Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.10.2014., 15:08   #1
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,201
HTPC

Trenutno kombiniram dnevnu sobu i odlucio sam spojiti racunalo na tv, 5.1 sustav, nista specijalno. Youtube, filmovi i slicno.

E sad se javljaju neki problemi pa bih molio Vase ideje i eventualna rjesenja.
Naime, ubacio bih maticnu, ssd, hd3870 u niski namjestaj koji se nalazi u dnevnoj sobi umjesto jedne ladice. Napajanje sam planirao ostaviti vani kako se ne bih barem ono zagrijavalo, ali me zanima kako rijesiti hladenje maticne i procesora. Graficka je s pasivnim original hladnjakom, a na cpu ( x2 4400) se nalazi sonic tower sa 12 cm ventilatorom.

Prilicno sam siguran da bih se to iskuhalo ako bih ladicu zatvorio, te mi je sad plan samo odrezati zadnju stranicu tv stalka kako bih topli zrak ipak izlazio van.

Ima li netko od kolega doma slicnih iskustava? Zaista bilo kakva pomoc je dobrodosla..

Pozdrav, Tomislav.





Ovo na slici je samo pokusaj spajanja sa laptopom da vidim kako funckionira. Ideja je sve kablove staviti ispod rigips ploca ili u kanalice.

Zadnje izmijenjeno od: TomG. 29.10.2014. u 15:14.
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2014., 20:35   #2
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
A po čemu ova tema ne valja (tj. tebi treba posebna?):
http://forum.pcekspert.com/showthrea...=63027&page=21
Forace je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.10.2014., 23:32   #3
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,201
Evo bas kad sam postavljao temu sam se tebe sjetio i namjerno otvorio novu.
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2014., 07:49   #4
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Iako sam i sam dugo vremena bio fan HTPC-a, u današnje vrijeme mislim da postaju stvar prošlosti. Uzmeš Minix X5 Mini za 500-600 kn i nemaš brige, ili neki od jačih modela ako imaš love. Ima sve potrebno da zamijeni kanturinu i još je malen, nevidljiv, nečujan, ne troši struju...

Ako trebaš neki veliki storage kupiš neki NAS za još cca 500 kn i staviš ga bilo gdje, mreža je divna stvar
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2014., 08:58   #5
Oggy_Hr
Premium
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: VG
Postovi: 134
Ne znam baš da ti NAS može imati oko 10 TB prostora ako baš si želiš napraviti bazu filmova i serija. I to naravno u HD formatu jer inače čemu ta cijela priča...
Možda sam u krivu...
Oggy_Hr je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2014., 09:56   #6
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Ako ćemo u takve razmjere, sve je stvar novca. To onda nije primjerice D-link 320 za 500 nego nešto za 2500 kn. Ne mora biti kupovno rješenje nego DIY... u svakom slučaju to više ne mora drndati u dnevnoj sobi kraj TV-a nego na ugodnoj temperaturi recimo u podrumu ili kakvoj špajzi, odakle se ne čuju ventilatori i zujanje HDD-ova.

No, pitanje iz prvog posta je HTPC. HTPC ne mora biti storage, i obrnuto. A storage aka NAS može servirati materijal i drugim uređajima, tabletima, smart TV-ima, raditi backup dokumenata i držati ih u RAID-u... itd. Sada je moguće za nevelik novac to razdvojiti, i mislim da je pametno i praktično. Pa stoga skrećem pažnju na takvu ideju
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2014., 12:39   #7
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Dac@slažem se.. baš sam i ja neki dan razmišljao o HTPC-u i jednostavno postaje prošlost.. Sad već na novom TV-u imaš player koji uglavnom sve pušta.. A storage ide u NAS i to ima tak malih gdje se mogu stavit 2x4tb što je i više nego dovoljno a da ne strši negdje u sobi.. a i brzine interneta su skočile gore tak da se može sve i streamat..Meni osobno da ima Netflix kod nas sa HR titlovima čak ne bi trebao ni NAS
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2014., 15:42   #8
doublev
the letter
Moj komp
 
doublev's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: 127.0.0.1
Postovi: 794
Preko 6 godina koristim HTPC (Windows Media Center) za sve vezano uz multimediju, uključujući i gledanje/snimanje TV-a. Prije dva tjedna sam prestao i sad ga koristim kao Plex Media Server. Na TV-u imam Plex klijent i sve streamam. Fantastična stvar.

