Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.08.2015., 22:31   #1981
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
"With DX12 there are no tangible driver optimizations because the Game Engine speaks almost directly to the Graphics Hardware." - iz gornjeg posta. Zanimljiv razvoj situacije
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2015., 00:11   #1982
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor Odinarius Pregled postova
"With DX12 there are no tangible driver optimizations because the Game Engine speaks almost directly to the Graphics Hardware." - iz gornjeg posta. Zanimljiv razvoj situacije
To se znalo vec.
Sad ce do izrazaja doc ipak superiorniji GCN.
Hawker je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.08.2015., 01:01   #1983
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
zthanov post što je linkao odličan, mnoge stvari dobiju smisao

Samo bi skrenio pozornost na dio gdje kaže engine samo te igre, igre koja je praktično api benchmark, evo izvučeno iz onih linkova što sam ja stavljao za dx12

Citiraj:
Based on the Oxide Nitrous engine that has been featured by AMD during Mantle development and that has now been ported over to DX12, Ashes is a massive scale real-time strategy game for lovers of the genre.
Citiraj:
This level of on-screen units is something that Oxide claims is made possible through new low level APIs like Vulkan and DirectX 12. Though I will go into more detail on the following page, there are several scenes in this benchmark (about a third of them) that reach over 20,000 draw calls per second, an amount that DX11 just struggles to handle in a smooth fashion.
O engineu https://youtu.be/AFBtGYVnzNY?t=7s
O developerima https://youtu.be/AFBtGYVnzNY?t=1m36s (evo ako netko još misli da mantle nema veze sa razvojem dx12 nema mu pomoći)

iz posta:

Citiraj:
Ashes of the Singularity is all about Parallelism and that's an area, that although Maxwell 2 does better than previous nVIDIA architectures, it is still inferior in this department when compared to the likes of AMDs GCN 1.1/1.2 architectures. Here's why...
Dakle igra nije tipična, čisto da pokaže neke mogućnosti. Kažem, primjera radi nađite samo jednu igru gdje je tolika razlika između testiranih amd grafi i nvidijinih u dx11.

Znači za zaključak o budućim igrama:

https://youtu.be/AFBtGYVnzNY?t=12m47s
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2015., 01:38   #1984
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Citiraj:
Autor Hawker Pregled postova
To se znalo vec.
Sad ce do izrazaja doc ipak superiorniji GCN.
financijska epizoda

Moguće, ali to će, nažalost, malo značit bankama kad se jave za prolongacije kratkoročnih kreditnih linija. Trenutna je situacija takva da će u najboljem slučaju proći sa višim kamatnim stopama i bez značajnijih kratkoročnih problema sa proračunom za razvoj procesora.

Idealno bi bilo da im je ostalo raspoložive imovine za sale and lease back pa da malo rasterete cash flow.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2015., 15:21   #1985
Penryn
Premium
Moj komp
 
Penryn's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Silicon Valley
Postovi: 109
Previše se zamarate sad s DX12. Ako dogodine dođe više od 5 DX12 igara bit će dobro, a također dolaze i nove zvjerke iz AMD-a i Nvidije u 16nm(TSMC već započeo) i s HBM2 koje će bit pa bar duplo jače od trenutnih i TO će bit kartice koje će se prodavat i koje će bit taman za DX12, a ne trenutni mali miševi.

I HD5870 je podržavala DX11 pa gdje je sad?

Zadnje izmijenjeno od: Penryn. 22.08.2015. u 15:39.
Penryn je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2015., 16:52   #1986
BoobZ
Premium
Moj komp
 
BoobZ's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Usa
Postovi: 159
Citiraj:
Autor Penryn Pregled postova
Previše se zamarate sad s DX12. Ako dogodine dođe više od 5 DX12 igara bit će dobro, a također dolaze i nove zvjerke iz AMD-a i Nvidije u 16nm(TSMC već započeo) i s HBM2 koje će bit pa bar duplo jače od trenutnih i TO će bit kartice koje će se prodavat i koje će bit taman za DX12, a ne trenutni mali miševi.

I HD5870 je podržavala DX11 pa gdje je sad?
5870 je izašla prije 6 godina, nitko nije ni očekivao da će i sad rasturati.
BoobZ je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2015., 16:52   #1987
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Pa neka pretpostavka je da će sve nove igre podržavati dx12 (možda ne sve koje su sad pred izlazak do kraja godine).

Također ne razumijem što si htio reći sa gpu koje su "taman za DX12", pa imaš ih svakakih i sada, slabih i jakih, poanta dx12 nije u eye candyu koji će dodatno dizati zahtjevnost, nego upravo obrnuto, u pefromance boostu postojećeg hardvera. Naravno izuzetak je draw call, više jedinica na ekranu i sl. ali to upravo zbog novog API neće dizati zahtjevnost

Što se tiče HD5870, ta gpu uredno i danas pokreće sve igre, taman dx11 generacija i dovoljno jaka, čista pobjeda tko je to uzeo.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2015., 17:05   #1988
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Pa neka pretpostavka je da će sve nove igre podržavati dx12 (možda ne sve koje su sad pred izlazak do kraja godine).

Također ne razumijem što si htio reći sa gpu koje su "taman za DX12", pa imaš ih svakakih i sada, slabih i jakih, poanta dx12 nije u eye candyu koji će dodatno dizati zahtjevnost, nego upravo obrnuto, u pefromance boostu postojećeg hardvera. Naravno izuzetak je draw call, više jedinica na ekranu i sl. ali to upravo zbog novog API neće dizati zahtjevnost

Što se tiče HD5870, ta gpu uredno i danas pokreće sve igre, taman dx11 generacija i dovoljno jaka, čista pobjeda tko je to uzeo.
Stvar je prilično jednostavna, to sam već jednom napisao...Nvidia bolje surađuje s developerima i njihove kartice su u trenutku izlaska u pravilu bolje optimizirane, ALI ako imaš 2 kartice od ATI-a i Nvidije iste cijene i performansi, ako uzmeš ATI nakon godinu-dvije ATI će biti 20-30% jača od Nvidie zbog naknadne optimizacije
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2015., 17:30   #1989
Penryn
Premium
Moj komp
 
Penryn's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Silicon Valley
Postovi: 109
Citiraj:
Autor BoobZ Pregled postova
5870 je izašla prije 6 godina, nitko nije ni očekivao da će i sad rasturati.
E pa isto tako ne trebamo očekivat ni da će za 2-3 god(kad se svi developeri prešaltaju na dx12 pod default) jedna R9 280x ili 290x vrtjeti glatko novije dx12, tj. nikakva velika korist od dx12 neće bit za trenutne grafe.
Penryn je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2015., 17:32   #1990
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Stvar je prilično jednostavna, to sam već jednom napisao...Nvidia bolje surađuje s developerima i njihove kartice su u trenutku izlaska u pravilu bolje optimizirane, ALI ako imaš 2 kartice od ATI-a i Nvidije iste cijene i performansi, ako uzmeš ATI nakon godinu-dvije ATI će biti 20-30% jača od Nvidie zbog naknadne optimizacije
hoće, hoće... u diznilendu iliti u trenutnom stanju gdje imaju jedan benč gdje su jače.

zato je i prodaja dotičnih u padu jer su bolji zalog za budućnost
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas