Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.12.2010., 23:32   #1
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Unhappy Nemogućnost reinstalacije WLAN kartice na novom slotu

Zbog makinacija s ventilatorom grafičke, bio sam primoran spustiti WLAN karticu jedan slot niže radi dobivanja prostora za spomenuti vent.

Tu se javio problem. Prije svega jer originalnog CD-a s driverima WLAN kartice odavno nemam. No, nisam niti mislio da će to biti problem. Skinuo sam posljednji setup drivera s weba proizvođača. Pokrenuo setup gdje mi je prva opcija bila ponuđena za deinstalaciju, odabrao sam tu opciju, setup je odradio deinstalaciju drivera i odmah svježu instalaciju. Obavezni restart XP-a i tu počinju problemi. Unatoč instaliranim driverima, kartica ne radi, a s Found New Hardware Wizardom sam već na 'ti'.

Google mi je ponudio slične probleme s rješenjima koja meni ne pomažu.

Pokušao sam i ekstrakciju Setup datoteke misleći da ću ga moći prevariti kreacijom CD-a. Nažalost, Setup se ne može ekstrahirati.

Molim pomoć.
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2010., 23:43   #2
ZombieWhore
Banned
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 47
jel si probao promijeniti slot da vidiš jel se isto događa ili ga prepoznaje ?
možda je u matičnoj problem (PCI slot)
ZombieWhore je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.12.2010., 00:02   #3
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Citiraj:
Autor ZombieWhore Pregled postova
jel si probao promijeniti slot da vidiš jel se isto događa ili ga prepoznaje ?
možda je u matičnoj problem (PCI slot)
Jesam. Na trećem i pokušao sam vratiti i na stari. Naravno, više ga ni na njemu nema.
Pretpostavljam da je slot ispravan čim mi nudi Found New Hardware Wizard.

Pamtim da sam tu karticu bio instalirao s CD-om. Tada je Found New Hardware Wizard sam odradio posao. Nevjerojatno mi je da je CD jedini ključ u rješavanju ovog problema.
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2010., 00:41   #4
ZombieWhore
Banned
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 47
Citiraj:
Autor karabaja Pregled postova
Jesam. Na trećem i pokušao sam vratiti i na stari. Naravno, više ga ni na njemu nema.
Pretpostavljam da je slot ispravan čim mi nudi Found New Hardware Wizard.

Pamtim da sam tu karticu bio instalirao s CD-om. Tada je Found New Hardware Wizard sam odradio posao. Nevjerojatno mi je da je CD jedini ključ u rješavanju ovog problema.
skini stariju verziju drivera sa neta, potraži na stranici proizvođača, sigurno ima.
poz.
ZombieWhore je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2010., 14:03   #5
Anonymous_01
Premium
Moj komp
 
Anonymous_01's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 29
Jesi probao provjerit jel kartica dobro sjela u utor...meni se jednom dogodio problem sa zvučnom karticom, jednostavno se pritezanjem vijka za kućište malo pomakla i veselje.
Anonymous_01 je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2010., 16:03   #6
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Citiraj:
Autor Anonymous_01 Pregled postova
Jesi probao provjerit jel kartica dobro sjela u utor...meni se jednom dogodio problem sa zvučnom karticom, jednostavno se pritezanjem vijka za kućište malo pomakla i veselje.
Jesam. Čak sam probao s brand new (rezervnom) karticom iz kutije. Ista stvar. Pojačano ludilo.

Uopće nemam ideja više. Ne pamtim da mi se ikad išta sličnog dogodilo.
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2010., 17:29   #7
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Probaj staviti karticu natrag u originalni slot. Instaliraj drivere i provjeri da li radi.

Ako se OK radi, izvadi karticu, očisti pinove i ostavi je sa strane. Nakon toga pali komp, deinstaliraj drivere i probaj sa nekim cleanerom očistiti registry. Nakon toga pogledaj po kompu da li je ostao koji folder (npr. u Program Files ili mjesto gdje si instalirao driver). Ako tamo nema ničeg gasi komp, uštekaj PCI karticu u drugi slot i onda probaj staviti nove drivere.

Ako ni tada neće, probaj pomoću Device Managera disejblat karticu, ugasit komp, promjeniti PCI slot pa onda enableati karticu.

