča za sebe al bi trebala omogućavati da ne "davi" previše.
Svakako postavi radni kanal manualno i da je pomajnut / različit od ovog koji se koristi u linku prema gl. routeru.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2017., 16:07   #27
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 871
Sad u repeater modu radi ok sa TP linkom dok ne počnu komplikacije sa prekidima na androidu ili iphoneu.

Nego mi nije jasno zašto ne funkcionira kad stavim TP kao client, ZTE spojim žicom kao odašiljač, zašto pada download upola, a upload ostaje + veći problem što svako malo nemam pristup internetu iako je spojeno na njega s dobrom vezom.
Izvorni router i TP su na kanalu 10, a ZTE sam probao sa kanalom 1, probao sam promijeniti b/g/n, mixed, 20/40 mhz, 100/50 ms, ali ne pomaže ništa.

Ako kupujem još jedan uređaj kao ovaj TP-Link 801 za drugu lokaciju, da uzmem ovaj 843? Ne mogu naći na nabavi ovaj sa D u nastavku?

ZTE

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 14.05.2017. u 18:27.
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2017., 16:17   #28
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,553
A naši bajni trgovci, nestalo je tog D (promjenjive antene).
Stariji ZTE zeza sa androidima, treba mu ugasit sve sa tcp/ip v6.

EDIT: Zbog dobrih iskustava se i predlaže taj 843 a po potrebi može naknadno raditi i u nekoj drugoj ulozi.
Probaj njega staviti kao "prvog" u Universal Repeter funkciju prco sam, a onda preko dužeg Lan kabela (negdje u prostoru) 801 kao AP.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 14.05.2017. u 18:32.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2017., 22:12   #29
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,071
TP Link je vise manje izbacio iz ponude skoro sve D modele i to vec ima jedno pola godine tako da ovaj put nisu nasi reselleri

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
robimarko-bug je online   Reply With Quote
Staro 14.05.2017., 22:29   #30
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,553
A baš su * * fna, izbacuju najkorisnije i pristupačne modele.
Opet kapitalizam na dijelu
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na