Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.11.2016., 09:46   #1771
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Hmmm... tele2 i tmobile veliš. Umene S5 i S7 su iz VIP potekli. Iako mislim da to nikakve veze nema.
Jesi na kraju flešao mobitel preko Odina na neki drugi FW, VIP ili BTU?
Preko smart switcha updejto i onda force flash odin. Probao sam skroz disejblat sinkronizaciju i ista stvar.

@Mar , nema probe telefon je prodan. Ovo je cisto da ako netko ima problem sa svojim S7 da na cem je...
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2016., 10:08   #1772
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,322
Realno, S7 je još uvijek odličan uređaj ako se uspoređuje s konkurencijom krajem ove godine
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.11.2016., 10:15   #1773
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Sinkro meni radi. Ja pobijem ove googlove pizdarije tipa ovo što @Mar kaže i one kioske, hangoutse i slične pizdarije. Samo mi Play, Services i Gmail od googla rade.

Ali dobro, sad kad si ga već prodo, nema veze.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2016., 10:32   #1774
Bleki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 497
Koliki je Android system battery drain vama kojima radi s7/edge ok?
Bleki je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2016., 10:52   #1775
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Meni takodjer upaljen sync od googlea, ko i uvik ali naravno samo odabrane stvari poput imenika, gmaila, gdrivea i app data. Ostalo sve ugaseno. Btw, sa BK disablerom se mogu disejblati prakticki sve aplikacije koje imas, cak i one sistemske - slicno ko sa Titanium Backupom samo bez roota. Mislim da sad app kosta nesto sitno, ja sam ga dobija od kolege sa xda besplatno za vrime beta testinga. Radi odlicno i cesto se updatea, ima cak i kratki opis za svaki app da znas jel siguran za disableati.
Svejedno i ja sam primjetija nekakav battery drain zadnjih par miseci. Ne znam sto tocno uzrokuje drain jer koristim manje vise sve iste aplikacije ko i prije sa istim intenzitetom + sto ne igram igre za razliku od prije...Sad u prosjeku imam samo 3.5-4h SOT, dok sam prije uredno ima 5-6h svakodnevno. Nedavno sam proba i tvornicki reset, ali nije pomoglo. Cak sam deinstalira i fejs i mesenger (koji su na glasu kao veliki zderaci baterije), no vidim tek mali pomak na bolje. Ne znam sto vise probati osim flashati neki drugi firmware. Btw, mob mi je nebrandiran. Danasnje stanje izgleda jako dobro za promjenu, vidim da je adguard pri dnu, a ponekad zna biti odmah iza ekrana, hmm...Cini se da kvaliteta filtriranja reklama itekko utjece na potrosnju baterije.

Zadnje izmijenjeno od: Sn4k3. 17.11.2022. u 10:26.
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2016., 11:22   #1776
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Za Adguard ne gledaj battery statse. Barem ako je njima vjerovati, Android ih lose racuna, pa ti cesto i browser ubaci pod adguard potrosnju. Imas u detalje na njihovom blogu. Osobno im nisam vjerovao, ali nakon sto sam deinstalirao Adguard baterija je bila malo bolja, ali nista osjetno, tako da su vjerojatno u pravu.
__________________
"There he goes.One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die"
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2016., 11:39   #1777
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Meni takodjer upaljen sync od googlea, ko i uvik ali naravno samo odabrane stvari poput imenika, gmaila, gdrivea i app data. Ostalo sve ugaseno. Btw, sa BK disablerom se mogu disejblati prakticki sve aplikacije koje imas, cak i one sistemske - slicno ko sa Titanium Backupom samo bez roota. Mislim da sad app kosta nesto sitno, ja sam ga dobija od kolege sa xda besplatno za vrime beta testinga. Radi odlicno i cesto se updatea, ima cak i kratki opis za svaki app da znas jel siguran za disableati.
Svejedno i ja sam primjetija nekakav battery drain zadnjih par miseci. Ne znam sto tocno uzrokuje drain jer koristim manje vise sve iste aplikacije ko i prije sa istim intenzitetom + sto ne igram igre za razliku od prije...Sad u prosjeku imam samo 3.5-4h SOT, dok sam prije uredno ima 5-6h svakodnevno. Nedavno sam proba i tvornicki reset, ali nije pomoglo. Cak sam deinstalira i fejs i mesenger (koji su na glasu kao veliki zderaci baterije), no vidim tek mali pomak na bolje. Ne znam sto vise probati osim flashati neki drugi firmware. Btw, mob mi je nebrandiran. Danasnje stanje izgleda jako dobro za promjenu, vidim da je adguard pri dnu, a ponekad zna biti odmah iza ekrana, hmm...Cini se da kvaliteta filtriranja reklama itekko utjece na potrosnju baterije.
Kako si zadovoljan sa bk package disablerom? Vidim da se trenutno ne moze kupiti u nasoj zemlji na play storu. Ne roota mi se opet telefon, a hocu disablati silno smece koje se nakupilo.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2016., 12:02   #1778
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Kazem ti, aplikacija jako dobro radi. Nije mi se niti jednom zamrznula ili fc-ala...
Svaki app koji disejblam u roku od 1s se ugasi i nestane sa liste instaliranih aplikacija u settingsima...
Ja takodjer ne zelim rootati (zasada) mob pa sam utjehu nasa u ovom appu

Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
Za Adguard ne gledaj battery statse. Barem ako je njima vjerovati, Android ih lose racuna, pa ti cesto i browser ubaci pod adguard potrosnju. Imas u detalje na njihovom blogu. Osobno im nisam vjerovao, ali nakon sto sam deinstalirao Adguard baterija je bila malo bolja, ali nista osjetno, tako da su vjerojatno u pravu.
Thx...
Neko vrime sam koristija "block it" ali ima sam problema, app se nekad nebi sam pokrenija naokn restarta, cesto ne bi bloka reklame osim onih u browseru itd...
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2016., 14:57   #1779
MeanBoss
|CTS|MeanBoss|
Moj komp
 
MeanBoss's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Sinj
Postovi: 1,004
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Hmmm... tele2 i tmobile veliš. Umene S5 i S7 su iz VIP potekli. Iako mislim da to nikakve veze nema.
Jesi na kraju flešao mobitel preko Odina na neki drugi FW, VIP ili BTU?
Možda čak i ima.. U mene je uređaj iz tele 2, Samsung s6, dan danas teško preko 3 i po sata sot-a izbijem!? Iz početka nisam ni tri moga dobit dok nisam disejblao sve živo s njega... I onda još greenify pa hibernacija... I jedva na guram na 3 i po,dok vidim neki imaju i preko 5h!?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
MeanBoss je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2016., 15:03   #1780
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
/cut
I tebi je prevelik android system, kazem da na nexus 6p isti vuce 1 %. Dakle nesto ne stima sa samsungovim romom.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.11.2016., 15:51   #1781
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
I tebi je prevelik android system, kazem da na nexus 6p isti vuce 1 %. Dakle nesto ne stima sa samsungovim romom.
Najgora verzija android roma.
Meni je ista stvar bila na S5, dok ga nisam rootao, pobrisao pola stvari, disable-ao još pola i onda još sa Greenify-jem freezao još nekih 10-ak aplikacija.
Sad je ko beba
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2016., 15:53   #1782
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
I tebi je prevelik android system, kazem da na nexus 6p isti vuce 1 %. Dakle nesto ne stima sa samsungovim romom.
Jest, ali prije nekog odredjenog updatea (prije cca pola godine) je jos vise baterije cucla,
cak mislim da je bija prvi na listi - isprid ekrana . No svejedno nikad nije previse utjeca
na ukupno stanje baterije, iako je navedeno da trosi xy mah.
Inace za ostale aplikacije u samom firmwareu mozes podesiti aplikacije koje mob "gasi"
po potrebi, evo ss:

Zadnje izmijenjeno od: Sn4k3. 17.11.2022. u 10:26.
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2016., 21:11   #1783
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Meni je na S7E oko 6-8h SOT-a, ovisno koliko je korišten. Ako je u jednom danu onda izgura 7-8h, dva oko 6h.
S tim da je to bilo ovo ljeto i brightness je uglavnom bija na max, znači ne gledanje tamnih filmova u mraku i te šeme nego browsanje, mail i sl po danu.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2016., 21:47   #1784
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Ma S7E je zvijer sto se tice baterije (a i opcenito), ali i manji brat nebi smija puno zaostajati. U pocetku i nije, 6h sot-a je bilo piece of cake, cak i uz povremeno igranje...
Sada - tesko i nikako. Evo danas sam nekako izgura cili dan sa 5h sot-a (10% baterije ostalo), sto je bolje nego inace u zadnjih par mj...
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2016., 22:03   #1785
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Meni je na S7E oko 6-8h SOT-a, ovisno koliko je korišten. Ako je u jednom danu onda izgura 7-8h, dva oko 6h.
S tim da je to bilo ovo ljeto i brightness je uglavnom bija na max, znači ne gledanje tamnih filmova u mraku i te šeme nego browsanje, mail i sl po danu.
Pff, meni daily usage (S6) nece preko 2:30h SOTa
Ako ga "stedim" izgura do max 3h...
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline