Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute > Mining
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.08.2021., 11:54   #61
Arba
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Rab
Postovi: 55
__________________
Helium Zone

Zadnje izmijenjeno od: Arba. 12.08.2021. u 12:28. Razlog: pogrešan datum
Arba je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2021., 12:08   #62
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Cak i nisi tako skup s obzirom da je direkt od distreleca 560 € ako ga se uspije ubost...

mada bi ja cekao jer u ta 2 mjeseca do isporuke stizu light hotspoti koji ce biti bar duplo jeftiniji...
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2021., 11:32   #63
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Isplati li se meni ulaziti u to? Dosadili mi GPU rigovi

Imam nekoliko hotspotova ali 8km udaljeni i jedan cca 3km...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	hotspots.jpg‎
Views:	300
Size:	50.6 kB
ID:	24237  
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Thoroughbred B. 19.08.2021. u 11:39.
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2021., 12:06   #64
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
odgovorio sam ti na pm.

problem je trenutno doci do spotova... a kako i nece kad je ROI boli glava... a bio bi i bolji da je vise spotova...
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2021., 07:53   #65
dfranc
Premium
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Daruvar
Postovi: 308
dfranc je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2021., 08:21   #66
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
Citiraj:
Autor dfranc Pregled postova



ništa od toga, osim ako misliš zaradit 0,001kn dnevno.
dragino nije full miner i spada pod diy, te zarađuje samo na data prijenosu, koji je u hr praktički nepostojeći.

naravno, ok je ako ti baš takvo nešto treba.

generalno, bjež od kupovine prek ebaya i sličnih, u dosta slučajeva scam, pa dobiješ uređaj koji je već zaključan na nečiji wallet.
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2021., 17:18   #67
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
i jel netko se igra sa time

vidim ima nešto u mom kraju .. al sve piše 0
https://explorer.helium.com/hotspots...81e13b441fffff


a danas razgovarao sa jednim čovjekom iz opatije, koji je mnogo u tome
I kao isplati se
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2021., 17:30   #68
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Ne kao, nego - isplati se. Evo na 2 minera natuko $1500 od 01.08. do 01.09. Ako bi sad konvertirao HNT u dolare. To sto necu je druga stvar
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2021., 18:19   #69
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,635
Evo i ja sa kolegom naručio bobcat-ove ...

Kad ovak napišem naziv zvuči mi ko da sam bagere naručio ...

Sad ćemo i mi u proizvodnju ....
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2021., 18:29   #70
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
Đe ima?
Pa da i ja upiknem 5x
I pustim , da vidim sta bude
Mogu ih razbacat po gradu
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2021., 18:30   #71
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,635
bobcat miner ukucaj, i njihova službena stranica ...

čekanje 12-20 tjedana ...

https://www.bobcatminer.com/
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2021., 18:34   #72
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Treba paziti na skalu. Reward skalu. Zagreb je krcat sa spotovima, dodavanjem novih uređaja samo ćete naštetiti okolnim minerima, a naposlijetku i sebi. Ako ikako ima mogućnosti probati se dogovoriti s ekipom pa raspodjeliti u manje gradove ili sela.

Inače nema nigdje, svugdje se čeka 4+ mjeseca. Eventualno COTX obećava nešto kraći estimated, ali oni su novi pa treba uzeti s dozom rezerve.

Bobcat pak ne nudi refund, a plaćanje je isključivo sa USDC ERC-20 (sad su naknade na Ethu boli glava).

Općenito pazite da naručujete sa službenih stranica jer ima jako jako JAKO puno scamova di ćete poslati kripto i nikad ga više ne vidjeti.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2021., 18:35   #73
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,635
@dakky - mi smo u sv.nedelji,pa tu baš i nema pretjerano,a ak treba i kolegi u samobor dam jednu ... samo na moj nofčanik
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2021., 18:42   #74
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Ma ok, samo kazem. Gledajte na exploreru di se stavlja, pozeljno da nije u istom hex-u sa vec nekim postojecim spotom jer cete rusiti i njemu skalu, a shodno tome i sebi, jer je skala puno bitnija na uređajima koji su oko vas nego na vašem uređaju.

Dakle primjer ako je u Hex A 1 miner sa skalom 1.00, i vi dodate svoj miner, obojci će skala pasti na 0.50 ... e sad vi imate i drugi miner u Hex B, taj drugi će dobivati samo pola nagrade od ova dva iz Hex A umjesto duple nagrade.

