Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.01.2017., 15:45   #1081
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Očekivana cijena je 'samo' 5k US$? Za tu lovu se kupi zvijer od lapa i još 2 'obična' monitora pa imaš praktički isti setup za 1/2 cijene.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2017., 17:51   #1082
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Na Amazon.co.uk je do 19.01. opet akcija -30% na odabrane Logitech proizvode ako uzmete 2 ili više odjednom:

https://www.amazon.co.uk/30-off-when...de=10572824031
__________________
Tko nije skršio Socket A procesor na bilo koji način, neka prvi baci kamen!
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.01.2017., 12:15   #1083
ćubi
Premium
 
ćubi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Osijek, Hrvatska
Postovi: 397
Nije neka velika akcija, no evo:
Technomarket od 6.1. do 8.1 u poslovnicama ima 15% popusta na sve za keš ili 10% za placanje karticama
Za web shop je popust 10%

Link: http://www.technomarket.hr/vikend-akcija-15posto-na-sve
ćubi je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2017., 13:33   #1084
Ninja_Zg
Premium
Moj komp
 
Ninja_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 245
Citiraj:
Autor vedranzeman Pregled postova
Na Amazon.co.uk je do 19.01. opet akcija -30% na odabrane Logitech proizvode ako uzmete 2 ili više odjednom:

https://www.amazon.co.uk/30-off-when...de=10572824031
English layout tipkovnice je veliki ili mali enter? Gugl ne pomaze pretjerano.
Ninja_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2017., 14:14   #1085
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
Citiraj:
Autor ćubi Pregled postova
Nije neka velika akcija, no evo:
Technomarket od 6.1. do 8.1 u poslovnicama ima 15% popusta na sve za keš ili 10% za placanje karticama
Za web shop je popust 10%

Link: http://www.technomarket.hr/vikend-akcija-15posto-na-sve
A dignuli su cijene taman 15% (gledao sam da si uzmem nešto i sad je to isto ravno 15% više)
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2017., 14:22   #1086
ćubi
Premium
 
ćubi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Osijek, Hrvatska
Postovi: 397
Nepratim tamo inace cijene, na ovu akciju sam slucajno naletio, no ono nesto sto sam nabrzaka sada pogledao i uz popust djeluje skuplje nego kod drugih, tako da je ovaj popust i njihov poteu sramota.
ćubi je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2017., 14:59   #1087
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
popust ispod 30% je u mom načinu razmišljanja i shvaćanja stvari (u trgovini sam skoro 10 godina) isto kao i da je 10%.
dakle 30% popusta smatram nekakvim malim pomakom prema dobroj kupnji.
40% popusta je već pravi mamac za potrošača i prilika da si nešto kupi šro možda ne bi kupio ili si nije mogao priuštiti.
50% popusta je prava prilika i u pravilu ako se ne radi o izložbenim/popravljanim/rabljenim stvarima predstavlja priliku koja se uglavnom ne propušta.
neka se nitko ne uvrijedi, ali 20% popusta u potpunosti ignoriram kao potrošač kojeg bi trgovac trebao privući na taj način.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2017., 13:40   #1088
Glavas_ZG
Premium
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 218
Glavas_ZG je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2017., 20:25   #1089
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Ovaj monitor izgleda dobro na papiru. Kod nas je oko 3k kn što je oko 50€ skuplje.
http://www.nabava.net/search.php?q=BenQ+BL2420U
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2017., 20:39   #1090
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
4K na 24" nije baš bajno, to je realno reza za 30+ inča monitore
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.01.2017., 12:31   #1091
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,466
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
4K na 24" nije baš bajno, to je realno reza za 30+ inča monitore
U biti.. to je super ako imas OS koji ima dobar DPI scaling, sto Windowsi nisu
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2017., 12:47   #1092
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Nick7 Pregled postova
U biti.. to je super ako imas OS koji ima dobar DPI scaling, sto Windowsi nisu
Upravo tako...2048x1536 rezolucija na mom 9,7" android tabletu je sasvim OK
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2017., 14:04   #1093
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
popust ispod 30% je u mom načinu razmišljanja i shvaćanja stvari (u trgovini sam skoro 10 godina) isto kao i da je 10%.
dakle 30% popusta smatram nekakvim malim pomakom prema dobroj kupnji.
40% popusta je već pravi mamac za potrošača i prilika da si nešto kupi šro možda ne bi kupio ili si nije mogao priuštiti.
50% popusta je prava prilika i u pravilu ako se ne radi o izložbenim/popravljanim/rabljenim stvarima predstavlja priliku koja se uglavnom ne propušta.
neka se nitko ne uvrijedi, ali 20% popusta u potpunosti ignoriram kao potrošač kojeg bi trgovac trebao privući na taj način.
20% popusta ćeš teško dobiti na kojoj nemaš ni blizu toliko zarade. 10% je već puna šaka brade.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2017., 14:17   #1094
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
20% popusta ćeš teško dobiti na kojoj nemaš ni blizu toliko zarade. 10% je već puna šaka brade.
To i meni nikako nije jasno, ako u USA daju LCD TV-e od 60 inča po $150, pa po koliko ih oni dobiju? I kolika im je marža onda kad nije na popustu, 300%?
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2017., 14:53   #1095
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Da malo razjasnim te famozne popuste u Americi. Već sam jednom i ovdje negdje na forumu spominjao ali da ponovim...
Da dočaram slikovito, trgovina nabavi 100 komada određenog modela televizora, prvih 15 proda s 20% marže, zatim 30 proda s 15% marže, 30 proda s 10% marže, 20 proda s 5% marže, ostane im 5 komada i recimo da ih 2 proda s nulom i 3 mogu dati besplatno a prodaju ih s 50% popusta. Na rasprodajama se pojavljuje određena količina, zato se tako Ameri i tuku da prvi uđu u prodavaonice.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2017., 15:07   #1096
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Moze li se uopce kod nas ista prodati ispod nabavne cijene? Kao da je netko spominjao neki zakon/pravilnik koji to onemogucava trgovcima. Moguce da sam totalno promasio fudbal...
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2017., 15:25   #1097
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Da malo razjasnim te famozne popuste u Americi. Već sam jednom i ovdje negdje na forumu spominjao ali da ponovim...
Da dočaram slikovito, trgovina nabavi 100 komada određenog modela televizora, prvih 15 proda s 20% marže, zatim 30 proda s 15% marže, 30 proda s 10% marže, 20 proda s 5% marže, ostane im 5 komada i recimo da ih 2 proda s nulom i 3 mogu dati besplatno a prodaju ih s 50% popusta. Na rasprodajama se pojavljuje određena količina, zato se tako Ameri i tuku da prvi uđu u prodavaonice.
E pa to te pitam, zašto MSAN koji proda par desetaka tisuća laptopa godišnje ne proda tih 5 komada po 300kn, da se i mi malo tučemo pred trgovinama?

