Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.04.2017., 13:22   #3241
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Evo opet smrdljivi Tcom neradi. Dugo ucitava stranice, whatsapp neprolaze poruke itd
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2017., 14:14   #3242
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,071
Sto posto opet ogroman packet loss preko cloudflarea

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.04.2017., 15:33   #3243
Andrija M
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 465
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
smrdljivi Tcom neradi. Dugo ucitava stranice, whatsapp neprolaze poruke

Zašto smrdljivi ? Nije da branim t-com no nisu oni puno krivi ako šteka nešto tamo sa druge strane velike bare...
Andrija M je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2017., 15:51   #3244
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor Andrija M Pregled postova
Zašto smrdljivi ? Nije da branim t-com no nisu oni puno krivi ako šteka nešto tamo sa druge strane velike bare...
Zašto bi mene kao end usera koji plaća uslugu Tcomu bilo briga di je problem? Oni meni pružaju uslugu i oni moraju popraviti/kontaktirati/izgladiti/potplatiti/kupiti/nadograditi nešto da meni to radi kako spada.

Pa neplaćam ja cloudfareu ili kome već, nego Tcomu.
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2017., 18:34   #3245
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Uuuuum... Ne. Ne moraju oni nista. Stvarno nije njihov problem ako neka deseta firma koju mnogi odabiru za svoje usluge ima problema.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 19.04.2017. u 19:10.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2017., 11:20   #3246
Andrija M
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 465
Citiraj:
Autor robimarko-bug Pregled postova
Sto posto opet ogroman packet loss preko cloudflarea
Izgleda da je u pitanju ddos attack na cloudflare, sad idem otvoriti index hr (kafić sa iskonom) i poruka od cloudflarea "checking your browser please wait" i dolje link "learn more about ddos attack" https://www.cloudflare.com/5xx-error...tm_source=iuam
Andrija M je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2017., 12:36   #3247
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,568
To je Index - ova kontrola protiv ddos napada jer njih često napadaju, dakle sve normalno.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2017., 15:15   #3248
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,570
na index.hr imaš svašta od čestih ddos napada do ruskih trolova,a bojim se da se ubrzano širi i na druge portale,tako da ovo što kaže kolega Nikky je nažalost full normalno.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2017., 00:30   #3249
Mogy
Hala Madrid!
Moj komp
 
Mogy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Negdje iza brda i dolina :)
Postovi: 1,315
Ekipa, da li se nekome resetirao ruter pred 5min? Ja sam na optici i sada pred 5min mi se resetirao ruter i svijetlila je ona "service" lampica. Pretpostavljam da su stavljali novi firmware, ruter: speedport.
Mogy je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2017., 08:19   #3250
animATrIx
Premium
Moj komp
 
animATrIx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Vukovar-Osijek
Postovi: 491
ide upgrade na 006 firmware preko noci
animATrIx je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.04.2017., 08:45   #3251
bachje
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 93
Citiraj:
Autor animATrIx Pregled postova
ide upgrade na 006 firmware preko noci
Stvarno je išao update (Osijek - optika). Što bi tu kao trebalo biti novo odnosno bolje u tom firmwareu, netko ima kakvih saznanja?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
bachje je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2017., 11:36   #3252
animATrIx
Premium
Moj komp
 
animATrIx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Vukovar-Osijek
Postovi: 491
mislim da je priprema za NextTV platformu
animATrIx je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2017., 12:14   #3253
shilev
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: koprivnica
Postovi: 147
To je update samo za optiku ili i vdsl?

Sent from my D6503 using Tapatalk
shilev je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2017., 12:31   #3254
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
tko zna ali definitivno se nesto sprema. evo od jutra ericssonov tehnicar je dolje kraj fttc ormarica uparkiran sa velikim kombijem sjedi na stolici i gleda po nekim nacrtima.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2017., 13:01   #3255
shilev
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: koprivnica
Postovi: 147
meni se prije par dana preko noci restartao ruter, isto tako i prije 10-ak dana
imam vdsl

firmware version je 09091602.00.006

jel to taj 006 o cemu pricate?
shilev je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2017., 13:04   #3256
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
Sad idem na posao i u prolazu vidim jos ericsson vozila kraj nekih kontenjer centrala unutar par naselja...

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2017., 18:51   #3257
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Jel netko primjetio zadnjih dana, par tjedana, da download speed nije konstantan? Koristim Asus RT-AC68U router i prije mi je uvijek 200/100 radilo bez greške, uvijek bi povlačio 100% brzinu i upload i download i brzina bi bila konstantna, bez oscilacija...sada svako malo kada skidam download mi varira od 60 mbps pa nadalje. Znam napraviti speedtest i izbaci mi 40, 50, 60, za par minuta opet napravim speedtest pa ispadne 110, malo poslije punih 200, itd. Znači nije 100% cijelo vrijeme.

