Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.05.2010., 22:17   #391
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Ekipa ak kod njih kupim komp, i oću da mi slože kantu, kolko se dugo čeka?
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2010., 22:45   #392
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 981
ako su im komponente dostupne isti dan ti je gotovo. Bar je meni tako bilo kad sam za firmu kupovao. Najbole ti je da ih nazoves i provjeris.
junkieee je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.05.2010., 23:25   #393
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
zvone, cca 1, max 2 dana.
Ja naručio jedan dan navečer, drugi dan u 11h došo po komp
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2010., 23:37   #394
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
jedino je zajeb ak ne kupis sve djelove kod njih (ja sam grafu i rame imo pa mi nisu htjeli slozit za đaba jer kao mora komp imat sve djelove neophodne za funkcioniranje kupljene kod njih...)
njuskalo je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2010., 09:56   #395
Solo761
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 60
Sto je potpuno u redu. Ne vidim razlog zasto bi ikoja firma ugradjivala komponente koje nisu kod njih kupljene.

Zamisli situaciju da je kojim slucajem ta graficka bila neispravna (moze se desiti). Tko bi bio kriv? Naravno da bi na njih drvlje i kamenje bacao jer su to oni sastavljali, dakle "strgali". A ako je sve kod njih kupljeno i to im se desi nema problema, samo uzmu drugu kutiju, ti ni ne znas sto se moglo desiti iza zavjese, dobijes gotov komp koji radi. Ipak imaju neki rizik ako to rade sa "tudjim" komponentama pa zato i naplacuju. To je abrem kako ja vidim taj "problem".
Solo761 je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2010., 09:59   #396
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor njuskalo Pregled postova
jedino je zajeb ak ne kupis sve djelove kod njih (ja sam grafu i rame imo pa mi nisu htjeli slozit za đaba jer kao mora komp imat sve djelove neophodne za funkcioniranje kupljene kod njih...)
pa niš čudno. ako nemaju servis, onda moraju čupat neku novu grafu (ili neki dio) kako bi ti to testirali.

inače, sve pohvale za njih. Kupio sam 4 stroja tamo za firmu. uplatio pare, za 2 dana mašine složene, testirane i instalirano sve od kupljenog softwarea. Divno.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2010., 13:45   #397
veva
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: vž
Postovi: 77
ja sam kod njih kupovao cijelu konfiguraciju, došao popodne, izrecitirao komponente i već predvečer su me zvali da je sve gotovo i da mogu doći pokupiti, a još su mi i neki sitni popust dali...
veva je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2010., 17:15   #398
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Šta rade ako npr nemaju neku komponentu koju sam ja zamislio?Jel to onda naručuju ili kako,cijena je ista ili?
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2010., 17:17   #399
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Pa ne vjerujem da ce narucivati neku kompnentu koju nemaju u cjeniku zato sto si ti to zamislio.
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2010., 17:17   #400
snorky_vk
Premium
Moj komp
 
snorky_vk's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: u mraku
Postovi: 833
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Šta rade ako npr nemaju neku komponentu koju sam ja zamislio?Jel to onda naručuju ili kako,cijena je ista ili?
da, naruče i otprilike ti vele kad ce biti. a cijena ne ovisi o njima već o tržištu. ako se radi o istoj posiljci kod uvoznika onda bi cijena morala biti ista. svaka pošiljka koja dolazi iz vana ima drugu cijenu manje-više. tak je meni rečeno u adm-u odnosno tako sam shvatio.

Zadnje izmijenjeno od: snorky_vk. 31.05.2010. u 17:23.
snorky_vk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.05.2010., 17:40   #401
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Citiraj:
Autor mislav_os Pregled postova
Pa ne vjerujem da ce narucivati neku kompnentu koju nemaju u cjeniku zato sto si ti to zamislio.

Nisam tako mislio,npr puno stvari imaju,i onda kada stavim u košaricu i provjerim za 2 tjedna,te stvari više nema...

