Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.08.2009., 15:25   #1801
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,347
Ne isplati ti se danas uzimati 7900GS. Polovne se nađu za 250kn, a tvoj iznos na računu je sigurno viši. Obzirom da ti nude Leadtek koja NIJE ista reklamiranoj Albatronki, imaš osnovu za traženej druge grafe/love (vidi Zmalamuthov post malo iznad tvoga od 3) nadalje).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2009., 15:24   #1802
Litra
Premium
Moj komp
 
Litra's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Postovi: 501
moj problem je napisan ispod
Litra je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.08.2009., 15:25   #1803
Litra
Premium
Moj komp
 
Litra's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Postovi: 501
pozzz svima, trebam pomoć. situacija glasi ovako:
prije godinu i pol kupio sam memoriju za kompjutor koju sam platio 500 kn i prije tjedan i pol se pokvarila, međutim jamstvo na nju je 60 mjeseci. odnio sam je u Links na servis u kojem sam je kupio i nakon tjedan dana što je bila kod njih na servisu pristali su je zamjenit za drugu u istom rangu ali za onu koja sad vrijedi 280 kn. opravdavaju se time što je sad cijena te memorije (moje pokvarene) 250 kn i da još moram nadoplatit 30-40 kn za tu novu koju bi mi oni dali jer te moje više nemaju(više se ne proizvodi). sada mene zanima jel oni meni moraju dati memoriju u vrijednosti 500 kn (koliko sam ja svoju platio prije godinu i pol) ili su oni u pravu i ja da bih mogao zamjenit moram im još nadoplatit tih 40 kn?
čitao sam zakono obveznim odnosima i tamo piše da mi moraju vratit plaćeni iznos, ali u Linksu ne žele, već je jedina opcija ta zamjena.
zvao sam udrugu potrošač i kažu da je cijena na računu bog i batina i da mi trebaju vratit novce, zvao sam i državni inspektorat i kažu da im napismeno trebam poslat prijavu (što i hoću) ali ću još jednom otić u links i pokazat im taj članak di piše da su obvezni vratiti novce.
nije sad stvar u 40 kn, hebeš to ali su stvarno bezobrazni tražit me za memoriju koju sam platio 500 kn još da nadoplatim

ima li netko još kakvu preporuku šta da napravim?
Litra je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2009., 15:26   #1804
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,320
To što si napisao.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2009., 15:30   #1805
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,386
links nema pravo, traži novce ili istu vrijednost robe po današnjim cijenama, tj. u protuvrijednosti od 500 kn.

prijavi ih DI i javi kako je prošlo.
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2009., 15:30   #1806
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,443
Onda trazi nek ti nabave identicnu memu.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Staro 29.08.2009., 15:34   #1807
Litra
Premium
Moj komp
 
Litra's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Postovi: 501
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Ja reklamirao kit meme 2x1gb. Dobio nazad 2x2gb. Detalje necu pricat.
daj molim te reci, imam isti problem, napisao sam ga.
Litra je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2009., 15:37   #1808
Litra
Premium
Moj komp
 
Litra's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Postovi: 501
mymoon:

links nema pravo, traži novce ili istu vrijednost robe po današnjim cijenama, tj. u protuvrijednosti od 500 kn.

prijavi ih DI i javi kako je prošlo.

okej, budem javio.
stari je bio u petak kod njih i nisu dali, ja idem sljedeći tjedan i nosim im zakon o obveznim odnosima pa nek im je muka
Litra je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2009., 15:57   #1809
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Prodavač mora ponuditi kupcu koji vraća neispravan proizvod pod garancijom: ili isti identični proizvod u zamjenu ili povrat punog iznosa koji je plaćen za taj proizvod i naveden je na računu i Nema to neke filozofije.
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2009., 16:01   #1810
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Litra Pregled postova
mymoon:

links nema pravo, traži novce ili istu vrijednost robe po današnjim cijenama, tj. u protuvrijednosti od 500 kn.

prijavi ih DI i javi kako je prošlo.

okej, budem javio.
stari je bio u petak kod njih i nisu dali, ja idem sljedeći tjedan i nosim im zakon o obveznim odnosima pa nek im je muka

Ma joj ljudi sta se raspravljate s njima i nudite im drugu sansu. Cak na vlastitom forumu se bahato postavljaju iznad zakona...
Pravila su jasna, ponude vam ono sto je njima na pameti trazite tu ponudu pismeno i onda ni lijevo ni desno nego pravac u DI prijavu. To im je taktika i glumiti nedoirljive, ******************************************************

Jedina opcija kod pokvarene robe je identicna ili nova iz sadasnjeg kataloga po cijeni stare.. (ako im vec zelite ici na ruku sa marzom).