Isto mi se dešava kada radim speedtest i na mobu.
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2017., 18:59   #3258
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,107
Ekipa ajde moze info vi koji koristite max3m, razgovarao sam sa dva prodajna predstavnika i oba vele da nema HD kanala u tom paketu i da se treba uzet HD paket za 45kn, druga stvar je HBO premium, neda nitko za 5kn ( vidljivo u novom cjeniku ), samo za 29,50kn. Ima netko broj za zadrzavanje korisnika il zna nekoga tko ima ovlasti za dat nize cijene?
Sport plus i dalje ide za 15kn
Spikeman je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2017., 19:09   #3259
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
Da, to su stavili u cjenik da HBO Premium i Prošireni idu za 5.00 kuna na 24 mjeseca/ugovor i to kod dodatnog maxtv prijemnika. Ja sam isto zvao, ali oni nemaju pojma uopće da im ta cijena stoji u cjeniku. Rekli su mi se dodatno javit po tom pitanju.

MAX3M uključuje osnovni Maxtv paket, a u njemu imaš u HD-u NOVAHD, ARENA1HD I ARENA2HD. Ja imam dodatno sportski plus paket , u njemu su ARENE 3-6 I SportKlubovi 1-3 u HD. E da, i kreatorHD I FIGHTChannelHD isto tako.

Ja sam na optici, a neznam kakva je situacija na bakrenoj parici.
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2017., 19:20   #3260
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,107
Tnx za info, reko je lik da ce prosljedit zahtjev sluzbi za zadrzavanje za taj hbo za 5kn i da vidi sto je sa tim HD paketom.
Spikeman je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2017., 19:30   #3261
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
Čekam i ja povratnu informaciju od ove cure s kojom sam se čuo popodne.

U cjeniku se te opcije nalaze na stranici 9, pod stavkom 7. dodatni maxtv...ako nije tako, onda su zajebali cjenik odnosno formulirali su ga tako da zbunjuje ljude.

Zadnje izmijenjeno od: Ante M. 25.04.2017. u 19:37.
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2017., 19:38   #3262
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,107
Svi nesto cekamo
ajd javi onda povratne informacije
Spikeman je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2017., 19:48   #3263
shilev
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: koprivnica
Postovi: 147
To su cijene za one koji imaju magentu1. I možeš uzet samo jedan paket po toj povoljnoj cijeni. Tako su rekli meni na FB

Sent from my D6503 using Tapatalk
shilev je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2017., 19:50   #3264
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
To tako ne piše u cjeniku niti se Magenta1 tamo uopće spominje. A to šta oni pričaju nema veze a onim šta piše.

Zapravo, neki njihovi nemaju ni pojma da se ta opcija od 5.00 kuna HBO Premium nalazi u službenom cjeniku njihove firme
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2017., 19:53   #3265
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,107
Ma to su pizdarije i to nigdje ne pise da je to za magentu, ti njihovi cjenici su koma, tu nitko nis ne kuzi...
Spikeman je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2017., 20:04   #3266
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Citiraj:
Autor Ante M Pregled postova
Da, to su stavili u cjenik da HBO Premium i Prošireni idu za 5.00 kuna na 24 mjeseca/ugovor i to kod dodatnog maxtv prijemnika. Ja sam isto zvao, ali oni nemaju pojma uopće da im ta cijena stoji u cjeniku. Rekli su mi se dodatno javit po tom pitanju.

MAX3M uključuje osnovni Maxtv paket, a u njemu imaš u HD-u NOVAHD, ARENA1HD I ARENA2HD. Ja imam dodatno sportski plus paket , u njemu su ARENE 3-6 I SportKlubovi 1-3 u HD. E da, i kreatorHD I FIGHTChannelHD isto tako.

Ja sam na optici, a neznam kakva je situacija na bakrenoj parici.
Čisto za info - ako imaš dodatni max TV, onda nema Sportklubova i Arene 3 i 4 u HDu (u proširenom paketu)....Samo SD....
denied je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2017., 20:11   #3267
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
O čemu ti ? Ja imam ultramax i sportski paket plus u HD-u...pakete koje imaš ugovorene imaš na svim dodatnim maxtv prijemnicima. Eventualno, to možda vrijedi negdje na bakrenoj parici koja nema protoka pa na dodatnom receiveru mogu pružit samo SD protok. To kod optike ne može bit slučaj.

