Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming > Konzole
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.05.2020., 18:46   #1741
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Zanimljivo. Kažeš da je igračko iskustvo bolje na 60 nego na 30. A gdje je itko ikada rekao da nije?

Isto kao da kažeš da je bolje igrati na 144FPS-a nego na 60... Otkrivamo toplu vodu ponovo vidim...

Ali "rađe iskopam oči nego igram na 30 FPS-a" a imaš sve konzole doma... Zašto imaš PS4 onda?
Zašto ga nebi imao? Imam i ja telefon doma sa tastaturom/tipkovnicom...a prije bi si odrezao prste nego tipkao poruke(i ovo ) na telefonu sa psihičkom tipkovnicom.

Mislim da se kolega krivo izrazio...a kopanje očiju je alegorija.

Mislim da je htio ovako nešto reći: ukoliko ne ostvare 1080p/4k na 60 fpsa preskačem kupovinu.

Tu I ja spadam. Granica od 30fpsalocka koja je bila cilj je postavljena tamo 1997. Za 2020. I narednih 7 godina....ja bi rekao jednostavno tehnološki neprihvatljivo.

Osobno i ja sam jedan od onih koje 30fps.a bilo čemu bode u oči. Dal ui telefona dal igra na mobu PCu ili konzoli....
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2020., 19:06   #1742
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Vjerujem da 99% kupaca konzola nema blage veze što je fps i u koliko se istih igre vrte.
Shvatite da konzole nisu PC, ljude ne zanimaju toliko te tehničke stvari kao na PC-u.

Hit igre su ono što prodaje konzole, ne suhoparne tehničke brojke o procesoru, grafici i sl., a da je na prošlim generacijama konzola bilo dovoljno hitova govori podatak da su se iste prodale u stotinama milijuna primjeraka.
Da nekom smeta fps onda se ne bi toliko prodavale, dakle, očito se radi o sasvim drugačijoj ciljanoj publici za razliku od nekakvih PC tehničara koji prije nego nešto krenu igrat podese 102 parametra grafike.

Kome su bilo odlične prijašnje konzole taj će logično kupiti i PS5 jer se zna da donosi odlične igre, a to je bit svega, a ne 30-60 fpsa, to sigurno nije presudno za ništa.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.05.2020., 19:07   #1743
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
@SympForTheDevil

Kupi konfu za 4000kn koja će vrtiti AAA naslove u 4k sljedećih 4-5 godina na 60 FPS-a i vidjet ćeš zašto je 30 fps-a kao deklarirana markica.

Meni ne smeta 30 FPS-a, nadam se da je to minimum.

Očekujem napredak u grafici, ostalo ništa. Ako bude 60, super, ako ne, opet dobro, samo da bude izbor igara kako treba biti.

I ponavljam, valjda petnaesti puta. 30 FPS na konzoli i 30 FPS na PC-u nije isto. Konzola mi je valjda jedina ostala gdje me ne brinu grafičke postavke, FPS ili nešto treće, već sam fokusiran na kauč i na sam gameplay. I za to je konzola odlična.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2020., 19:31   #1744
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Na tih 4000 kn za konzolu treba pribrojati i cc 2500 kn za pretplatu ako želiš online igranje, a to danas nudi praktički svaka igra.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2020., 19:34   #1745
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Normalno da većina kupaca konzola niti ne zna šta je FPS. To niko nije ni sporio.

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Meni ne smeta 30 FPS-a, nadam se da je to minimum.
Upravo tako. Tebi ne smeta i amen,poštujem tvoje mišljenje. Poštuj ti moje i exomaniacovo.
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2020., 19:45   #1746
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Na tih 4000 kn za konzolu treba pribrojati i cc 2500 kn za pretplatu ako želiš online igranje, a to danas nudi praktički svaka igra.
Ne treba.
Ja nisam igrao online, konzolu imam za SP ekskluzive. Naravno, većina igra online, eto, ja to ne trebam.

Citiraj:
Autor SympForTheDevil Pregled postova
Upravo tako. Tebi ne smeta i amen,poštujem tvoje mišljenje. Poštuj ti moje i exomaniacovo.
Poštujem, naravno.
Ali komentar "radije si iskopam oči" od nekoga tko ima doma sve konzole, ne poštujem.

Ali da ne duljimo. Ovo je tema za ljude koji vole PS, imaju PS, misle kupiti PS i prate novosti za PS. Oni koji nemaju, ne žele, kopaju oči i smeta im 30 FPS-a, ima super tema vezana za igre na PC-u na ovom istom forumu.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2020., 20:18   #1747
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ne treba.
Ja nisam igrao online, konzolu imam za SP ekskluzive. Naravno, većina igra online, eto, ja to ne trebam
Nisam ni ja...ali sad kad igram RDR 2 online vidim da sam igrao samo pola igre.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2020., 20:30   #1748
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Kad gledam video usporedbe gdje stave jedno pored drugoga 30 i 60 naravno primjetim, ali da ja kad igram primjetim takvo nešto.. nema šanse. Tak da ono, moje igračko iskustvo je posve isto bilo to 30 ili 60 fps-a.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2020., 21:51   #1749
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Recimo MS je rekao da im je 4k60 fps sveti gral za narednu konzolu. To je vjerojatno zato jerbo ljudi ne kuže razliku na konzoli

