Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.09.2013., 12:47   #2011
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Jep, fancy, ali jako rijetko koristim. Super je za pregledavat video npr.

Nego, jel ima netko SGS4 sa Google Edition romom? Kako ide s updateovima i kolko brze to radi? Usporedivo sa LG Nexus4/SGNexusom?
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2013., 13:22   #2012
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
- koji k..c nije srednji button mogao biti identican kao i druga 2?!
Meni je ovo najbolji feature samsunga - hardverska "home" tipka, ja je postavim da se možeš priko nje javiti na poziv - puno olakša rukovanje.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.09.2013., 02:12   #2013
Strifer
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
OK odlučio sam napisati kraći review za Cubot GT99 jer što više pogleda i mišljenja to bolje.
Valjda ću bit objektivan, sami prosudite.

Prvo ću reći da sam prešao sa sranje dumbphone mobitela i ovo mi je prvi smartphone pa je moguće da to mi to utječe na mišljenje jer nemam baš pretjeranih iskustava s ovakvim mobitelima.

Dakle mobitel imam već oko skoro mjesec dana.
Nisam baš neki intenzivni korisnik, tu i tamo pošaljem poruku, pozivi, malo browsanje po internetu i to je to. Iskustvo nije baš savršeno i mobitel definitivno ima mana pa ću odmah počet s time jer pretpostavljam da vas to najviše zanima.

Dakle prva mana koju sam primjetio bilo je laagano škripuckanje plastike kad se mobitel malo jače stisne sa strane. Ovo meni ne smeta ali nekome tko ima malo blaži oblik OCD-a bi moglo ić jako na živce. Moguće da je to samo na mom mobitelu jer se malo prolupao na putu od Kine. To vam ne bih znao reći.

Druga mana je što je ovaj screen protector koji dođe na njemu dosta loš. Dakle jako privlači masne tragove s prstiju (ili su možda moje ruke prljavije od prosjeka) i te tragove osvijetli pikselima ekran i stvaraju se kao neke dugini tragovi po ekranu. Ne znam kako drugačije opisati. Ovo me zna dosta naživcirati pogotovo kad browsam stranicu s bijelom podlogom. Mislim da nije ništa do ekrana nego zbog tog screen protectora jer kada obrišem ekran krpicom za naočale sve je OK.

Treća mana je što se u nekim aplikacijama (npr u todo aplikaciji) kapacitativne tipke znaju zblesirati. Ne reagiraju uopće na dodir. Ovo se rješi jednostavnim zaključavanjem i otključavanjem mobitela. Napomenut ću da je mi se ovo desilo možda 5 puta u ovih mjesec dana tako da nije nešto često.

Zadnja mana je što meni GPS uopće ne radi (probao sam GPS fix koji ljudi preporučaju ali meni nije uspjelo) ovo meni uopće ne smeta jer mi GPS uopće ne koristim i samo bi mi bateriju trošio. Ali ako vam je GPS važan onda ovo definitivno nije mobitel za vas. Čak i ako uspijete vjerojatno će vam signal biti loš tako da odmah okrećite glavu prema drugim modelima ako vam je to bitno.

I to bi bilo to što se tiče glavnih mana koje sam osobno primjetio. Sad ću na pozitivne strane.

Najdraža stvar mi je ekran. Meni su boje na njemu stvarno OK i rezolucija je super. Gledanje youtube videa na HD je stvarno užitak. Čak mi je draže na njemu gledati nego na laptopu jer se na manjem ekranu uopće ne mogu vidjeti pikseli. Ovaj ekran mogu usporediti samo s bratovim Galaxy S3 minijem, a taj ekran nema uopće HD rezoluciju tako da to ne bi bila baš poštena usporedba. Bilo bi super kad bi netko, kroz čije je ruke prošlo više modela, napravio video pa da se sve fino može vidjeti.

Performanse su sasvim OK za ono što ga ja koristim. Tu se jedino mogu požaliti da ove neke 3D igre imaju loš framerate, ali pošto se meni na igrice za mobitele ionako sranje to meni ne smeta. Možda vrijedi spomenuti da sam skinuo emulator za Nintendo DS igrice i da one rade 100%. Mislim da je to više do emulatora jer je super optimiziran za uređaje s ARM procesorima.

Kamera je isto po meni jako dobra po vanjskom svijetlu. Flaš je grozan ali ja dosad nisam vidio nijednu sliku slikanu mobitelom po noći a da je ispala nešto dobra.

Zvučnik je sasvim solidan i uredno čujem osobu s druge strane. Dosada nimalo nisam iskusio neko krčkanje ili slično. Aplikacije ne lagaju prilikom otvaranja i ja osobno nisam primjetio trzanje pri scrolanju. Ipak napominjem da ga nemam baš s nečim usporediti.

Završni dojam
Nimalo nisam požalio što sam dao novce za ovaj mobitel. Nadam se da se to neće promjeniti. Imao sam točan budget i stvarno sumnjam da bi uspio naći kod naših operatora bolji uređaj za istu cijenu. S drugim Kinezima se već može diskutirati. Zapravo da sam na vašem mjestu ako možete čekati pričekajte možda 2 mjeseca da vidite što će Kinezi izbaciti na tržište. Dotada će vjerojatno biti modela koji će svaki ovdje spomenuti model pretući u cijeni i performansama xD. (ili možda pričekajte da vidite hoće li nekom od nas koji smo naručili eksplodirat u rukama neki kinez)

Pročitajte što više iskustava možete. Zapravo molio bih sve da napišu što više mogu o svojim iskustvima (što objektivnije) da pomognete ljudima koji još razmatraju što kupiti.

Sutra mogu staviti slike od battery usage i benchmarke ako nekoga zanima.
Eto, nadam se da je nekom review pomogao.

Sori ako sam se previše raspisao ili ako sam na pogrešnoj temi za reviewe.
Strifer je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2013., 15:45   #2014
visson
Premium
 
visson's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Zg
Postovi: 48
Citiraj:
Autor timmy Pregled postova
Dobio Xperiu L.

Od pozitivnih strana sam iznenađen ekranom, mislio sam da je TFT teško smeće ali nije. Laga nema, sve dobro radi. Roota se vrlo lako bez ikakvih komplikacija. Baterija traje dosta dugo po mom subjektivnom dojmu. Po objektivnom sigurno duže od iP4, N9 i LG O2X. Uglavnom zadovoljan sam baterijom. Dobro leži u ruci, djeluje čvrsto. Sviđa mi se i svjetlo ispod ekrana koje vam signalizira notifikacije, napunjenost baterije, itd... Meni je prednost i to što Android nije toliko zasran bloatwareom kao neki drugi modeli. Da se poisključivati i obrisati. Također mislim da je cijena nije pretjerana i da bi to mogao biti plus.

