Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.01.2019., 12:26   #31
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
I čim manje izravnog kontakta s korisnikom .
Kako bi rekao moj kolega: Ja da im idem to podešavat? Pa da znaju kak izgledam?
stef je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2019., 12:30   #32
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
Mislim da malo previše značaja dajete tim mrežama





Promet po portu XXX ne prolazi sa uređaja YY do uređaja ZZ, iscrpio sam sve mogućnosti sa sistemske strane. Između uređaja je MPLS i ima nekih 10-15 hopova. Da se dalje ja zajebavam ako vidim da ne mogu ništa? Eventualno što možeš dobiti je opis problema i tracetcp pa se zafrkavaj
Ovakvu analizu sam vidio nikad, pa ni onda.
Kad kažem "do mreže je" to je onda citat koji gledam 10+ godina redovito.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.01.2019., 12:37   #33
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Tam di radim te ne doživljavaju ozbiljno dok ne pošalješ tcpdump, nc, iperf ili sl. diagnostiku. To se očekuje, i to je ok. A da im je bajno ... nije.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2019., 13:47   #34
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Ovdje mrežni admin sa 10+ godina iskustva koji je radio na core-u, agregacijama i CPE segmentima u četiri naša telekoma. Sve ovo sam radio bez ijednog IT certifikata dobrim dijelom u vrijeme kada nije bilo YouTube tutorijala i sl. Vjerujem da sam kvalificiran da kažem koju o mrežnim poslovima na našim prostorima.

Ne pada mi na pamet više ikada raditi mreže u Lijepoj našoj osim ako me netko iznimno ozbiljan i profesionalan razuvjeri nekom kvalitetnom i cjelovitom ponudom. Razlozi su:
  1. Taj posao je kod nas sramotno plaćen, a očekivanja od stručnjaka astronomska.
  2. Točka #1 dodatno dobiva na težini kad vidiš koliko znanja i koliko praktičnog iskustva moraš imati da bi kvalitetno radio taj posao (potrebne su godine i godine) s obzirom na zahtjeve koji su postavljeni pred tebe.
  3. Mreže rade 24/7 365 dana u godini. Mreže ne poznaju vikend, blagdan, godišnji odmor i sl. Kada nešto ne radi očekuje se da si dostupan da popraviš problem jer korisnicima ne radi internet, televizija, telefon, VPN-ovi, udaljene poslovnice.... Hrvatske IT tvrtke će te za tvoju stručnu intervenciju platiti uglavnom najmanje koliko smiju po zakonu i dat će ti slobodno također najmanje što smiju po zakonu. Čast iznimkama.
  4. Točka #3 dodatno dobiva na težini jer dežurat ne može bilo tko. Ne možeš mrežu ostaviti bilo kome. Mreže su danas temelj svega i sve ide kroz paketne mreže. To mogu samo najjači mrežaši koji jako dobro poznaju svoju mrežu kao i mrežu svojih korisnika. Kad je downtime nemaš vremena gledati sheme, čitati dokumentaciju i otkrivati gdje je šta.
  5. Očekivanja su često nerealna jer je... mreža danas temelj svega. Dok mrežaši ne slože infrastrukturu ništa ne radi i sve stoji. Svi novi projekti stoje ukoliko se radi nešto novo i svi servisi stoje ukoliko se nešto postojeće pokvarilo. Sve mora biti jučer i pritisak je često jako velik. Ovo pogotovo vrijedi kad seliš centralnu lokaciju firme koja ima preko 1000 voice linija, 250 podružnica...
  6. Downtime se mjeri u milisekundama. Često se očekuje uptime od pet devetki iako ne postoji nikakav SLA.
  7. Kada moraš surađivati s priučenim mrežašem iz partnerske firme ili firme korisnika na čiji router nemaš pristup, to zna biti poseban seks. Kad ti s druge strane kaže "kod mene sve radi, problem je kod vas" obično iskoči tzv. "žila glupača" od muke. Oni koji su radili u NOCu znaju o čemu je tu riječ Nažalost, priučenih mrežaša je previše i skoro svi priučeni su bahati i prepotentni, popili svu pamet ovog svijeta.
Bottom line: posao mrežaša u HR je često težak, mukotrpan, iscrpljujuć, užasno zahtjevan, često težak za živce, vrlo često nezahvalan, a nije nešto tražen. Burnout rate je vrlo visok!

