Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 14.05.2009., 11:05   #1
borehk
Registered User
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zg
Postovi: 2
Molim savjet u vezi matične ploče i procesora

Pozdrav,

Nedavno mi se unistio procesor AMD Athlon 3800+ pa sam krenuo u potragu za novim, gdje sam naletio na problem. Maticna ploca (ASROCK 939 Dual-VSTA) ima socket 939. Malo sam gledo po oglasnicima po netu itd i naso sam samo par takvih procesora upitne kvalitete, jos k tome slabiji od gore navednog 3800+ (nebi bas htio ic prema dole sto se tice brzine). Novih za kupit vise nema pa sam zakljucio da ce trebat mjenjat i maticnu plocu (sa AM2 socketom) gdje se javlja jos jedan problem. Sve novije maticne ploce ne podrzavaju DDR koji sam dosad morao koristit. Prakticki moram zamjenit pola komponenata da bi pokrenuo racunalo, a to mi bas i nije zdravo za dzep. Onda sam naletio na netu na neku karticu za upgrade socketa, s939 to AM2, al nisam siguran ako ima negdje kod nas to za kupit. Uglavnom, moje pitanje je: koje bi mi bilo najjeftinije rjesenje a da se cijelokupna brzina rada racunala ne smanji? Graficka kartica ide u PCI x16, dakle ak je moguce da ne moram i nju mjenjat.

Ispricavam se na bilo kakvim glupostima koje sam ih negdje napisao posto nemam bas puno znanja o ovakvim stvarima, takoder se ispricavam ako sam postao u krivoj sekciji.

Unaprijed hvala.
borehk je offline  
Staro 14.05.2009., 11:19   #2
naram-sin
The Last Akkadian
Moj komp
 
naram-sin's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 194
Mozda bi najjeftinije bilo pogledati ovdje: PC Ekspert Forum > Računala > Tržnica.
Ima ih dvojezgrenih, jednojezgrenih, a vjerujem, da, koji god nadjes, sanse su 99,9% da ce te jos dobrano sluziti.

Primjer (nije reklama) i moja iskrena preporuka: LINK.
Btw, graficku siigurno (99,9%) ne bi morao mijenjati da ides na AM2/+/3, s775, s1366, etc, etc...

Sretno.


EDIT: Sta tesko, coconut, pa evo na LINK! Ako sam dobro shvatio, budzet je zeznuta stavka, a ovaj na linku je 350 kn. S obzirom da je kolega trazio:
Citiraj:
koje bi mi bilo najjeftinije rjesenje a da se cijelokupna brzina rada racunala ne smanji?
350 kn za x2 polovnjaka jest najjeftinije rjesenje a ne usporava komp...i ima garanciju... osim ako bas mora biti novo..
__________________



Zadnje izmijenjeno od: naram-sin. 14.05.2009. u 11:52. Razlog: Ha?
naram-sin je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.05.2009., 11:44   #3
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,356
s939 procesor ćeš naći prlično teško, a X2 verziju skoro nemoguće. Ako i nađeš, cijena će biti paprena. Imaš 2 opcije:
1. uzeti sve novo (ploča, procesor, ram)
2. uzeti neku od ploča koje podržavaju DDR1 (bar tu da uštediš) + novi proc
http://www.adm.hr/product_info.php?c...oducts_id=3705

Ovu upgrade pločicu koju spominješ se može naći, ali teško kod nas. Eventualno potraži na ebayu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 14.05.2009., 11:51   #4
borehk
Registered User
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zg
Postovi: 2
Hvala na brzim odgovorima. Evo vjerojatno cu uzet (ako stignem) ovaj koji je predlozio naram-sin, cjena je vise nego prihvatljiva.
borehk je offline  
Staro 14.05.2009., 11:53   #5
naram-sin
The Last Akkadian
Moj komp
 
naram-sin's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 194
Good call! Sretno!
__________________


naram-sin je offline  
Staro 14.05.2009., 15:53   #6
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Dodao bi ipak da razmislis i o opciji da sve postojece jednostavno prodas. S939 ploce idu prilicno jednostavno, ddr1 drzi cijenu...kada na to dodas ovo sto bi dao za polovni x2 s939 imas za am2 plocu i proc s trznice, memoriju mozes i novu uzeti.
greg SE je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na