Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.07.2007., 23:03   #61
alimilano
Premium
Moj komp
 
alimilano's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Split Hrvatska
Postovi: 936
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
.ja sam prije radio na principu frend ovaj, frend onaj, familija ova-ona... nema tako više - za sve sat rada 100kn, reinstalacija win 400kn i točka, free time je poskupilo.
baš me zanima da li te taj šta si mu reinstalirao win za 400 zvao ponovo..tako možda možeš u Zagrebu
alimilano je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2007., 00:56   #62
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
svima je 400 i vjeruj mi da svi zovu ponovo nakon par mjeseci... samo treba dobro prosurfat pr0n sa ie i/ili skinut 200 demo igara sa free smajlijima.

ako nekome ne paše 400kn mirne duše ih uputim u prvi servis gdje ih čeka platiti sat-dva servisa za instalaciju (150-300kn), još toliko za backup i windowse za 700+kn, pa sve skupa za 1500kn igrat solitare i crtat u paintu
syss je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2007., 01:28   #63
alimilano
Premium
Moj komp
 
alimilano's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Split Hrvatska
Postovi: 936
kao što rekoh Zagreb, u Dalmaciji se ne bi naradio....ovdje ljudi drže Internet caffe sa piratskim win...
alimilano je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2007., 01:51   #64
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
400kn za win?? uzas...za tako lagani posao koji uzima cca 1 sat da sve podesis jos kak treba...
ja nebi mogo uzet tolke pare jadniku kojem treba serviser da si win instalira
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2007., 07:54   #65
svizac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zg
Postovi: 192
takva cifra nebi ni kod emne prošla...

ja sam imao slipstrimani xp sa svim ti proggyma, sam sam klikal next 100kn molim (osim susjedi :P ) i imal sam za cugu u petak il subotu...

al, skužio sam da je to stvarno jako necijenjena struka, meni stari priča, kog se vraga opet igraš po kompjuteru, odi radit nekaj pametnoga a ne kaj tu stalno dangubiš, il nemaš vremena se igrat sada...

jel se još kome, osim meni, dogodilo da kad je popravljao ntloader krepala matična?
svizac je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2007., 13:17   #66
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
1h za reinstalaciju? jea rajt... dok napraviš backup svih mogućih dreqova, instaliraš win pa programe, podesiš sve da radi kako spada (svi mogući updateovi automatski, osnovna sigurnost i sl.), ponovo osposobiš net i vratiš backup (mejlovi, dokumenti i sl.)... to je jedna večer (naravno) poslije posla, a rata kredita se neće sama otplatiti

nisam ja kapitalizam izmislio

kad ti dođe majstor popraviti frižider, bojler ili vešmašinu on isto klikće next, next jer je sve to vidio 10000 puta, pa opet ne naplati rad 50-100kn... po čemu je rad informatičara drugačiji? ja sam isto 100-150kn reinstalaciju naplaćivao dok je bilo "za cugu", ali sad imam drukčije troškove i koju godinu iskustva u servisu i administraciji sustava tako da nemamo šta razgovarati. ne paše? eto ti servisa za 1500kn ili nađi od susjedove susjede bratića koji zna kompjutore (a nakon takvih obično u dos-u moram podatke spašavati i opet ti caltam 4 glave).
syss je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2007., 13:25   #67
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
1h za reinstalaciju? jea rajt... dok napraviš backup svih mogućih dreqova, instaliraš win pa programe, podesiš sve da radi kako spada (svi mogući updateovi automatski, osnovna sigurnost i sl.), ponovo osposobiš net i vratiš backup (mejlovi, dokumenti i sl.)... to je jedna večer (naravno) poslije posla, a rata kredita se neće sama otplatiti
meh...meni treba 1 sat jer su mi svi podaci na 1 particiji, a win na drugoj koju mogu brisat kad ocu, svi programi itd su mi na 1 mjestu i to se instalira za cas
updejtovi uzmu mozda 5min, mail mi je na webu...
i tako, brzo to ide, no ajde 2 sata ako nemas sve tako poslozeno i spremno
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2007., 14:01   #68
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
čekaj ti to pričaš za svoje osobno računalo ili za mirjanu i peru iz ulice koji znaju da je procesor na podu, a ekran na stolu?
syss je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2007., 14:05   #69
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
pa reko sam, za mirjanu i peru, 2h
za sebe 1h

pa kolko tebi treba?
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2007., 14:26   #70
Dawar
OMG, thats the funky shit
Moj komp
 