EDIT:

Citiraj:
Autor Doink the Clown Pregled postova
Prodavač mora ponuditi kupcu koji vraća neispravan proizvod pod garancijom: ili isti identični proizvod u zamjenu ili povrat punog iznosa koji je plaćen za taj proizvod i naveden je na računu i Nema to neke filozofije.
Dobro sroceno....
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...

Zadnje izmijenjeno od: tor. 31.08.2009. u 14:21.
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.08.2009., 19:52   #1811
Zmalamuth
Inquisitor DeathWatch
Moj komp
 
Zmalamuth's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb-Rijeka
Postovi: 918
Citiraj:
Autor Zmalamuth Pregled postova
Trebao bih malu pomoc.

Dakle odnio komponentu na servis, cekao 48 dana, tokom tih 48 dana uredno zvao svakih 5 dana i dobivao odgovor ostavite broj, netko ce vas nazvati ili cekamo rezervne dijelove.

nakon 46 dosao u servis ducana gdje sam kupio robu, da bi mi rekli da oni moraju nazvati ovlasteni servis da vide sta se dogadja, rekao ok, cekao jos 2 dana, jer je bila nedjelja.
Dosao nakon 48 dana da bi mi rekli da su se culi sa ovlastenim servisom, ali da dijelova nema, i da oni sada moraju vidjeti sta se da napravit.
Nazvali me Popodne na mob, da ce oni se raskusurit sa ovlastenim servisom, da ja dojdem kad mogu da mi se napravi ispis racuna i da se rijesi situacija.

Dosao do njih, da bi mi ponudili mogucu kompenzaciju, jer je nemoguce dobiti istu zamjensku stvar. a to je jedino sta mi je interesantno.
Rekao da zelim ili istu zamjensku ili lovu, nakon cega su mi rekli da mi nemogu oni dati lovu, mogu samo kompenzaciju i dali mi mail od "vise" instance kao da njih kontaktiram.

Pa ako me netko moze uputiti na moja prva i kako da postupam dalje?

Po onome sta pise na prvoj strani ovog topica.
3) Komponenta je nesipravna ali ne moze biti popravljena niti zamijenjena. Zakon kaze da kupac ima pravo:
a) traziti povrat novca u iznosu na RACUNU
b) traziti druge komponente u vrijednosti sa RACUNA
c) traziti zamjenu i: razliku u cijeni ili doplatiti

mene zanima samo opcija "a)" posto nemaju zamjensku robu, na koji nacin mogu ja ostvarit to pravo?

Probat cu sutra prvo sa mailom i telefonom rjesit stvar, ali ako neide, sta onda?
I imam li ja pravo na povrat sredstava?
u pitanju je cca 2400kn.
Evo report.
Poslao mail, cekao 3 radna dana na odgovor, kao sto je "standard" sa sluzbenim mailovima, obicno je stavka u ugovoru, ako se na mail ne odgovori u roku 3 dana smatra se da je primaoc upoznat sa sadrzajem istog.

Znaci da sam apsolutno ispostovao sve rokove prema Linksu.

Dosao 4 dan, ovaj u servisu se krenuo izmotavat, ja sam mu vrlo lijepo rekao:
"Postoji zakon o zastiti potrosaca i on je vrlo jasan po pitanju mojih prava, zelim razgovarat sa nekim tko moze govorit i donosit odluke u ime Links d.o.o, pa se izgubio na 3min u pozadinu servisa, kad se vratio uljudno me zamolio ako mogu doci popodne po novce jer su tek otvorili pa da nemaju praznu kasu.
Dosao popodne, podigao lovu.

