Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.07.2007., 21:34   #1
CandyMAN
Registered User
Moj komp
 
CandyMAN's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: somewere deep inside my castle
Postovi: 126
kako biti serviser računala??*

poštovanje

evo trenutno imam 16 god za koji dan i 17 i idem u 3e razred (sad ču krenuti)
tj idem za elektro instalatera.
te me zanima šta nakon škole mogu tj dali mogu upisati nekakve večernje škole i nešto tako da bi mogao postati serviser računala.
trenutno mi se sviđa ovaj posao ali hrije bih još nešto.
koji su uvjeti da postaneš serviser računala
hvala.
CandyMAN je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2007., 21:46   #2
LorD ClockaN
od LemilicE
Moj komp
 
LorD ClockaN's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Veli Lošinj
Postovi: 4,712
Mislim da je dovoljno da ideš u neku firmu na razgovor u vezi posla i da vide da znaš nešto.

Ja sam naprimjer jednom zgodom išao u HGSpot u Rijeci tražiti usera Eladio i tamo sam valjda pričao bezveze sa glavnim i čovjek me iz vedra neba pitao ako želim raditi u servisu...

Nažalost nisam iz rijeke
__________________
Member Of the PC Ekspert 100+kg Demolition Squad ----------------------------- ReadTheFuckingManual
Da, to sam ja u avataru!!! Grobnik ----> 1:37.759... ko od vas može brže???
Nemam više lema!!!
LorD ClockaN je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.07.2007., 21:46   #3
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
nemoj postat serviser racunala - THE ULTIMATE WISDOM

zasto bi bio serviser racunala i konstantno morao ucit (ako zelish biti dobar) kad ce ona glupa teta na shalteru koja nemoze nabrojat dva cpu socketa imati vecu placu od tebe.

p.s. ove je moje misljenje (nemojte sad na mene drvlje i kamenje)
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2007., 21:55   #4
LUKA MX
Rakija
Moj komp
 
LUKA MX's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Pozega
Postovi: 484
Citiraj:
Autor DaNiJ3L Pregled postova
nemoj postat serviser racunala - THE ULTIMATE WISDOM

zasto bi bio serviser racunala i konstantno morao ucit (ako zelish biti dobar) kad ce ona glupa teta na shalteru koja nemoze nabrojat dva cpu socketa imati vecu placu od tebe.

p.s. ove je moje misljenje (nemojte sad na mene drvlje i kamenje)
potpisujem...ako ces bas biti serviser stalno moras biti u "toku" s svim novim stvarima,ali ako to volis zasto ne..
__________________

LUKA MX je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2007., 21:57   #5
CandyMAN
Registered User
Moj komp
 
CandyMAN's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: somewere deep inside my castle
Postovi: 126
a znači glavno da se ima koja srednja škola i malo poznavanje hardwera.
dobro u ovakvim malim firmama po mali gradaovima si i u mogučnosti da radiš kao serviser iprodavač.
e razveselili ste mi veče.
e sad jel ima kakva večernja škola ili nešt slično za naprimjer računalnog tehničara ili nešt slično s čime bi se moglo radit
CandyMAN je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2007., 22:01   #6
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
Upiši fakultet, puno bu ti lakše naći posao sa diplomom u džepu Ako te brinu staž i socijalno, možeš upisati izvanredan studij... tada nemaš studenska prava, ne moraš slušati predmete, već samo dolaziš na ispite, a cijelo vrijeme ili si na burzi ili si prijavljen i normalno radiš!
Bartuc je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2007., 22:04   #7
EvilM@ster
Ev1LMa5ter
Moj komp
 
EvilM@ster's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 675
skole poput elektromehanicara i elektrotehnicara su za servisere racunala i montazere sat. sistema... posebne skole za te smjerove nema... inace sretno sa trazenjem posla u tom smjeru, ja sam ga trazio vise od godinu dana i nista od toga, premda to opet ovisi i o tvojoj lokaciji... danas ti je kod nazalost kod nas puno vaznija veza kod trazenja posla nego skola i znanje, s vremenom ces to shvatiti...
__________________
androidhrvatska.com
EvilM@ster je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2007., 22:13   #8
CandyMAN
Registered User
Moj komp
 