@snorky
Thx.
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2010., 13:25   #402
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Nisam tako mislio,npr puno stvari imaju,i onda kada stavim u košaricu i provjerim za 2 tjedna,te stvari više nema...
Aha,sry,onda sam te ja krivo shvatio. Ja sam mislio da ti npr sad dodjes i kazes da zelis npr Alienware-a pa da ti ga nabave. Sto se ovoga gore tice,pa trebali bi nabaviti ako su imali nedavno na cjeniku i po cijeni koja je zadnja bila u istome. Sumnjam da im je problem nabaviti ako su ga nabavljali.
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2010., 14:57   #403
kladivec
Premium
Moj komp
 
kladivec's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Moravče(Zagreb)
Postovi: 32
ja sam zadovoljan s adm-om. nedavno sam kupio wd caviar black kod njih po cijeni puno nižoj od svih ostalih dućana. tak da su meni ok
kladivec je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2010., 12:35   #404
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor kladivec Pregled postova
ja sam zadovoljan s adm-om. nedavno sam kupio wd caviar black kod njih po cijeni puno nižoj od svih ostalih dućana. tak da su meni ok
Jeli otvoren i izvadjen iz one antistaticke vrecice ili sealed zapakiran?
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2010., 16:11   #405
brab
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 36
O ovom ducanu samo sve najbolje...kupovao sam od njih tone hardware-a i upravo se spremam novu maticnu i 5870 Vapor-X, opet od njih...

I usluga i servis su im bez premca...
Kupio sam jedno TV karticu koju su mi zamjenjivali 3-4 puta dok nismo nasli kombinaciju koja radi...

Svaka cast deckima!
brab je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2010., 16:55   #406
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Jeli otvoren i izvadjen iz one antistaticke vrecice ili sealed zapakiran?
Oni ti rade to da na skoro sve stvari stave svoju malu naljepnicu (bez da trgaju, režu i miču orignal ambalažu) na način da sa skalperom naprave mali rez da se može zalijepit.
Po meni jako dobro.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2010., 18:37   #407
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
sve 5, ali kad sam ja rekao prije x vremena da jedna lokalna trgovina samo pise svoje sifre (vise ne, sada sve ide preko bar coda), onda je ekipa kolektivno krenula pljuvati i negodovati. meni osobno ne smeta cisto da se razumjemo, samo gledam kako sada ta ista ekipa - suti.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2010., 18:49   #408
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Đaba vama da je disk upakiran u antistatičku verćicu ako je do njih (distributera) došao ko vreća krumpira. Oku je to ugodno, ali pitaj Boga što je disk sve prošao.

...sad sam se sjetio jednog primjera što sam nedavno imao, novi Seagate ST31500541AS, upakiran i sve, pun bad sectora.

Inače, znaju tu i tamo neki diskovi biti otvoreni u slučaju da su se ti isti primjerci slali na testiranja za časopise, portale i etc.

Zadnje izmijenjeno od: Matth€w. 02.06.2010. u 18:57.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2010., 22:09   #409
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Matthew, nije meni dotransporta ili icega, samo ne zelim niti platiti punu cijenu za nesto sto je netko koristio, niti ne zelim razmisljati jeli taj disk (u ovom slucaju, u drugome nesto drugo) netko vratio iznekog razloga. A pogotovo ne zelim za punu cifru dobiti nesto sto je neki bugovac natezao okolo.

Neka to prodaju na aukcijama ili na snizenju -20% kao otvoreno.

Jedino mi smeta i razlog zasto nisam nista narucio iz ADM-a je to otvaranje ambalaze.
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2010., 22:12   #410
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Pa možda se i prodaje po sniženim cijenama, jer to bude riječ o par primjerka različitih diskova, pa im stvarno ne bi trebao biti problem prodati po nešto nižoj cijeni.

Eto vidiš kak je kladivec (par postova prije) prošao jeftinije, vrlo vjerojatno radi toga, no i to treba još potvrditi.


OT:

Inače, nemam nikakve primjedbe s ADM-om. Curi neki dan sklepo cijelo računalo tamo u roku 2 minute, a i sebi sam 2008. složio isto tako cijelo računalo. Trenutna lokacija im je tako-tako, možda je pristupačnije pošto je u užem centru, al ono, za parkirati se, malo je problematičnije nego što je to bilo na staroj lokaciji.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2010., 15:50   #411
brab
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 36
Citiraj:
Autor Matth€w Pregled postova
Trenutna lokacija im je tako-tako, možda je pristupačnije pošto je u užem centru, al ono, za parkirati se, malo je problematičnije nego što je to bilo na staroj lokaciji.
Bas sam to Vedranu jucer rekao!
Ono prije bar si imo parkinga gro...tu je sve na tijesno maximum...i jos k tome postaje jednosmjerna ulica...
brab je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2010., 15:59   #412
Corporal Clegg
Outlaw Torn
Moj komp
 
