Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.10.2017., 11:56   #2641
cdanijel
Premium
 
cdanijel's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 267
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
A koji je to mobitel?

Prema napisanom i stilu pisanja korisnik djeluje kao onaj najgori tip kupaca, puni sebe, uvijek u pravu, nedao bog da cuju kontru, itd... San svakog tko radi u bilo kojem poslu s kontaktom s ljudima.
Mi Mix.
S obzirom da se ne znamo, onda nastoji ne prejudicirati. Također, nemaš blage veze koliko trošim upravo u toj trgovini, a očigledno nisi niti upoznat s procesom i procedurom povrata kupljene robe.

Što se tiče kontre, tu ispadaš potpuni antipsiholog jer sam osoba koja uvijek sasluša argumentaciju i u stanju je promijeniti mišljenje ili stav ako je isti argumentriran. Također, ne smatram niti da sam uvijek u pravu.

Došao sam i kupio telefon. S obzirom da ne zadovoljava moje potrebe imam ga pravo vratiti.

Postoji relativno mali broj tipova ljudi s kojima ne volim komunicirati. Primjerice, ljudi koji donose zaključke bez da išta činjenično znaju te osobe koje podižu glas. U jednu skupinu spadaš ti, u drugu spada bradati trgovac iz Neutrina.

S tobom ne bih nastavio ovu nikuda vodeću raspravu.

danijel
cdanijel je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2017., 12:12   #2642
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Ne vidim kako se zakon moze tumaciti na taj nacin osim ako je bilo sto sto ti ne odgovara = materijalni nedostatak.
Rista je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.10.2017., 12:18   #2643
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Mislim da je tu više trgovina i izašla u susret kupcu nego da si ih ti uništio, jer su se mogli pozvati na članak 402, točke 1. i 2.:

(1) Prodavatelj ne odgovara za nedostatke ako su u trenutku sklapanja ugovora bili poznati kupcu ili mu nisu mogli ostati nepoznati.

(2) Smatra se da nisu mogli ostati nepoznati kupcu oni nedostaci koje bi brižljiva osoba s prosječnim znanjem i iskustvom osobe istog zanimanja i struke kao kupac mogla lako opaziti pri uobičajenom pregledu stvari.

Pogotovo ako si u trgovini kupio.
Druga stvar, gdje piše o nekom zakonskom roku o sedam dana? To nigdje ne nalazim
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2017., 12:34   #2644
cdanijel
Premium
 
cdanijel's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 267
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Ne vidim kako se zakon moze tumaciti na taj nacin osim ako je bilo sto sto ti ne odgovara = materijalni nedostatak.
Evo ti iz Zakona:

Članak 401

1) ako stvar nema potrebna svojstva za svoju redovitu uporabu ili za promet

5) ako stvar nema svojstva koja inače postoje kod drugih stvari iste vrste i koja je kupac mogao opravdano očekivati prema naravi stvari, posebno uzimajući u obzir javne izjave prodavatelja, proizvođača i njihovih predstavnika o svojstvima stvari (reklame, označavanje stvari i dr.)
cdanijel je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2017., 12:41   #2645
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Sa pozivanjem na nedostak je caka da trgovina mora platiti vještaka u prvih 6 mj...
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2017., 12:45   #2646
cdanijel
Premium
 
cdanijel's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 267
Citiraj:
Autor Princ288 Pregled postova
Mislim da je tu više trgovina i izašla u susret kupcu nego da si ih ti uništio, jer su se mogli pozvati na članak 402, točke 1. i 2.:

(1) Prodavatelj ne odgovara za nedostatke ako su u trenutku sklapanja ugovora bili poznati kupcu ili mu nisu mogli ostati nepoznati.

(2) Smatra se da nisu mogli ostati nepoznati kupcu oni nedostaci koje bi brižljiva osoba s prosječnim znanjem i iskustvom osobe istog zanimanja i struke kao kupac mogla lako opaziti pri uobičajenom pregledu stvari.