Plex Media Server je podržan i na nekim NAS-ovima (recimo Synology) pa ga u dogledno vrijeme planiram na to prebaciti i potpuno izbaciti PC iz dnevne sobe. Makar mi je sad dobar zbog igrica
__________________
Exception up = new Exception("Illegal operation.");
throw up;
doublev je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2014., 15:55   #9
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,201
Sad se i ja premisljam u vezi ovoga. Naime, najbitnije mi je ustvari youtube i filmovi koji se nalaze na HDD a nedamise stalno sa stickom igrati i prebacivati.

Iako takoder ne mislim naslagati toga nego doslovno pogledam seriju/film i brisem sa diska..
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2014., 17:01   #10
doublev
the letter
Moj komp
 
doublev's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: 127.0.0.1
Postovi: 794
Koja je to televizija na slici?
__________________
Exception up = new Exception("Illegal operation.");
throw up;
doublev je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.10.2014., 23:02   #11
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,201
samsung 42, full hd ali nije smart.
Nisam siguran za model tocno..
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2014., 12:21   #12
doublev
the letter
Moj komp
 
doublev's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: 127.0.0.1
Postovi: 794
Šteta što nije smart...
__________________
Exception up = new Exception("Illegal operation.");
throw up;
doublev je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2014., 09:11   #13
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,201
Imam upit jedan u vezi youtube i stekanja videa na 1080p.
Konfiguracija je
X2 250
3870 sapphire ultimate
2 gb ddr3
samsung ssd

Radi li se ovdje o grafickoj ili procesoru ili necem trecem? Internet nije u pitanju..
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2014., 12:45   #14
robee
Premium
Moj komp
 
robee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VinkovcI
Postovi: 884
Citiraj:
Autor TomG Pregled postova
Imam upit jedan u vezi youtube i stekanja videa na 1080p.
Konfiguracija je
X2 250
3870 sapphire ultimate
2 gb ddr3
samsung ssd

Radi li se ovdje o grafickoj ili procesoru ili necem trecem? Internet nije u pitanju..
Greska koju mnogi rade...ssd i malo rama...stavi si min. 8GB
robee je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2014., 14:28   #15
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,201
Citiraj:
Autor robee Pregled postova
Greska koju mnogi rade...ssd i malo rama...stavi si min. 8GB
Ozb? Imao sam 4gb i isto je bilo..
Hvala
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2014., 14:31   #16
robee
Premium
Moj komp
 
robee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VinkovcI
Postovi: 884
Ram je bitan i zbog ssd-a...4gb je u danasnje vrijeme isto malo..no ako zeza yt, moze biti i do neta
robee je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2014., 15:45   #17
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,335
Zašto je 4GB malo zbog SSD-a? :/ u svakom slučaju to nije razlog da mu youtube šteka...prvo provjeri sa drugim browserima..nekima zna u chromeu štekat, što može biti do hardwerske akceleracije
hedgehog je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2014., 07:41   #18
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Kad skuži da se radi o SSD-u, OS automatski gasi page file pa kad se zapuni RAM nema kud sa podacima. Ali ne mora značiti da je u tome problem
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2014., 08:34   #19
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Citiraj:
Autor Dac Pregled postova
Kad skuži da se radi o SSD-u, OS automatski gasi page file pa kad se zapuni RAM nema kud sa podacima. Ali ne mora značiti da je u tome problem
Možeš mi ovo pojasniti? Koji OS automatski gasi pagefile?
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2014., 09:03   #20
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Nda, krivo. Ne gasi OS nego ljudi to rade čim je SSD u pitanju, od straha da će mu skratiti vijek trajanja. Krenulo se sa tom pretpostavkom pa sam htio pojasniti i zabrljao.