Ili Todorić sa svojom abrakadabrom

Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Moze li se uopce kod nas ista prodati ispod nabavne cijene? Kao da je netko spominjao neki zakon/pravilnik koji to onemogucava trgovcima. Moguce da sam totalno promasio fudbal...
Bile su tako nekakve priče, ima logike da se ne dopusti jakima da ne prodaju bez marže dok sitni svi ne bankrotiraju, ali opet ne vidim zašto ne bi bilo dozvoljeno par dana godišnje da se počiste skladišta, npr
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2017., 15:27   #1098
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
To i meni nikako nije jasno, ako u USA daju LCD TV-e od 60 inča po $150, pa po koliko ih oni dobiju? I kolika im je marža onda kad nije na popustu, 300%?
Ameri su skroz druga priča, potpuno nevezana s našom niti se može povezati.
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Da malo razjasnim te famozne popuste u Americi. Već sam jednom i ovdje negdje na forumu spominjao ali da ponovim...
Da dočaram slikovito, trgovina nabavi 100 komada određenog modela televizora, prvih 15 proda s 20% marže, zatim 30 proda s 15% marže, 30 proda s 10% marže, 20 proda s 5% marže, ostane im 5 komada i recimo da ih 2 proda s nulom i 3 mogu dati besplatno a prodaju ih s 50% popusta. Na rasprodajama se pojavljuje određena količina, zato se tako Ameri i tuku da prvi uđu u prodavaonice.
Čak su iznosi marži i popusta još veći (na početku i na kraju).

Zato možeš tamo nabaviti prve modele pojedinih roba po enormnim cijenama, ali i naletiti na velike popuste. Taj okvir kod nas nije moguć ni izvediv, kao ni što mi nemamo takav način kupnje robe.

Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Moze li se uopce kod nas ista prodati ispod nabavne cijene? Kao da je netko spominjao neki zakon/pravilnik koji to onemogucava trgovcima. Moguce da sam totalno promasio fudbal...
Ne, osim ako nije čišćenje lagera /zatvaranje i slično. A kako se radi o malim lagerima kod nas, praktički ništa od toga.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2017., 15:37   #1099
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
20% popusta ćeš teško dobiti na kojoj nemaš ni blizu toliko zarade. 10% je već puna šaka brade.
Koja je uopće logika pričati o popustima u postocima kad u startu nemaju sve trgovine iste cijene?
Šta meni znači 20% popusta u nekoj trgovini koja ionako drži cijene u nebu i s tim popustima su u istoj razini ili čak skuplji od drugih?

Zato je nabava.net zakon, fino da se izlistaju cijene svugdje pa možemo pričati da li je to stvarno popust ili mrtva brojka na papiru.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2017., 15:50   #1100
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Koja je uopće logika pričati o popustima u postocima kad u startu nemaju sve trgovine iste cijene?
Šta meni znači 20% popusta u nekoj trgovini koja ionako drži cijene u nebu i s tim popustima su u istoj razini ili čak skuplji od drugih?