Pogotovo ako si u trgovini kupio.
Druga stvar, gdje piše o nekom zakonskom roku o sedam dana? To nigdje ne nalazim
Molim te, čitaj doslovno. Odkantao sam tipa koji se počeo izmotavati.
Gore navedeno nije primjenjivo.

Na sedam dana se oni samovoljno obvezuju i ukažu ti na to.

Zakonski postoji nekakav rok (ako ćeš mak na konac) jedno 6 mjeseci.
Ja ne govorim o njihovoj poslovnoj praksi, odlična su trgovina, ali imaju lika koji se ne ponaša u skladu s time da radi s kupcima, nije pristojan, okreće očima i generalno je nepristojan...
cdanijel je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2017., 12:46   #2647
cdanijel
Premium
 
cdanijel's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 267
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Sa pozivanjem na nedostak je caka da trgovina mora platiti vještaka u prvih 6 mj...
Ma normalna trgovina s time ne pravi probleme pa tako niti Neutrino.
Problematičan je jedan partikularni djelatnik.
cdanijel je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2017., 12:53   #2648
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor cdanijel Pregled postova
Evo ti iz Zakona:

Članak 401

1) ako stvar nema potrebna svojstva za svoju redovitu uporabu ili za promet

5) ako stvar nema svojstva koja inače postoje kod drugih stvari iste vrste i koja je kupac mogao opravdano očekivati prema naravi stvari, posebno uzimajući u obzir javne izjave prodavatelja, proizvođača i njihovih predstavnika o svojstvima stvari (reklame, označavanje stvari i dr.)
Znam, vidio sam to, samo i dalje ne vidim kako je moguce tumaciti zakon na taj nacin. Jer ako se 1 i 5 moze primjeniti u tvom konkretnom slucaju, onda se mozes pozivati na to u slucaju bilo kakvog nezadovoljstva u prvih 6mj.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2017., 12:59   #2649
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
Uz sve moguće dostupne informacije i videa na netu, forumu i sl. ti uspiješ kupit highend mob "u dućanu" koji ti se ne sviđa i onda ga poslje vratiš pod izgovorom da je klizav... Bez uvrede ali nisam vidio niti tebe niti taj mob pa možda fkt i je kritično klizav ali ovo mi više izgleda ko podjebavanje prodavača jer si fulo odabirom moba.
doky je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2017., 13:01   #2650
cdanijel
Premium
 
cdanijel's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 267
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Znam, vidio sam to, samo i dalje ne vidim kako je moguce tumaciti zakon na taj nacin. Jer ako se 1 i 5 moze primjeniti u tvom konkretnom slucaju, onda se mozes pozivati na to u slucaju bilo kakvog nezadovoljstva u prvih 6mj.
Upravo tako.
S time da te oni JASNO upozore da možeš vratiti uređaj u 7 dana "no questions asked"...
cdanijel je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.10.2017., 13:10   #2651
cdanijel
Premium
 
cdanijel's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 267
Citiraj:
Autor doky Pregled postova
Uz sve moguće dostupne informacije i videa na netu, forumu i sl. ti uspiješ kupit highend mob "u dućanu" koji ti se ne sviđa i onda ga poslje vratiš pod izgovorom da je klizav... Bez uvrede ali nisam vidio niti tebe niti taj mob pa možda fkt i je kritično klizav ali ovo mi više izgleda ko podjebavanje prodavača jer si fulo odabirom moba.
Naravno, uvijek možeš sumnjati u to, ali ti meni više izgledaš kao stalker koji ovdje naganja curice, bez uvrede. Ne znam tko si i ne znam čime se baviš, ali činiš mi se tako. Eto.
POLITIKA NEUTRINOMOBILE TRGOVINE JE DA TI VRATE LOVU U ROKU OD TJEDAN DANA "NO QUESTIONS ASKED", nisam je ja propisao.
cdanijel je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2017., 13:18   #2652
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
OK ali ta politika nema nikakve veze sa zakonom niti je kolega kojeg si prvog citirao kupio slusalice u Neutrino Mobile. Po zakonu pod materijalni nedostatak ne spada svako nezadovoljstvo proizvodom.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2017., 13:23   #2653
cdanijel
Premium
 