Od negativnih strana izdvojio bi: katastrofalnu vidljivost na suncu, bilo bi odlično da je rezolucija 720 ili bar qHD. Glasnoća razgovora na minimumu je preglasna i ljudi oko vas čuju što priča sugovornik. Kamera je loša u odnosu na high end 8MP kamere, a album s fotografijama po meni glupo koncipiran. Nema flasha, al to bi mogao biti i plus. SG2 s istom veličinom ekrana je dosta lakši, a djeluje manje i elegantnije.
Preporuke za Sony Xperi L, brz baterija dugo drzi, čvrst i ima flash. Vidljivost na suncu je slabija al to je kod većine današnjih mobitela.
visson je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2013., 23:22   #2015
PURSUIT
Premium
Moj komp
 
PURSUIT's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: POŽEGA
Postovi: 261
Nokia N8

Prije par dana uzeo korištenu ali dobro očuvanu Nokiu N8.
Prvi dojmovi su i više nego dobri.
Kvaliteta izrade je na visokom nivou.
Baterija dosta drži.
Sve što tražim od mobitela ova Nokia ispunjava.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	n8.jpg‎
Views:	672
Size:	148.5 kB
ID:	12436  
PURSUIT je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2013., 18:21   #2016
rossoneri
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: dalmeJša
Postovi: 139
ZTE Blade III

Prvih mjesec dana radia ko sat. Nakon toga, evo već 3 mjeseca zeza stalno. Dok se puni gotovo je nemoguće napisat poruku ili poslat nešto preko vibera jer se mobitel uspori 80%. Katastrofa, stisneš slovo i nakon 3-4 sekunde ga uhvati. Isto tako blokaje i u meniju. Internet preglednik se dosta često ruši, uđeš u preglednik, odeš na gugl, i izbaci te uz obavijest "nažalost internet preglednik je prestao s radom"... Skoro svaki put kad odem na net 10-ak minuta nešto pogledat me izbaci bar jednom. Baterija se brže troši nego prije, čak i uz programe poput battery doctora koji pomažu štednji iste... Dosada se 2 puta izgasia sam od sebe i nisan ga moga upalit minut-dvi. Eto to su neki problemi s kojima san se susrea u ovih 4 mjeseca, sve u svemu mobitel za mene razočaranje, al šta san moga očekivat za te novce jeli, tako da... šta san platia to san i dobia
rossoneri je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2013., 12:28   #2017
vlovrec
Premium
Moj komp
 
vlovrec's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 377
Citiraj:
Autor rossoneri Pregled postova
Prvih mjesec dana radia ko sat. Nakon toga, evo već 3 mjeseca zeza stalno. Dok se puni gotovo je nemoguće napisat poruku ili poslat nešto preko vibera jer se mobitel uspori 80%. Katastrofa, stisneš slovo i nakon 3-4 sekunde ga uhvati. Isto tako blokaje i u meniju. Internet preglednik se dosta često ruši, uđeš u preglednik, odeš na gugl, i izbaci te uz obavijest "nažalost internet preglednik je prestao s radom"... Skoro svaki put kad odem na net 10-ak minuta nešto pogledat me izbaci bar jednom. Baterija se brže troši nego prije, čak i uz programe poput battery doctora koji pomažu štednji iste... Dosada se 2 puta izgasia sam od sebe i nisan ga moga upalit minut-dvi. Eto to su neki problemi s kojima san se susrea u ovih 4 mjeseca, sve u svemu mobitel za mene razočaranje, al šta san moga očekivat za te novce jeli, tako da... šta san platia to san i dobia
reset si probao? Koji rom je gore? Čini se čisto softwerski problem...
Sam uređaj je možda ok, meni se slično dešava na s3 mini, svako se malo restarta
vlovrec je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2013., 19:29   #2018
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Samo ovo za punjenje je već dovoljno za RMA. Trebao bi moći koristiti mobitel normalno dok se puni. Probaj promjenit punjač ako si u prilici, možda on zeza.

Što se tiče ostalog, Browser izbacuje kad nema dovoljno RAM-a, to je normalno. 512 MB RAM-a je za JellyBean granično, ako se mobitel koristi malo žešće, to je jednostavno premalo.

Battery doctore, RAM managere i slična pomagala izbacit jer ne služe ničemu još od dana Android Froya.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2013., 20:30   #2019
rossoneri
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: dalmeJša
Postovi: 139
Citiraj:
Autor vlovrec Pregled postova
reset si probao? Koji rom je gore? Čini se čisto softwerski problem...
Sam uređaj je možda ok, meni se slično dešava na s3 mini, svako se malo restarta
koji rom je gore? tu san više manje panj kad me ovakve stvari pitaš vidin samo da mob ne radi kako bi triba i da ima problema masu. šta se sistemske memorije tiče ona mi je uvik priko 80% zauzeta i varira od 82 do 84% u trenucima kad ništa ne radin na mobitelu. Znači samo stoji na stand by, i uđem u "resurse" i gledam kako se zauzeće memorije podiže na 84 i spušta do 82 bez da išta radim...

Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Samo ovo za punjenje je već dovoljno za RMA. Trebao bi moći koristiti mobitel normalno dok se puni. Probaj promjenit punjač ako si u prilici, možda on zeza.

Što se tiče ostalog, Browser izbacuje kad nema dovoljno RAM-a, to je normalno. 512 MB RAM-a je za JellyBean granično, ako se mobitel koristi malo žešće, to je jednostavno premalo.

Battery doctore, RAM managere i slična pomagala izbacit jer ne služe ničemu još od dana Android Froya.
da, sad kad si spomenia već, zna mi se javljat poruka da je popunjen RAM i opcija da očistim, pa kliknem to i bude sve ok neko vrime a onda opet isti problem... a uopće nisan prekrca mobitel s nekim glupostima. Ima taj battery doctor, viber, pdf i office, 10-ak pjesama, 30-ak slika možda i programe za klađenje tipa teletekst i sofascore... neznam kako popuni memoriju cijelu. Imam karticu od 2 gige u njemu al sistemska memorija uvik zeza... i baterija se pre brzo troši iako uvik nakon korištenja vibera par minuta, odma ga izgasim tamo u aplikacijama da nije uključen u pozadini

Zadnje izmijenjeno od: rossoneri. 08.10.2013. u 20:36.
rossoneri je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2013., 20:07   #2020
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Xiaomi MI2s

Evo da napisem napokon i tu obecanu recenziju xiaomia mi2s…


Nisam nikad pisao recenziju. Bilo cega. Samim time molim za malo razumijevanja, jer totalni sam noob u ovome. Necu se truditi biti objektivan, jer mobitel nisam nabavio da napisem recenziju, vec za sebe. Samim time vecina opisa ce vjerojatno biti tipa sta se meni svidja, a sta ne. Upoznat sam sa vecinom dostupnih mobitela na hrv trzistu radi prirode svog posla, no najvise koristim iPhone 5. Samim time mi2s cu najvise usporedjivati sa tim uredjajem. Jos cu ga malo usporedit sa NoteII, S4 i HTC One. Sve te uredjaje sam koristio za privatne svrhe neko krace vrijeme, pa ih time mogu i usporedit.