Dakle sami sebi škodite ako nekome idete rušiti skalu stavljanjem spota u već zauzeti hex ako imate 2 ili više uređaja.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2021., 18:43   #75
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,635
Znači ak stavim lijevo i desno na kuću antenu,samo sam sebe zaje ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2021., 18:45   #76
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
Citiraj:
Autor Nbdy32 Pregled postova
Znači ak stavim lijevo i desno na kuću antenu,samo sam sebe zaje ...

pa ako se radi o dva minera, sjebeš sam sebe...
em se međusobno "ne vide" jer su si pre blizu, a još si i dodatno srežu scale (čak i ako im ubaciš namjerno krivu lokaciju će se ignorirati )... a ako vas ima još u istom hexu, i ostalima se sreže (ali manje)
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2021., 11:21   #77
bobcathelium
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Pozdrav,


evo da se priključim temi, imam 2 bobbera, u Zagrebu, imam sreće pa sam ih namontirao na prazne HEX-ove, ali pošto je ZG nakrcan, scale rate pada sa 1.0 na 0.8. Gledao sam svugdje po ZG i svi su tu negdje na 0.8, ima i onih koji su na 0,5 i niže.


Uzeo sam i 2 antene 5,8dbi, pri čemu sam jednu montirao na vrh zgrade i lovi cca 40 witnessa.


Na drugom sam ostavio stock antenu od 4dbi i ona lovi nekih 10-13 witnessa, ali totalno nepovezano, lovi neke koji su tipa u Lučkom, a okolne hex-ove ne lovi. Vjerojatno ću ju zamijeniti sa 5,8dbi pa vidjeti što se događa.


Ono što mogu reći unazad 1 mjesec je da ova 4dbi antena više witnessa druge beacone od 5,8dbi, ali to je vjerojatno do setupa i pozicije.


Kakva su vaša iskustva sa outdoor antenama ? što je bolje za urbano okruženje ?


P.S. naručio sam još 2 pa ih namjeravam piknuti na sjeverni dio grada, obronke Sljemena gdje još ima dosta praznih hexova, a vidim da neki drugi po obroncima ubijaju sa witnessima - pokrivaju pola grada.
bobcathelium je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2021., 14:21   #78
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734


Znači. Snop antene ti je bitan. Vidiš jača antena ima uži snop. Znači ako si visoko, jača antena će bacati jače na dalje, ali zato slabije na blizu.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2021., 21:07   #79
bobcathelium
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Hvala, vidio sam već ove sheme na discordu pred par mjeseci kad sam naručivao bobbere i antene.
Probati ću ovih 40 witnessa podignuti sa dizanjem antene za dodatnih 3m pa ću vidjeti u disco modu što se dešava i koji se mineri javljaju.

Ovu 4dbi ću probati zamijeniti na par dana sa 5.8dbi pa ću vidjeti rezultate.

Mislim da ovi koji su na 15 - 16 km od ZGB imaju sigurno ove usmjerene antene tipa 9 ili 11dbi-a sa dobrim LOS prema ZG.
bobcathelium je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2021., 21:15   #80
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Kazu da 3dBi baca i 30 km bez problema ako nema prepreka.

Isto tako, disco mod ti nije najbolji pokazatelj. Kad napravis disco, stisni "share" pa ti izbaci listu svih kojih lovi sa RSSI i SNR. Pa to malo gledaj da nije preslab ili prejak signal. Ali opcenito ti discovery nije pokazatelj jer koliko sam citao nesto discovery salje 10 paketa dok svaki beacon salje samo jedan. Pa onda ono sto ulovis na disco, ne znaci da bi ti inace i odgovorilo na taj jedan od beacona. Slicno i s druge strane, ako netko napravi beacon, pitanje da li bi ti bio witness bas tom jednom paketu.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2021., 12:29   #81
zwizard1
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: R Hrvatska
Postovi: 145
Pa po ovom i mi možemo istalirati na RP.Da li je netko pokušao ?
zwizard1 je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2021., 12:53   #82
Yoman
Premium
Moj komp
 
Yoman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 706
Ne možeš. Prije se moglo.

Sada se uređaji proizvode samo od "certificiranih" proizvođača tj. onih koji su dobili approval od HNT communitija.

U proizvodnji svaki uređaj dobiva svoje hardware keyeve koji mu omogućavaju spajanje na mrežu u svrhu majninga.


Mislim da možeš napraviti sam svoj router. Takav router se može spojiti na HNT mrežu, ali ne može majnati tj. ne dobiva reward za sudjelovanje u projektu.
Yoman je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2021., 14:00   #83
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
Citiraj:
Autor zwizard1 Pregled postova
Pa po ovom i mi možemo istalirati na RP.Da li je netko pokušao ?



DIY miner možeš napraviti, ali on ne zarađuje HNT jer ne dobiva PoC zadatke (witness,beacon,challenger) od mreže.
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2021., 15:03   #84
zwizard1
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: R Hrvatska
Postovi: 145
Ahaaaa....sad je jasnije . Hvala na objašnjenju.
zwizard1 je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2021., 16:26   #85
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Koliko je meni poznato svodi se na to da svaki miner ima svoj onboarding key koji je zapisan u nekakvom ROM-u (ECC) u mineru... i taj kljuc je zaključan na neki wallet nakon onboardanja... tako da bi teoretski mogao staviti drugi software, ali bi miner ostao zaključan na ključ koji je u njemu (pa i wallet).

Ostale DIY varijante ne bi zarađivale HNT kao što su rekli.

