Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.02.2011., 20:55   #1
Anonymous_01
Premium
Moj komp
 
Anonymous_01's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 29
Acer 7736zg se gasi

Dakle, radi se o dotičnom modelu, laptop star godinu dana, nikad se nije pregrijavao i u jednom trenutku se tokom rada samo ugasio. Pokušao sam ga ponovno upalit, nije htio. Skinem bateriju, vratim nazad, spojim ga direktno na punjač i laptop pali bez ikakvih problema. No, bilo kakav pomak laptopa u smislu micanja donjeg dijela, gasi se.
Laptop rastavljen, gola matična ploča, spojen ekran preko vga uredno pali, ali bilo kakav dodir matične ploče gasi se, ima li netko ideju što bi moglo biti?


Unaprijed se zahvaljujem na pomoći!
Anonymous_01 je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2011., 21:09   #2
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
Pukla matična? Jednom prilikom sam instalirao W7 na takav, učinilo mi se prilično mekano i gipko kućište, tako da...
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.02.2011., 21:26   #3
Anonymous_01
Premium
Moj komp
 
Anonymous_01's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 29
Kućište i nije baš najsretnije rješenje na tom laptopu, detaljno pregledao ploču s povećalom i čini se da nigdje nema fizičkog oštećenja....kolega mi je obećao termografski snimit ploču pa ćemo vidit šta kaže.
Anonymous_01 je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2011., 22:55   #4
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
provaj ga koristit bez baterije, samo spoji na punjač
takav problem mi je ima prijatelj, pokušali sve, on ispitao punjač, prominio hdd, i sve uredno radilo
kad na kraju ispalo da je baterija davala kratki spoj
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2011., 22:39   #5
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
gledaj, ako ti ploča radi uredno i kad je malo kvrcneš nečim pa se ona ugasi mora biti do hladnih lemova ili loših spojeva na konektorima...Ako se dešava isto i s baterijom i bez možeš eliminirat eventualni kvar baterije ili konektora za punjenje(s pretpostavkom da nije oboje što bi bilo SF)
Bilo bi dobro kad biš nekom to dao da malo baci pod irda lem stanicu jer s acerom je uobičajno...(moja pretpostavka ili soutbridge ili kb926)
Da biš otkrio otprilike di je hladni lem(ako je) uzmi mali izolirani odvijač i s izoliranim dijelom lagano kuckaš po ploči, tamo di se naradije ugasi tamo bi mogao bit problem....aj probaj, pa pročitaj šta piše na prvom čipu tamo pa ćemo dalje....i napiši malo dali kad se lap ugasi prestane svjetlit ledica od punjenja...
Alvin je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2011., 15:12   #6
Anonymous_01
Premium
Moj komp
 
Anonymous_01's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 29
Citiraj:
Autor Alvin Pregled postova
gledaj, ako ti ploča radi uredno i kad je malo kvrcneš nečim pa se ona ugasi mora biti do hladnih lemova ili loših spojeva na konektorima...Ako se dešava isto i s baterijom i bez možeš eliminirat eventualni kvar baterije ili konektora za punjenje(s pretpostavkom da nije oboje što bi bilo SF)
Bilo bi dobro kad biš nekom to dao da malo baci pod irda lem stanicu jer s acerom je uobičajno...(moja pretpostavka ili soutbridge ili kb926)
Da biš otkrio otprilike di je hladni lem(ako je) uzmi mali izolirani odvijač i s izoliranim dijelom lagano kuckaš po ploči, tamo di se naradije ugasi tamo bi mogao bit problem....aj probaj, pa pročitaj šta piše na prvom čipu tamo pa ćemo dalje....i napiši malo dali kad se lap ugasi prestane svjetlit ledica od punjenja...
Jep, kad se ugasi prestane svjetlit ledica od punjenja i u tom trenutku neće više da upali, potrebno je punjač ištekat i uštekat da bi onovno svjetlila, također iz nekog razloga krene blicat dole ona narančasta ledica (kao da je u standby modu), a laptop ugašen?!
Anonymous_01 je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2011., 16:07   #7
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Ili kratak spoj ili gubi neki od bitnih napona.(+5,+3,+1,2)
Vidi dali ti je regulator za punjenje(jedan mali čip negdje kod konektora za bateriju) bq24751?
Alvin je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2011., 09:42   #8
aurelio
Premium
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 258
probaj s drugim punjačem, imao sam sličan problem sa acerom.
aurelio je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na