Ovo je samo kratki osvrt na brzinu iz glave. Mogao bi ispisati cijelu knjigu...
POTPIS KO KUĆA!

Citiraj:
Autor domis Pregled postova
Mislim da malo previše značaja dajete tim mrežama





Promet po portu XXX ne prolazi sa uređaja YY do uređaja ZZ, iscrpio sam sve mogućnosti sa sistemske strane. Između uređaja je MPLS i ima nekih 10-15 hopova. Da se dalje ja zajebavam ako vidim da ne mogu ništa? Eventualno što možeš dobiti je opis problema i tracetcp pa se zafrkavaj



Korisnik neka pizdi koliko hoće ako se pridržavamo SLA.
Na stranu da postoje "mali od susjeda sistemaši" i ostali nesposobnjakovići, ali isto postoji i u networku.


Uostalom, svi bi mi najradije natezali kožicu/kupovali vrijeme i krivili treću stranu, tako je to u IT i čim prije to prihvatiš bolje ti bude
Ali to je samo jedan primjer.

Koliko puta mi se desilo u mom stažu da se riješavaju problemi koji ne postoje s mrežne strane... Koliko mi se puta desilo da sys admin nema pojma o mrežama pa krivi mreže a ne zna o čemu priča, koliko puta sam čuo ne radi mi internet ili je spori internet, a kada pitaš kako je na drugim računalima, "na drugima radi normalno", a naziv PC-a na kojem je spori internet je "Jura-Home" i takve fore...

A gdje je onaj dio, kada padne mreža, kao npr. neki dan u ZG-u zbog greške radnika, sve stoji, možeš ti imati najbolje stručnjake u RH, sve stoji i dalje.

Svaka uloga je bitna u tom lancu, ali usporedi mrežaša i jednog deva ili sys admina, plaće su 1:2 ako ne i 1:3. Radi se noćne, radi se na terenu, radi se s skopom opremom, moraš paziti 100 stvari kada radiš po DC-ovima, itd.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 13.01.2019. u 13:58.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2019., 23:14   #35
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,158
IT/Mrezasi vi ste nasi heroji

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2019., 23:56   #36
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Ovdje mrežni admin sa 10+ godina iskustva koji je radio na core-u, agregacijama i CPE segmentima u četiri naša telekoma. Sve ovo sam radio bez ijednog IT certifikata dobrim dijelom u vrijeme kada nije bilo YouTube tutorijala i sl. Vjerujem da sam kvalificiran da kažem koju o mrežnim poslovima na našim prostorima.

Ne pada mi na pamet više ikada raditi mreže u Lijepoj našoj osim ako me netko iznimno ozbiljan i profesionalan razuvjeri nekom kvalitetnom i cjelovitom ponudom. Razlozi su:
  1. Taj posao je kod nas sramotno plaćen, a očekivanja od stručnjaka astronomska.
  2. Točka #1 dodatno dobiva na težini kad vidiš koliko znanja i koliko praktičnog iskustva moraš imati da bi kvalitetno radio taj posao (potrebne su godine i godine) s obzirom na zahtjeve koji su postavljeni pred tebe.
  3. Mreže rade 24/7 365 dana u godini. Mreže ne poznaju vikend, blagdan, godišnji odmor i sl. Kada nešto ne radi očekuje se da si dostupan da popraviš problem jer korisnicima ne radi internet, televizija, telefon, VPN-ovi, udaljene poslovnice.... Hrvatske IT tvrtke će te za tvoju stručnu intervenciju platiti uglavnom najmanje koliko smiju po zakonu i dat će ti slobodno također najmanje što smiju po zakonu. Čast iznimkama.
  4. Točka #3 dodatno dobiva na težini jer dežurat ne može bilo tko. Ne možeš mrežu ostaviti bilo kome. Mreže su danas temelj svega i sve ide kroz paketne mreže. To mogu samo najjači mrežaši koji jako dobro poznaju svoju mrežu kao i mrežu svojih korisnika. Kad je downtime nemaš vremena gledati sheme, čitati dokumentaciju i otkrivati gdje je šta.
  5. Očekivanja su često nerealna jer je... mreža danas temelj svega. Dok mrežaši ne slože infrastrukturu ništa ne radi i sve stoji. Svi novi projekti stoje ukoliko se radi nešto novo i svi servisi stoje ukoliko se nešto postojeće pokvarilo. Sve mora biti jučer i pritisak je često jako velik. Ovo pogotovo vrijedi kad seliš centralnu lokaciju firme koja ima preko 1000 voice linija, 250 podružnica...
  6. Downtime se mjeri u milisekundama. Često se očekuje uptime od pet devetki iako ne postoji nikakav SLA.
  7. Kada moraš surađivati s priučenim mrežašem iz partnerske firme ili firme korisnika na čiji router nemaš pristup, to zna biti poseban seks. Kad ti s druge strane kaže "kod mene sve radi, problem je kod vas" obično iskoči tzv. "žila glupača" od muke. Oni koji su radili u NOCu znaju o čemu je tu riječ Nažalost, priučenih mrežaša je previše i skoro svi priučeni su bahati i prepotentni, popili svu pamet ovog svijeta.
Bottom line: posao mrežaša u HR je često težak, mukotrpan, iscrpljujuć, užasno zahtjevan, često težak za živce, vrlo često nezahvalan, a nije nešto tražen. Burnout rate je vrlo visok!

