Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.08.2006., 20:20   #1
SwITch
Registered User
 
SwITch's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 18
Restartanje, smrzavanje, rusenje

Ispricavam se na dvostrukom postu... Slucajno.. Zbog problema koji su navedeni u postu ispod
SwITch je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2006., 20:28   #2
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Pobrisao sam pogrešni pa daj opet napiši ovdje što te muči...
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.08.2006., 20:39   #3
SwITch
Registered User
 
SwITch's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 18
Hrpa problema

Ovako; konfiguracija je sasvim nova a sastoji se od: DFI LanParty UT NF4 ULTRA-D, 2x512 MB DDR PC-3200 KINGMAX, MSI GeForce 7600 GT i napajanje (da ne nabrajm ostalo jer je nepotrebno) ENERMAX 350 W staro jedno 4-5 godina. Problemi su pocinjali vec prilikom instalacija Windowsa XP kad je BSOD javio neki IRQ error... rijesio tako da ponovno probao instalirat (kao sta je i na BSOD pisalo).. Prilikom instalacije 1 put se komp jednostavno smrzne, mis ne reagira nista se ne desava... Tokom instalacije WIN-a znao se i sam od sebe komp restartat... Jedva nakon instalacije Windowsa XP SP2 i dalje se iste stvari desavaju.. Tu i tamo se restarta sam od sebe (ne u pravilnim intervailma), pola toga kad se pokrene se rusi pogotovo kad surfam a i zna se smrznit sam od sebe! Sta da radim? Probao promjenit slotove u kojima je memorija u 2 zuta pa opet u 2 narancasta pa opet u zuta, pa stavio grafu na skroz donji PCI-E 16x slot uz ulkjucen SLI.. Neznam vise sta da radim... Ima ko ideju? Jel mozda do napajanja? Sta ako nije, a uzalud kupim novo Btw, komp nije overclockan niti je BIOS flashiran ...
SwITch je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2006., 20:55   #4
alimilano
Premium
Moj komp
 
alimilano's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Split Hrvatska
Postovi: 936
disk?
alimilano je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2006., 20:58   #5
SwITch
Registered User
 
SwITch's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 18
Citiraj:
Autor alimilano
disk?
Radi..radio je do sada....Samo kad mi se restarta komp, onda se bas cuje zvuk diska i to onaj kad se "podize" kratki zvuk, kao kad komp izade iz Hibernate ili necega di je disk zapravo bio ugasen i onda se pokrene...to mi je jednino mozda malo cudno..iako neznam ima li to kakve veze....
SwITch je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2006., 21:20   #6
alimilano
Premium
Moj komp
 
alimilano's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Split Hrvatska
Postovi: 936
moraćeš sistemom eliminacije..znači komponentu po komponentu..ja bi prvo probao sa drugim ramom pa dalje.......posudiš u nekog pa probaš.....da i grafa ne bi smila u drugi pci-e slot.......
alimilano je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2006., 21:28   #7
Don
je gladan!
Moj komp
 
Don's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,696
sumljam da ti je neki HW problem još kako kažeš da je novo, probaj nanovo windoze instalirat s nekim drugim cd-om ili s istim, da isključiš softwear
__________________
Don je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2006., 23:55   #8
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
argh...to samn imao ovih dana

malo sam klao proc i dobio sam BSOD...pokusao sam ulaziti u windoze ali se komp samo sresetirao..safe mode 0 budova...napravio sam clear cmos od 8h (bio na poslu) vradio se doma..zruzsio windoze i sve radi

znaci..clear cmos...i digni windoze..i nebi lose bilo da provrtis memtest
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2006., 17:30   #9
SwITch
Registered User
 
SwITch's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 18
Napravljeno sve kao sta si i reko..upravo radim mem test i na 5 testu javlja nekih 658 errora..ima to kakve veze?

