Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.05.2021., 20:35   #1
UNIKUM
Registered User
 
Datum registracije: May 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
Najtiši ventilatori

Molio bih preporuku za nečujan ventilator pod punim opterećenjem.

Matična: GigaByte MB H470 HD3, proc: Intel Core i5-10400

Hvala
UNIKUM je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2021., 20:47   #2
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor UNIKUM Pregled postova
Molio bih preporuku za nečujan ventilator pod punim opterećenjem.

Matična: GigaByte MB H470 HD3, proc: Intel Core i5-10400

Hvala
pitanje je zbunjujuće jer ni ti sam ne znaš za sto ti treba vent, što ti je cilj tisina ili performanse, za sto će služiti taj vent, odnosno gdje ce biti smjesten (radijator od cpua ili za kuciste ? Pitam zato što će se svaki vent čuti iznad određenih okretaja odnosno sami protok zraka se čuje ... al dobro... evo ja ti mogu preporučit Be quiet Silent wings 3, imam 4 komada u kucistu i apsolutno su nečujni, ali meni ni ne trebaju performance iliti high pressure ventovi jer mi je bitnija tišina od par stupnjeva

https://www.nabava.net/search.php?q=silent+wings+3


btw. koliki ti je budget ?

ili, ako ti to nista nije bitno ili se ne želis zamarati, s ovim ćeš biti vise nego zadovoljan

ARCTIC F12 PWM
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.05.2021., 20:58   #3
UNIKUM
Registered User
 
Datum registracije: May 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
pitanje je zbunjujuće jer ni ti sam ne znaš za sto ti treba vent, što ti je cilj tisina ili performanse, za sto će služiti taj vent, odnosno gdje ce biti smjesten (radijator od cpua ili za kuciste ? Pitam zato što će se svaki vent čuti iznad određenih okretaja odnosno sami protok zraka se čuje ... al dobro... evo ja ti mogu preporučit Be quiet Silent wings 3, imam 4 komada u kucistu i apsolutno su nečujni, ali meni ni ne trebaju performance iliti high pressure ventovi jer mi je bitnija tišina od par stupnjeva

https://www.nabava.net/search.php?q=silent+wings+3


btw. koliki ti je budget ?

ili, ako ti to nista nije bitno ili se ne želis zamarati, s ovim ćeš biti vise nego zadovoljan

ARCTIC F12 PWM
Drugačije ću se izraziti / ili pojasniti. Treba ventilator/hladnjak za CPU. Naveo sam koji je CPU, i matična, za svaki slučaj. Kućište je MidiTower, za kućište ne treba ventilator. CPU je većinom vremena između 80 i 100% i tražim preporuku ventilatora koji će ga adekvatno hladiti, a da ga ne čujem (ili minimalno koliko treba). Cijena nije bitna
UNIKUM je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2021., 21:02   #4
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,394
Scythe Fuma 2
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2021., 21:12   #5
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,305
Bilo što ogromno od Scythe (Fuma/Ninja/Mugen) ili Noctua (U12S pa skuplje) će biti adekvatno. Hoće li biti nečujno u full loadu? Ne. Zavisi od kućišta i kako je raspoređen protok zraka kroz kućište između ostalog (i još par sitnih faktora al zasad stajemo na ovome).
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2021., 14:51   #6
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Samo za info i orijentaciju, najbolji hladnjak/ventilator u svemiru ne znači puno ukoliko je loše kućište. Dobro kućište i dobar hladnjak/ventilator su dobitna kombinacija. Za primjer bih naveo svog frenda koji je imao AMD procesor koji je radio na cca 63°C i na 65°C bi mu se računalo resetiralo. Stock cooler i midi tower jeftino kućište su bili u igri. Mene je gnjavio da mu nabavim bolji cooler, što sam ja odbio tvrdnjom da mu novo kućište rješava problem. Natezali se mi 2 tjedna oko toga da bi on konačno popustio, kupio big tower kućište i sve ubacio unutra. Temperatura s istim coolerom nije prelazila 55°C.

Zadnje izmijenjeno od: Sinac. 28.05.2021. u 20:51.
Sinac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na