Ovo je samo kratki osvrt na brzinu iz glave. Mogao bi ispisati cijelu knjigu...
Jao gdje me nadje!
Upravo se spremam dati otkaz kod jednog poslodavca i mislim da cu mu kao razlog ovo prevesti na Njemacki i uruciti. Naravno, dobiti ce i original zbog zastite autorskih prava.
Burnout, da.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2019., 09:49   #37
Zlatko7i
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
Mani se posla tehničara, ja sam tamo radio 3 godine, došli smo mi mladi prvi puta nakon xy godina, prvo preko agencije i onda su nas ubacili unutra, ništa ti se ne isplati, plača 4.500.00. radiš i sub i ned, minimalno jednu u mjesecu ovisi o bolestima-godišnjima. U zadnje vrijeme smo počeli održavat i optimu i iskon, znači duplo više posla, dupli više moraš znat - a nitko tene educira, u principu učiš sam, edukacije budu kad već ti slavadaš sve sam onda dođu pametni da te uče, naravno plača ista, i tako HT ti je što se toga tiče duplo bolji od bilo kojeg drugog operatera, ali i ti uvjeti za mladog čovjeka koji ostane u HR želi nešto postići- katastrofa. Zato baci se na edukacije kao i ja i bježi od tehnike od davatelja usluga.

Pozdrav
__________________
http://forum.pcekspert.com/faq.php
Zlatko7i je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2019., 10:27   #38
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Treno si mjenjat firmu.

Radio sam ko tehničar u jednoj firmi, ista situacija ko ovo tvoje. Dopizdilo mi i promjenio sam firmu, godinu dana sam radio posao tehničara u toj drugoj firmi i nemam jednu zamjerku, load normalan, svaki prekovremeni plaćen, dnevnice, certifikati plaćeni kojo god hoćeš. Sad sam u istoj firmi, druga tj. treća pozicija. Nisam mogao biti system admin kad nisam imao znanja ni iskustva, krenuo sam od nule.

Kažem, trebao si mjenjat firmu. Posla ima ko dreka i ko iole nešto zna može birati firmu u kojoj će raditi.
__________________
Sent from AS/400.

Zadnje izmijenjeno od: Pupo. 20.01.2019. u 11:43.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2019., 19:54   #39
Zlatko7i
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
Ima itko kakva iskustva sa radom u kompaniji ALTUS IT u Zagrebu ?
__________________
http://forum.pcekspert.com/faq.php
Zlatko7i je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2019., 20:10   #40
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Imam ja.

Javi se u PM ako te zanima.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.12.2022., 23:07   #41
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Čini mi se ovo kao tema u kojoj bi mogao pitati sljedeće.

