Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.06.2017., 21:30   #1
sivis
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: rijeka
Postovi: 4
bridge mode help

pozdrav,imam tehnicolor tc7200.20 ,zvao sam bnet i prebacili su ga u bridge mode.kupio sam tp link tl wr1043nd i trebam sada pomoc kod spajanja,iz lan porta sam spojio u wan,mogu se logirati u tplink sa 192.168.0.1 ali vise nikako ne mogu u stari ruter cak i kad se zicno spojim na njega.
ne znam postaviti sad taj novi da radi,cim se logiram u quick setupu me pita ip address,subnet mask,default gateway i dns..pretpostavljam pod dns mogu 8.8.8.8 ali sto sa ostalima?
molim pomoc sto prije,osim sto nemam internet na novom ruteru,na starom sada dopusta da samo jedan uredaj bude spojen istovremeno sto je problem i ne znam zasto je tako
sivis je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2017., 22:09   #2
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,571
u bridge se stavlja tehnicolor samo ako hočeš da glavnu riječ ima vlastiti router u tvojem slučaju tp-link,na tehnicolor osim provjere jeli iskljućen wifi nemaš se više što ulogiravati,
spoji iz lana 1 na tehnicolor u wan port tp-linka žicom ,ulogiraj se u tp-link -automatski setup i kad se spojiš na internet ideš postavljat wi-fi i eventualno dns,za ap i repetitor mod
ti netreba bridge za to ti tehnicolor mora biti u full router modu
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.06.2017., 22:19   #3
sivis
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: rijeka
Postovi: 4
bridge mi treba jer tehnicolor preko wifija ne daje punu brzinu .
dakle lan1 spojen u wan,logiran u tplink i prvo mi otvori quick setup i na prvom koraku pita timezone.nakon toga wan connection type i tu kada odem na autodetect on odabere "static ip".u trecem koraku me pita ip address,subnet mask,default gateway,primary dns
edit:rjeseno hvala,jedino me sada zanima kako da se logiram u tehnicolor da iskljucim wifi njegov

Zadnje izmijenjeno od: sivis. 08.06.2017. u 00:06.
sivis je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2017., 06:25   #4
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,571
moraš ručno promeniti adresu tp-link routera i raspon DHCP Server ili se direktno kablom spojiti na tehnicolor ,ali u bridgeu nemaš što podešavati na tehnicoloru
- služi samo za identifikaciju i prolaz signala glavni je tp-link,pa radi jednostavnosti moj savjet ti je da ostaviš sve kako je,ako nešto dobro radi netreba kemijati.
samo provjeri dali je na tehnicoloru isključen wi-fi da ti nebi slučajno došlo do zagušenja bežične veze u stanu.
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: skalar. 08.06.2017. u 06:30.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2017., 07:35   #5
sivis
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: rijeka
Postovi: 4
pa kazem,trebam uci u tehnicolor da bih iskljucio njegov wifi,jer ne vidim da on ima fizicku tipku za to.
a ne znam kako se logirati u njega jer kad se spojim zicno na tehnicolor ne mogu vise ici preko 192.168.0.1 kao sto sam ranije.ne znam gdje saznati tu adresu preko koje ulazim u ruter
sivis je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2017., 10:46   #6
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,571
08001312
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2017., 14:42   #7
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Trebalo je prije prebacivanja u Bridge mode ugasiti WiFi, jedino ako se može preko onih tipki na njemu (sad se ne mogu sjetiti sa koje su strane),
ili šta kaže kolega neka to odrade daljinski.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2017., 19:16   #8
sivis
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: rijeka
Postovi: 4
zvao sam ih,nisu mi znali dati podatke za logirat se u ruter ali su omi ugasili wifi na njemu
sivis je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2017., 20:35   #9
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,571
znači problem riješen
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na