Ukratko, ljudi budite svjesni svojih prava, ako vam netko kaze da nemoze on to odlucit da morate pisati, zvati...., odmah ga prekinite i trazite odgovornu osobu koja moze donositi odluke, nedajte se zavlacit i gubit vrijeme.

Jos samo jedna stvar, a to je da se prilikom vracanja love, gleda obicno zadnja cijena robe u cjeniku. jer zakon kaze da prodavac moze(ima pravo) procijeniti koliko je roba izgubila na vrijednosti.

U mom slucaju, imao sam pravo na zamjenu identicnog proizvoda jer je proslo 45+ dana, jer je player bio podosta egzotican i trenutno ne postoji ni jedan na trzisu sa tim opcijama, (a taj se vise ne proizvodi) tako da su mi morali vratiti punu cijenu, odnosno onu koja je bila navedena u cijeniku dok je proizvod jos bio dostupan.

Link Zakona na kojeg se pozivate:
http://www.potrosac.hr/index.php?opt...d=88&Itemid=37
__________________


i7 4770K cooled by Noctua NH-D14
Asus Sabertooth Z87
Corsair Vengeance Pro 2x8Gb 1866Mhz
EVGA GTX 1080 - 8gb -FTW GAMING
Logitech G500 & G510 Keyboard
OCZ Vertex4 256gb/Samsung SSD 850 Evo 500G /640Gb WD Black/2TB WD Black/3x2TB WD in sharkoon docking station
LG GH22
Corsair HX620W
Corsair Carbide 678c
Arctic Bionix F140mm x3
Phillips Brilliance 240PW - 24'''
Zmalamuth je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2009., 20:21   #1812
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Kompenzacija i zadnja cijena mislim da nisu unutar zakona. Inace bi oni interno prodali zadnji primjerak po bezobrazno smjesnoj cijeni i evo ti prostora za muljanje. Nema logike takav zakon.

Stvar je da oni moraju ispostovati svoje obveze koje su skroz ok - popraviti vas proizvod u garantnom roku u kojem su oni garantirali da ce taj proizvod raditi. Posto identicni proizvod je jedina opcija, a oni je nemaju - njihov problem. Jos jednom da naglasim - ONI garantiraju da ce taj proizvod raditi xx mjeseci. Ne proizvodjac (negdje proizvodjac ima duze jamstvo od prodavaca, ali to je drugi par opanaka).



E sad, zasto oni ne drze zamjenske na lageru i iste prodaju to je njihov problem...
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2009., 10:00   #1813
hello!
Premium
 
hello!'s Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 105
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Kompenzacija i zadnja cijena mislim da nisu unutar zakona. Inace bi oni interno prodali zadnji primjerak po bezobrazno smjesnoj cijeni i evo ti prostora za muljanje. Nema logike takav zakon.
Svašta si ti ovdje napričao....

Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Stvar je da oni moraju ispostovati svoje obveze koje su skroz ok - popraviti vas proizvod u garantnom roku u kojem su oni garantirali da ce taj proizvod raditi. Posto identicni proizvod je jedina opcija, a oni je nemaju - njihov problem. Jos jednom da naglasim - ONI garantiraju da ce taj proizvod raditi xx mjeseci. Ne proizvodjac (negdje proizvodjac ima duze jamstvo od prodavaca, ali to je drugi par opanaka).
Prodavači nisu dužni garantirati za proizvod, već ovlašteni servis koji mora postojati ukoliko se neki proizvod uvozi/prodaje u Hrvatskoj. Ovo tvoje stoji jedino ukoliko je Links ovlašteni servis..
Di ti odeš s pokvarenim autom, liku s ljepom frizuricom i odjelom koji ti je prodao auto ili u prvi ovlašteni servis??


Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
E sad, zasto oni ne drze zamjenske na lageru i iste prodaju to je njihov problem...
Znači po tebi da bi oni bili osigurani za svaki artikl morali bi uvijek kupiti 2 kom jedan prodati jedan spremiti za svaki slučaj ako se prvi pokvari...pa koliko bi onda komponenete koštale po tebi? Pa tko to radi...