Vidio sam da je A1 Hrvatska objavio nekoliko IT oglas za posao:
- Windows System Administrator (link: https://jobs.a1.com/hr/job-search/jo...44000063768406)
- Linux System Administrator (link: https://jobs.a1.com/hr/job-search/jo...44000063768368)
- Storage Engineer (link: https://jobs.a1.com/hr/job-search/jo...44000063768343)

Ima li netko iskustva, svašta čitam po netu, od dobrih, do loših i nekako zaključak je da sve to ovisi o odjelu. Pa time, ima li tko kakvih saznanja za IT odjel? Jesu li plaće u skladu tržišta, jel realno očekivat početno 15k - 18k bruto?
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2022., 23:48   #42
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Pa najmanje što možeš učiniti je prijaviti se na oglase i otići na razgovor ako te zovu.

U uvjetima svašta piše, admin mora poznavati bar 5 različitih tehnologija što je smješno, ali ajde, to je sve podložno dogovoru. Ako ništa drugo, ima zanimljivih benefita.
__________________
Sent from AS/400.

Zadnje izmijenjeno od: Pupo. 23.12.2022. u 08:27.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2022., 01:02   #43
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
Čini mi se ovo kao tema u kojoj bi mogao pitati sljedeće.

Vidio sam da je A1 Hrvatska objavio nekoliko IT oglas za posao:
- Windows System Administrator (link: https://jobs.a1.com/hr/job-search/jo...44000063768406)
- Linux System Administrator (link: https://jobs.a1.com/hr/job-search/jo...44000063768368)
- Storage Engineer (link: https://jobs.a1.com/hr/job-search/jo...44000063768343)

Ima li netko iskustva, svašta čitam po netu, od dobrih, do loših i nekako zaključak je da sve to ovisi o odjelu. Pa time, ima li tko kakvih saznanja za IT odjel? Jesu li plaće u skladu tržišta, jel realno očekivat početno 15k - 18k bruto?
A1 sistemski team se raspao unazad godinu dana, tak da ... slobodno preskoči .
Slično se dogodilo u HT-u koju godinu prije pod Goranom Carom. U oba slučaja je vjerojatno bila u pitanju "igra brojeva", gdje je nečiji bonus ovisio o tome koliko će ljudi otići .
Kad sam ja bio na razgovoru, tražili su Linux sistemaša koji bi održavao vmware infru (zadnji vmware čovjek im je upravo otišao) i OpenShift. Dakle 3u1 ... vrlo optimistično za jedan veliki sustav i količinu infre.

BTW, što znači početno? (u smislu iskustva ili ...)

Zadnje izmijenjeno od: stef. 23.12.2022. u 01:27.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2022., 10:28   #44
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
I storage ing. im je pobjegao u Combis. Isto mi se ne čini da je neka bajna situacija u A1.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2022., 12:55   #45
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
I storage ing. im je pobjegao u Combis. Isto mi se ne čini da je neka bajna situacija u A1.
Ako je pobjegao u Combis, onda je fakat očaj u A1




S druge strane, u velikim firmama je najnormalnije da ljudi fluktuiraju konstantno. Kad par ode, pokupi se i ostatak ekipe. Zaposle se novi, posao se obavi malo lošije, ali se obavi i idemo dalje. Nakon nekog vremena i ti odu i tako u krug. Nema tu ljubavi i obiteljskih vrijenosti u korporacijama. Ti si x i odrađuješ y za z novaca i kada zbroj toga troje postane prevelik, ekipa krene dalje. Dođe ekipa koja se vidi u tome i tako u krug.
__________________
Sent from AS/400.

Zadnje izmijenjeno od: Pupo. 23.12.2022. u 13:03.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2022., 15:40   #46
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Nije problem da ljudi fluktuiraju, recimo da idu na bolju poziciju / plaću,
problem je balkanskog managmenta, negativne selekcije, stalno "traže" ljude ali ih ne žele platiti kakao treba (kao u AT / DE primjerice), onaj jadnik na terenu ispadne kriv i za stanje na lokaciji i za muljanje i laganje koke iz prodaje (ovo da budem fin), pa onda zapošljavanje preko agencije "na markicu" sa 300% obaveza prema kompaniji i klijentima a 1% prava iz radnog odnosa, itd, itd. ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2022., 16:01   #47
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Nije problem da ljudi fluktuiraju, recimo da idu na bolju poziciju / plaću,
problem je balkanskog managmenta, negativne selekcije, stalno "traže" ljude ali ih ne žele platiti kakao treba (kao u AT / DE primjerice), onaj jadnik na terenu ispadne kriv i za stanje na lokaciji i za muljanje i laganje koke iz prodaje (ovo da budem fin), pa onda zapošljavanje preko agencije "na markicu" sa 300% obaveza prema kompaniji i klijentima a 1% prava iz radnog odnosa, itd, itd. ...