Nakon šta su tvorci Assasins creeda najavili da će igra ići u 30fps...iz Microsofta su opalili par strelica kazavši da su oni napravili konzolu koja je sposobna sve tjerati na 4k60 a da je dalje sve na (sposobnosti) developers(im)a.
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2020., 22:03   #1750
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Npr. GT serijal uvijek cilja na 60 lock...kuže ljudi razliku.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.05.2020., 23:11   #1751
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
MS cilja na 4k60 samo da moze pricati da imaju 60 fps igre, ljudi koji ce te igre igrati nece skuziti razliku ali ce pricati da ide u 60 fps . Marketing.
Moraju imati nesto, PS4 ih je totalno razbio sto se prodaje tice (110 millijuna PS4 vs cca 47 milijuna Xbox One) i moraju sad na sve moguce nacine pokazati da su "bolji" od PS5.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2020., 23:16   #1752
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
mogu imat i 200 FPSa kad sony ima jače ekskluzive i to dosta, bar po meni
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2020., 23:18   #1753
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
MS cilja na 4k60 samo da moze pricati da imaju 60 fps igre
No shit Sherlock.
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2020., 08:02   #1754
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
mogu imat i 200 FPSa kad sony ima jače ekskluzive i to dosta, bar po meni
Pa jel ima uopće ekskluziv za XBOX? Koliko ja znam sve što se igra na XBOX-u se može i na PC-u.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2020., 08:07   #1755
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Zanimljivo. Kažeš da je igračko iskustvo bolje na 60 nego na 30. A gdje je itko ikada rekao da nije?

Isto kao da kažeš da je bolje igrati na 144FPS-a nego na 60... Otkrivamo toplu vodu ponovo vidim...

Ali "rađe iskopam oči nego igram na 30 FPS-a" a imaš sve konzole doma... Zašto imaš PS4 onda?
Dobro kolega, sad ste shvatili karikiranje kao da sam već pripremio vilicu

Pa nisam mislio doslovno, ali ako se već ide na novu generaciju, gdje se cilja puno bolje igračko iskustvo, rezolucije, onda bi čovjek ipak očekivao da će se i ciljati da igre ipak idu na 60 fps-a, ne? To je puno veći napredak nego da skaču s 1440p na 2160p, a žrtvovati će frejmrate. Kod tako velikih rezolucija se razlika u njoj manje primjeti, a razlika između 30 i 60 je dan i noć u iskustvu igranja i fluidnosti.

Eto, netko je napisao da razliku između 60 i 30 ne vidi, to pak ekstrem malo u drugom smjeru sad. Ili čovjek prilično loše vidi
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2020., 08:13   #1756
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Ma vidi se, to je sigurno, samo mislim da je kolega više mislio, ne smeta mi ili ne primjetim kada igram jer mi ne smeta.

Jedno pored drugog, vidi se.

Najbolje se vidi razlika na PS PRO i GOW, kada biraš između "FAVOR PERFORMANCE" i "FAVOR RESOLUTION".

Tu se osjeti baš taj "lock na 30" i "focus 60 FPS".
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2020., 10:06   #1757
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Pa jel ima uopće ekskluziv za XBOX? Koliko ja znam sve što se igra na XBOX-u se može i na PC-u.
a da, može xbox i PC, al nemože na plejku, to je valjda isto ekskluzivno
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2020., 10:27   #1758
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Spominje se 30 fps na konzoli, što ne vidim kao neki problem, osobno, nisam vidio tih uočljivih 30fps da mi smeta, dok na PCu jesam primjetio i da, bode me u oči. Za taj doživljaj igranja na kompu, moraš se dobrano isprsit a ni onda ti nije zagarantirano da će se igra lijepo vrtit i bez frejm dropova, a da ne pričam o ostalim "čarima" gjemanja na PCu.

A opet s druge strane, volio bih vidit 4k60fps kao svako od nas, ipak je to sljedeća stepenica u next gen konzolama, za utjehu, može i 2k60fps

Znači cjenovno bi mogla bit oko 500€ odnosno, 3800kn, tu će još bit borbe, dvije konzole, jedna bolja od druge, a i MS se brusi da će bit cjenovno prihvatljivije od PS konzole.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2020., 10:37   #1759
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,322
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Spominje se 30 fps na konzoli, što ne vidim kao neki problem, osobno, nisam vidio tih uočljivih 30fps da mi smeta, dok na PCu jesam primjetio i da, bode me u oči. Za taj doživljaj igranja na kompu, moraš se dobrano isprsit a ni onda ti nije zagarantirano da će se igra lijepo vrtit i bez frejm dropova, a da ne pričam o ostalim "čarima" gjemanja na PCu.