Xiaomi mi2s
Specifikacije ne trebam pisati, vecina ce ih znati, oni koji ih ne znaju lako ih proguglaju. Ono sto mi se prvo dopalo je velicina ekrana od nekih 4,3. No kad usporedim velicinu ekrana sa iPhone5 gotovo da su jednaki. Mi2s je malo siri, ali jako malo i malo duzi. Takodjer jako malo. Meni samim time odgovara, iako bih iskreno volio da je jos samo malo veci.

Display je jako dobar. Boje su zive, ali ne prezive kao na Amoled ekranima. Vidljivost po danu je zadovoljavajuca, no ipak losija od one na iP5. Ali sve u svemu stvarno sumnjam da ce bilo tko ovdje imati nekakve zamjerke. Visok dpi, odlican prikaz boja i za razliku od S4 ovaj mobitel nema onu zuckastu bijelu boju, vec je bijelo = bijelo. Prikaz crne je takodjer odlican. Prikaz po danu je losiji od onog na iPhone 5, no i dalje jako jako dobar. Stvarno tu nemam nikakvih zamjerki.

Ostatak hw-a ne treba pretjerano hvaliti, jer 2gb rama i snapdragon 600 zadovoljit ce svakoga. 32gb storagea je veliki plus za vecinu, iako meni osobno ne treba toliko, od viska glava ne boli, zar ne?

Sami uredjaj je malo tezi od onoga sto vecina koristi. Osjetno tezi od iP5, ostavlja osjecaj u ruci kao da je duplo tezi. Ne znam da li ce ovo nekome predstavljati problem, no meni je ovo jedan veliki plus za xiaomi! Ne volim prelagane mobitele, niti taj osjecaj u ruc (s4, ip5, itd.). Mobitel odlicno sjeda u ruku, koristenje samo jednom rukom je prelako. Uostalom, dimenzije su savrsene za takve stvari. Jedina mana je glossy plastika koju inace ne mogu smisliti. I to misljenje se ni sa ovim mobitelom nije promjenilo. Znam da se ekipa cesto buni na aluminijske mobitele kako im klize iz ruke… Meni ni HTC1 ni iP5 nisu nikad klizili iz ruke, dok S4 i ovaj klize. Posebice xiaomi kako je dosta manjih dimenzija. No na srecu, jos ni jedan pad nema. Steta samo sto xiaomi nije koristio neke druge materijale umjesto plastike, no sto je, tu je. U pozitivnom smislu, nema nikakva skripanja i mobitel djeluje dosta komaktno. Sumnjam da ce biti u nekoj blizoj buducnosti problema sa takvim stvarima. Djeluje mi dosta cvrsce i bolje napravljen od S4. Ponavljam - djeluje. Drop testove nisam radio, niti mislim

Unatoc tome sto me kamera na pocetku razocarala, ispalo je da sam tu bio u pravu - sam sam si bio kriv. Prvo, slike su jako lose i zrnaste kad se koristi 16:9 omjer. Kako i zasto? Nemam pojma. No kad se prebace na standardnih 4:3 slike su fantasticne! Puno bolje nego na iPhone 5, posebice nocne gdje se jedan iPhone 5 moze sakriti pored ovog Kineskog Applea

Par primjera cu ubaciti naknadno, moram malo protegnuti noge na vecer da dobijete primjere, zenu i djecu ne zelim stavljati online

Onaj dio gdje po meni dolazi najveca prednost ovog mobitela je software!
MIUI je odlican, barem na ovom mobitelu. Definitivno najfluidniji android uredjaj kojeg sam ikad koristio. A ta lista je sve samo ne mala. Kad se ulazi u phone app nema onog laga kao na samsung mobitelima, tocnije, jos nikakav lag nisam vidio ni dozivjeo. Nije u rangu iP5 sto se lako i pokaze/dokaze, no da je jako blizu - o daaa… Rekao bih da je ovaj mobitel nekakav odlican ludi mix androida i iOS-a kojem xiaomi ocito jako tezi. I neka samo nastave tim putem, ocito ima ljudi koji bi to zeljeli, a i ja osobno sam jedan od tih ljudi!

Samo jedan problem sa softwareom sam do sad dozivjeo. Ponekad u browseru kad kliknem na address bar ne primi isprve moje zelje. Tipkovnica ne iskoci i moram tu radnju napraviti barem jos jednom, ponekad i dva puta. Dogadja se u default browseru, ali i u dolphinu kojeg koristim kad sam na androidima kao primarni browser. Osim u browsanju zna se dogoditi i u messages aplikaciji kad odem na novu poruku pa zelim ukucati broj ili ime osobe kojoj zelim poslati poruku. Nije neki velik problem, ali da ponekad zna nazivcirati - zna. Ali i taj dio je greska u zadnjoj iteraciji MIUI-a koja ce uskoro biti ispravljena. U kratkom periodu koliko imam ovaj mob vec sam dobio jedan upgrade, a navodno ih daju gotovo tjedno. Netipicno za android smartphone

Veliki plus je po meni je MiCloud. Funkcionira na gotovo pa isti nacin kao i iCloud na iOS-u. Bez previse razmisljanja backupirati ce sve vazne stvari (poruke, brojeve, slike, listu poziva, itd.). Veliki plus sa moje strane na ovu uslugu, jer iskreno, googleova mi nije ni blizu iClouda. MiCloud je pak odlican! Iako recimo iCloud na iOS-u mozes podesiti da funkcionira kako zelis, ovdje ipak imas dodatnih podesavanja, pa tako da se cak backup vrsi i na 3g mrezi. Sumnjam da ce tu opciju bilo tko koristiti, no dobro je da postoji mogucnost u slucaju nuzde. Iz znatizelje sam napravio backup pa restorao mobitel na factory settings. Vratio backup i stvar je stvarno poprilicno jednostavna, bezbolna i krajnje efikasna. Vraca cak i postavke aplikacija koje sam imao instalirane. Za svaku pohvalu!

Od xiaomi aplikacija pohvalio bih i Handbook aplikaciju. Nisam vidio nikakve svrhe u jednoj aplikacija koja ti pokazuje kako rukovati vlastitim mobitelom, ionako ce vecina korisnika sve cake nauciti kroz neko vrijeme. No MIUI je pun iznenadjenja, pa tako i nekih sitnica koje ne bi tako lako sami otkrili. Samim time ovaj handbook ima smisla cak i za korisnike kojima ovo nije prvi susret sa smartphoneom. No nije sve tako bajno. Recimo kad se provjerava sekcija za browser u istoj se lako pronadje opcija za reading koja bi trebala maknuti address bar i tab bar iz browsera. Odlicno, posto to i zelim. No te opcije unutar samoga browsera nema, iako u handbooku pise da ima. Mozda ima jos pogresaka, no nisam ih provjeravao pa ne znam. Ali ovaj dio me razocarao…

MIUI se dodatno da podesiti da glava boli. Jos nisam stigao ni isprobati sve nacine i teme, jer tema ima valjda ‘mali milijun’. No da ima opcija - ima. I to dosta.


