Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.06.2017., 20:28   #1471
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Možda netko razumije malo bolje, ali vezano uz ovaj novi Roaming u EU (EEA) - korisnik sam Tele2 na bonove, SMART tarifa sa 1000 minuta i 3GB prometa za 35kn.

Idem u Francusku preko Italije i sad mene zanima, kada razgovaram ili imam uključen mobilni promet na mobu u tim državama - što se događa ?

Naime, pod FAQ piše sljedeće:
2. Na koje se tarife primjenjuje regulacija?

Regulacija se primjenjuje na glasovne tarife. Na tarifama mobilnog interneta nije moguće korištenje usluga u roamingu.

Pa onda kasnije kaže:
6. Kako se naplaćuje korištenja podatkovnog prometa?

Kod korištenja podatkovnog prometa troši se promet iz tarife ili paketa koji korisnik ima aktiviran. Ako korisnik nema aktiviran paket podatkovnog prometa, naplaćuje se cijena u nacionalnom prometu. Korisnicima podatkovnog paketa Bezbroj GB na pretplati, te dnevnog paketa Bezbroj GB 24 sata, kao i korisnicima bonova na tarifi Bezbroj GB dodjeljuje se određena količina podatkovnog prometa koji se može iskoristiti u EU/EEA. Za više detalja pogledajte odgovor na pitanje broj 8.

Kaj će biti na kraju kad ostavim upaljen mobilni net na mobitelu, a odem u SLO, ITA i FRA ? Oće cuclat pare ili trošit 3GB iz paketa ?
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2017., 22:53   #1472
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Trositi ce ti 3GB iz paketa.

HOMTOM HT17 koristeći Tapatalk
RAUL je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.06.2017., 17:05   #1473
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Tele2 podize cijene za 5 kuna na odredjenim tarifama kod bonasa.


HOMTOM HT17 koristeći Tapatalk
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2017., 18:33   #1474
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Hvala RAUL
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2017., 16:30   #1475
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Došla i meni ta poruka - vjerovatno neće stari korisici da se miču pa sad na "silu" dižu

Sve šta su mi kasnije nudili od Smarta je bilo nepovoljnije..
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2017., 16:35   #1476
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Al i dalje su jeftiniji od ostalih.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2017., 18:01   #1477
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor zupy Pregled postova
Došla i meni ta poruka - vjerovatno neće stari korisici da se miču pa sad na "silu" dižu

Sve šta su mi kasnije nudili od Smarta je bilo nepovoljnije..
Istina,i jos dodatno naplacuju u tim starim tarifama koristenje 4G mreze.Teski ciganluk.Sve rade samo kako bi korisnike potjerali na nove tarife.Sva sreca pa sam cesto u roamingu pa ima da tamo nemilice lozim internet promet i razgovore

HOMTOM HT17 koristeći Tapatalk
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2017., 18:29   #1478
Shamanix
Banned
Moj komp
 
Shamanix's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 870
Mene neki dan prebacili sa tarife na bonove Smart 3GB (1000 minuta + 3GB za 35kn) na pretplatu, kazu posto sam vise od 10 godina korisnik nude mi da placam tu tarifu u pretplati, pa sam se prebacio..

Rekli su takodjer ak znam nekoga da zeli aktivirat tu tarifu moze to ucinit preko mene, pa eto ak ima zainteresiranih javite se da se dogovorimo..
Shamanix je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2017., 19:15   #1479
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor Shamanix Pregled postova
Mene neki dan prebacili sa tarife na bonove Smart 3GB (1000 minuta + 3GB za 35kn) na pretplatu, kazu posto sam vise od 10 godina korisnik nude mi da placam tu tarifu u pretplati, pa sam se prebacio..

Rekli su takodjer ak znam nekoga da zeli aktivirat tu tarifu moze to ucinit preko mene, pa eto ak ima zainteresiranih javite se da se dogovorimo..
I mene je zvao agent i istu pricu mi prodavao,ali me nije kupio

HOMTOM HT17 koristeći Tapatalk
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2017., 19:46   #1480
draksa
Premium
 
draksa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 333
Citiraj:
Autor Shamanix Pregled postova
Mene neki dan prebacili sa tarife na bonove Smart 3GB (1000 minuta + 3GB za 35kn) na pretplatu, kazu posto sam vise od 10 godina korisnik nude mi da placam tu tarifu u pretplati, pa sam se prebacio..

Rekli su takodjer ak znam nekoga da zeli aktivirat tu tarifu moze to ucinit preko mene, pa eto ak ima zainteresiranih javite se da se dogovorimo..
Mene su isto zvali iako sam njihov korisnik oko 4 i pol godine
Meni su rekli da se ukida tarifa pa da se prebacim na pretplatu kako bi imao istu ponudu.
draksa je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.06.2017., 22:06   #1481
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,011
mala digresija - naletio sam na "velkoM tu kroacija" tarifu, 55kn mjesečno za 10GB neta i nešto poziva. čini mi se najjeftinija ponuda na bonove od svih operatera, onome kome treba samo net.
do sad, kad bi mi trebao net na neki period kad sam u vukojebini na godišnjem sam uzimao 5gb od bonbona, ali ovo mi se čini poprilično dobra ponuda. brzina u tom slučaju mi ionako nije bitna, jer stavljam karticu u stari 3g mobitel koji ionako ide max 5-6 mbita, i upalim wifi hotspot.
jp_rv je online   Reply With Quote
Staro 15.06.2017., 22:27   #1482
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Nadao sam se da je Tele2 dosta bolji nakon 3-4 godine bonbona tako da smo grupno prešli na onu ekipnu tarifu.
Fora je što za 300kn ima 3 broja s neograničenim pozivima i porukama i jedan broj s neograničenim netom, ali signal je koma.