CandyMAN's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: somewere deep inside my castle
Postovi: 126
ma radije biizvanredno polaganje jer mi se na faks neide a neznam ni koji bi mogao upisati a i planiram polagatii raditi u isto vrijeme.
onda u pravilu nema neka škola za servisera i sastavljača računala.
(loool koja rječ)
CandyMAN je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2007., 22:17   #9
nikola8
RiDe Or DiE-O.G.
Moj komp
 
nikola8's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: cakovec
Postovi: 319
evilm@ster potpisujem tvoju izjavu uvezi veze,rodbine itd.nego da ne otvaram novi topic.ovako mene podosta zanimaju racunala,vise od trenutnog posla kojeg radim a to je strojobravar,to sam i zavrsio srednju skolu.e sad imam tecaj kao operater na racunalu al to je banana 0 bodova.sad mene zanima nesto u svezi s racunalima bilo sta sta se dosta trazi danas u hr,tocnije sam iz medimurja,zanima me koji bi vi preporucili?sto se danas dosta trazi za posao oko racunala i sl?
nikola8 je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2007., 22:37   #10
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
daktilograf

najvishe poslova je za prodavace racunala.

od "viših pozicija" mozete biti sistemac u nekoj firmi ili bilo kakav oblik admina.

ali za to vam treba fax, evo jedan moj prijatej se zaposlio u SRCU nedavno kao sistemac,zavrsio FESB (mislim da se tako zove).

po mom misljenju najblje bi bilo zavrsit ETF smjer racunalstvo, ali to nije garancija za posao jer treba puuuuno srece.
danij3l je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.07.2007., 22:42   #11
CandyMAN
Registered User
Moj komp
 
CandyMAN's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: somewere deep inside my castle
Postovi: 126
dobro je što u nekim manjim firmama možeš raditi kao prodavač i kao serviser
CandyMAN je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2007., 22:42   #12
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
@Danijel - imenjače Jel mozes reci nesto vise o ETFovom smjeru računalstvo?

Btw, jel ima netko kakav prijedlog kao alternativu FOU-ju i TVZ-u?

I da koji bi preporučili odsjek na TVZ-u? Računarstvo ili informatiku?

Isprike autoru na malo OT-u

Zadnje izmijenjeno od: Razer. 02.07.2007. u 22:52.
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2007., 22:47   #13
LorD ClockaN
od LemilicE
Moj komp
 
LorD ClockaN's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Veli Lošinj
Postovi: 4,712
etf ti je stari naziv za fer
__________________
Member Of the PC Ekspert 100+kg Demolition Squad ----------------------------- ReadTheFuckingManual
Da, to sam ja u avataru!!! Grobnik ----> 1:37.759... ko od vas može brže???
Nemam više lema!!!
LorD ClockaN je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2007., 22:54   #14
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
sto da ti pricam ako su ti racunala zivot to je fax za tebe (nakon prve godine)

na ETF-u u Osijeku (neznam za drugdje) elektrotehnika i računalstvo imaju isti program za prva dva semestra. u ta dva semestra imash samo dva programiranja koja su vezana uz racunala. kasnije se dobiju neki zanimljiviji kolegiji tipa arhitektura racunala, oper. sustavi, Multimedijske komunikacije i Digitalna videotehnika ...

ja mislim da je 1. godina najteza jer ima 2x osnove elektrotehnike 3x matematika, 2x fizika

ja sam prva godina tako da ti nemogu nista detaljnije reci o vishim godinama
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2007., 22:55   #15
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
Citiraj:
Autor LorD ClockaN Pregled postova
etf ti je stari naziv za fer
etf je skracenica od Elektrotehnički fakultet
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2007., 23:05   #16
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
OK tnx, i da, vidio sam i stručni studij informatike, znaš nešto o dotičnom?
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2007., 23:07   #17
LorD ClockaN
od LemilicE
Moj komp
 
LorD ClockaN's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Veli Lošinj
Postovi: 4,712
Prije se u zgu FER zvao ETF. Mislio sam da misliš na njega...
__________________
Member Of the PC Ekspert 100+kg Demolition Squad ----------------------------- ReadTheFuckingManual
Da, to sam ja u avataru!!! Grobnik ----> 1:37.759... ko od vas može brže???
Nemam više lema!!!
LorD ClockaN je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2007., 23:08   #18
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
kazu da je strucni dosta laksi od sveucilisnog.
meni je informatika kikiriki (moje misljenje) ako cesh nestotako vec upisivat onda upisi racunalstvo (na fer-u etfos-u ili bilo gdje drugo)
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2007., 23:13   #19
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
ok, hvala ...inace sad mi je prava strka zbrka oko faksa i što da si uzmem kao alternativu, tak da mi je svaki info važan
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2007., 23:15   #20
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
Citiraj:
Autor Razer Pregled postova
ok, hvala ...inace sad mi je prava strka zbrka oko faksa i što da si uzmem kao alternativu, tak da mi je svaki info važan
i sto si do sad odlicio?
sto idesh u prvom a sto u drugom roku?
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2007., 23:18   #21
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,963
Citiraj:
Autor DaNiJ3L Pregled postova
nemoj postat serviser racunala - THE ULTIMATE WISDOM

zasto bi bio serviser racunala i konstantno morao ucit (ako zelish biti dobar) kad ce ona glupa teta na shalteru koja nemoze nabrojat dva cpu socketa imati vecu placu od tebe.