Moram pohvaliti i sellera sa ebaya. Mobitel je ocito dosao sa pokvarenom baterijom. Nije mogla ni 12h izdrzati i to poprilicno lagane upotrebe sa iskljucenim wi-fi + locations uslugama. Selleru sam javio problem, pa mi je rekao da posaljem staru bateriju i dobit cu novu. Nisam stigao ni poslati staru a nova je vec dosla. I odlicna je. Sad bez problema sa 3 maila sinkronizirana + locations uvijek upaljen mogu gotovo puna 2 dana izdrzati bez punjenja mobitela.

Stvarno za svaku pohvalu.
Jos bih kratko napomenuo i zvuk. Mobitel je i tu fantastican. Koristio sam s njim iP5 slusalice i kvaliteta zvuka je definitivno klasa iznad one na S4 i Note II. Sama Music aplikacija je jako lijepo slozena i nisam ni htio isprobavati nekakve alternative.

Ali ovo je ipak kineski mobitel napravljen primarno za kinesko trziste. Ako zelite recimo vise opcija za MiCloud, onda se morat logirati u stranicu koja je naravno - kineska. No google translate to rescue i sve se da lako rijesiti.

Jos nisam otkrio sve cari ovog mobitela. A stvarno ih ima. Ako je netko razmisljao o kupovini ovog ili bilo kojeg drugog xiaomi mobitela - navalite. Ovo vam govori covjek koji malo previse voli iOS inace, pa ako to dolazi od mene, onda znate koliko je sati

No unatoc silnom zadovoljstvu mobitel cu vjerojatno prodati. iPhonea se ne mogu i ne zelim rijesiti, imam poprilicnu svotu potrosenu na software na iOS-u, a to mi nista ne znaci na Androidu. Ali mislim si ubosti Xiaomi MI3, jer ako vec koristim dva mobitela, neka jedan ima veci ekran. I vec sad znam da pogrijesiti ne mogu, jer ovaj mobitel koji sada imam je strava. Vrlo lako bi mi zamjenio i iPhone u potpunosti. Zvuk, ekran, baterija, kamera i aplikacije. Mobitel jednostavno ima sve. Za ekipu koja ne pati za velikim ekranima ovaj mobitel je must have. Nikakvi nexusi niti drugi bakaraci. Go 4 xiaomi.

Drugog savjeta nemam. Oprostiti na nepovezanim mislima, no samo sam sjeo i pisao. Nisam recezent, a ako ovu recenziju pronadjete presubjektivnom onda je to iz razloga zato sto ista i je takva :P

Pozdrav.
Mileni je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 26.10.2013., 23:06   #2021
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Mileni, brate, svaka čast na trudu. Nego, jel podržava naš 3G?
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2013., 01:28   #2022
Delpiero
Premium
Moj komp
 
Delpiero's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split, Croatia
Postovi: 380
Koristim z1 već par dana, sve pohvale za sada, brz, kamera super, iako su mogli još software podignuti,al to očekujem od updateova. Ekran malo manje jakih boja od samsung s3, ali slika izgleda bolje, detaljnije... Kuciste jako lijepo, vidi se da je uloženo truda u to, nije plastika.. mana jedino što je klizav malo radi toga. Jedina mana mobitela zasada je zvučnik koji je na dnu, malo je slabiji nego na npr. Htc Oneu, ali uredno radi što se traži od njega.
__________________
Delpiero je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2013., 02:27   #2023
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova

No unatoc silnom zadovoljstvu mobitel cu vjerojatno prodati. iPhonea se ne mogu i ne zelim rijesiti, imam poprilicnu svotu potrosenu na software na iOS-u, a to mi nista ne znaci na Androidu. Ali mislim si ubosti Xiaomi MI3, jer ako vec koristim dva mobitela, neka jedan ima veci ekran. I vec sad znam da pogrijesiti ne mogu, jer ovaj mobitel koji sada imam je strava. Vrlo lako bi mi zamjenio i iPhone u potpunosti. Zvuk, ekran, baterija, kamera i aplikacije. Mobitel jednostavno ima sve. Za ekipu koja ne pati za velikim ekranima ovaj mobitel je must have. Nikakvi nexusi niti drugi bakaraci. Go 4 xiaomi.

Ne mogu da odkomentiram samo sto se tice softvera. MIUI je dobar ROM, ali u Android svijetu je pretezak. Stavis ga na neki malo slabiji telefon i onda vidis kako lose radi.

AOSP na Nexusu pojede MIUI za dorucak po fluidnosti i brzini.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2013., 11:33   #2024
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Mileni, brate, svaka čast na trudu. Nego, jel podržava naš 3G?
Da. Sve uredno radi


Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Ne mogu da odkomentiram samo sto se tice softvera. MIUI je dobar ROM, ali u Android svijetu je pretezak. Stavis ga na neki malo slabiji telefon i onda vidis kako lose radi.

AOSP na Nexusu pojede MIUI za dorucak po fluidnosti i brzini.
AOSP je lagan i brz, istina. No ne bih se slozio da je fluidniji od MIUI-a. Nikako. Ako zelis snimim ti video sa Nexusom 4 i u kojim situacijama ima laga sa istim, dok takve stvari sa ovim xiaomiom nisam dozivjeo. Istina, jaci je hw, no pricam o opcenitom dojmu.

Nadalje, ekipa se stvarno potrudila za opceniti osjecaj koristenja mobitela i digli su isti IMHO stepenicu vise od ostale konkurencije.
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2013., 00:19   #2025
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Pa kad imam Nexusa 4 i malo mi je teze povjerovat u to . Reci mi gdje laga pa bas da probam
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2013., 10:57   #2026
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
http://www.youtube.com/watch?v=E406x...outu.be&t=2m1s

Opcenito touchsreen nije ni blizu iPhonea, a i na samom xiaomiu mi je osjetno bolji. No nemam nekakvih konkretnih dokaza, niti sam radi nekakve testove. Kako je i u samoj recenziji napisano, stvar je subjektivnog dojma.

No nije samo stvar laga, vec ponajvise softwarea gdje MIUI (IMHO naravno) jednostavno gazi konkurenciju.
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2013., 12:39   #2027
JozicA
Vozi Miškoooo!!!
Moj komp
 
JozicA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Svuda okolo / EU
Postovi: 1,404
Eto usao i ja u svijet Android telefona, citao i gledao sve i svasta po forumu, posto nisam zahtijevan korisnik (mobitel mi sluzio za pozive i pokoji sms par puta tjedno) odlucio sam uzeti nesto jeftino za prvi put. Izbor pao na webshop Vip Racer III mini jer imam Vipov broj.