Dobro je dok si u gradu, ali van grada, na vikendici, u NP Krka, Kornatima itd je užas teški. Meni kad ulazim u vikendicu par km zračne linije od Šibenika aktivira roaming
Nevjerojatno da u 2017 Tele2 nije u stanju pružiti normalnu uslugu. Dobar je vjerojatno samo ljudima koji se ne miču dalje od većih gradova.

Sve mi se čini da je Vip daleko najbolje "realno" pokrivena mreža i sa najmanje rupa, baš bi moga probati Tomato jer ovo što Tele2 (ne)pruža je katastrofalno loše.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2017., 22:32   #1483
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
mala digresija - naletio sam na "velkoM tu kroacija" tarifu, 55kn mjesečno za 10GB neta i nešto poziva. čini mi se najjeftinija ponuda na bonove od svih operatera, onome kome treba samo net.
do sad, kad bi mi trebao net na neki period kad sam u vukojebini na godišnjem sam uzimao 5gb od bonbona, ali ovo mi se čini poprilično dobra ponuda. brzina u tom slučaju mi ionako nije bitna, jer stavljam karticu u stari 3g mobitel koji ionako ide max 5-6 mbita, i upalim wifi hotspot.
Nisam siguran,ali mislim da ta tarifa traje samo 7 dana.

HOMTOM HT17 koristeći Tapatalk
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2017., 22:53   #1484
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,011
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Nisam siguran,ali mislim da ta tarifa traje samo 7 dana.

HOMTOM HT17 koristeći Tapatalk
nope, 30. upravo gledam.
U kratkom roku na tvom računu će biti aktiviran podatkovni paket s 10 GB i paket s 200 minuta. Valjanost paketa je 30 dana od dana aktivacije.

kad ne bi imali uspostavu poziva, ovo bi bilo drastično bolje od bonbona. gledano samo zbog neta - ovo JE drastično bolje od bonbona. u uvjetima postojanja signala.
jp_rv je online   Reply With Quote
Staro 15.06.2017., 23:03   #1485
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Istina,i jos dodatno naplacuju u tim starim tarifama koristenje 4G mreze.k
Na ovoj smart ne naplaćuju 4G - doduše ima neko ograničenje na 10 mbita.

Citiraj:
Autor Shamanix Pregled postova
Mene neki dan prebacili sa tarife na bonove Smart 3GB (1000 minuta + 3GB za 35kn) na pretplatu, kazu posto sam vise od 10 godina korisnik nude mi da placam tu tarifu u pretplati, pa sam se prebacio..

Rekli su takodjer ak znam nekoga da zeli aktivirat tu tarifu moze to ucinit preko mene, pa eto ak ima zainteresiranih javite se da se dogovorimo..
Ja sam ih isto othebo jer plaćat ćeš više pošto koliko se sjećam ide i ona naknada??
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2017., 23:04   #1486
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
I može se reaktivirati još jednom ali slanjem poruke,nije automatski.
Router je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2017., 00:11   #1487
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
Ljudi, kak tele2 sad stoji po pitanju pokrivenosti signala (h/4g)?
Jel moze parirat vipu (tomato)?
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2017., 00:48   #1488
ćubi
Premium
 
ćubi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Osijek, Hrvatska
Postovi: 397
To ovisi o podrucju na kojem se nalazis. Iz mog iskustva veca mjesta su okej po tom pitanju, a nenaseljena i zabacena podrucja te pogranicno podrucje bas i nije dobro. (Ima 2G, ali 3G i 4G gotovo nikako)
ćubi je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2017., 11:07   #1489
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 869
je li netko vidio ovu novu tarifu slagalicu
1000 min i 5 gb
bez usposatave
na bonove 79 kn, pa valjda 87 kad uračunam skuplji bon?
?
ne znam da se prebacim s tomato pretplate srednja plus bez uspostave 3000 svega za 70 kn )60 + 10 radijska) ?
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2017., 22:51   #1490
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
Ima li netko problem sa s7 na tele2 da dok je na 4g i ide nekoga zvati jednostavno cim stisnes zovi pise call ended 0:00 , ne krene zvoniti, ne traje ni pola sekunde, jednostavno ne krene ni uspostavljati poziv.

Internet radi normalno i dalje, samo preko 3g naravno jer nema voice preko lte.