cdanijel's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 267
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
OK ali ta politika nema nikakve veze sa zakonom niti je kolega kojeg si prvog citirao kupio slusalice u Neutrino Mobile. Po zakonu pod materijalni nedostatak ne spada svako nezadovoljstvo proizvodom.
Dobro, zanemari.
Ti radi po svom, tumači zakon kako te volja. Ja ga ne tumačim, slijedim upute ljudi kojima je to posao.

Kupuj gdje hoćeš, kupuj što hoćeš, kada hoćeš itd., ali nemoj drugima osporavati njihova prava.
eod što se mene tiče.
cdanijel je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2017., 13:25   #2654
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor cdanijel Pregled postova
ali nemoj drugima osporavati njihova prava.
lol
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2017., 13:25   #2655
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Citiraj:
Autor cdanijel Pregled postova
Molim te, čitaj doslovno. Odkantao sam tipa koji se počeo izmotavati.
Gore navedeno nije primjenjivo.

Na sedam dana se oni samovoljno obvezuju i ukažu ti na to.

Zakonski postoji nekakav rok (ako ćeš mak na konac) jedno 6 mjeseci.
Ja ne govorim o njihovoj poslovnoj praksi, odlična su trgovina, ali imaju lika koji se ne ponaša u skladu s time da radi s kupcima, nije pristojan, okreće očima i generalno je nepristojan...
"Zakonsko ti je pravo vratiti uređaj i ispravan u roku od 7 dana ukoliko ne zadovoljava tvoje kriterije"
Ako je politika trgovine 7 dana, onda nemoj kolegi tvrditi da mu je to zakonsko pravo u trgovini ADM. I oprosti, ali po čemu nije primjenjiv članak 402.? Jesi li pregledao mobitel prije kupnje? Kako ti je sklizavost keramike promakla?
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2017., 19:50   #2656
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,552
Prebaciti trgovinu na drugi kraj Zagreba je ili potpuno lud ili ludo hrabar potez.

Ne znam što se dobrog može iz tog izroditi, pa tamo su u blizini MagazinRS, HGspot, Elipso, Chipoteka, Mikronis...
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2017., 20:44   #2657
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,514
a mozda im večinski promet radi webshop
onda ti bilo gdje moze biti sjediste, pa i u podrumo
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2017., 21:08   #2658
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Citiraj:
Autor cdanijel Pregled postova
.
Tu si ti nešto krivo shvatio zakon.. Nema tog zakona koji ti daje pravo da možeš nešto vratiti ako ti se ne sviđa jer si kupio u trgovini. Pravo imaš samo dana ako si kupio isključivo online, a ne tako kao što ti pišeš.

Uspio si vratiti samo jer se trgovac nije htjeo natezati s tobom, ali da je mogao odbiti, mogao je, i ne bi mu ama baš ništa mogao, osim derati se na njega. Jer opet, zakonsko pravo to što ti pričaš ne postoji za kupovinu u trgovini...

Iako da, kužim, oni se obavezuju na tih 7 dana...ali onda u tom slučaju ne citiraš nekakve zakone niti pišeš da si ti oprao trgovca s tim i tim zakonom, jer to što citiraš zakon, ništa nije opralo tog trgovca.

Citiraj:
Autor FitzTN Pregled postova
Prebaciti trgovinu na drugi kraj Zagreba je ili potpuno lud ili ludo hrabar potez.

Ne znam što se dobrog može iz tog izroditi, pa tamo su u blizini MagazinRS, HGspot, Elipso, Chipoteka, Mikronis...
Instar... :=)

Iako mislim da lokacija takvih trgovina kao što je ADM nema nikakvog značaja, jer je većina sigurno preko weba i ne ovise o fizičkoj posječenosti kupaca... Meni npr nevažno jel bili gore ili dolje, i ovako ako nešto trebam kupujem preko weba i tražim dostavu, ili netko od frendova pokupi. Ak niš drugo, imam zakonsko pravo vratiti ako mi ne paše

Zadnje izmijenjeno od: FRipper. 06.10.2017. u 21:17.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2017., 21:40   #2659
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,337
A gdje ti inace kupijes?
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2017., 16:03   #2660
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor cdanijel Pregled postova
Evo ti iz Zakona:

Članak 401

1) ako stvar nema potrebna svojstva za svoju redovitu uporabu ili za promet

5) ako stvar nema svojstva koja inače postoje kod drugih stvari iste vrste i koja je kupac mogao opravdano očekivati prema naravi stvari, posebno uzimajući u obzir javne izjave prodavatelja, proizvođača i njihovih predstavnika o svojstvima stvari (reklame, označavanje stvari i dr.)
i sad su oni krivi kaj ti imas njezne rucice? probaj koji uteg nabacit, mozda ti se nece sklizat...

Sent from my MI MAX using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 09.10.2017., 12:52   #2661
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Ekipa, ajmo malo pustiti ego i pokušati pogledati činjenice.

1) Mi Hrvati činjenično ne poznajemo zakon, a još manje ga znamo tumačiti. Svatko ga tumači kako njemu paše i kako on smatra da se treba tumačiti. Šta onda svi nismo bogati odvjetnici? Ili, da imamo znanje, ne bi ko ovce bili izrabljivani, omalovažavani, iskorištavani od vlasti koju smo sami birali, npr..., a da ne pričam pojedinačno u različitim životnim područjima.

2) Trgovinama kao što su ADM mi kupci sami dozvoljavamo da se oni ponašaju prema nama kako oni žele i tu smo si sami krivi.

Da dalje ne pokrećem ogromne rasprave, evo ja kupio Samsung Note 8, i ima ogroman nedostatak kao i lažnu reklamu "postigni više". I ja kao kupac jedino što mogu je vratiti uređaj i dobiti povrat novca (što mene ne zadovoljava i u konačnici prihvaćam činjenicu da sam prevaren). Da, naravno, trgovina će pokušati to izbjeći, ali činjenica je jednostavna, nedostatak koji uređaj ima nije javno obznanjen i mene je to dovelo u zabludu da ću kupovinom Note 8 za potrebe video snimanja moći napraviti više i bolje, što nažalost nije slučaj.

Evo još jedan slučaj, kupim mobitel za 2.000 kn (prije cca godinu dana), neki Sony, nesjećam se sad, i kad ono, uređaj se sam popuni svojim vlastitim update-ima i javlja da nema više dovoljno memorije. Od dodatnih aplikacija instaliran Uber, Watsup i bila je još jedna aplikacija, sad se nemrem sjetiti. Uređaj uredno šaljem na reklamaciju, jer uređaj ne mogu nesmetano koristiti bez da ga svaka 3 mjeseca resetiram na tvorničke postavke. Naravno da zahtjevam povrat novca, odnosno zamjenu za uređaj koji radi kak spada.

3) Trgovine u HR često se postavljaju iznad kupca zauzimajući stav da je kupac u krivu dok se ne dokaže suprotno, a u biti je obrnuto, kupac je u pravu dok se ne dokaže suprotno.

Ja potičem svakog kupca koji je opravdano zakinuti i oštećen da odlučno se izbori za sebe. Također, i zalažem se za trgovine gdje kupac ne može uzeti tehničku robu, isprobavati je i vratiti je ako je istu kupio u trgovini bez da plati naknadu štete odnosno gubitka vrijednosti te iste robe jer je npr "oštetio ambalažu, jer se vidi da proizvod nije originalno zapakiran", tako da druga osoba može onda kupiti taj isti proizvod po manjoj cijeni, jer ga je ipak netko koristio. Evo Vam Amazon kao primjer, označeno je da je proizvod otvaran i detaljno piše što je i u kakvom je stanju proizvod.

Na kraju krajeva potičem i da trgovina ima svoja vlastita pravila u skladu sa zakonom te je dužnost svakog kupca da pročita uvjete poslovanja te trgovine.

Odgovornost leži na obje strane; i obje strane je odgovorno trebaju prihvatiti. Ne znanje nije opravdanje!

@FRipper je dobro napisao i generalno se nadovezujem na njega. Ako uređaj zaista ima neosporiv nedostatak, kupac ima pravo. Ako trgovina osporava nedostatak, potraži pravdu na Sudu, a ne na forumu. Zatim, slobodno iznesi detalje cijelog svog slučaja na kraju suđenja tako da bude na korist svima drugima.
__________________
MC

Zadnje izmijenjeno od: Sa_Stilom. 11.10.2017. u 10:53.
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2017., 16:10   #2662
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Al si ti tu nadrobio besmislica... 45 rečenica, a ništa nisi rekao.

1. Reklama/marketing Notea 8 nema nikakve veze sa zakonom i tvojim pravima.
2. Baš me zanima koji si ti to Sony mobitel kupio za 2000 kn, a da se ne može koristiti jer mu je memorija puna, bit će da je to korisnikovo neznanje.

Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
@FRipper je dobro napisao i generalno se nadovezujem na njega. Ako uređaj zaista ima neosporiv nedostatak, kupac ima pravo. Ako trgovina osporava nedostatak, potraži pravdu na Sudu, a ne na forumu. Zatim, slobodno iznesi detalje cijelog svog slučaja na kraju suđenja tako da bude na korist svima drugima.
A jel si ti pročitao što je Fripper napisao?
Nema tu nedostatka ako ti je telefon klizak, to su tvoji osobni problemi i mogao si telefon isprobati u trgovini.
I ne tražiš svoja prava na sudu nego od tržišne inspekcije, ali ne za ovakve budalaštine kao što je sklizak telefon.

Trgovac često ljudima izađe u susret, baš kao što je rečeno, i onda pojedinci misle da je to njihovo zakonsko pravo i da se on "izborio" za nešto.
Ajd naučite razlikovat dobru volju trgovine i zakone.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2017., 11:08   #2663
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
1) OK, možda nisam precizirao vezano za Note8. Znači mobitel od 8k kn, ima limit na snimanju 4K videa na 10 minuta. Drugo, kod spremanja videa, svaki put kada fajl pređe 4GB mobitel file splita u 4GB fajlove, buffer mu ne radi kako spada i gubi se 1-7 sekundi videa. U isto vrijeme S7 nema limit na 4K video, uredno snima neograničeno, također mobitel radi split, izgubi se cca 0.3-1 sec video. Samsung mi je službeno odgovorio na oba slučaja da mogu vratiti mobitel i da će mi napraviti povrat novca, što sam odbio i odlučio biti "posrani kupac", te pokušavam koristiti mobitel u granicama njegove limitiranosti.

=> Koliko god to tvom mozgu možda izgleda neshvatljivo, da uređaj ima limit na 4K 10 min - treba pisati u specifikacijama, a split fajlova u 4GB čak i u internu memoriju ne smije rezultirati gubitkom videa.

2) Sugeriraš da ne znam koristiti mobitel, s kojim pravom? Pročitao si moj tekst preko one stvari, jer evidentno je da si prvu rečenicu ignorirao. Radilo se o Sony M4 Aqua. Ako se pozivaš na ne znanje, kreni od sebe, čisto - dobronamjeran savjet.

3) Mislim da sam jasno napisao sljedeće: Ako uređaj zaista ima neosporiv nedostatak, kupac ima pravo. Ako trgovina osporava nedostatak, potraži pravdu na Sudu, a ne na forumu. Jasno je ko dan da sam napisao "neosporiv" nedostatak i mislim da svatko normalan zna šta je to. E sad, ako netko želi glumit idiota, nek izvoli, nema smisla mu niti odgovarati bilo u živo bilo na forumu. Takvi najčešće ne čuju, ne vide i nikad ne nauče.