Corporal Clegg's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 402
Pa, imate malo nize od ADM-a Cikosa Sesije i Bozidarevicevu, tamo se da naci mjesta za parkiranje (uz placanje, naravno).
__________________
The sun sets forever over Blackwater Park
Corporal Clegg je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2010., 18:07   #413
Lud76
Leteći medvjedić
Moj komp
 
Lud76's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,197
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Jeli otvoren i izvadjen iz one antistaticke vrecice ili sealed zapakiran?
Kupio nedavno kod njih WD Black 1TB i bio je zapakiran u antistatičku vrečicu, nikakvih tragova otvaranja nije bilo, škarama sam morao rezati vrečicu
Lud76 je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2010., 18:38   #414
Campeonato
Premuim
 
Campeonato's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,747
Pogledaj dal na vrecici imas neki zarez cca 3 cm, i na tom mjestu gdje je ta rupica, na disku dal imas naljepnicu s admovim glupostima?
To im posve odobravam, i to im je pametno... Svatko se treba na neki nacin zastitit...
__________________

| Intel Core 2 Quad Q9650 @3,00 GHz, c.w. Noctua NH-L9x65 |
| Zotac 9300-ITX-WiFi | Mushkin 8GB DDR2 @800 MHz |
| Sapphire Pulse Radeon RX 570 4G, 4096 MB GDDR5 |
| Samsung 860 Evo 500GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| Seasonic Prime Fanless PX-450 | Phanteks Enthoo Evolv ITX TG |
| Dell UltraSharp U2419H @1080p | Dell KB216 | Roccat Kone Pure SE | Roccat Taito | Creative Pebble |

| AMD Ryzen 5 4500U @2,30 GHz |
| Lenovo IdeaPad Flex 5 14ARE05 | 8GB DDR4 @3200 MHz |
| AMD Radeon Vega 6, Shader cores: 384 @1500MHz |
| SKHynix NVMe 512GB SSD | Windows 10 Home x64 |
| 14" LED @1080p | Logitech M720 | Sony XB-22 |

| Sony PS4 Pro 1TB |
| Sony KD-55XG8096 |

| Intel Xeon E3-1535M v6 @3,1 GHz |
| Dell Precision 7520 | 32 GB DDR4-SDRAM @2400 MHz |
| nVidia Quadro M2200, 4 GB GDDR5 |
| Toshiba XG5 NVMe 512GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| UltraSharp IPS-Display, 15,6" @1080p |
Campeonato je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2010., 18:49   #415
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Šta rade ako npr nemaju neku komponentu koju sam ja zamislio?Jel to onda naručuju ili kako,cijena je ista ili?
Pošalji im upit, ja redovito od njih uzimam neke tonere koje nemaju u katalogu ali sve njih moraš pitat, nitko sa PCE to ne zna.
tskarda je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2010., 19:38   #416
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Campeonato Pregled postova
Pogledaj dal na vrecici imas neki zarez cca 3 cm, i na tom mjestu gdje je ta rupica, na disku dal imas naljepnicu s admovim glupostima?
To im posve odobravam, i to im je pametno... Svatko se treba na neki nacin zastitit...
Zastitit od cega?
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2010., 23:25   #417
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Zastitit od cega?
Muljanja sa garancijom, ni meni to nesmeta jer po tome ti netrebaju garanti listovi i kutije i šta sve neke trgovine treaže samo račun na kojem je siti datum kao i na toj naljepnici.
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2010., 00:10   #418
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor ShebY Pregled postova
Muljanja sa garancijom, ni meni to nesmeta jer po tome ti netrebaju garanti listovi i kutije i šta sve neke trgovine treaže samo račun na kojem je siti datum kao i na toj naljepnici.
Nema tu logike. Garantni listovi nisu nebi trebali biti vazni, osim da trgovina zna kod kojeg dobavljaca reklamirati robu (da ne zivka sve po redu sa sn). A ako ima lijepo sve po sn sto danas u 2010. nebi trebao biti problem, netreba joj nista, ni racun. Sve ostalo je odjeb po balkanski (iliti namjerno deranje kupaca sa formalnostima - ala proizvod nema garancije ako nema ambalaze).

Ovo sa naljepnicama ADM-a je totalno nepotrebno, osim da ti kao korisnik znas kada ti istece garancija (ako znas napamet koliko dugo traje), no nezelim po kucistu imati proizvode sa lose istipkanim i izrezanim naljepnicama koje djelatnici ni neznaju zalijepiti ravno.

A da to da nisam prvi koji je otvorio robu i 100% siguran da nije taj primjerak netko vratio iz tko zna kojeg razloga necu ni spominjati.

