Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Pisači i skeneri
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.04.2021., 21:46   #1
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 785
Epson c86, nevidi ga Win10 64bit

Na 2 laptopa, nezeli ce očita printer. Driveri ma netu kazi da Win10 sam skida potrebno. Kako ne nalazi printer skidao sam i instaliravao neke sa weba al i dalje ni makax. Kada ustekam u lap cuje se mali zvuk da je nesto prikljuceno u usb. Ali jednostavno printera necita. Ima kakav tips&tricks?
Lika091 je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2021., 22:56   #2
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Probaj ručno instalirat drivere iz Upravitelja uređaja ili ti Device Menagera, ako na netu nema drivera za win10, probaj s onima za Vistu ili Sedmicu
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.04.2021., 16:27   #3
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
inače ne zagovaram kupnju novoga ako staro radi ali - c86 je iz vremena windowsa xp. čudi me da uopće printa išta, to je printer star bar 15 godina. ja sam imao c66 tamo negdje 2005.
proizvođači IPAK nakon određenog broja godina (desetljeća) droppaju support za toliko stari hardver.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2021., 21:04   #4
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 785
Ma star je 15+ godina. Nego i dalje nisam upogonio printer. Fakat je nekad bilo jednostavno ac bilo koje drivere na netu. Danas je koma (barem meni). I dalje nisam nasao neke pametne drivere za npr win 7... Nemres nis skinit
Lika091 je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2021., 22:12   #5
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Autor Lika091 Pregled postova
Na 2 laptopa, nezeli ce očita printer. Driveri ma netu kazi da Win10 sam skida potrebno. Kako ne nalazi printer skidao sam i instaliravao neke sa weba al i dalje ni makax. Kada ustekam u lap cuje se mali zvuk da je nesto prikljuceno u usb. Ali jednostavno printera necita. Ima kakav tips&tricks?
Nesto si izostavio u prici, moguce i komunikacijski u smislu konekcije. Starudije s kraja 80-tih se mogu nekako upogoniti, a ne printer iz 2000-tih. Idi prvo od konekcije/kabla/porta, pa onda dalje.

1) Daj prvo nekome prijatelju odnesi na desktop racunalo, digni drivere i zaprintaj.

2) Javlja li dijagnostickim lampicama nakon budjenja neku gresku, sam od sebe? Cak i dok nije spojen na racunalo.

3) Prodaj ga meni, trebam plasticni euti drzac od papira, koji sam negdje izgubio kad sam ga vadio iz kutije. C84/86 zbog svog slim profila, omiljeni mi je za printanje naljepnica za kuverte, jer cak i kad ostane jedna jedina naljepnica, folija se ne zguzva ili zapne, vec odradi i tu zadnju prolaskom.


...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2021., 23:51   #6
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 785
Printer radi, pali lampice glava se pomice.... Laptop pusti mali zvukic kada se spoji u usb. Ali laptop neprepoznaje da je nesto spojeno. (kako neprepoznajes kad si pisnuo da je nesto spojeno???) Za vikend cu jos kopat ako ne ide PM.
Lika091 je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2021., 23:59   #7
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Autor Lika091 Pregled postova
Printer radi, pali lampice glava se pomice.... Laptop pusti mali zvukic kada se spoji u usb. Ali laptop neprepoznaje da je nesto spojeno. (kako neprepoznajes kad si pisnuo da je nesto spojeno???) Za vikend cu jos kopat ako ne ide PM.
Defaultni zvuk ostvarivanja veze ne znaci bas nista, ako iza njega nije doslo do prepoznavanja hardvera, bilo kakvog, bilo kakve notifikacije da je nesto zivo novo spojeno. Bez konkretnog znanja tvojih portova na laptopu, goli portovi/dock/hub, jesu li ispravni, sve je to nacelno. Uzmi printer i spoji na desktop masinu, kod susjeda, prijatelja, valjda imas kome odnjeti na pet minuta?


...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2021., 00:24   #8
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 785
Desktopi su postali endemska vrsta, barem u mom okruženju 😂, Nesto ko ptica dodo, nije vidjen vec..... dugo. Javim nakon vikenda rezultate🤦
Lika091 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2021., 01:44   #9
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Da, to je istina, ali u isto vrijeme, meni meni tesko pojmljivo, jos i gore od toga, nekima je cak i samo mobitel postao jedino sredstvo forumiranja i komunikacije na webu. Morat cu otvoriti jednu temu s anketom, bas na tragu te spoznaje.

Onda barem uzmi neki USB hub s vlastitim napajanjem, to mozes od nekoga posuditi ako ti nemas, pa spoji preko njega printer, barem da to otklonis.



...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2021., 01:56   #10
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Digni USBDeview, složi si listu po vremenu spajanja uređaja pa vidi što je prepoznao.

https://www.nirsoft.net/utils/usb_devices_view.html

Inače, ako ne radi s default driverom, probaj drivere od nekog drugog printera iz te serije. Možda ti i EPSON universal driver bude radio, doduše s ograničenim mogućnostima.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.04.2021., 17:03   #11
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 785
Nece nece i nece, ili neznam... Zadnje 2 slike su iz usbdeview, predzadnji redak. Kada je iskopcan printer i kada je ukopcan na lap
Lika091 je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2021., 17:24   #12
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 785
Edit, spojen i printa...
Lika091 je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2021., 18:49   #13
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Pametniji popušta ?

Vjerojatno je trebalo vremena dok je kroz update povukao drajver iz Redmonda
+
ako si mu "gurao" neki odg. drajver.

Sada svakako isčupaj drajver sa kojim radi i spremi ga negdje.
Za ovo isčupaj ima alata ili da probaš ovu ugrađenu proceduru > https://www.howtoedge.com/backup-and...in-windows-10/
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na