btw..evo c/p sa sluzbene stranice mem testa...
"
Test 5 [Block move, 64 moves]
This test stresses memory by using block move (movsl) instructions and is based on Robert Redelmeier's burnBX test. Memory is initialized with shifting patterns that are inverted every 8 bytes. Then 4mb blocks of memory are moved around using the movsl instruction. After the moves are completed the data patterns are checked. Because the data is checked only after the memory moves are completed it is not possible to know where the error occurred. The addresses reported are only for where the bad pattern was found. Since the moves are constrained to a 8mb segment of memory the failing address will always be less than 8mb away from the reported address. Errors from this test are not used to calculate BadRAM patterns.
"
SwITch je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2006., 18:07   #10
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
to ima veze što ti je memorija neispravna...

ne smije biti niti jedan error...odi reklamirati ako imas garanciju
Hamm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.08.2006., 18:27   #11
bozzomfeeder
Premium
Moj komp
 
bozzomfeeder's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Sinj
Postovi: 1,072
Citiraj:
Autor SwITch
javlja nekih 658 errora..ima to kakve veze?

[/INDENT]"
Đizs : lol2 :

mjenjaj to
__________________
...
bozzomfeeder je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2006., 18:42   #12
Momir
Premium
Moj komp
 
Momir's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,009
Imam i ja s novim ramom skroz problema. Takodjer Kingmax. Ja sam svoje probleme s restartanjem rjesio sto sam izvadio memoriju i s gumicom za brisanje preso par puta preko onih pinova. I sad radi 24/7 bez problema. Kazu da ima kao neki zastitni sloj. Doduse ako je prije radilo kako treba, onda nema smisla. Mozda se ploca zablesirala pa opalila neke svoje postavke pa onda clear cmos kao sto je jedan kolega reko. Ako nis nece, mjenjati.
Momir je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2006., 18:50   #13
SwITch
Registered User
 
SwITch's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 18
Citiraj:
Autor Hamm
to ima veze što ti je memorija neispravna...

ne smije biti niti jedan error...odi reklamirati ako imas garanciju
E vidis...moze i nemora biti Naime, kod mene svi errori su nestatli kad je timing memorije postavljen na 2 T. Ocito ovaj ram ne radi stabilno na 1 T. Probat cu jos do kraja kad reinstaliram windowse (u tijeku ).. Btw, ima par postova na netu o tome kako cak i neke skupe i "kvalitetne" memorije kao Corsair ili neke druge cesto javljaju gresku bas na 5-om testu... Evo citat:

"There have been numerous reports of errors with only tests 5 and 8 on Athlon systems. Often the memory works in a different system or the vendor insists that it is good. In these cases the memory is not necessarily bad but is not able to operate reliably at Athlon speeds. Sometimes more conservative memory timings on the motherboard will correct these errors. In other cases the only option is to replace the memory with better quality, higher speed memory. Don't buy cheap memory and expect it to work with an Athlon! On occasion test 5/8 errors will occur even with name brand memory and a quality motherboard. These errors are legitimate and should be corrected."
SwITch je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2006., 22:01   #14
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Ja sam ima samo problema na 4. kad sam previše clocka RAM!2-3 greške!
Kada sam smanji clock za 2MHz DDR 4MHz sve je radilo OK nekolko puta odvrćen test!
KingmaX DDR433 je definitivno vrhunska memorija za sitne novce ide skoro do DDR500, fale joj 4MHz DDR496!
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2006., 22:04   #15
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Ma memroija sigurno. Isprobaj drugu ili mjenjaj ovu.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2006., 22:50   #16
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
probaj testirati stick po stick .
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2006., 01:23   #17
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
nForce chipset = ne voli puno memorija ... jednostavno prefleshaj BIOS i moli chipset da proradi ako ne traži druge stickove ... "lijepa" siječanja budi Asus K8N ... ta ploča bez flešanja BIOSa kada je izašla je volila samo one memory stickove koji su pisali u manualu ... ostali su lijepili BSOD, smrzavali komp, onemogućavali instalaciju windowsa, ... onda samo flesh i odma se proči rasvjetlilo i stvar je radila bez greške ... niti jedan jedini error u MemTestu ... a prije kilometri errora ... dakle flesh ploče pa onda probaj mem test ako i onda ima errora ili stick ne valja ili ga nForce ne voli ...
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na