Da se razumijemo ja isto volim imati prava kada kupujem i dobiti zamijenu ukoliko mi se nešto pokvari a ima garanciju no u granicama normale i poštenja....meni je apsurd kada vidim da netko tu reklamira 7900 gs koju je platio 1800 kn nekada i sada ih očito više nema pa mu nude recimo 9800 gt u zamijenu no ona je 800 kn pa se netko osjeća pokradenim...realno on je izvrsno prošao..dobio je puuuuunoooo bolju grafičku karticu s novih 24 mj. jamstva, ali ne....on je siroće jadan pokraden.

Po meni ono što je romano.cule napisao za diskont 24 zavrzlamu s 1950 grafuljom pravi primjer zajeba kupca ne ove gluposti kojih tu ima koliko hoćeš....
hello! je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2009., 10:13   #1814
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,347
Slažem se s tobom da u većini slučajeva reklamacije grafe kupac bolje prolazi jer dobija bolju grafu obzirom da je tehnologija napredovala u međuvremenu. Ali, zakon mi omogućava da to prihvatim ako ja to želim tj. ako se s tim slažem. Meni, a i većini drugih, bi bilo bolje uzeti 1.800kn, kupiti novu grafu za 800kn i 1.000kn ostaviti u džepu. Dakle, imao bi tehnološki napredniju i bolju grafu i 1.000kn. Tko ne bi tako postupio?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2009., 10:19   #1815
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor hello! Pregled postova
Svašta si ti ovdje napričao....

Prodavači nisu dužni garantirati za proizvod, već ovlašteni servis koji mora postojati ukoliko se neki proizvod uvozi/prodaje u Hrvatskoj. Ovo tvoje stoji jedino ukoliko je Links ovlašteni servis..
Di ti odeš s pokvarenim autom, liku s ljepom frizuricom i odjelom koji ti je prodao auto ili u prvi ovlašteni servis??

Znači po tebi da bi oni bili osigurani za svaki artikl morali bi uvijek kupiti 2 kom jedan prodati jedan spremiti za svaki slučaj ako se prvi pokvari...pa koliko bi onda komponenete koštale po tebi? Pa tko to radi...
e ti meni lijepo reci kome ti nosis pokvareni hardware i koga ti prijavljujes ukoliko dodje do problema sa reklamacijom?

Tko kupuje oko 10% vise za reklamacije? Ocito nitko. Ali onda lijepo ispostovati zakon i vratiti lovu zbog neispunjenih uvijeta.



Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Slažem se s tobom da u većini slučajeva reklamacije grafe kupac bolje prolazi jer dobija bolju grafu obzirom da je tehnologija napredovala u međuvremenu. Ali, zakon mi omogućava da to prihvatim ako ja to želim tj. ako se s tim slažem. Meni, a i većini drugih, bi bilo bolje uzeti 1.800kn, kupiti novu grafu za 800kn i 1.000kn ostaviti u džepu. Dakle, imao bi tehnološki napredniju i bolju grafu i 1.000kn. Tko ne bi tako postupio?

A jos se sjetimo da u vecini slucajeva oni koriste sva svoja prava do maksimuma - npr 45 dana. Nebi oni rijesavali reklamaciju u tjedan dana da kupac bude zadovoljan..
Zasto mi nebimo onda iskoristili nasa prava. Uostalom tako ce paziti da ne uzimaju jeftinije serije sa vecim fejlur rejtom i greskama za manej para za nas balkan specijalno
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2009., 10:32   #1816
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor hello! Pregled postova
Prodavači nisu dužni garantirati za proizvod, već ovlašteni servis koji mora postojati ukoliko se neki proizvod uvozi/prodaje u Hrvatskoj. Ovo tvoje stoji jedino ukoliko je Links ovlašteni servis..
Kupcu je prodavac prva reklamacijska tocka. Nista dalje ga, po zakonu, ne mora interesirati. Prodavac ima dalje svoje kanale kako to rijesiti, a na podrucju RH nosilac jamstva je uvoznik / distributer / proizvodjac, ovisi o ugovorima i nacinu nabave robe.