Da, ja smatram kada dvoje tumače zakon različito, da postoji Sud za to. (za početak i dopis od odvjetnika). Tebi su to inspekcije. Meni nisu, čisto iz razloga što znam kako iste funkcioniraju i u kojim doslusima isti rade. Slažemo se da se ne slažemo.

Najvažnija poruka mog posta svodi se na 2 rečenice, koje sam čak i boldao pa ću ponoviti:
Odgovornost leži na obje strane; i obje strane je odgovorno trebaju prihvatiti. Ne znanje nije opravdanje!
__________________
MC

Zadnje izmijenjeno od: Sa_Stilom. 11.10.2017. u 11:13.
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2017., 21:41   #2664
Snowrider
Premium
Moj komp
 
Snowrider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Lika
Postovi: 859
ADM (Acquisitum Magnum) iskustva

Kupio sam GTX970 prije godinu i više na oglasniku ili ovdje na forumu(nemogu pronaći poruke ako je ovdje kupljena ). Dobio račun iz ADM-a koji je glasio na firmu.
Prije par dana grafa krepala, javio se u servis koji mi je rekao da pošaljem grafu i da će je zaprimiti na firmu koja glasi na računu. Te da će mi pošto nemaju više GTX970 izvršiti povrat sredstava na što sam pitao jeli moguć odabir neke druge grafe u toj cijeni, lik iz servisa odgovara NE samo povrat sredstava na račun firme sa računa.

Objašnjavam situaciju da nemogu doći do vlasnik prvog, te da je firma propala pošto sam iguglao broj i nazvao ali se ne koristi. Pitam jeli moguće izvršiti povrat na neki drugi račun ili da jednostavno izaberem drugu grafu na način da oni povrat izvrše u ruke sebi i isti stave u kasu nakon odabira druge grafe....lik mi kaže nazovi kasnije kada bude voditelj on to jedini može odobriti....

Nazovem kasnije i spoje me s voditeljom Markom, koji mi na fino kaže.....moguća je samo isplata na računa firme, ako je propala potrebna je sva dokumentacija da je firma zatvorena , porezno odjavljan itd itd....ILI punomoć vlasnika firme. Opet mu objašnjavam da nemogu doći do vlasnika, on odgovori da povrat meni na račun nije moguć jer će ih citiram "jebat porezna".

Pa me zanima ako netko ima slično iskustvo jeli to zakonski da moraju na račun firme i te spike što on meni želi prodati ?

Odmah po završetku kontaktirao mailom Gigabyte support i opisao problem, čekam njihov odgovor.....

Zadnje izmijenjeno od: Snowrider. 20.10.2017. u 22:11.
Snowrider je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2017., 22:11   #2665
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Pitaj ih a što ako dođeš osobno predati grafu na servis, te ako bude povrat love, osobno podigneš lovu u poslovnici.

Ne vidim uopće tako problema s poreznom, oni storniraju račun ili bace ga u minus ili šta ja znam, te tebi isplate lovu na ruke i ti to potpišeš. Ako ih bude porezna jeb** imaju tvoj potpis, kontakt, itd i neka samo poreznu prosljede k tebi da provjere jesi li ili nisi dobio isplatu od njih.

A oni usput neka ispostave storno računa, ili račun u minus trgovini koja je kupila tu grafu...valjda imaju kontakt podatke od njih.

I stvar riješena

Samo nikako mi nije jasno, kako je to sada odjednom uvijek povrat a svi živi imaju problema sa povratom love, već se uvijek prvo nudi zamjena ili nadoplata za nešto drugo. I ne vidim razloga da nemaš opciju nadoplate za drugu, skuplju jer je to više njima u korist nego vračanje love.

Da mi je znati što bi bilo da nije R1 račun
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2017., 22:15   #2666
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,989
Uvijek je išlo tako ako je R1 račun, bilo je već priče u drugim temama, i nije to sam tako kak si napisao, račun u minus il storno. Tog nema, radi se na drugi način a pogotovo ako je R1. Nitko negleda kad kupuje polovno kakav je račun, a poslje može bit shit situacija kao sad ova recimo.