A opet s druge strane, volio bih vidit 4k60fps kao svako od nas, ipak je to sljedeća stepenica u next gen konzolama, za utjehu, može i 2k60fps

Znači cjenovno bi mogla bit oko 500€ odnosno, 3800kn, tu će još bit borbe, dvije konzole, jedna bolja od druge, a i MS se brusi da će bit cjenovno prihvatljivije od PS konzole.
Cjenovno nove konzole budu 6000-7000kn negdje (bio je leak), to je stvarno moguće
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2020., 11:03   #1760
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,399
Ako bude 6000-7000 kn onda su stvarno điberi,neće im upola biti prodaja kao PS 4, ja prvi neću uzet Ps 5 (što imam u planu) nego ću uložit 5000 kn u grafu i proc i igrati se u 4k, naravno ne na 60 fpsa lock ali opet puno bolje od 30 fps-a koji su barem u startu najizgledniji da će biti na novoj generaciji konzola.
slavonac90 je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2020., 11:10   #1761
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Citiraj:
Autor gin.tonic Pregled postova
Cjenovno nove konzole budu 6000-7000kn negdje (bio je leak), to je stvarno moguće
LoL
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2020., 11:31   #1762
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor gin.tonic Pregled postova
Cjenovno nove konzole budu 6000-7000kn negdje (bio je leak), to je stvarno moguće
Ma neće biti. 5000kn plafon i to smo u početku.

Odakle ti ta info?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2020., 11:33   #1763
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
dodajte u računicu još da se na prodaji konzola, bar u početku, ne zarađuje

tak da sumnjam u ove velike brojke od 6-7 somova
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2020., 11:42   #1764
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Ma nema šanse. Ništa što su pokazali ne vrijedi tu lovu. Razumio bi da su napravili revoluciju nekakvu nakon 20 godina eksponencijalnog rasta, da je bio nekakav BOOM i da je odjednom skok na 8k / 120 FPS-a / nešto treće.. Ovako, dobivamo novi hardware, noviji izgled i to je to. Za 1000EUR će imati puno manju prodaju nego ijedna konzola do sada koji su izdali. Možda bace nekakav pre-order određen broj konzola koji će imati cijenu, pa ako netko želi igrati npr. prvih mjesec-dva od release-a da ima nekakvu ekskluzivu igranja ali mora i platiti. Ostali, 700EUR top očekujem. Čak i manje.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2020., 11:44   #1765
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
ma njih zanima prodaja igrica, ps+, i ostalih điđa

konzola ih najmanje zanima, neće ju dijelit besplatno ali ne računaju ni zaradit jako dugo, pa kad krene zarada od pokojeg dolara
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2020., 11:51   #1766
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
Nema šanse da dam 5k+ za novi ps na startu.

Igre će još izlazit 2g za ps4 sigurno.
Treba imati dobre igre koje nisu na ps4 da opravdaju prodaju ps4 i kupnju ps5.

Xbox će sigurno igrat na sličnu i nižu cijenu jer ne želi ponoviti grešku iz prošlosti.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Gemmy je online   Reply With Quote
Staro 22.05.2020., 11:58   #1767
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Kako to obično biva, lokalne IT trgovine imaju kurs 1€=10kn.
I istina je da se konzole prodaju ispod realne vrijednosti pa se razlika nadoknadi kroz cijenu igara.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2020., 12:02   #1768
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
Ps4 je bilo cjenovno dobar. 400usd, kod nas je bio oko 3200 ako se dobro sjećam.

Ali ako bude kurs kao sada usd= 10 kn ne bu dobro.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Gemmy je online   Reply With Quote
Staro 22.05.2020., 12:03   #1769
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Ma kakvih 6-7tkn, 5 uvrh glave, al prije bih rekao blizu 4tkn.. Ionako od igri zarađuju.

Kupiš PS5 i čovjek je miran dugi niz godina, s tim da će tendencija kvalitete same igre tj grafike rast s vremenom na bolje, dok to sve poslože.. A i u multimedijalnom smislu će bit jako dobro.. Mislim da će sony to s vremenom opravdat sve, kao i cijenu same konzole, ukoliko bude u granicama normale.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2020., 12:13   #1770
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,322
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Ma kakvih 6-7tkn, 5 uvrh glave, al prije bih rekao blizu 4tkn.. Ionako od igri zarađuju.

Kupiš PS5 i čovjek je miran dugi niz godina, s tim da će tendencija kvalitete same igre tj grafike rast s vremenom na bolje, dok to sve poslože.. A i u multimedijalnom smislu će bit jako dobro.. Mislim da će sony to s vremenom opravdat sve, kao i cijenu same konzole, ukoliko bude u granicama normale.
Bio je neki leak prije dva mjeseca, nemogu naći link...bila je priča za 600 funti u UK, tipa 5000kn...

Da li bude ili ne takva cijena, činjenica je da bude veća nego dok je Ps4 došao.I još jedna stvar, na početku prodaje neće moći isporučiti dovoljno konzola...

Nemojte biti naivni i misliti da će koštati 3200kn...
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na