Telefon stigao za jedan dan, platio 399kn dostavljacu, ubacio sim karticu i bateriju te ga upalio. (Napominjem da sam dosada imao samo "klasicne" telefone tipa Nokia 1680 i slicne jeftinjare do 200kn vrijednosti max).
Na prvu sam ostao paff, oni mislim, siva boja pozadinske plastike i Vipov logo na pozadini mi se jako svidja. Koliko vidim gore je Android 2.3.6 verzija, kad sam ga upalio imao sam nekih 96MB slobodno za koristenje te sam brze-bolje ubo SD karticu, 8GB nije prepoznao, pa sam uzeo 4GB i ona je od prve proradila. Pozivi rade odlicno, zvuk mi se jako svidja, cist i jasan, nemam zamjerki, fotoaparat nisam koristio (budem probao jednog dana), ali ono sto me najvise iznenadilo je koristenje interneta, iznenadjujuce je brz za jedan telefon (barem ja mislim), Gmail radi perfektno, slusanje muzike je ono sto mi je savrseno, cak sam i par filmova u mp4 i avi formatu stavio gore na SD karticu kao i BSPlayerFree koji je odmah titlove nasao, stavio sam i par igara reda radi da ih imam i ostalo mi je 20MB slobodno kad sve aplikacije i programi rade.

Sve u svemu za prvi smartphone je odlican, nije puno kuna kao prvo (mogu misliti sto i kako tek rade ovi od 2-3-4k kuna).

Ako netko ima isti telefon moze slobodno da da kakav savjet u vezi koristenja istog.

A mene jos drzi onaj paff osjecaj (a nije dugo vremena, jos od '96 i paljenja prvog PC-a)
__________________
JozicA je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2013., 22:33   #2028
KeiOffice
JDM
Moj komp
 
KeiOffice's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Dublin
Postovi: 182
ZTE V967s

Evo i moj review za ZTE V967s, nakon 2 tjedna sa njime i nakon što su se početni dojmovi malo slegli, odlučio sam složiti review za isti

Mob je naručen sa Geekbuying-a, uzeo sam ga za vrijeme Midautumn ponude kada je cijena bila nešto niža, nakon 2 dana sam dobio tracking, no zbog praznika je malo potrajalo dok je mob stvarno krenuo prema HR, 4-5 dana nakon što je krenuo iz Singapura stigao je u HR, gdje je proveo na našoj vrloj carini skoro 2 tjedna dok ga nisu ocarinili... Dva moba kupljena sa Geekbuying-a dosada, oba su vrlo brzo poslani, dobro zapakirani - kutija u najlonskom pakiranju koje je napunjeno zrakom, vrlo dobra zaštita, preko ebaya sam dobivao tako zapakirane ekrane i touch digitizere, nikada ništa nije došlo oštećeno u takvom pakiranju), te sve što je na stranici bilo navedeno da dolazi uz mob sam i dobio, takođera oba mobitela su došla sa romovima koji su počišćeni od kineskih aplikacija, rootani i sa HR jezikom.

Odlučio sam se za V967s radi toga što je mobitel vrlo sličan V987 modelu, koji ima odličnu podršku što se tiče custom romova, a čim izađe neki novi rom za V987, brzo ga netko porta na V967s razlika u cijeni je meni osobno prevelika da bi opravdala bolju kameru (koja mi ionako nije pretjerano bitna na mobu) i ekran, koji doduše na V967s nije nešto posebno, no opet za prosječnog korisnika i više nego dovoljno dobar, pogotovo kad se uzme u obzir cijena mobitela!


Specifikacije mobitela:

Zaslon: 5" 960 x 540 piksela (qHD rezolucija)
Procesor: MediaTek MT6589 Quad 1.2 GHz
GPU: PowerVR SGX544
RAM: 1 GB DDR3
Interna memorija: 4 GB + microSD do 32 GB
Povezivost: Wi-Fi 802.11 b / g / n, Bluetooth, GPS sa A-GPS
2G: GSM 900/1800MHz 3G: WCDMA 900/2100MHz, Dual SIM
Zadnja kamera: 5 megapiksela, autofokus + LED bljeskalica
Prednja kamera: VGA
Baterija: 2500 mAh
OS: Android 4.2.1 Jellybean


Mobitel onako na prvu djeluje dosta veliko, no brze se navikne na bolje Težina mobitela je cca 160g, nije pretežak niti prelagan, lijepo leži u ruci zadnja maska je gumirana tako da ne klizi lako iz ruke i bez problema se koristi sa jednom rukom. Sama je izrada je odlična, nema nigdje nikakvih zazora, niti škripanja i slično. Prednja strana mobitela je crne boje, dok je zadnja strana tamno plave boje, sredina mobitela je nešto tipa gunmetal / tamni krom boje, negdje kažu da je srednji dio mobitela izrađen od neke vrste aluminijske legure... U kompletu mobitel izgleda lijepo i skladno, dizajn nije kopija modela mobitela od nekoga od poznatijih proizvođača.

Na prednjoj strani osim ekrana, nalaze se tri kapacitivne tipke (tipke menu i back su obrnuto postavljene u usporedbi sa većinom mobitela te je tu potrebno malo privikavanja na novi raspored), zvučnik za razgovore, prednja kamera, senzor automatskog osvjetljenja ekrana, senzor blizine te ledica za notifikacije, koja je prilično korisna stvar.
Na zadnjoj strani nalaze se kamera uz koju je bljeskalica, dovoljno jaka da odlično posluži kao svjetiljka u mraku, no zaboravite noćne slike sa njom. Na dnu se nalazi zvučnik, koji je meni osobno dosta bolji od zvučnika na Lenovo A820 kojega sam isto imao, jer na ZTE-u ne dolazi do distorzije zvuka kada je glasnije pojačan, što se na Lenovu događalo.
Na gornjoj strani nalazi se power tipka, 3.5mm utor za slušalice te dodatni mikrofon, s donje strane nalazi se samo mikrofon, s lijeve strane na vrhu su tipke za podešavanje glasnoće, te pri dnu se nalazi micro usb utor. Sa desne strane uređaja nema nikakvih tipki, utora ili senzora.

Zaslon uređaja je veličine 5", qHD rezolucije što daje cca 220ppi, po nekima premalo za 5" ekran, po meni osobno sasvim dovoljno, pikseli se vide golim okom jedino ako držite mob na par cm od očiju, a to ipak nije standardna upotreba mobitela . Radi se IPS ekranu tako da problema sa kutevima gledanja nema, reprodukcija boja i kontrast su vrlo dobri, jedini nedostatak ekrana se primjeti kada se na njemu prikazuje siva boja, gdje se vidi da je svjetlina ekrana malo iznad prosjeka, također zbog toga i prikaz crne boje nije savršen, no tu su već u pitanju nijanse koje primjete kada se mobitel direktno uspoređuje sa nekim drugim modelom koji ima puno kvalitetniji ekran (i puno veću cijenu u pravilu) tako da ovo nikako nebi trebao biti "deal-breaker" ukoliko vas zanima ovaj mobitel. Touch je vrlo dobar, precizan, te prepoznaje čak 10 dodira istovremeno, što je rijetkost i kod malo skupljih kineskih mobitela, a kamoli za model u ovom cijenovnom rangu!

