Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.02.2011., 15:21   #511
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
ma ja ih svako malo zovem i ispitujem kad bude to dostupno kod mene na kneziji
domis je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2011., 19:41   #512
laytime
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 111
Citiraj:
Autor kmatkovic Pregled postova
Ajme bilo bi super da VIP kupi Metronet, pa da stave normalne cijene interneta jer ove od metroneta su nerealne.

Brzina 5 mb download i upload preko optike, ma odmah bi otkazao T-comu
Kako misliš nerealne? Triple Play s flat internetom i telefonom je skroz ok, cijenom i kvalitetom.
laytime je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2011., 20:21   #513
kmatkovic
Premium
Moj komp
 
kmatkovic's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Gospić
Postovi: 79
Citiraj:
Autor laytime Pregled postova
Kako misliš nerealne? Triple Play s flat internetom i telefonom je skroz ok, cijenom i kvalitetom.
Oprosti možeš navesti kolika ti je ukupna mjesečna naknada za metronet i dali otvaruješ download i upload 5 mb odnosno koliki je upload u kb/s???

Jer ja kada sam pregovarao sa čovjekom odgovornim za moju regiju jer sam htio za firmu uvesti metronet ispadalo me 400 kn samo flat internet i 5/5 mb brzina.
kmatkovic je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2011., 21:05   #514
mujica
črna jetra
Moj komp
 
mujica's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 451
ne mjesajte poslovne i privatne korisnike, nisu iste usluge ni ugovori i zato su cijene drugacije. za privatne korisnike ti sve pise na njihovim sluzbenim stranicama i to mora bit ta cijena i niza je od gore navedenih 400kn.
__________________
Avoid hangovers: stay drunk.
mujica je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2011., 21:18   #515
kmatkovic
Premium
Moj komp
 
kmatkovic's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Gospić
Postovi: 79
Citiraj:
Autor mujica¸ Pregled postova
ne mjesajte poslovne i privatne korisnike, nisu iste usluge ni ugovori i zato su cijene drugacije. za privatne korisnike ti sve pise na njihovim sluzbenim stranicama i to mora bit ta cijena i niza je od gore navedenih 400kn.

Sorry nisam naveo to mi je bila cijena kao privatnom korisniku jer za poslovnog je još skuplje. Njihove navedene cijene su lijepo upakirane ali...

Zanimaju me iskustva korisnika jer mnogi se žale na njih...Kao čekanje da uvedu po 2 mjeseca iako postoji provedena optika. Pucanje interneta i nesposobna služba za korisnike.
kmatkovic je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2011., 21:29   #516
mujica
črna jetra
Moj komp
 
mujica's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 451
Citiraj:
Autor kmatkovic Pregled postova
Sorry nisam naveo to mi je bila cijena kao privatnom korisniku jer za poslovnog je još skuplje. Njihove navedene cijene su lijepo upakirane ali...
ok sad vise neznam jer pricamo o ZG ili GS...
ako si u triple play zoni (samo u ZG) cijene su na webu, kak ti netko moze vise naplatit?
ko da dodjes po sladoled u ducan i pise da kosta 7kn i zenska ti ga naplati 42kn. nije mi jasno...
__________________
Avoid hangovers: stay drunk.
mujica je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2011., 21:33   #517
laytime
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 111
Citiraj:
Autor kmatkovic Pregled postova
Oprosti možeš navesti kolika ti je ukupna mjesečna naknada za metronet i dali otvaruješ download i upload 5 mb odnosno koliki je upload u kb/s???

Jer ja kada sam pregovarao sa čovjekom odgovornim za moju regiju jer sam htio za firmu uvesti metronet ispadalo me 400 kn samo flat internet i 5/5 mb brzina.
Doma imam triple play cca 90 tv kanala, 5/5 Mbps brzinu, flat internet i flat telefon u nacionalnoj mreži i to sve za fiksnih 270kn mjesečno. Upload je isti kao i download. Nema razlike u brzini.
Ono što je ok, brzina je stvarna i po mjerenju i u praksi, tv ne trza, telefon ne šumi. Račun je bez iznenađenja i stresa.
Za poslovne korisnike ne znam kako stvari stoje.

laytime je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2011., 22:01   #518
kmatkovic
Premium
Moj komp
 
kmatkovic's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Gospić
Postovi: 79
Citiraj:
Autor mujica¸ Pregled postova
ok sad vise neznam jer pricamo o ZG ili GS...
ako si u triple play zoni (samo u ZG) cijene su na webu, kak ti netko moze vise naplatit?
ko da dodjes po sladoled u ducan i pise da kosta 7kn i zenska ti ga naplati 42kn. nije mi jasno...
lol

Pričam o GS ali me ne zanima Triple Play. Pa prema tome mislim da je nebitno ZG ili GS

Inače u GS je provedena optika kroz cijeli grad, i dosta se firmi priključilo na metronet.

Planiram otkazati Max ADSL od T-coma i uvest Flat Internet od Metroneta (Privatno ne poslovno) zanimaju me iskustva sa kvalitetom veze, dali puca i slično, kakva im je služba za korisnike i uglavnom isplati li se u odnosu na Flat od T-coma jer ne planiram ići preko 200 kn pretplate/mjesečno za net ni u ludilu.
kmatkovic je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2011., 22:20   #519
laytime
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 111
Citiraj:
Autor kmatkovic Pregled postova
Planiram otkazati Max ADSL od T-coma i uvest Flat Internet od Metroneta (Privatno ne poslovno) zanimaju me iskustva sa kvalitetom veze, dali puca i slično, kakva im je služba za korisnike i uglavnom isplati li se u odnosu na Flat od T-coma jer ne planiram ići preko 200 kn pretplate/mjesečno za net ni u ludilu.
Ti bi uzeo net za doma, kakav? Adsl ili optika? Optika ne puca, SZK je vjerojatno najtulavija u državi, ali trude se i ljubazni su. Ako uzmeš mdual (telefon i flat internet) to je oko 170kn mjesečno. Nisam siguran da imaju u ponudi samo internet preko optike.
laytime je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2011., 09:58   #520
mujica
črna jetra
Moj komp
 
mujica's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 451
Citiraj:
Autor kmatkovic Pregled postova
lol

Pričam o GS ali me ne zanima Triple Play. Pa prema tome mislim da je nebitno ZG ili GS

Inače u GS je provedena optika kroz cijeli grad, i dosta se firmi priključilo na metronet.
hehe, nije nebitno. troskovi spajanja su veci na poslovnu mrezu jer je drugacija od 3pp...

Citiraj:
Autor laytime Pregled postova
Ti bi uzeo net za doma, kakav? Adsl ili optika? Optika ne puca, SZK je vjerojatno najtulavija u državi, ali trude se i ljubazni su. Ako uzmeš mdual (telefon i flat internet) to je oko 170kn mjesečno. Nisam siguran da imaju u ponudi samo internet preko optike.
nema, imas pakete kakav ti imas. opet pricate o kruskama i jabukama. ti si u 3pp zoni, tamo je optika razvucena do korisnika (ok do haustora, trosak daljnjeg spajanja je mizeran) i zato je ta cjena, znaci kalkulacija za ftth se radi za cijeli kvart.


btw. ovo je full OT...
__________________
Avoid hangovers: stay drunk.

Zadnje izmijenjeno od: mujica. 19.02.2011. u 10:48.
mujica je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2011., 13:59   #521
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Na stranici im pise da je optika dostupna:

Citiraj:
Usluga je dostupna isključivo na području grada Zagreba u sljedećim kvartovima :

POS Špansko
Malešnica
Vrbani
Borovje
Siget
Vrbik
Rudeš