Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.08.2006., 10:06   #1
Bran
nemam kaj napisati
 
Bran's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Međimurje
Postovi: 1,300
Corel i sitotisak

Nadam se da je kategorija ispravna.

Ovak. Radim neke slike u Corelu 12 koje bi trebalo odštampati na majice.
E sad je problem da treba odvojiti svaku boju i posebno je isprintati. Ako recimo slika ima 3 boje kako napraviti da svaka boja bude odvojeno isprintana. Postoji tamo neka separacija, ali laserski printer (crno bijeli) ne printa recimo žutu boju dobro (ili neku svijetliju). (Probao sam na 2 printera.) Ustvari printa dobro ali je presvijetla, pa se ne može koristit za kod izrade sita za sitotisak. Kako izvesti da boje budu odvojene ali da budu jako crno otisnute premda nisu crne? Tek sam se počeo malo baviti time, pa me to još muči. Zna li netko kako to riješiti? Ili možda da nabavim neki novi program koji ima bolje mogućnosti za izradu nekih slika za sitotisak? I da kakav printer da nabavim? Novac u ovom slučaju nije ključan faktor. Kao ni za program i printer.
__________________
ASUS A3500N Centrino 725 1.6GHz, 15"(1024x768), 4X +/- DVD-RW, HDD 60GB, DDR 512MB, Li, Fax/Mod, LAN, IEEE1394, 4xUSB2.0, 0.35 millijuna pixela integrirana video camera





Bran je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2006., 10:21   #2
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Ne kupuj nikakav drugi program jer ga nema boljeg od corela.
Separaciju boja mozes raditi jedino sa printerom, ti imas problem s žutom jer vjerovatno štampaš na tamnu podlogu a žuta ne pokriva dobro.
Sad koji printer da uzmeš neznam ja sam u firmi imao neki stari hp koji je izbacivao odlicne filmove.
Jedan tip, kada stampas slike na situ filmove moras printat u 35 linijskom rasteru.
Usput robaj traceovat sliku pa mozda zutu dobijes odvojeno pa je onda mozes pojacati koliko hoces, premda to nisam nikada ni pokusao.
6Finger je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.08.2006., 13:35   #3
Bran
nemam kaj napisati
 
Bran's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Međimurje
Postovi: 1,300
Probat ću. Corel ostaje, a za printer ću vidjeti. Možda i nabavim neki malo bolji i kvalitetniji. Neznam još. Bumo vidli. Ako tko zna kaj više o sitotisku i sličnim stvarima slobodno neka napiše.

Hvala "šestoprsti"
__________________
ASUS A3500N Centrino 725 1.6GHz, 15"(1024x768), 4X +/- DVD-RW, HDD 60GB, DDR 512MB, Li, Fax/Mod, LAN, IEEE1394, 4xUSB2.0, 0.35 millijuna pixela integrirana video camera





Bran je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2006., 11:24   #4
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Ja znam otprilike skoro sve o situ samo pitaj sto te zanima necu sad referat ovdje pisat bezveze
6Finger je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2006., 08:59   #5
Bran
nemam kaj napisati
 
Bran's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Međimurje
Postovi: 1,300
Citiraj:
Autor 6Finger Pregled postova
Ja znam otprilike skoro sve o situ samo pitaj sto te zanima necu sad referat ovdje pisat bezveze
Odlično ako mi kaj zatreba bum pital. Ja se sad bavim time da u Corelu nekaj nacrtam, a drugi ljudi se bave sa sitom. Ovaj tjedan planiram kupiti laserski printer u boji, pa bumo vidli. Svejedno hvala.
__________________
ASUS A3500N Centrino 725 1.6GHz, 15"(1024x768), 4X +/- DVD-RW, HDD 60GB, DDR 512MB, Li, Fax/Mod, LAN, IEEE1394, 4xUSB2.0, 0.35 millijuna pixela integrirana video camera





Bran je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na