Kamera je prosjek za kineske mobitele, dovoljno dobra da posluži, no ništa spektakularno. Slike su osrednje oštrine, primjetan je šum na njima kada se prebace na računalo i pogledaju na većemu ekranu. Sama aplikacija kamere ima dosta postavki, sa kojima se iskreno nisam pretjerano igrao, isprobao sam kameru u automatskom modu, tako da je moguće da bi se ručnim igranjem sa postavkama moglo dobiti i bolje i kvalitetnije slike.
Video se snima u 720p rezoluciji, kvaliteta opet slično kao i sa slikama, posluži no ne treba očekivati čuda.

Mobitel pokreće već dobro znani MTK6589 Quad SoC sa PowerVR SGX544 grafikom, OS je Android 4.2.1 Jellybean što uz 1GB RAM memorije osigurava ugodno korisničko iskustvo, uređaj radi fluidno, brzo i tu definitvno nema zamjerke, čak dapače, rekao bih da sam sustav radi brže i fluidnije nego na nekim puno razvikanijim mobitelima i koji po specifikacijama imaju puno jači hardware. Velika prednost kineskih mobitela je što u pravilu dolaze sa skoro pa čistim Android rom-ovima bez puno modifikacija od strane proizvođača, tj. nema kompleksnog UI-ja tipa TouchWiz, Sense i slično, što puno opterećuje sustav, konkretno u slučaju ZTE-a jedina vidljiva razlika u odnosu na čisti Android 4.2.1 rom na nekom drugome mobitelu je način otključavanja mobitela, dok se inače lock ikonica povuče u stranu, na ZTE-u se drži pritisnuta dok se mobitel ne otključa.

Što se tiče gaminga na ovome mobitelu, dovoljno je jak za zaigrati i zahtjevnije naslove, iako doduše ne nudi u svakome potpuno glatko igranje, recimo npr. Real Racing 3 radi glatko kada ste na stazi sami, ili kada se uz vaše vozilo na ekranu iscrtavaju još jedno ili dva vozila, sve više od toga dovodi do pada FPS-a, koji je najviše izražen na startu utrke kada u istoj sudjeluje viša vozila, jer u tome slučaju igra trza i ne ide glatko dok se ne probijete među prva tri - četiri mjesta, no nakon toga igra ide glatko i bez trzanja.

Prednost ovoga mobitela pred konkurencijom je što podržava 3G na frekvenciji od 900 MHz, što je bitno ukoliko planirate koristiti 3G mrežu na mobitelu i van većih gradova i sredina. WiFi također odlično radi i ima jako dobar prijam signala, tako da tu nema brige!

Za kraj sam ostavio bateriju, koja je definitivno najveća prednost ovoga mobitela, i dio koji me je najviše ugodno iznenadio, mobitel mi bez problema izdrži i do 3 dana bez punjenja, uz nekih 7 - 7 i pol sati screen-on time-a u tom razdoblju. Wi-Fi je upaljen stalno, data promet isto, 3G po potrebi.

Prednosti:
- cijena
- poznat brand
- veličina ekrana
- odlična baterija
- 3G na 900MHz
- odlična podrška što se tiče custom romova

Nedostatci:
- kamera
- eventualno zaslon
KeiOffice je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2013., 22:47   #2029
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Zgodan review, i meni je taj mob u dolasku...
__________________
de.fang je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2013., 22:43   #2030
boris1408
Premium
Moj komp
 
boris1408's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Petrinja
Postovi: 190
V967s


Mobitel u review-u uspoređujem sa note 2 i xperia-om x8 jer s njima imam svakodnevni kontakt.


ZTE V967S kupljen sa banggood stranice. U istoj narudžbi kupljen mobitel, silikonska maska i screen protektori. Mobitel je naručen 3.11.2013. nakon upita s chata dali ga imaju na skladištu. Odgovor je bio da ga imaju, ali su muljali i mobitel je poslan tek 9.11.2013. Prvi dio trackinga možete vidjeti OVDJE, a drugi dio trackinga OVDJE. Iako je na paketu bilo navedeno da košta 20$ i da je unutra mp3 player te je adresa pošiljatelja bila Njemačka, carina me nije zaobišla. Slavko 1, ja 0 iliti -229kn. Kutija od mobitela bila je u paketu od stiropora (puno većem od kutije mobitela) zamotanom u ljepljivu traku. Poslati paket da kutija od mobitela klepeće unutar kutije pakiranja nije dobro rješenje, ali je došao neoštećen i sve radi.
Maskicu i screen protektore su poslali 4.11.2013. u drugom paketu i zanimljivo je da je on stigao dva dana poslije mobitela, a poslan je 5 dana prije. To pakiranje je kuverta obložena pucketajućom folijom. Sve je došlo OK i ništa nije oštećeno.
Na banggood nemam prigovora, ali brate mili mislim da je shiping vrijeme predugo. Sljedeću narudžbu ću naručiti sa drugog shopa tek toliko da vidim razliku (minideal vjerovatno).

Maskica za mobitel je iznenađujuće kvalitetna, tanka i čvrsta. Završni touch je loš pa okolo ima crtu gdje su se spajali kalupi, ali 2 min sa žiletom ili skalpelom to na brzinu srede. Da bi sjela na mobitel kako treba potrebno je malo truda. Treba započeti s donjom stranom, pritisnuti stranice te završiti sa gornjim dijelom. Tako stavljena kao da je dio mobitela. Za 15 kn koliko košta se definitivno isplati.
OCJENA: 4/5

Screen protektori koje sam kupio čine se poprilično kvalitetni. Nisu oni obični jeftini te nisu ni kao najkvalitetniji, ali imaju naljepnice s obe strane (odlika boljih protektora), jako su tanki i na njima otisci prstiju ostaju manje nego na golom displayu. Kad se stavi kako treba LINK uopće se ne vidi da je stavljen na mobitel. Za sad mogu reći da dobro drži za površinu te da ga još nisam uspio izgrebati. Moja preporuka vam je da uz bilo koji mob kupite dodatni screen protektor, ako ne i 2 pa da budete sigurni da nećete izgrebati display. Ne govorim ovo zbog toga da čuvate mobitel, već zbog toga što se meni u prošlosti znalo događati da izgrebem display prvi tjedan i onda godinu dana nemogu pročitati slova na mobu već moram zumirati.
OCJENA: 5/5