Dawar's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: in The Republic of Peščenica
Postovi: 1,220
Ak su ti ljudi imalo inteligentni neće platit 400kn neg će to pokušati sami. OMG ja to napravio prvi put sa 10 (deset) godina i sve sam sam riješio, sjećam se da sam još sve bekapirao prije na 1000 disketa Ak ćeš pratit svaki korak nemreš s***at komp ni da oćeš, a noob koji nije siguran u išta će i pratit i čitat sve umjesto da klikče next i tako to...
__________________
Dawar je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2007., 14:26   #71
ZED
a.k.a. LOPOV
Moj komp
 
ZED's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,022
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
(a nakon takvih obično u dos-u moram podatke spašavati i opet ti caltam 4 glave).
Idesss, koja lova, nek daj mi reci kome ti to radis, jer ja neznam normalnog covjeka koji bi tebi za nekaj dao 4glave
__________________
Zabranjene reklama u sigu.
ZED je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2007., 15:16   #72
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pusa zed
syss je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2007., 15:59   #73
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
1h za reinstalaciju? jea rajt... dok napraviš backup svih mogućih dreqova, instaliraš win pa programe, podesiš sve da radi kako spada (svi mogući updateovi automatski, osnovna sigurnost i sl.), ponovo osposobiš net i vratiš backup (mejlovi, dokumenti i sl.)... to je jedna večer (naravno) poslije posla, a rata kredita se neće sama otplatiti

nisam ja kapitalizam izmislio

kad ti dođe majstor popraviti frižider, bojler ili vešmašinu on isto klikće next, next jer je sve to vidio 10000 puta, pa opet ne naplati rad 50-100kn... po čemu je rad informatičara drugačiji? ja sam isto 100-150kn reinstalaciju naplaćivao dok je bilo "za cugu", ali sad imam drukčije troškove i koju godinu iskustva u servisu i administraciji sustava tako da nemamo šta razgovarati. ne paše? eto ti servisa za 1500kn ili nađi od susjedove susjede bratića koji zna kompjutore (a nakon takvih obično u dos-u moram podatke spašavati i opet ti caltam 4 glave).
potpuno ispravan stav, i podržavam. Jedino kod nas ljudi teko doalze u doticaj sa računalima i potrebitim servisima (pošto sad izlaze an vdijelo razne "hgspot, velim, i ine konfiguracije) ..
a i dobro kažeš kad crkne veš mašina, zoveš majstora i platiš... ili TV.. ili playstation...
i sad za komp odjednom treba radit džaba?

Citiraj:
Autor ZED Pregled postova
Idesss, koja lova, nek daj mi reci kome ti to radis, jer ja neznam normalnog covjeka koji bi tebi za nekaj dao 4glave
nego, kad budeš imao viška posla, a netko treba da mu se popravi "kompjuter", zovi me

Citiraj:
Autor syss Pregled postova
pusa zed
pusa obadvojici
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2007., 16:02   #74
Optik
________
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: .
Postovi: 773
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
A+ certifikacija (bilo preko firme bilo vlastita)
Samo da se nadovezem da se A+ certifikat sastoji od dva dijela -hardware i software A+ a svaki kosta 196 $ .
tak da je ipak bolje preko neke firme
Optik je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2007., 16:12   #75
bude
Warcraft III TFT
 
bude's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 861
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
svima je 400 i vjeruj mi da svi zovu ponovo nakon par mjeseci... samo treba dobro prosurfat pr0n sa ie i/ili skinut 200 demo igara sa free smajlijima.

ako nekome ne paše 400kn mirne duše ih uputim u prvi servis gdje ih čeka platiti sat-dva servisa za instalaciju (150-300kn), još toliko za backup i windowse za 700+kn, pa sve skupa za 1500kn igrat solitare i crtat u paintu
Naravno da je ovo ok cifra.. I ja sam mislio da je to prevelika lova dok nisam poceo sam zaradjivat za zivot i vidio slucajeve koliko "serviseri" zapravo naplacuju posao. Evo primjer: u firmi gdje sam radio sam bio na G.Odmoru. Netko je formatirao tekst u wordu s razlicitim bojama i to je trebalo vratit u black&white.. Zvali su "strucnjaka" jer su se u uredu nasli samo znalci .. Naplatio im je 250 kn taj posao.. I opet su ga zvali nakon tjedan dana! Car...
__________________
A64 Venice
Epox 9npa+ Ultra
Super Talent 2x512 MB
Saphire x700 pro
2x80 GB @ RAID0

bude je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2007., 18:31   #76
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
car, treba mu i pivu platit
Gabre je offline   Reply With Quote