I ne pričaj gluposti, Arene i Sportklubovi nikad nisu ni bili u Proširenom paketu
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2017., 20:22   #3268
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor Ante M Pregled postova
Da, to su stavili u cjenik da HBO Premium i Prošireni idu za 5.00 kuna na 24 mjeseca/ugovor i to kod dodatnog maxtv prijemnika. Ja sam isto zvao, ali oni nemaju pojma uopće da im ta cijena stoji u cjeniku. Rekli su mi se dodatno javit po tom pitanju.

MAX3M uključuje osnovni Maxtv paket, a u njemu imaš u HD-u NOVAHD, ARENA1HD I ARENA2HD. Ja imam dodatno sportski plus paket , u njemu su ARENE 3-6 I SportKlubovi 1-3 u HD. E da, i kreatorHD I FIGHTChannelHD isto tako.

Ja sam na optici, a neznam kakva je situacija na bakrenoj parici.

Ja sam na korak do kratkog spoja u mozgu zbog ovakvih idiotarija. Crno na bijelo piše kad i kako.

Ajmo prvo nakratko offtopic. TotalTV i njihova ponuda:
Citiraj:
Svi novi korisnici ostvaraju posebne pogodnosti u korištenju usluge:
1. - Popust 50% na mjesečnu naknadu osnovnog Total TV paketa u razdoblju od 6 mjeseci (cijena s popustom za prvih 6 mjeseci iznosi 42,49 kn kn)
2. - Dodatni paket promotivno (besplatno) u trajanju od 12 mjeseci i to HBO HD,HBO2 HD,HBO3 HD,Cinemax,Cinemax 2,CineStar TV Premiere 1 i CineStar TV Premiere 2 ili PINK paket
3. - Instalacija satelitske opreme od strane ovlaštenog tehničara po promotivnoj cijeni od 1 kune
I sad su tu meni uvjeravali da točka 2. uključuje samo jedan program od svih navedenih a ne skupinu svih programa prije "ili" riječi kao jedan paket ili (podebljano je i u ponudi) PINK paket. Sve njihove druge ponude su pisane slično i navode "paket bla bla program1, program 2...". Tu sam već ispizdio s njima.


MAXtv cjenik JASNO specificira zvjezdicama na što se kaj odnosi. Da razjasnimo...
Sve takve ponude su pisane da uz određeni pojam ili cijenu stave broj zvjezdica. Kako bi saznao na što se odnose te zvjezdice, tražiš prvu fusnotu nakon istih, nakon koje ponovno iskazane zvjezdice gube svoje značenje do sljedeće fusnote.
Ajmo pogledati.

Krećemo od članka 6. MAXTV DODATNI PAKETI
Vidimo da dvije zvjezdice ** imaju cijene kraj ugovorne obveze 24 mjeseca Proširenog paketa, Max sport plus paketa, Max Arena paketa, HBO premium, Sport klub paket, i kao takve, dvije zvjezdice se više ne ponavljaju do paragrafa/fusnote koji specificira što one znače. I vidi vraga, odmah dolje piše objašnjenje koje spominje isto to što je nabrojano - MAX Arena, HBO premium, Prošireni paket, Max sport plus paket.

Ajmo vidit gdje ima tri zvjezdice ***. Isto tako.

Izgleda da su se zajebali i metnuli fusnotu u poglavlje 7. umjesto u 6., budući da u 7. nema zvjezdica koje bi trebalo definirati. Ali opet, trebalo bi vrijediti i za 6. jer u istom, značenje im nije definirano.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2017., 20:49   #3269
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
Cjenik je ludnica, ne znaju ni oni sami o čemu se radi.

Uglavnom, da rezimiramo, ako uzmeš dodatne pakete na 24 mjeseca onda bi tribale vrijedit cijen od 5 ili 15 kuna mjesečno, ovisno o paketu. Jel tako ?
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2017., 00:10   #3270
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Citiraj:
Autor Ante M Pregled postova
O čemu ti ? Ja imam ultramax i sportski paket plus u HD-u...pakete koje imaš ugovorene imaš na svim dodatnim maxtv prijemnicima. Eventualno, to možda vrijedi negdje na bakrenoj parici koja nema protoka pa na dodatnom receiveru mogu pružit samo SD protok. To kod optike ne može bit slučaj.

I ne pričaj gluposti, Arene i Sportklubovi nikad nisu ni bili u Proširenom paketu
Ja imam dva maxTV i Sport Plus ali nemam Arena 3,4,5 i SK 1,2,3 u HDu (ni na jednom)...Kad sam ih pitao zašto, rekli su jer nije tehnički moguće ako imam dva maxTVa....Mogu gledat samo Arena 1 i 2 u HDu.

Imam Ultramax3M i Sportski plus paket.....Samo kažem što su mi rekli i na fejsu i na 0800 kad sam vidio da ih nemam....
denied je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na