A pošto TomG to ne spominje, vjerojatno nije gasio pa onda ne vidim neku vezu baš ni sa 4 GB RAM-a. Windowsi za svakodnevni rad ne trebaju više od 2 GB, pa je 4 GB za to sasvim ok. X2 250 može puno više od toga , i nakon toga IMHO ostaje 6 godina stara grafička i njeni driveri. Browser. Flash player?

Sve u svemu, opet se vraćamo na to da uz novije alternative HTPC kao takav više nema smisla.
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2014., 09:20   #21
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
ma da, tako sam i ja mislio, pa mi bilo čudno da OS gasi
Nego, ja sam nakon wd playera, raznih multimedijalnih playera i na kraju Anroid PC-a napravio HTPC. I sad mi konačno sve radi kako treba. Media playeri su imali problema sa youtube-om, pa čekaš upgrade firmware-a, pa malo radi, pa malo ne, nikad na zelenu granu.
Android PC je tu bio puno bolji ali je i on imao svojih mušica. Većinu vremena je radilo ok, ali je tu i tamo trebao restart, pa mi se jednom i XMBC corruptao te sam ga morao reinstalirati. Frustrirajuće, pogotovo kad navečer staviš klince spavati, pripremiš kokice i colu i onda se player smrda
Na kraju sam uzeo E350 ploču i napravio htpc na win 8.1 platformi i to radi jako dobro. Prednost je kad na brzinu želim nešto na netu pročitati, ne trebam paliti pc, nego fino iz fotelje pročitam. To na anroid Pc-u je bilo malo zahebano jer se neke stranice nisu otvarale kako treba, očito je flash zezao, pa su bile polomljene
Ugl, ja se nakon godina igranja sa playerima i Androidima ne bih vraćao nazad. vidim da je HTPC najskuplja opcija, ali i jedina koje mi 100% zadovoljava potrebe kao korisnika.
No fala bogu, nemamo svi iste potrebe te je na tržištu široka ponuda rješenja pa svatko može naći što im treba.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2014., 09:48   #22
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
A da, sve ovisi. Ako se ide sklepati nešto od nekih ostataka, svašta se događa. Imam punokrvni komp (između ostalog i) u HTPC funkciji, nekad sam imao baš HTPC i to naravno radi super, ali mala Minix pizdarija me ipak više oduševila. Za 500 kn... toliko sam samo solidno PC napajanje platio, ili RAM još toliko, itd.
Jbg, da nekad softver krepa, događa se. Frendu je apdejt WDTV-a pojeo sve sa hard diska, neki bug
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2014., 11:08   #23
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Citiraj:
Autor TomG Pregled postova
Imam upit jedan u vezi youtube i stekanja videa na 1080p.
Konfiguracija je
X2 250
3870 sapphire ultimate
2 gb ddr3
samsung ssd

Radi li se ovdje o grafickoj ili procesoru ili necem trecem? Internet nije u pitanju..
Su windowsi friski?
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2014., 11:54   #24
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,201
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Su windowsi friski?

da evo nema dva tjedna i sve originalno..
Mislio sam uvijek da je do graficke ili do procesora. Ne mijenjam to precesto ali se osjeti razlika hah.

Hvala puno kolege..
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2014., 14:33   #25
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Ajde da vas pitam u ovom podforumu,jer ipak ima veze s htpc-om! Imam atijevu grafiku i spojio sam lcd tv s hdmi kabelom s kompom.Sve radi odlično,samo me zanima koje su mi najbolje opcije za prebacivanje slike na tv,odnosno ,ja trenutno diseblam tv kada se hoću vratiti na komp,ali mi onda drugi puta ne daje funkciju eneble na tvu,već sam sada morao klonirati.Problem mi je što kada ponovno diseblam tv nakon kloniranja,monitor mi povuće rezu od tv-a ,pa moram ručno štelati što mi je zamorno.Sa zvukom je sve ok ,automatski mi detect hdmi!
Dakle da pojednostavim,tv mi se nakon diseble,ne želi drugi puta eneblati!
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na