Ako si netko iz IT branše dopusti da radi preko agencije, markice i ovakve stvari što si napisao, drugačije ni ne zaslužuje.

Posla nikad više a radnika nikada manje. Ne znam zašto si itko dopusti da ga driblaju.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2022., 16:23   #48
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Uf, A1 je upravo bio poznat po studentima i agencijama . Doduše ne u IT branši. Pretpostavljam da je sličan slučaj i s ostalim telekomima.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2022., 16:27   #49
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
HT je prije 4-5 godina krenuo s prebacivanjem ekipe s agencija na HT ugovore. Mislim da je do danas minimalan broj ljudi na agenciji, ako ima uopće. Studenata naravno sigurno ima, pogotovo SZK

Ono što je Nikky napisao vrijedi za sve branše, ne samo IT.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2022., 16:44   #50
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
Čini mi se ovo kao tema u kojoj bi mogao pitati sljedeće.

Vidio sam da je A1 Hrvatska objavio nekoliko IT oglas za posao:
- Windows System Administrator (link: https://jobs.a1.com/hr/job-search/jo...44000063768406)
- Linux System Administrator (link: https://jobs.a1.com/hr/job-search/jo...44000063768368)
- Storage Engineer (link: https://jobs.a1.com/hr/job-search/jo...44000063768343)

Ima li netko iskustva, svašta čitam po netu, od dobrih, do loših i nekako zaključak je da sve to ovisi o odjelu. Pa time, ima li tko kakvih saznanja za IT odjel? Jesu li plaće u skladu tržišta, jel realno očekivat početno 15k - 18k bruto?
Ovako, radio sam u toj branši 7 godina.

Par kolega mi je došlo baš iz A1 pa imam nekog iskustva.

Tamo stvari ne štimaju. Pogotovo kada je Metronet prešao u A1, Metronet je još valjao. A1, leadere nije briga za zdravlje ljudi, bitno da brojke štimaju. Ne šire posao, već gube ljude, zato trebaju nove. Radiš za multi-korporaciju, koju nije briga za tebe, nije briga za ništa, samo za brojke i zadovoljstvo krajnjeg kupca/korisnika, ti si nitko i ništa. Šefovi dolaze, odlaze, tebi sve pada na leđa i gaze te svi.

Plaća ti neće biti bajna, bez obzira što oni pišu. Napredovanje je sporo, do jedne razine čak i ide, dalje je nemoguće bez da prodaš dušu i guzu.

Osobno, ako imaš znanja u tim vodama, imaš boljih opcija.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2022., 17:08   #51
Taproot7
Premium
Moj komp
 
Taproot7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2021
Lokacija: HR
Postovi: 208
potvrdujem apslolutno sve sto kaze kolega mommistake jer sam radio u a1 u vrijeme vipa i tranzicije u a1. a1 kao poslodavac je smece prema ljudima a usminkane oglase o obitelji slobodnom vremenu radu od kuce si mogu utaknuti mami u usb c utor. ako pricamo konkretno za ove navedene poslove nisu losi ako ti treba bilo kakav posao pa se ceka da uleti nesto bolje dapace ali nikako ocekivati neku bajnu karijeru u a1 a ljudi im bjeze na sve strane. ova radna mjesta su oglasili jer su ocajni za naci postene sistemce inace to ide jel imas negdje nekoga a sad nema nigdje nikoga pa ide se na oglase. radio sam u a1 u tehnici i serem se na a1 kao poslodavca i njegova pusta obecanja koja on nikad ne prekrsi jer obecanja vrijede samo ako su zadovoljeni brojevi koji su u startu nerealni niti mogu biti postignuti pa onda ni obecanja ne vrijede ali nisu prekrsena jer mi nismo odradili svoj dio. propali na bozic 2022
Taproot7 je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2022., 17:16   #52
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
Apsolutno se ne slazem s vama.
Radim u A1 22 godine, i ako ko pazi na ljude, to su oni. A o beneficijama da i ne govorim.
Sestra mi radi u HT.a malo duze nego ja vamo, i svako malo dodje uplakana doma....ne treba dalje.