Ako ne prošljaka probaj onda direktno iz Device Managera izbrisat karticu pomoću desnog klika pa Uninstall. Ako ni to ne prošljaka... ne znam, vjerojatno ti je PCI slot u banani.

p.s. s kompresorom ga probaj malo propuhati, možda koja mrvica prašine zasmeta
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2010., 17:30   #8
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Da li si 100% siguran da si stavio prave drivere?
Nekada davno, na nekim pločama su se resursi za kartice poklapali tako da je najdoljnji slot uvijek bio upitan u slučaju da je neka druga kartica u određenom gornjem slotu. Obzirom da nisi nigdje naveo nijednu komponentu, možemo samo gatati o tome.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2010., 18:07   #9
kassad
marked one
Moj komp
 
kassad's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: ck
Postovi: 220
Koju wlan karticu imas? možda imam cd pa ti šibnem iso(ako je to ta na koju mislim)

Imao sam sličan problem...

Probaj ovo: pokreni komp i deinstaliraj drivere. Izvadi karticu.
Restartaj komp i nakon toga instaliraj drivere.
Ugasi komp i stavi karticu unutra.
Pokreće se found new wizzard i sad je kritična stvar, stavi da ti sam pronađe automaticaly.. sad bi trebao od nekud povući drivere. kolko se ja toga sjećam.

kassad je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2010., 01:57   #10
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Prvo, hvala svima na odgovorima i pokušaju pomoći.

Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Probaj staviti karticu natrag u originalni slot. Instaliraj drivere i provjeri da li radi.
To mi je bio prvi pokušaj. No nakon reinstalacije drivera sada i na, nazovimo ga tako, 'matičnom' slotu pokreće Found New Hardware Wiztard.

Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Ako se OK radi, izvadi karticu, očisti pinove i ostavi je sa strane. Nakon toga pali komp, deinstaliraj drivere i probaj sa nekim cleanerom očistiti registry. Nakon toga pogledaj po kompu da li je ostao koji folder (npr. u Program Files ili mjesto gdje si instalirao driver). Ako tamo nema ničeg gasi komp, uštekaj PCI karticu u drugi slot i onda probaj staviti nove drivere.
Pinove sam pregledao; oštećenja nemaju. Iz slotova sam izvukao (eventualnu) prašinu; očajnički potez. S RegVacom 'počistio' registry. Nakon toga sam probao ručno preražiti registry s određenim pojmovima koji bi mogli odgovarati zaostalim ključevima...

Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Ako ni tada neće, probaj pomoću Device Managera disejblat karticu, ugasit komp, promjeniti PCI slot pa onda enableati karticu.

Ako ne prošljaka probaj onda direktno iz Device Managera izbrisat karticu pomoću desnog klika pa Uninstall. Ako ni to ne prošljaka... ne znam, vjerojatno ti je PCI slot u banani.
Evo kako Device Manager trenutno 'vidi' karticu:




Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Da li si 100% siguran da si stavio prave drivere?
100 posto siguran.

Citiraj:
Autor kassad Pregled postova
Koju wlan karticu imas? možda imam cd pa ti šibnem iso(ako je to ta na koju mislim)

Kartica je CN-WF511
karabaja je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.12.2010., 08:17   #11
kassad
marked one
Moj komp
 
kassad's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: ck
Postovi: 220
probaj ove drivere..

http://www.ralinktech.com/support.php

-PCI/mPCI/CB (RT2500)
kassad je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2010., 13:36   #12
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
Izvinjavam se unaprijed na glupom pitanju, ali od kada jednom instalirani driveri vrijede samo za neki od više PCI slotova..?

Koliko god puta sam neku već instaliranu karticu premjestio u drugi slot, nisam imao potrebu reinstalirati drivere, tako da mi je to malo čudno. Mislim, jest da se trudim imati što manje posla sa "domesticus vulgaris simplex" računalima, ali nije mi se događalo tako nešto.
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2010., 00:02   #13
pocketGM
Premium
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 55
IRQ sharing

Provjeri si da li ti matična radi IRQ sharing i na kojim PCI slotovima, možda je do toga.
Provjeri u manualu matične PCI portove i IRQ portove i u BIOSu isto. Možda uslijed nekog konflikta ili nepodržavanja IRQ sharinga kartica ne radi u tom PCI slotu.
pocketGM je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na