Citiraj:
Autor hello! Pregled postova
Di ti odeš s pokvarenim autom, liku s ljepom frizuricom i odjelom koji ti je prodao auto ili u prvi ovlašteni servis??
Mozes obojici.

Citiraj:
Autor hello! Pregled postova
Znači po tebi da bi oni bili osigurani za svaki artikl morali bi uvijek kupiti 2 kom jedan prodati jedan spremiti za svaki slučaj ako se prvi pokvari...pa koliko bi onda komponenete koštale po tebi? Pa tko to radi...
Ozbiljne firme to i rade. Ne u omjeru 1:1, vec prema detaljnim statistikama kvarova, vrsti opreme, duzini trajanja jamstva, posebnim uvjetima itd.

Citiraj:
Autor hello! Pregled postova
Da se razumijemo ja isto volim imati prava kada kupujem i dobiti zamijenu ukoliko mi se nešto pokvari a ima garanciju no u granicama normale i poštenja....meni je apsurd kada vidim da netko tu reklamira 7900 gs koju je platio 1800 kn nekada i sada ih očito više nema pa mu nude recimo 9800 gt u zamijenu no ona je 800 kn pa se netko osjeća pokradenim...realno on je izvrsno prošao..dobio je puuuuunoooo bolju grafičku karticu s novih 24 mj. jamstva, ali ne....on je siroće jadan pokraden.
Postoje zakonske norme, koje s "moralnim" ili "tehnickim" zakonitostima nemaju nikakve veze.

Citiraj:
Autor hello! Pregled postova
Po meni ono što je romano.cule napisao za diskont 24 zavrzlamu s 1950 grafuljom pravi primjer zajeba kupca ne ove gluposti kojih tu ima koliko hoćeš....
Obzirom na marze u IT-u, trajanju jamstva, nepostojanju osiguravateljskih i reosiguravateljskih kanala osiguranja IT opreme i slicno, IT oprema je iznimno podlozna namjernom ili "slucajnom" krivom interpretiranju zakonskih normi.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2009., 10:33   #1817
hello!
Premium
 
hello!'s Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 105
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
e ti meni lijepo reci kome ti nosis pokvareni hardware i koga ti prijavljujes ukoliko dodje do problema sa reklamacijom?
Ja nemam problema s reklamacijama jer se pošteno postavim...ja bi u zamijenu za 7900 gs uzeo 9800 gt bez razmišljanja....po meni ja sam dobro prošo jer ja ipak smatram da sam ja svoje novce u tom trenutku mijenjao za nešto drugo i nemam ih više već samo tu pokvarenu 7900 gs koju mijenjam s garancijom za nešto drugo a ne 1800 kn...olabavite malo samo to kažem...činjenica je da smo pokriveni zakonom u potpunosti i nikada ali nikada nećete dobiti lošije nego što ste kupili...

Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Tko kupuje oko 10% vise za reklamacije? Ocito nitko. Ali onda lijepo ispostovati zakon i vratiti lovu zbog neispunjenih uvijeta.
Tu je po meni zakon nespretno napisan...tko ga je pisao nije ni čudno...ali to je druga priča....samo treba bit pošten i bok neće te nitko zaje...dobit ćeš bolje nešto će imati za zamijenu što sigurno neće biti lošije...tu bi ja radio frku samo ako bi netko meni mijenjao 4870 vapor-x za neku 4870 običnu bez obzira na cijenu ili bilo šta jer mora biti vapor-x..il tako neke varijante...


Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
A jos se sjetimo da u vecini slucajeva oni koriste sva svoja prava do maksimuma - npr 45 dana. Nebi oni rijesavali reklamaciju u tjedan dana da kupac bude zadovoljan..
To je bezobrazluk, to se slažem...
hello! je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2009., 10:54   #1818
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,347
Citiraj:
Autor hello! Pregled postova
Ja nemam problema s reklamacijama jer se pošteno postavim...ja bi u zamijenu za 7900 gs uzeo 9800 gt bez razmišljanja....po meni ja sam dobro prošo jer ja ipak smatram da sam ja svoje novce u tom trenutku mijenjao za nešto drugo i nemam ih više već samo tu pokvarenu 7900 gs koju mijenjam s garancijom za nešto drugo a ne 1800 kn...olabavite malo samo to kažem...činjenica je da smo pokriveni zakonom u potpunosti i nikada ali nikada nećete dobiti lošije nego što ste kupili...
Nažalost, ovo ne mora biti istina. Sjećam se par primjera ovdje gdje su htjeli podvaliti slabiju komponentu (karikiram - umjesto grafu sa 256Mb DDR3 nudili su 512Mb DDR2 jer su slične cijene).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2009., 11:04   #1819
hello!
Premium
 