Sent from my SM-S908B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2022., 17:36   #53
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Kolega, a što vi točno radite tamo? .
Moj razgovor je bio u 10.2021. ... troje tehničkih ljudi koji su držali razgovor (uključujući voditelja sistemaša) više ne radi tamo.
Ako A1 danas gasi bazne stanice koje se preklapaju (radi uštede), koliko će tek štedjeti na ljudima?

Zadnje izmijenjeno od: stef. 23.12.2022. u 17:42.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2022., 17:51   #54
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor jucca Pregled postova
Apsolutno se ne slazem s vama.
Radim u A1 22 godine, i ako ko pazi na ljude, to su oni. A o beneficijama da i ne govorim.
Sestra mi radi u HT.a malo duze nego ja vamo, i svako malo dodje uplakana doma....ne treba dalje.


Sent from my SM-S908B using Tapatalk
Prvo, više od 22 godine radi u HT-u i dolazi uplakana doma? Pa mijenjaj posao...

Drugo, statistika nije na tvojoj strani, ljudi vam odlaze, činjenica. S plaćama niste konkurentni, benificije? Koje su to benificije a da ih jedna IT firma danas ne nudi? Multisport? 30 dana GO? Božićnice u visini jedne plaće?

Drago mi je da si ti zadovoljan, ali vjerujem da si na nekoj vodećoj, menađerskoj poziciji nakon 22 godine rada. Ako nisi, mijenjaj posao...

Ako jesi, sigurno ti je bolje nego adminima i sistemašima.

Ali ne može sve biti loše, da budemo na čisto. Ima zadovoljnih i nezadovoljnih ljudi uvijek. Ako je više nezadovoljnih, to je problem. Ja još nisam pričao s zadovoljnim iz A1.

Da ne ostane sve rekla-kazala, ženi je u firmu došao gospodin s više od 20 godina iskustva u A1, rekao je najgora IT firma trenutno u RH (pričao s njim na božićnoj fešti 02.12.).
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2022., 17:57   #55
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Božićnice u visini jedne plaće?
To ne daje nitko u tom iznosu, osim ako ne radiš za minimalac. Ima više stavki koje su neoporezive, jedna od njih je božičnica do 2500kn. Obično daju to sve u paketu za kraj godine, ali to nije samo božićnica .
stef je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2022., 18:00   #56
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
To ne daje nitko u tom iznosu, osim ako ne radiš za minimalac. Ima više stavki koje su neoporezive, jedna od njih je božičnica do 2500kn. Obično daju to sve u paketu za kraj godine, ali to nije samo božićnica .
Nije baš točno

Prigodne nagrade (božićnica, naknada za godišnji odmor i sl.) mogu se prema Pravilniku o porezu na dohodak neoporezivo isplatiti do 5.000,00 kuna godišnje. Dodatno, radnicima se mogu isplatiti nagrade za radne rezultate do 7.500,00 kuna godišnje.

https://brojevi.hr/nagrade-za-radne-rezultate/
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2022., 18:02   #57
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
To ne daje nitko u tom iznosu, osim ako ne radiš za minimalac. Ima više stavki koje su neoporezive, jedna od njih je božičnica do 2500kn. Obično daju to sve u paketu za kraj godine, ali to nije samo božićnica .
Ma to nije točno.

Ja ti mogu reći da sam dobio puuuuno veću od ovog gore navedenog. Neoporezivo.

Prošle godine još i veću.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2022., 18:02   #58
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,474
@buljaka Nedavno (nekoliko mjeseci) su iznosi izmijenjeni, vjerojatno kolega nije popratio.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2022., 18:02   #59
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Ups... da, mijenjalo se u međuvremenu:
https://www.teb.hr/novosti/2022/novi...ka-od-1102022/
Bez djece je neoporezivo 18.500 što ti mogu dati.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2022., 18:17   #60
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Majketi al jašite po tom neoporezivom. Masa firmi isplacuju bonuse u bruto kad nema vise prostora u neto. Ne znam sta se cudite tu i prepirete ovo moze a ovo ne moze
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na