E sad kad bi se moglo dobiti onboarding ključ od samog Heliuma, vjerojatno bi se lako preradio postojeći miner da kopa na drugi wallet, ali to više ne daju. Možda u budućnosti, tko zna.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2021., 12:11   #86
Unpopular
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2021
Lokacija: RiRi
Postovi: 4
Lijep pozdrav svima!


Ozbiljno razmišljam da si nabavim jednog, ali ne poduzimam ništa dok sama ne shvatim hoće li se meni to isplatiti. Koliko vidim, vi ste ozbiljno u tome i pametniji od mene, vjerujem da ćete znati odgovoriti na neka moja pitanja.


Otprilike mi je jasno da zarada svakoga varira, ali zašto jedan koji je na Rabu ili drugi koje je sam u Baški dobivaju oko 200 usd, dok recimo u mom gradu ih je oko 5,6 i svaki dobiva jedva 20 usd. Znači li to ako ja postavim još jednoga u svom gradu (to bi bio drugi u jednom heksu), bi dobivala isto koliko ostali? To me za sada muči, za ostalo nadam se da će mi s vremenom biti jasnije.


Lijep vikend!
Unpopular je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2021., 12:24   #87
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Taj u baški nije u baški nego je lažno assertan (možda je u nekom trenutku bio u baški pa je preseljen), ali nalazi se trenutno negdje u Rijeci (može se vidjeti po signalu prema ostalim minerima)

E sad kvaka ti je u skalama... dakle svaki miner ima svoju transmission scale, označava se brojem od 0.01 do 1.00, gdje je najmanji broj najlošije, a 1.00 najbolje. Tvoj hotspot bi trebao biti okružen sa hotspotima koji imaju veliku skalu da bi imao dobre rezultate. Što je više minera na hrpi, skala se smanjuje.

Dakle, ovisi gdje ga staviš. Rijeka i Rab nemaju puno uređaja i većinom su svi na skali 1.00 tako da svaki put kad neki od njih odašilje signal dobiva se puni iznos... dok ih je u Zagrebu preko 150 i skale su niske i ovisi koga ćeš loviti i shodno tome i zarađivati manje.

Dakle, treba voditi računa gdje se stavlja miner, jer ako ga staviš u isti hexagon sa već drugim minerom, smanjuješ i sebi i njemu zaradu. U ZG se nije baš vodilo o tome računa, a mislim da neće ni po manjim mjestima kako je krenula navala sa naručivanjem
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2021., 13:20   #88
Unpopular
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2021
Lokacija: RiRi
Postovi: 4
Aha, okej sad mi je jasnije za bašku. Znači kada piše hotspot is being relayed to znači da je preseljen ili tako nešto.


Fora je u tome da su u mom gradu uređaji postavljeni tako nekako kao na Rabu i Rijeci, nema ih puno i svi imaju scale 1.00. Jasno mi je da nebi smijela postaviti još jednoga u svojoj ulici jer bi očitno i meni i njemu pala scale. Ali kada ih analiziram imaju slabije rezultate od onih u Rijeci. Je li razlog tome jer ih je duplo manje nego u Ri, ili su slabo postavljeni (previše prepreka za signal, prenisko...), premalo uređaja na području, vjerovatno je i dio problem što nijeda od tih uređaja nema witnessa.

Voljela bih se im pridružiti, ali tako slaba statistika me odbija.
Unpopular je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2021., 13:39   #89
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Ne. Relayed nema veze s lokacijom. Relayed znači da na routeru nisu otvoreni portovi. To je problem sa 4G internetom na lokacijama jer sve manje operatera nudi mogućnost da se otvore portovi (tojest makne CGNAT). Jednostavno nemaju dovoljno javnih IP adresa za to.

Uređaji koji su relayed manje beacona šalju i shodno tome manje witnessa generiraju i shodno tome manje se zarađuje. U nekom dobrom okruženju gdje ih je pola bez relaya, a pola sa, svi će jednako zarađivati.

Što se tiče ostaloga, dakle... razlog toga je da ih je manje i da su relejani... i niže i lošije antene i sl... Većinom su to sve indoor uređaji koji dolaze s malim antenicama, ako se misli iole nešto više napraviti treba to montirati vani na krov u vodonepropusne kutije i stavljati aftermarket antene... opet ovisi naravno gdje se nalaziš i kakvi su ti susjedi ... ti koji nemaju witnesse su vjerojatno nisko i doslovno u stanu, pokraj routera... iako LORA dosta dobro prolazi kroz zidove, nece raditi dobro ako je usred stana okruzena zidovima.

Zadnje izmijenjeno od: dakky. 01.10.2021. u 13:48.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2021., 14:25   #90
Unpopular
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2021
Lokacija: RiRi
Postovi: 4
Prije svega moram ti se zahvaliti na tvojem trudu, vremenu, pisanju i odgovorima. Takva pomoć na početku puno znači.



Zasada ću se malo ustaviti da procesuriam sve pa kasnije nastavljam sa novim prijedlozima, pitanjima, novim analizama okolice i slično.
Lijep dan Dakky
Unpopular je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na