hello!'s Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 105
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Nažalost, ovo ne mora biti istina. Sjećam se par primjera ovdje gdje su htjeli podvaliti slabiju komponentu (karikiram - umjesto grafu sa 256Mb DDR3 nudili su 512Mb DDR2 jer su slične cijene).
Ajd dobro možda nije baš nikad... ali rijetki su to slučajevi...dao sam primjer takav sličan s vaporom-x...

old iggi ti si ko robot neki...opusti malo...samo apeliram da se kod svega mora bit prvo čovjek onda ić s DI, ako je baš ovaj drugi neki kreten koji je opako zabrijao....niej sve crno bijelo u životu..
hello! je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2009., 11:23   #1820
maX
Banned
Moj komp
 
maX's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: tu negdi uku Varaždina
Postovi: 7,326
Meni ************ iz Feniksa nudili za krepanu MSI 7600GT 256MB DDR3 u zamjenu Gainwardovu 9500GT s 512MB DDR2 memom i još me uvjeravali kako je 9500GT duplo brža.
Čak su mi i neke testove s neta slali u 3Dmarku 06, naravno, 7600GT s nekim starim dualcem na detaultu (E6600 ako se dobro sjećam), a 9500GT s Q6600 clockanim na 3GHz

Zadnje izmijenjeno od: tor. 31.08.2009. u 14:21.
maX je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2009., 11:26   #1821
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor maX Pregled postova
Meni cigani iz Feniksa nudili za krepanu MSI 7600GT 256MB DDR3 u zamjenu Gainwardovu 9500GT s 512MB DDR2 memom i još me uvjeravali kako je 9500GT duplo brža.
Čak su mi i neke testove s neta slali u 3Dmarku 06, naravno, 7600GT s nekim starim dualcem na detaultu (E6600 ako se dobro sjećam), a 9500GT s Q6600 clockanim na 3GHz

LOL! Pravog su našli vuć za nos
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2009., 11:26   #1822
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor maX Pregled postova
Meni cigani iz Feniksa nudili za krepanu MSI 7600GT 256MB DDR3 u zamjenu Gainwardovu 9500GT s 512MB DDR2 memom i još me uvjeravali kako je 9500GT duplo brža.
Čak su mi i neke testove s neta slali u 3Dmarku 06, naravno, 7600GT s nekim starim dualcem na detaultu (E6600 ako se dobro sjećam), a 9500GT s Q6600 clockanim na 3GHz
Cek, ti hoces reci da neznas osnove matematike? 9500>7600 i tocka :P