Mobitel dolazi u kutiji zajedno sa punjačem, USB kablom i switchem za EU konektore za struju. Unutra nema slušalica, nema screen protektora i nema ostalih gluposti koje ostavljaju dojam televizijske prodaje kupite X proizvod za samo 100kn i uz njega dobijete......... .
Kvaliteta izrade mobitela je WOW. Nakon čitanja 100 stranica foruma o kinezima i njihovim brendovima odlučio sam se za ZTE i nisam ostao razočaran. Iako materijali za izradu telefona nisu kvalitetni kao kod note 2, plastika koja je korištena za izradu je jako dobre kvalitete. Usudio bi se reći da je kvaliteta izrade bolja od od xperia-inih i samsung-ovih mid range modela.
Display mobitela je također veliko iznenađenje. 5 inch-a display sa 960 x 540 piksela (QHD) rezolucijom u meni je budio sumnju, ali sve sumnje su otklonjene kad sam ga upalio. Slika je jako detaljna, boje i kontrast su OK, ali bolje su na Max flavour romu. Touch je jako precizan i hvata sve poteze bez ikakvih problema.
Performanse mobitela su WOW. Dok kod nas za 900kn nemožete kupiti apsolutno ništa, ovaj mobitel rastura. Pri normalnom korištenju aplikacija stoji bok uz bok sa note 2. Photoshop, aplikacije, surfanje, video i ostalo sve gura kao note 2. Igre nisam probavao (one zahtjevnije), ali mogu reći da subway surfers također radi isto kao na note 2 .
Softwer, mobitel dolazi sa JB 4.2.1 i google play-om te hrvatskim jezikom (ja sam naručio multilanguage verziju). Nije bilo nikakvih kineskih aplikacija ni gluposti, ali zbog prijašnjih iskustava odmah sam flashao Max flavour koji takožer ima hrvatski jezik. Sam sustav je jako fluidan i nema nikakvog laga ni sličnih stvari.
WIFI, domet hvatanja signala je jako dobar, nema pucanja veze. Također sam jako zadovoljan. Bluetooth također radi onako kako bi trebao.
USB OTG je funkcija koju mobiteli ove cjenovne klase nemaju. Koristeći jedan ovakav switch, na mobitel možete prikopčati printer, miš, tipkovnicu i druge periferne uređaje. Kod v967s USB OTG radi savršeno i nema nikakvih problema, printer isproban, miš i tipkovnica isprobani.
2100/900mhz signal radi besprijekorno. 3G dostupan uvijek, nema pucanja veze i sličnih stvari koje se mogu doživjeti na kineskim mobitelima koji podržavaju samo 2100 3G signal.
Zvuk mobitela je također odličan, kako na zvučniku za uho tako i na zadnjem zvučniku. Zvuk na sony-evim slušalicama je jako čist, bass dobar. Mikrofon mobitela odličan, sugovornici me čuju jasno i glasno.
GPS je ok onako tvornički. Iako ekipa priča da je na kinezima GPS sranje, kod v967s je on OK. U dobrim uvjetima (na otvorenom) lock za 15+- sekundi, ali kod otežanih uvjeta (u zatvorenom) nema lock-a. Kako sam u iskustvu sa X8 vidio da software može poboljšati GPS (na stock romu uopće nije radio, sa GPS fixom lockao za 5 sec u zatvorenom prostoru), krenuo sam istraživati i našao rješenje LINK. Nakon tog fix-a brže lock-a, te također locka u zatvorenim prostorima. MUST HAVE FIX
Kamera je deklarirana na 5MP i daje slike pristojne kvalitete. Iako mnogi to navode kao minus ja neću, jer da treba očekivati foto-mobitel od kineza sa 5 MP nije realno. Video nisam snimao pa ga tako nemogu ni komentirati . Par slika slikanih sa V967S: LINK, slaba osvjetljenost + bljeskalica LINK.
Baterija je najbolji dio ovog mobitela. Puna dva dana aktivnog korištenja, pozivi, surfanje, 3G signal stalno ON. Za smartfon od 900 kn definitivno najjači dio mobitela.

PREDNOSTI:
- Baterija
- Display
- Dobar GPS
- Kvaliteta izrade
- Brand?
- Dobar zvuk
- 900mhz 3G podrška
- USB OTG
- Kvaliteta izrade
- Velik izbor romova

MANE:
- kamera?, vrijeme okidanja slike

OCJENA: 5/5
boris1408 je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2013., 22:26   #2031
goranbo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 129
Je li netko usporedjivao kameru tog ZTE-a i Huawei Y300?

Po cemu je jos taj ZTE, osim po performansama u igricama (to me ne zanima), bolji od huawei Y300 a po cemu losiji
goranbo je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2013., 13:56   #2032
turista
Premium
Moj komp
 
turista's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: čakovec
Postovi: 205
jel netko koristi powerbank i koje snage?
turista je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2013., 15:18   #2033
tominho
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: metkovic
Postovi: 80
Nakon xperie mini,sada sam kupio tele2fon v5.
4.5 incni display,jako kvalitetan prikaz boja,kao i ppi gustoca.
Super lezi u ruci,a sa strane ima nesto kao gumirani poklopac pa ne klizi.
Dvojezgreni procesor 1,3 ghz,Android 4.2.2 bez ikakvog bloatwarea,cisto 'Nexus-oliko' sucelje. Prijem signala jako dobar,kako wifi tako i 3g,baterija dosta solidna.
Moram pohvaliti i jako kvalitetnu vidljivost displaya na danjem svjetlu,cak i uz snizeni brightness.
Jedini minus je kamera,5 mpx,flash i standardni softwareski dodaci,ali zna biti dosta spora.
Tele2 mi je potvrdio da se bootloader ne moze otkljucati a i za sada nitko nije uspio root napraviti koristeci bilo koji poznati exploit.

Ugl dodje oko 995 kn na bonove.

http://www.tele2.hr/m/privatni-koris...e2fon-v5/d437/
tominho je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2013., 16:03   #2034
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor tominho Pregled postova
Nakon xperie mini,sada sam kupio tele2fon v5.
4.5 incni display,jako kvalitetan prikaz boja,kao i ppi gustoca.
Super lezi u ruci,a sa strane ima nesto kao gumirani poklopac pa ne klizi.
Dvojezgreni procesor 1,3 ghz,Android 4.2.2 bez ikakvog bloatwarea,cisto 'Nexus-oliko' sucelje. Prijem signala jako dobar,kako wifi tako i 3g,baterija dosta solidna.
Moram pohvaliti i jako kvalitetnu vidljivost displaya na danjem svjetlu,cak i uz snizeni brightness.
Jedini minus je kamera,5 mpx,flash i standardni softwareski dodaci,ali zna biti dosta spora.
Tele2 mi je potvrdio da se bootloader ne moze otkljucati a i za sada nitko nije uspio root napraviti koristeci bilo koji poznati exploit.