Dobro da HD-ove samo zarezu, ali napajanje u original celofanu i svim kutijama, vrecicama i ostalim? Graficke sa onim okruglim sealovima?

Volio bi cuti sluzbeni stav ADM-a zasto su te naljepnice nuzne.....
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2010., 15:23   #419
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Nema tu logike. Garantni listovi nisu nebi trebali biti vazni
Jamstveni (jamčevni) listovi su itekako važni i k tome zakonski obavezni. Oni služe kupcu, ne prodavaču.

Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Ovo sa naljepnicama ADM-a je totalno nepotrebno, osim da ti kao korisnik znas kada ti istece garancija (ako znas napamet koliko dugo traje), no nezelim po kucistu imati proizvode sa lose istipkanim i izrezanim naljepnicama koje djelatnici ni neznaju zalijepiti ravno.

A da to da nisam prvi koji je otvorio robu i 100% siguran da nije taj primjerak netko vratio iz tko zna kojeg razloga necu ni spominjati.
Ovo s djevičanstvom neću ni spominjati, a o perfekcionizmu se ne da ni raspravljati.

Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Dobro da HD-ove samo zarezu, ali napajanje u original celofanu i svim kutijama, vrecicama i ostalim? Graficke sa onim okruglim sealovima?

Volio bi cuti sluzbeni stav ADM-a zasto su te naljepnice nuzne.....
Na njihovom bi mjestu i ja lijepio ukoliko mi na bilo koji način ubrzavaju postupak rješavanja reklamacija i smanjuju mogućnost muljaže.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2010., 12:43   #420
Nebbo
gejmer
Moj komp
 
Nebbo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Virgin Islands
Postovi: 451
Ajd da se i ja javim (mozda sam vec ranije pisao, al sad sam zbilja u afektu i neda mi se trazit)...

Kod njih sam kupio sto sebi, sto drugima minimalno jedno 15 konfiguracija (neka je prosjecna konfa bila u vrijednosti 5000kn, pa sad vi racunajte). Pri tome ne spominjem ekipu kojoj sam preporucio ADM i koji su takodjer kupili sve kod njih. Razlog je uvijek bio jedan jedini: LOVA. Bili su najpovoljniji.

Sve je OK kad se kupuje. Onakvi su kakvi trebaju biti, kako ih vi hvalite. Vecina postova sto sam letimicno pogledao je puna hvale jer ste dobili robu za koju ste platili. Postovi pisani kao da ste robu dobili besplatno samo zato sto ste ju jeftinije platili. Al to nisu stvari koje njih cine super, vec oni drugi detalji. E ti "mali" detalji su mene raspi**ili. Bilo je brdo sitnih reklamacija na komponente koje nisu krucijalne za rad racunala (poput USB stickova, DVD przilica, zvucnika, slusalica, miseva, pa cak i keks rama) na koje nije problem cekat 3 tjedna (a 3 tjedna je neko srednje statisticko vrijeme cekanja kad je ADM u pitanju). Ali ponekad su u pitanju komponente bez kojih racunalo ne radi i mjesec dana je ogroman gubitak. Nikad nisu izasli u susret i gotovo uvijek kad bi na RMA isla MBO, GPU, PSU, CPU, ja sam bio prisiljen kupiti drugu komponentu. Sve do ovog zadnjeg puta kad necu i nemam love da kupujem "rezervne" komponente koje kasnije moram prodavat i gubit lovu. Ali ni to nije kap koja je prelila casu, jer pretpostavljam da je to realna i surova stvarnost koju firme danas provode bez posljedica. Da skratim pricu:

1. Kupio 2 diska, oba prerezana skalpelom kako bi oni naljepili svoju naljepnicu i ogradili se u slucaju reklamiranja. Sve bi bilo OK da oni nisu prilikom rezanja antistaticke vrecice prerezali one kruzice sto izgledaju kao dihtunzi ili sta ja znam sta vec ne. U startu im to javim, medjutim prema njima su svi diskovi takvi. Lova je bila uplacena, nisam mogo trazit povrat (kupljeno preko firme), ja nisam iz Zg i nije mi se dalo zahebavat. Nevjerojatno ali istinito, diskovi su jedan za drugim nakon pola godine poceli rikavat. Odnesem ja to njima, medjutim gospodi je uz naljepnicu trebao i racun koji ja nisam imao jer sam ostavio u firmi. Da ne duljim nakon duljeg objasnjavanja sam dobio odjeb jer oni nisu htjeli pronaci racun (pretraga po imenu firme) da ustanove da je disk zbilja kupljen kod njih (naljepnica im ocito nije dovoljna). A diskovi su zbog iste te hebene naljepnice i njihovog retardiranog sustava obiljezavanja riknuli. Hebes diskove, al sta cu sa podacima!!!! Inace u Links-a nikad nije bio problem sa racunima preko firme. Bilo je dovoljno donesti proizvod koji oni kontroliraju, pretraga prema firmi, isprintaju racun, daju meni kopiju i za par dana imam novi proizvod sa novim racunom.