p.s. ove je moje misljenje (nemojte sad na mene drvlje i kamenje)
Potpis..
Radio, imao 2500kn plaću i radio svaki dan
Sada radim četiri dana u tjednu, posao se sastoji od javljanja na telefon i imam 4000kn..

Znanje se kod nas ne cjeni..pogotovo u ovim "većim" firmama (gdje sam i sam radio)..da se plaća servisera računala i lika što puni police u konzumu ista to je katastrofalno..
..ako si zeljan znanja..tu je forum i imas masu stiva..raditi kao serviser u većini (ne uvjek) se ne isplati.
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2007., 23:20   #22
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
@Danijel - Pa još neznam u fazi sam ''vijećanja''

Uglavnom, na umu imam TVZ (Zg), FOI (Vž) ili sad i ETF (Os)

Inače nadam se da ću upasti na prvom roku
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2007., 23:40   #23
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Citiraj:
Autor DaNiJ3L Pregled postova
sto da ti pricam ako su ti racunala zivot to je fax za tebe (nakon prve godine)

na ETF-u u Osijeku (neznam za drugdje) elektrotehnika i računalstvo imaju isti program za prva dva semestra. u ta dva semestra imash samo dva programiranja koja su vezana uz racunala. kasnije se dobiju neki zanimljiviji kolegiji tipa arhitektura racunala, oper. sustavi, Multimedijske komunikacije i Digitalna videotehnika ...

ja mislim da je 1. godina najteza jer ima 2x osnove elektrotehnike 3x matematika, 2x fizika

ja sam prva godina tako da ti nemogu nista detaljnije reci o vishim godinama
OMFG z80 FTW katastrofa predmet, kao i 70% ostalih.
btw. jel nema 3 fizike? Ja sam na strucnom studiju pa ne znam, imao sam jednu "samo" (miokovicka), tj. jos se borim s njom
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2007., 23:43   #24
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
@Razer, moraš upasti na prvom roku

Jedino na njemu možeš dobiti potporu od MZOŠ-a, ilitiga besplatan studij!

Ovo sam već rekao za TVZ... najbolje je otići na Elektrotehnički smjer jerbo primaju 130 studenata besplatno dok na Informatiku i Računalstvo primaju po cca 30 studenata! Lako se u drugoj godini (nakon prve) prebaciš na informatiku, položiš možda neku razliku i uživaš! Inaće ELO je najteži, a INO je najlakši smjer na TVZ-u! Uglavnom, jako malo ljudi pada na INO usmjerenju... dok na ELO godišnje dođe 200 studenata, a ove godine je bilo uz njih i cca 205 ponavljača. Znaći ispada kao da je cijela jedna generacija roknula i još par ljudi od godine prije

Naravno odličan ti je i FSB u zagrebu... stoji rame uz rame sa FER-om po kvaliteti ponude nakon završetka studija! Isto tako nije teško upasti bez plačanja ali je pakleno za proči! Uglavnom zato jer smo svi ljeni, a ne zato jer smo glupi

Moj savjet ti je da studiraš u ZG-u jerbo su najbolji uvijeti. Ipak je ZG metropola!
Bartuc je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2007., 23:45   #25
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
ja mislim da ima fizika 3.

i meni miokovicka ***e zdravlje.
kolokvirao sam fiziku 2 ali nemogu dobit ocjenu jer mi krava neda potpis iz labosa.

joj ako zbog nje ne dadnem uvijet. ode njezina corsa u 3pm.
spekom cu joj kocione diskove namazat
nikad je s dna drave ne izvadili
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2007., 00:25   #26
EvilM@ster
Ev1LMa5ter
Moj komp
 
EvilM@ster's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 675
Citiraj:
Autor nikola8 Pregled postova
evilm@ster potpisujem tvoju izjavu uvezi veze,rodbine itd.nego da ne otvaram novi topic.ovako mene podosta zanimaju racunala,vise od trenutnog posla kojeg radim a to je strojobravar,to sam i zavrsio srednju skolu
Eto i ja radim kao strojobravar samo sto sam zavrsio skolu za elektronicara, najveci je problem u tome sto me strojobravarski i mehanicarski poslovi nikada nisu zanimali, a i trenutacan posao koji radim je totalna koma, svaki mjesec preko 200h rada sto znaci ukljucuje svaku subotu kao radnu, a i zna se nedjelja zalomiti, s time da si cjelo vrijeme pod normama, a placa je bruto 8.30kn po satu sto je daleko ispod hrvatskog prosjeka... najveci je problem sto je tako u gotovo svim firmama u HR a i kod privatnika... znaci jedina opcija kod nas je da krenes samostalno u neki posao ili da radis u drzavnoj firmi, ili malo boljoj privatnoj firmi... kad smo kod sastavljanja racunala taj posao i nije bas neki zgoditak, jedino sto je dobro ako se mozes zaposliti kao recimo trgovac u ducanu sa informatickom opremom...
__________________
androidhrvatska.com
EvilM@ster je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2007., 00:43   #27
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
@Razer, ja sam na TVZ-u informatika, jest da nije besplatno (samo prvih 40 (od otprilike 200 kolko ih se prima) dobijaju stipendiju), al je fax zakon
imamo sva predavanja na FSB-u tak da nije problem sa ''modernizmom'', jer je fsb prilicno ureden
prof. su spaljeni, jest da je bolonja al brzo pokupis na koje predmete moras dolazit, a na koje ne
prakticki studiram ko da sam izvanredno...na vise od pola predmeta sam doso mozda 2-3 puta u cijeloj godini i eto sutra polazem zadnji ispit i gotov sa svime (ako prodem naravno ^^)

uglavnom, ak zelis nes vise/manje lagano i jos imat zivot uz faks onda je to tvz...na feru se mozes pozdravit sa slobodicom, 5 frendova iz srednje su mi otisli na fer (iz tesle) i svi su popadali 1. godinu, a cak su se trudili

jest da je zavrseni fer gotovo 100% siguran posao, al sta ces...ako si siguran u svoje znanje onda ces i sa tvz-om dobit posao bez problema
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2007., 00:46   #28
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Hvala puno na vašim odgovorima
@ Bartuc & Astral - koji biste mi smjer prije predložili - informatiku ili računarstvo? Razmišljao sam i o elektrotehnici na TVZ-u, ali nisam baš ''ljubitelj'' fizike, više volim matiku
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2007., 00:59   #29
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
pa...rač je tezi po meni i imaju sve na tvz-u predavanja u konavskoj, a ta zgrada suxa (ak ti to igra neku ulogu)
al uglavnom nema neke velke razlike izmedu rač i ino...ja sam po predmetima odabro, al na kraju ti dode na isto skoro
kak oces...
eto ja idem na ino pa ti to mogu i preporucit...stvarno ako se bar malo potrudis mozes bez problema proci, no naravno ako oces neke bolje ocijene tipa 4 i 5 onda je to vec mrvicu teze, al da se...
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2007., 01:04   #30
bobe
teta Mraz
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: hr
Postovi: 1,595
serviser budes tako da rastavis i sastavis 20 kompova i visis cili dan po netu, tj PCE-u, al pusti ti to, sada dok si mlad i mozes birat, odi lipo zavrsi neki normalni fax, makar samo visu skolu, pa posli mozes radit i ko serviser ako oces, al mislim da neces jer ces vjerojatno moc nac puno boljeg posla, pusti te vecernje skole to je za q, tek ti je 16 lagano na fax pa si na konju


Citiraj:
Autor EvilM@ster Pregled postova
, svaki mjesec preko 200h rada sto znaci ukljucuje svaku subotu kao radnu, a i zna se nedjelja zalomiti, s time da si cjelo vrijeme pod normama, a placa je bruto 8.30kn po satu sto je daleko ispod hrvatskog prosjeka.
OT: za ovu placu ne bi dolazio ni lezat na posao, iskreno, to je potplacenost ispod svake normale, sto se tamo ne moze nac boljeg posla? ja bi osobno radje na baustelu, pogotovo ovu nasu tu, radio sam cili 5. misec (kad su pocele vrucine reko astalavista), radno vrime 08-18, 25kn na sat, posao uopce nije tezak (knauf, bojenje, spusteni stropovi i sl., s tim da ja cili zivot radim doma pa poznam te poslove, sebi lipo zaradio za pijancevanje, a takvog posla tu ima kolko god oces......
__________________

bobe je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na