Ugl dodje oko 995 kn na bonove.

http://www.tele2.hr/m/privatni-koris...e2fon-v5/d437/
Kad gledaš, kao da si kupio kineza, al imaš 2 godine gare u hr i nemaš peripetije sa carinom. Da je koju stotku jeftiniji, bil bi idealan. Ovako mi se čini zeru preskup. IMHO, naravno.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2013., 22:10   #2035
tominho
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: metkovic
Postovi: 80
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Kad gledaš, kao da si kupio kineza, al imaš 2 godine gare u hr i nemaš peripetije sa carinom. Da je koju stotku jeftiniji, bil bi idealan. Ovako mi se čini zeru preskup. IMHO, naravno.
Tocno,al trebao mi je povoljan a solidan smartphone za faks i rad. Plus zaobljeni rubovi mu daju neki poseban sarm. Al kazem,zasada sve super radi.
tominho je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2013., 22:31   #2036
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor tominho Pregled postova
Tocno,al trebao mi je povoljan a solidan smartphone za faks i rad. Plus zaobljeni rubovi mu daju neki poseban sarm. Al kazem,zasada sve super radi.
Nek preživi garanciju bez kvarova i to će bit super
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2014., 20:40   #2037
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 535
A850

Evo da i ja napišem pokoju o mojoj novoj pili. Dakle, radi se o Lenovu A850, naručenom s Minideala 26.10. Nakon nešto više od 2 mjeseca, konačno mi je stigao u ruke. Kako nisam baš imao sreće s dostavom, bilo je ludost očekivati da ću je imati sa Slavkom. Ostao bez još cca 250kn.
Kratke specifikacije:

CPU: MTK 6582m Quad core A7
GPU: Mali-400MP
RAM: 1 gb
ROM: 4gb
Ekran: 5,5'' 540*960 IPS
Kamera: stražnja 5mpix, prednja 0,3mpix

Kako sam prije A850 koristio Huawei Y300, prvi susret i paljenje uređaja ostavio je veeeeliki "wow" efekt - sve radi brzo, otvara se trenutačno, mobitel se ne usporava niti kad je nekoliko programa ostalo upaljeno.
Kvaliteta izrade kućišta je na visokoj razini, ništa ne škripi, mobitel ostavlja dojam skupljeg uređaja. U usporedbi s Note-om 2 ne primjećuje se da je uređaj 3 puta jeftiniji. Jedina mala zamjerka ide tankom stražnjem poklopcu kroz koji probija osvjetljenje notifikacijske ledice s prednje strane. Ovo nije vidljivo pri dnevnom korištenju, primjetno je u mraku. Možda je ovo slučaj samo kod bijele verzije uređaja kakva je kod mene..
Ekran mi je izazivao najviše briga, budući da većina ljudi spominje nisku rezoluciju s obzirom na dijagonalu i sukladno tome nizak ppi (200). U direktnoj usporedbi s navedenim Y300 (233 ppi) ne vidim ama baš nikakvu razliku. Teško primjetna razlika je i u odnosu na Note 2 (267 ppi). Naravno ne govorimo o kvaliteti prikaza (super amoled na Samsungu je priča za sebe) nego o vidljivosti piksela.
GPS radi i više nego dobro, lock je 6-7 sekundi (naravno, na otvorenom) i preciznost je izvrsna. Budući da mi je on bitna stavka, i tu je bio prisutan strah s obzirom na probleme s GPS-om koje imaju pojedini mobiteli s MTK čipsetom.
Kamera od 5mpix spada u "teški" prosjek. Slike su na dnevnom svjetlu solidne, u mraku ne preporučujem fotografiranje Uglavnom, ukoliko tražite mobitel kojim često fotografirate, potražite dalje. Bljeskalica je prisutna, meni više u funkciji svjetiljke u mraku
Performanse uređaja su, po mom mišljenju, izvrsne. Sve se odvija bez zastajkivanja, mobitel koristim već nekoliko dana bez ikakvog gašenja i još nisam primjetio neko usporavanje da bih ga trebao ugasiti pa upaliti. Antutu daje rezultat od 17092. Performanse u igrama nisam isprobavao.
EDIT: isprobao Death Trigger 2, detalji na "high" i sve ide bez ikakvih trzaja
EDIT2: isproban i RR3, sve radi k'o podmazano
3G također radi savršeno, što je relativno i očekivano budući da mobitel podržava rad na 900/2100MHz. Što se tiče dual-sim opcije, istu još nisam isprobao.
Da sve ne bude tako bijelo, osvrnut ću se na neke mane. Ne mogu ih nazvati nedostacima, budući da rješenja postoje, no bilo bi dobro da ih mobitel ima "out of the box":
-Tipke ispod ekrana nisu osvjetljene. Na početku je pomalo iritantno, no do sada sam se već naviknuo na raspored pa i u mraku "pogodim" od prve.
-Budući da mobitel dolazi s instaliranim Minidealovim romom, prilikom paljenja izbacuje obavijest "settings has stopped working". Ovo ne utječe na rad uređaja, opcije nakon paljenja rade normalno, no valjda je u pitanju neki bug koji iritira..
- Funkcija "energy smart" u alatnoj traci ne radi. Naime, pritiskom na istu ne događa se ama baš ništa. Razlog je nedostatak "Lenovo power" aplikacije (energy smart je "shortcut" na nju) na ovom romu, do koje sam došao zahvaljujući kolegi forumašu brmbo (thx još jednom!). Nakon instalacije, sve radi kako treba.
- Mobitel ima onaj famozni mutavi sistem unutarnje memorije podijeljene na 2 dijela - internal storage (2,5gb) i usb storage (1gb). Na internetu postoje upute kako ih spojiti, no nisam još to isprobao.
- Šećer na kraju - nemogućnost instaliranja aplikacija na SD karticu. I za ovo također postoji rješenje u obliku novog roma, no ja očito griješim u flashanju, tako da nisam uspio.
EDIT: flashao novi ROM i tako ubio dvije muhe jednim udarcem - interna memorija je sada spojena i imam mogućnost instalacije na SD karticu
Zaključak - odličan mobitel za pristojnu cijenu, mene je koštao 1200kn s PDV-om (bio 169USD na Minidealu), sad je oko 150USD, tako da je još povoljniji. Tko traži mobitel za igre, surfanje i multimediju, neka ne traži dalje.

Zadnje izmijenjeno od: Wuchko. 21.01.2014. u 16:03.
Wuchko je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2014., 23:37   #2038
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Mali OT, ali danas prebacim na CMC televiziju i završava neki spot Ivana Zaka, a na stolu Lenovo smartphone i nekaj se vrti na njemu dolaze li to na velika vrata u hr, preko narodnjačko-zabavnjačkih tobože zvijezda
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2014., 00:06   #2039
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 535
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Mali OT, ali danas prebacim na CMC televiziju i završava neki spot Ivana Zaka, a na stolu Lenovo smartphone i nekaj se vrti na njemu dolaze li to na velika vrata u hr, preko narodnjačko-zabavnjačkih tobože zvijezda
De nemoj zafrkavat'?! Mogao bi moj onda u oglasnik prije vremena

EDIT: vidjeh spot, to je Lenovo K900

Zadnje izmijenjeno od: Wuchko. 11.01.2014. u 09:35.
Wuchko je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2014., 00:10   #2040
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Najozbiljnije odi na youtube i nađi najnoviji spot Ivana Zaka, nemam pojima kak se zove i vidi zadnjih 15 sekundi
Čekal si ga 2 mjeseca i tjedan dana i sad bi ga već prodaval za par dana...asti gospe
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na