Tele2 kaze da su imali dosta samsunga koji prijavljuju problem kod 4g > 3g prebacivanje, da izgube nekad pozive i proradi nakon restarta moba(ili airplane mode) ili nekad samo od sebe .
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2017., 23:08   #1491
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
Sa S6 i tele2 imao isti problem. Kako je uređaj bio dual sim, prebacivanjem kartice iz slota 1 u 2 problema više nije bilo.
Router je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2017., 13:08   #1492
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
Citiraj:
Autor Router Pregled postova
Sa S6 i tele2 imao isti problem. Kako je uređaj bio dual sim, prebacivanjem kartice iz slota 1 u 2 problema više nije bilo.
Jbg moj je single sim

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2017., 15:02   #1493
mitra
Premium
 
mitra's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 665
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Jbg moj je single sim

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Da li imas mozda custom rom na mobu, imao sam slican problem samo sto mene ljudi isto nisu mogli dobiti na mobu. Sve je bilo do custom roma....
__________________
Uploading...
mitra je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2017., 15:03   #1494
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
Citiraj:
Autor mitra Pregled postova
Da li imas mozda custom rom na mobu, imao sam slican problem samo sto mene ljudi isto nisu mogli dobiti na mobu. Sve je bilo do custom roma....
Sve original. Nije ni rootan

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2017., 15:10   #1495
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Imas li podeseno automatsko skeniranje mreza? Nadam se da ne forsas iskljucivo 4G nekim appom tipa tasker ili sl. Jesi probao neku drugu karticu sa 4Gom?
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2017., 16:00   #1496
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Da podjelim svoje iskustvo sa Tele2, čak bih rekao pozitivno naprema očekivanjima.

U Francuskoj bio, roaming radio odlično (puno bolja brzina nego što su imali oni na VIP-u i njihovim kooperantima tamo) i u Francuskoj na povratku mi se taman obnavljala tarifa (Smart 3GB na bonove). No problem je bio što su uzeli pare, a nisu dodali 3GB prometa niti 1000minuta. Fala bogu isključio data promet da si nebi nabio račun i kad sam došao u Zagreb, pokušao 3 puta zvati korisničku podršku. Prva dva puta čekao po 30-40min i svaki puta kad sam bio prvi na listi da dođem do agenta, trajalo 30minuta i više, pa sam odustao.

I 3. puta napokon dobio službu, objasnio stvar i u roku 3-4 minute mi aktivirali tarifu ponovno, ovaj puta sa svime što pripada i vratili novce koje sam potrošio od prve aktivacije do tog trenutka. Iskreno, rješavanje problema u nevjerojatno brzom roku, vraćanje novaca bez da sam išta pitao prije toga. Pitao sam jel moram što platit

Tko šta kako ne znam, ali da imaju više ovakvih agenata, to bi bila pjesma . Još sam dobio naknadno neke bonus kune koje ne znam za što su, ali ok.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2017., 16:57   #1497
sokre10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 405
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Da podjelim svoje iskustvo sa Tele2, čak bih rekao pozitivno naprema očekivanjima.

U Francuskoj bio, roaming radio odlično (puno bolja brzina nego što su imali oni na VIP-u i njihovim kooperantima tamo) i u Francuskoj na povratku mi se taman obnavljala tarifa (Smart 3GB na bonove). No problem je bio što su uzeli pare, a nisu dodali 3GB prometa niti 1000minuta. Fala bogu isključio data promet da si nebi nabio račun i kad sam došao u Zagreb, pokušao 3 puta zvati korisničku podršku. Prva dva puta čekao po 30-40min i svaki puta kad sam bio prvi na listi da dođem do agenta, trajalo 30minuta i više, pa sam odustao.

I 3. puta napokon dobio službu, objasnio stvar i u roku 3-4 minute mi aktivirali tarifu ponovno, ovaj puta sa svime što pripada i vratili novce koje sam potrošio od prve aktivacije do tog trenutka. Iskreno, rješavanje problema u nevjerojatno brzom roku, vraćanje novaca bez da sam išta pitao prije toga. Pitao sam jel moram što platit

Tko šta kako ne znam, ali da imaju više ovakvih agenata, to bi bila pjesma . Još sam dobio naknadno neke bonus kune koje ne znam za što su, ali ok.
Izgleda da je to neki globalni problem bio... Mojim roditeljima se desila identična situacija.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
sokre10 je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2017., 17:01   #1498
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Tako je rekao i taj sa tehničke podrške. Neki su dobili minute, neki megabajte, a neki ništa. Rekli su da će do sljedeće aktivacije biti to rješeno.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2017., 23:52   #1499
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,681
Da li netko zna koliko otprilike treba da stigne mobitel koji se uzeo preko webshopa u pretplati?
Jučer ujutro stigla SIM kartica.
Hvala
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2017., 01:02   #1500
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Imas li podeseno automatsko skeniranje mreza? Nadam se da ne forsas iskljucivo 4G nekim appom tipa tasker ili sl. Jesi probao neku drugu karticu sa 4Gom?
Automatsko skeniranje, ne forsiram 4g. 3g/4g je odabrano

Probao sam drugu karticu ali nisam ništa zaključio jer nekad se dogodi jednom u danu a nekad nijednom u 2 tjedna

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na