Da nije R1 račun, ti predaš karticu ko Ivan Horvat, i daju ti keš.


Normalno da im je lakše napravit povrat nego dati neku skupu grafu, a sigurno nebi prihvatio noviju grafu iste jačine u zamjeni, tak da im se neda zajeb*vat uopće.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2017., 22:19   #2667
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Ok, ali zašto ne bi postojala opcija druge grafe ili nadoplate za drugu ili nešto u tom iznosu itd?

Kako npr u Linksu nisam nikada imao problema, a masu puta je bio R1 račun koji nema veze samnom? Oš lovu, neću, oću to to i to...ok evo,100kn nadoplata...i kraj priče, svi sretni.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2017., 22:21   #2668
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
ma to nema veze s vezom, naravno da nije potrebno davati račun firme. izmišljaju! gdje to piše? od kad ti njima moraš nešto dokazivati?
račun u ovom slučaju služi samo da datumom dokaže gdje je artikl kupljen i kad je kupljeno.
a ne da se dokazuje kupac niti broj računa kupca.
niti si ti duzan dokazivati da se vlasnik promjenio. imaš račun, artikl je pod garancijom, oni će dobiti lovu od "proizvođača" tako da će namiriti ono što ti vraćaju bez zarade. neka ne kakaju bezveze i traži sve ovo što ti govore napismeno.
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2017., 22:23   #2669
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,989
Kažem ti, zato jer im vjerojatno u ovom slučaju to više odgovara, a opet s druge strane to je zakonski opcija kojom se kupcu najviše izlazi u susret i tu priča staje.

A Links, gle, sve ovisi opet kak im paše, a njima uvijek kao i ostalim maloprodajama najviše paše nadoplata.


Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
ma to nema veze s vezom, naravno da nije potrebno davati račun firme. izmišljaju! gdje to piše? od kad ti njima moraš nešto dokazivati?
račun u ovom slučaju služi samo da datumom dokaže gdje je artikl kupljen i kad je kupljeno.
a ne da se dokazuje kupac niti broj računa kupca.
niti si ti duzan dokazivati da se vlasnik promjenio. imaš račun, artikl je pod garancijom, oni će dobiti lovu od "proizvođača" tako da će namiriti ono što ti vraćaju bez zarade. neka ne kakaju bezveze i traži sve ovo što ti govore napismeno.

Naravno da nije dužan dokazivat da se vlasnik promjenio, samo treba dostavit račun firme da se izvrši povrat. Samo eto, to njemu nepaše jer je situacija takva kakva je.

EDIT:

Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
O kakvom servisu pričamo?

Pa ADM je maloprodaja...zato ne vidim uopće zašto se ne može. Pa ne šalje u ovlašteni servis, već u trgovinu di je kupio.

Zanemario sam da je ADM tema, al stoji i dalje ovo ostalo što sam napisao. Kako god, bilo je priče o tome već, treba prekopat po temama il pričekat Alfa_R

Zadnje izmijenjeno od: Pupo. 20.10.2017. u 22:28.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2017., 22:26   #2670
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
O kakvom servisu pričamo?

Pa ADM je maloprodaja...zato ne vidim uopće zašto se ne može. Pa ne šalje u ovlašteni servis, već u trgovinu di je kupio.

Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Naravno da nije dužan dokazivat da se vlasnik promjenio, samo treba dostavit račun firme da se izvrši povrat. Samo eto, to njemu nepaše jer je situacija takva kakva je.
Ja bi baš volio pročitati zakon u kojem je to navedeno, da mora ići na račun kupca a ne onog tko je predao na servis.

I naravno da mu ne paše, da li bi tebi pasalo? I kako onda ako je firma stvarno zatvorena? Kome se lova uplaćuje, hrvatskom proračunu ili?

Mora se dokazati da je firma zatovrena, pa onda može dobiti lovu na ruke...super, krasno...
FRipper je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na