2. Posto nisam iz Zg posaljem mailom konfiguraciju i zatrazim ponudu. Ubrzo mi stigne ponuda sa malo izmijenjenim komponentama koji su bili taj dan ili sutradan dobavljivi (u svakom slucaju bio je petak). Telefonski jos jednom sve fino provjerim i dogovrim uplatu i naglasim kako ce po komponente doci moj kolega na sami kraj radnog vremena. Medjutim potaknut ranijim primjerom uputim kolegu na par detalja na koje treba pripaziti i da me svakako nazove ako nesto ne bude u redu. On stigne par minuta prije kraja radnog vremena i tu je vec bio problem. Ubrzo me nazove da je preuzeo komponente, izabrao disk koji mu se cinio najmanje ostecen od skalpela i da se vidimo kroz par sati. Kad je stigao pocnem ja vaditi komponente u potrazi za diskom, kad ono šok. Procesor je bio otvoren, CPU je bio vec negdje montiran (citaj testiran), pasta je bila razmazana na hladnjaku i procesoru. Ja sam instant dobio osip. Disk mi je bio najmanji problem. Pitam kolegu, sta je ovo? A on ce: pa procesor kako ste se i dogovorili. Tko se to dogovorio i sto???? LUD, zbunjen i nenormalan, bio sam spreman uputit se nazad u Zg i bacit im sve u glavu.
Frajer je kolegi prodao spiku da smo se mi kao culi da je to zadnji procesor koji jedino oni imaju i ja sam pristao na kupnju unatoc tome sta je bio otvaran. Ja to ni u snu ne bi napravio! Kolega isto veli da mu je bilo cudno poznavajuci mene da sam pristao na to, al posto je komp bio za firmu, pa je mislio da mi je sve isto. Nisam ih zvao, vec direkt u pon kod njih. Pitao sta je ovo, zasto su lagali mene i kolegu... al da skratim pricu, frajer je u jednom trenutku postao arogantan i bahat i kao nema problema, nema drugog procesora, on ce stornirat racun i vratit mi lovu. Ja jos ludji. Vratit lovu, komp kupljen preko firme i sad bi se ja trebao hebat sa papirologijom kod njih, letat po Zg, trazit ponude, trazit odobrenje za razliku u cijeni, slat nove ponude u firmu na odobrenje... Sta da radim sa hebenim kompom bez hebenog procesora???? Naravno, jeftiniji procesor nisu imali, bio je samo skuplji. Izvadio cash, nadoplatio iz svog djepa, prica zavrsila...

3. Ovo je vjerojatno 3 i najveca (ne)sreca, jer se radi o skupim komponentama i ne pise se bajno. Necu previse pricat posto je sve jos u procesu, ali definitivno nije na dobrom putu. Vec sam 3 puta bio u Zg. Samo cu reci da su Vas spremni hebat u mali mozak zbog detalja koje nisam ni znao da postoje (npr. hebena kapica/poklopac od CPU socket-a; navodno je svima u Hr poslan sluzbeni mail od dobavljaca; sad ne znam jel se ovo odnosi na ADM jer mi trenutno para ide na usi...).

4. ima ode jos brdo prica i pricica, al nebitne sada...

Za nesto sam ih direktno preskocio i otisao u microline gdje mi je covjek uzeo sve na reklamaciju, nakon par dana dobio novo natrag. eSys... eSys zar treba spominjati? Kraj radnog vremena, petak, decki ulaze u automobil, ja nosim komponente. U roku od par minuta ja sam imao novu zapakiranu komponentu u rukama (i to niti malo jeftinu). Vrhunac poslovanja za koji nisam ni sanjao da kod nas moze biti moguc!

I na kraju poslovica: nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari! Ne kazem da se ne bi ista stvar desila sa komponentom kupljenom u npr. Links-a, ali nakon sta bi se desila, imao bih puno puno manje problema, glavobolja, izgubljenog vremena, placenog parkinga... 10% veca cijena, ja kazem: samo daj.
__________________
Nebbo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na