Zato je nabava.net zakon, fino da se izlistaju cijene svugdje pa možemo pričati da li je to stvarno popust ili mrtva brojka na papiru.
Politika cijena je jako kompleksna priča.
A nabava.net je samo informativa za dio prodavača, nisu svi tu. Ako želiš najjeftinije, moraš proći web/telefon/ostalo, a i onda nisi siguran da si prošao najjeftinije.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2017., 15:59   #1101
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Politika cijena je jako kompleksna priča.
A nabava.net je samo informativa za dio prodavača, nisu svi tu. Ako želiš najjeftinije, moraš proći web/telefon/ostalo, a i onda nisi siguran da si prošao najjeftinije.
Normalno da nisu svi na nabavi, ali većina renomiranih trgovina je tamo i trenutno nema boljeg i bržeg načina da se saznaju cijene, ali to nije ni poanta.

Poanta je da je rasprava o postocima besmislena, ako ti meni daješ 20% popusta na cijenu koja je 15% veća nego u drugoj trgovini, onda to nije 20% popusta.
To su odavno shvatili svi trgovci i zato danas nema izloga u trgovačkom centru koji nema znak xx%, idiotarija koja psihološki djeluje na ljude.
Najlakše je staviti veliku osnovnu cijenu i onda ju rušiti ogromnim popustom.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2017., 16:03   #1102
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Normalno da nisu svi na nabavi, ali većina renomiranih trgovina je tamo i trenutno nema boljeg i bržeg načina da se saznaju cijene, ali to nije ni poanta.

Poanta je da je rasprava o postocima besmislena, ako ti meni daješ 20% popusta na cijenu koja je 15% veća nego u drugoj trgovini, onda to nije 20% popusta.
To su odavno shvatili svi trgovci i zato danas nema izloga u trgovačkom centru koji nema znak xx%, idiotarija koja psihološki djeluje na ljude.
Najlakše je staviti veliku osnovnu cijenu i onda ju rušiti ogromnim popustom.
Naravno da je najlakše. A ako je netko ovca pa kupuje samo zato jer negdje piše 20% popusta, a drugdje je "samo" 10%, i dalje ostaje ovca.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2017., 11:45   #1103
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,630
Razer dobio opet Best of CES znači 50% sale kreće za 4 i pol dana, ali morate preuzet kod sa Razer insidera u idućih 15h na linku http://rzr.to/ces-ae2017
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2017., 11:51   #1104
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Da li itko zna da li funkcionira i ovo kod Razer stora?

Citiraj:
Sign up for our newsletters and enjoy 10€ off your next purchase at RazerStore.com.
Ja razmišljam o ovom. 50EUR, ali nisam naviknuti na US layout.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2017., 12:06   #1105
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,630
Ja imam US layout BlackWidow Ultimate sto sam uzeo na saleu 2015. al ni ne gledam u tipke pa mi svejedno koji je znak na njima Navikneš se brzo
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2017., 12:13   #1106
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Ma imao sam i ja, ali na poslu imam našu tipkovnicu, moram pisati pun k... na dnevnoj bazi, pogotovo znakove u raznim sintaksama (uglate zagrade i slične stvari) pa će biti problema ako doma imam jednu a na poslu drugu tipkovnicu + žena je tu, koja bloga dosta, pa će to biti drugi problem

Tako da za sada ostajem na hrvatskom layoutu.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2017., 12:53   #1107
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,005
a koja je razlika između ovih us, uk, french...layauta? mislio sam curi ubost jedno od ovih chroma tipkovnica pa da znam koji uzet. koji je najblizi nasem?
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2017., 13:09   #1108
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
US se od francuskog razlikuje u ovim tipkama gdje je naš č,ć,ž itd. Oni imaju tu neke svoje znakove, i tako se razlikuju od layouta do layouta.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2017., 13:26   #1109
HrvojeJ
Premium
Moj komp
 
HrvojeJ's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zgb
Postovi: 123
Citiraj:
Autor kiki86 Pregled postova
a koja je razlika između ovih us, uk, french...layauta? mislio sam curi ubost jedno od ovih chroma tipkovnica pa da znam koji uzet. koji je najblizi nasem?
Najveca razlika je da li je ANSI ili ISO format (velicina entera, shifta, pozicija nekih tipaka > https://blog.brailsford.xyz/building...ical-keyboard/ ), a onda koji su znakovi ugravirani na koju tipku. Nas format je ISO.
Njemacka verzija bi trebala biti najbliza nasem, ISO format i dosta dobro pogodeni posebni znakovi na tipkama sa znamenkama.
https://en.wikipedia.org/wiki/German_keyboard_layout
HrvojeJ je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2017., 13:35   #1110
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
Citiraj:
Autor HrvojeJ Pregled postova
Najveca razlika je da li je ANSI ili ISO format (velicina entera, shifta, pozicija nekih tipaka > https://blog.brailsford.xyz/building...ical-keyboard/ ), a onda koji su znakovi ugravirani na koju tipku. Nas format je ISO.
Njemacka verzija bi trebala biti najbliza nasem, ISO format i dosta dobro pogodeni posebni znakovi na tipkama sa znamenkama.
https://en.wikipedia.org/wiki/German_keyboard_layout
E odlično, znači ako se upeca German layout biti će sa velikim enterom itd, ako sam dobro razumio
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na