Samo ta logika ide da je 9800>>>gtx285

S takvima treba odmah na DI.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2009., 11:32   #1823
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,347
Hebote, ispada da imam slonovsko pamćenje - pogodio sam i količinu i vrstu meme
Znam da se o toj Maxovoj avanturi dosta pisalo ovdje. Mislim da je u pitanju bio vemulj. Nažalost, da je bio netko drugi, manje stručniji, vjerojatno bi prošlo.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2009., 11:36   #1824
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Citiraj:
Autor hello! Pregled postova
Ja nemam problema s reklamacijama jer se pošteno postavim...ja bi u zamijenu za 7900 gs uzeo 9800 gt bez razmišljanja....po meni ja sam dobro prošo jer ja ipak smatram da sam ja svoje novce u tom trenutku mijenjao za nešto drugo i nemam ih više već samo tu pokvarenu 7900 gs koju mijenjam s garancijom za nešto drugo a ne 1800 kn...olabavite malo samo to kažem...činjenica je da smo pokriveni zakonom u potpunosti i nikada ali nikada nećete dobiti lošije nego što ste kupili...
Slažem se s ovim u potpunosti. Također sam se reklamacijama postavljao tako i nikad nije bilo nikakvih problema. U velikoj sam većini slučajeva prošao onako kako mi je odgovaralo, a nerijetko i bolje
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2009., 11:38   #1825
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Hebote, ispada da imam slonovsko pamćenje - pogodio sam i količinu i vrstu meme
Znam da se o toj Maxovoj avanturi dosta pisalo ovdje. Mislim da je u pitanju bio vemulj. Nažalost, da je bio netko drugi, manje stručniji, vjerojatno bi prošlo.
A zamisli tek sta rade ljudima ili curama koji se ne kuze skoro pa nista....
I onda netko kaze da mu je zao iskoristiti zakonsko pravo sa povratom love... ccc....
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2009., 11:54   #1826
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor hello! Pregled postova
old iggi ti si ko robot neki...opusti malo...samo apeliram da se kod svega mora bit prvo čovjek onda ić s DI, ako je baš ovaj drugi neki kreten koji je opako zabrijao....niej sve crno bijelo u životu..
Robot? Pa skoro i da jesam... Mozda zato sto sam u praksi bio oboje - i proizvodjac i prodavac i nosilac jamstva i servis i kupac.

Poanta je shvacanje posla - ovisno je iz koje se perspektive gleda, no tome sluze zakoni. Izvlacenje na stvari koje ne postoje niti su olaksica prodavacu nisu prihvatljive i jedno je kada kupac prihvati kompromis, drugo je to sto ga ne mora prihvatiti.

Ono sto je uvijek bio problem jest nabavna cijena opreme. Koliko nas zeli platiti istu robu nesto skuplje, ako zna da nakon toga nece biti problema sa servisom? Tu je pravi kompromis, ne kasnije natezanje s prodavacima.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2009., 12:28   #1827
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,930
Svi vi mislite kako je u nas katastrofa, a na "zapadu" puno bolje.
Evo što mi se desilo prijatelju u Manchesteru:

- Krepao mu WD Raptor i BFG 8800GTX, te ih je obodvoje slao u USA (i platio poštarinu do tamo).
Kartica mu je došla cca 1mj nakon toga, a disk također, međutim disk je bio repariran (ne zamjenjen, i još uvijek neispravan, te ga sad opet mora slati njima u WD)...
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson

Zadnje izmijenjeno od: Mar. 31.08.2009. u 13:40.
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2009., 12:31   #1828
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Svi vi mislite kako je u nas katastrofa, a na "zapadu" puno bolje.
Evo što mi se desilo prijatelju u Manchesteru:

- Krepao mu WD Raptor i BFG 8800GTX, te ih je obo dvoje slao u USA (i platio poštarinu do tamo).
Kartica mu je došla cca 1mj nakon toga, a disk također, međutim disk je bio repariran (ne zamjenjen, i još uvijek neispravan, te ga sad opet mora slati njima u WD)...
Nije to vani tako rijetko. iz primjera se dobro vidi koliko su kod nas kupci zakonski zasticeni.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2009., 12:39   #1829
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Nije to vani tako rijetko. iz primjera se dobro vidi koliko su kod nas kupci zakonski zasticeni.
Pa jesu.
Ako uspijes ostvariti prava.

Samo to o cemu se prica je factory warranty, na nju imamo i mi pravo (logitech recimo, corsair... samo , naravno, ako nije drugacije naznaceno (only for usa)) i ona ne podleze nasim zakonima niti zakonima koji obvezuju prodavace.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2009., 12:44   #1830
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Pa jesu.
Ako uspijes ostvariti prava.
Ostvaruju se, ako ne dogovorom, onda dzonom.

Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Samo to o cemu se prica je factory warranty, na nju imamo i mi pravo (logitech recimo, corsair... samo , naravno, ako nije drugacije naznaceno (only for usa)) i ona ne podleze nasim zakonima niti zakonima koji obvezuju prodavace.
Naravno, s tim da ponekad nemas pravo na proizvodjacko jamstvo (da ne idem u detalje). No to onda dodatno kosta i nije jamstvo da ces uspjeti ostvariti takvo sto i da ti se nece dogoditi gornji primjer.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na